Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

@Gizmo
Dobro napredujes, ja nikako ne uspevam da uradim ona lepa okretanja takozvana Banked Turns, cak ni Funnels nisam uspeo unutra u kuci da uradim treba mi vise prostora :)

Samo da te pitam da li ti je stigao onaj merac za voltazu u baterijama?
Meni je stigao ali moram preko onog "balance" kabla da ga povezem i to najmanje dve baterije a ja sam hteo direktno bateriju na njega da kacim..
Da li je isto i kod tebe ili ja nesto radim pogresno?
Evo koji kabl koristim da bi radio:
 

Prilozi

  • batt.JPG
    batt.JPG
    330.3 KB · Pregleda: 132
Jeste još pre par nedelja. Nemam ja uopšte takav kalbić, samo ubodem bateriju direktno na pinove i pokazuje.
 

Prilozi

  • IMG_20160205_205030.jpg
    IMG_20160205_205030.jpg
    812.2 KB · Pregleda: 134
I meni bas danas stigao ovaj alarm kao gizmov. I radi sa jednom baterijom. A probao sam i sa 3s baterijom koju imam. Moguce je da ovaj tvoj radi na 5v pa mu je jedna baterija malo il tako neka fora... Da li na njemu pise da je 1s-8s ili 2s-8s?
 
Tako je kada ne citas pre nego sto kupujes, na mome pise 2S-6S sto znaci da mora minimum da imam dve baterije (celije) da bi merio.
Sada moram da narucim ovaj vas jer moj nije uopste praktican ako treba da ga nosim sa kablovima :)
 
Poslednja izmena:
Dakle nabavio sam misljenje od Ministarstva Trgovine, Turizma i Telekomunikacija za uvoz Bayangtoys X8 quad-a (par stranica unazad sam pitao u vezi toga). Poslao sam sva potrebna dokumenta (fotokopiju LK, zahtev sa kontakt podacima, spec. i slika drona, screenshot stranice kupovine, kopiju uplatnice za taksu) i dostavili su mi misljenje da mi je dozvoljen uvoz jer nije potrebna njihova dozvola. Svima prethodno su sa carine trazili to misljenje, a ja danas vidim da je paket juce prosao carinu i dosao u Pancevo, sutra je kod mene. Dakle verovatno su nasi carinici resili da ne traze svaki put misljenje za istu stvar. Za badava sam platio 1460 din taksu i ostale troskove ali dobro. :D

Evo slike:

20160207_130915.jpg
 
Super, to su dobre vesti. Javi da li su ti naplatili nesto i koliko?
I naravno ocekujemo tvoje utiske kada se malo provozas dronom :)
 
Ljudi posto sam nov u svemu ovome treba mi pomoc, hteo bih da uzmem dron tj syma x5c nasao sam ga na KP za oko 4500 din sa jednom baterijom samo bez upravljaca. E sada da li se to isplati i da porucim daljinski iz kine ? I koji daljinski da uzmem ?
 
Niko ne moze da ti kaze sa sigurnoscu sta ce biti na carini, ali vidis da je sada @Rkt prosao bez peripetija. Ako se plasis sacekaj, mozda se javi jos neko kako je prosao.
Inace pored daljinca moras da kupis i par baterija + punjac jer sa BNF verzijom ne dolazi ni punjac.
 
Mozete li mi ovde okaciti linkove od svega toga ? Quadcopter, daljinac, punjac i baterije. I da jos jedno pitanje znaci uzmem daljinac od x8c i samo upalim i to je to radi ili treba nesto da prepravljam ?
 
Naruci odavde Quadcopter ali iskoristi mogucnost Buy Together & Save bas ispod slike drona, izaberi uz njega i rezervne baterije sa punjacem (preporuka one od 800mAh) i ako zelis neki rezervni motorcic.

Dalinac od X8C koji bi trebao da radi (nama ovde radi) ALI moze i da ne radi, ili original njegov original za X5C koji mozes modovati (ubacuje se antena od nekog 2.4ghz routera... google :) ) da bi mu povecao domet.

Mozes da narucis i neke rezervne propelere recimo ove i ove

Ja bih te savetovao da narucujes odvojeno sta se moze, jer moze se desiti da nemaju trenutno jednu stvar i nece slati nista dok ne kompletiraju paket, a i mislim da je bolje za carinu kada su manji paketi.
 
Poslednja izmena:
Danas sam ofarbao i ja malo moju symu.
Mogu da se odrade male korekcije sa markerom ali mislim da je dobro :)
 

Prilozi

  • IMG_0818.JPG
    IMG_0818.JPG
    137.6 KB · Pregleda: 140
  • IMG_0832.JPG
    IMG_0832.JPG
    252.9 KB · Pregleda: 161
  • IMG_0833.JPG
    IMG_0833.JPG
    326.9 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
Hej ljudi, ja sam ovde novi i procitao sam oko 10ak strana i vidim da vecina ima problem sa carinom. Ja sam porucio dron ne znajuci nista o zakonima za njih i sad zelim da podnesem zahtev ministarstvu za dozvolu pre nego sto mi stigne. Moze li me neko uputiti? Ovde sam nasao obrasce http://mtt.gov.rs/sektori/sektor-za...oljna-trgovina-kontrolisanom-robom-nvo-i-rdn/ ali bih zeleo da mi neko pomogne sa popunjavanjem ko je vec slao mtt-u. Hvala unapred :D
 
Molim vlasnike uređaja sa kamerom, na području Beograda i okoline, da me kontaktiraju na PP radi dogovora oko jedne usluge. Potrebna mi je usluga snimanja iz vazduha jednog amaterskog, hobi skupa sa sportskim psima na Košutnjaku, krajem maja meseca.

