Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Pa pazi - nisam zabrinut za sredine van grada, ali ako u centru grada to uradis verujem da bi lokalni saobracajci bili zainteresovani da izvuku koji dinar ako je u njihovoj nadleznosti :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mora li dokumentacija da se podnese ministrastvu lično ili može da se šalje poštom, jer nisam iz BGa? Jel neko skoro naručivao, jel se menjala procedura možda?
 
Mora li dokumentacija da se podnese ministrastvu lično ili može da se šalje poštom, jer nisam iz BGa? Jel neko skoro naručivao, jel se menjala procedura možda?

Treba da moze. Broj pisarnice ministarstva trgovine gde sam predala je 0113621991 pa mozes da ih nazoves u ponedeljak da pitas, mozes da im kazes mozda i koji dron planiras da narucis da ti kazu da li taj model prolazi tu njihovu kontrolu ili mora dozvola za njega. Fine su zene koje rade tamo i izlaze u susret.



Inace stigle su mi i nozice od dji fantoma ($2.47) za symu x8. Odlicno nalezu, vise su par cm od fabrickih, i sto je najbitnije ne upadaju u kadar prilikom snimanja. :)
Slika 1
Slika 2
 
TX/RX stanice

Da li neko ima iskustvo sa kupovinom radio stanice sa bangooda ili ebay-a? Gledao sam npr. Flysky fs-6i kosta oko 50 dolara a izgleda kao dobra pocetnicka budzet stanica. Da li prolazi carinu ovakva roba?
:)
 
Treba mi preporuka za neki quad koji može da snimi normalan video, a ne ove gluposti 2MP. Može i sa nosačem za action kamericu.
Već 2 godine se lomim između gluposti i nikako da se odlučim jer sve se nadam biće nešto bolje. Sad sam odlučio da se častim.
RTF do 150$ (sa kamericom ako može ili bez ako baš ne može).
 
Treba mi preporuka za neki quad koji može da snimi normalan video, a ne ove gluposti 2MP. Može i sa nosačem za action kamericu.
Već 2 godine se lomim između gluposti i nikako da se odlučim jer sve se nadam biće nešto bolje. Sad sam odlučio da se častim.
RTF do 150$ (sa kamericom ako može ili bez ako baš ne može).

Syma X8G ????
 
da, to je prvo na sta sam i ja naisao, mada ne znam kakva ta kamera moze da bude.
u medjuvremenu sam posetio nasu temu za akcione kamerice i odlucio da pazarim nju odvojeno tako da mi ipak treba samo dron koji nju moze da nosi.
 
Bez uvrede, ali svi modeli syme kao da koriste krompir za snimanje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

He he he... Ne znam zašto bi se iko vređao. Btw, da li si uopšte pogledao X8G na net-u? :)
On se razlikuje od ostalih Syma baš kamerom koja je "action cam like". Štaviše čini mi se da umesto nje može i SJ4000 ili GoPro da se postavi. :)
 
Quadcopteri (u prevodu: dronovi) za snimanje iz vazduha

Ne razlikuje se mnogo - isto se treska i talasa cim se krece i naginje se kada je dron nagnut. Ja sam od Bebopa odustao samo zbog kamere, a ima za klasu bolju kameru a vrv i ostalo od syma x8g.
Btw. Sta god postavio treskace ti se opet :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cini mi se da je pojeftinio DJI Phantom