Molim administraciju da ovu moju molbu ne tretira kao oglas, jer da sam postavio ovo u oglasima retko bi video neko ko treba i može da pomogne.

Hvala na razumevanju!
 
Stigle mi i baterije od 800mAh za X5C, ali u toku prvog punjenja nisam mogao da ubacim vise od 667mAh. Mozda nije se dobro ispraznila ili ce kasnije dobiti pun kapacitet, ali sada nije velika razlika u odnosu na onu fabricku od 500mAh u kojoj je stalo 596mAh.
Odradio sam i onaj mod na daljicu, od X8C, ubacio sam antenu od starog rutera ali jos nisam stigao da probam. I bez te antene radi odlicno ali kada je bas daleko cini mi se da prvo ne prihvata komande i samo lebdi, a posto nema sanse da vidim kako je okrenut to me jos vise zbunjuje, pa sam resio da probam sa antenom. :)
 

Prilozi

  • IMG_1054.JPG
    IMG_1054.JPG
    129.3 KB · Pregleda: 173
  • IMG_1056.JPG
    IMG_1056.JPG
    85.1 KB · Pregleda: 180
  • IMG_1052.JPG
    IMG_1052.JPG
    136 KB · Pregleda: 195
Mislim da je fpv na istoj frekvenciji kao i dron, na 2,4GHz pa neces imati neki domet. Mislim da ces bolje proci ako kupis neki sa FPV-om na 5GHz, ili da sklapas nesto.
Ipak sacekaj da se javi neko iskusniji.
 
Cao
Kupila sam syma x8c i na carini su mi trazili misljenje ministarstva i racun. Misljenje ministarstva sam nabavila i pise da mi ne treba dozvola, e sad sto se tice racuna, telefonom su mi sa carine rekli da ne moze list koji mi je poslao kinez (a koji sam prilozila ministarstvu i prihvacen je bez problema) na kome pise niza cena, naziv proizvoda i moje ime i adresa.
Da li neko ima iskustva sa slanjem racuna tj. dokaza o placanju carini? Ili neko ima neki predlog kako resiti to tj. sta poslati?

Hvala unapred!
 
Samo odštampaj web stranicu sa detaljima porudžbine sa sajta gde je dron kupljen i to im je dovoljno.
 
Cao
Kupila sam syma x8c i na carini su mi trazili misljenje ministarstva i racun. Misljenje ministarstva sam nabavila i pise da mi ne treba dozvola, e sad sto se tice racuna, telefonom su mi sa carine rekli da ne moze list koji mi je poslao kinez (a koji sam prilozila ministarstvu i prihvacen je bez problema) na kome pise niza cena, naziv proizvoda i moje ime i adresa.
Da li neko ima iskustva sa slanjem racuna tj. dokaza o placanju carini? Ili neko ima neki predlog kako resiti to tj. sta poslati?

Hvala unapred!

Kako si nabavila mišljenje ministarstva?
Jel to neka firma ili može svako fizičko lice da dobije?
 
@zocha_bg
Hvala puno na informaciji!
Sutra treba da im posaljem pa da mi ne vrate posle nekoliko dana zbog loseg dokaza o placanju.

@nemanja123
Molba + kopija licne karte + racun od kineza + tehnicke karakteristike drona + uplatnica da je placena taksa 1400 din
Sve se to zajedno odnese u ministarstvo, Nemanjina 26, blok A, 5 sprat, soba 8, i onda cekas da te zovu kad bude gotovo da preuzmes. Uglavnom dan-dva, ali mene su uhvatili praznici pa sam cekala 8 dana.
 
Bio sam na World Drone Prix i moje mišljenje je da će ove vrste trka biti zanimljive samo ako se osmisli dobar način da se prezentuju gledaocima.
Dronovi su baš mali i brzi da bi ih kamera pratila, video feed iz "kokpita" nije najboljeg kvaliteta, a ne postoji ni standard kojim bi definisali elemente staze.
Piloti u Dubaiu su oduševljeni sa stazom, tako da sada već postoji referenca.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@zocha_bg
Hvala puno na informaciji!
Sutra treba da im posaljem pa da mi ne vrate posle nekoliko dana zbog loseg dokaza o placanju.

@nemanja123
Molba + kopija licne karte + racun od kineza + tehnicke karakteristike drona + uplatnica da je placena taksa 1400 din
Sve se to zajedno odnese u ministarstvo, Nemanjina 26, blok A, 5 sprat, soba 8, i onda cekas da te zovu kad bude gotovo da preuzmes. Uglavnom dan-dva, ali mene su uhvatili praznici pa sam cekala 8 dana.

Čekaj, platiš 1400din. da bi dobio "potvrdu" da ti ne treba dozvola?
 
@MaxXx
Pa tako nekako. Sve zavisi od drona. Mozda neki ozbiljniji i veci ne prodju dobijanje potvrde.
Telefonom mi je receno da moj model bez problema prolazi jer je amaterski sa trajanjem leta manjim od 10min, za licnu upotrebu, ali da ipak mora da se podnese molba za izdavanje pismene potvrde da uredjaj ne spada u ratnu opremu kako oni kazu :D i da nije potrebna posebna dozvola, i naravno ta taksa 1400din da oni napisu 3 recenice.
 
Stigao mi je dron danas. Placena carina i pdv 3075din, a dron je placen $85. Cekam neko lepse vreme da probam napolju jer mi je ovo prva letelica, pa cu postaviti i neki klip tada. Hvala jos jednom na savetima oko carine.
 
Nazad
Vrh Dno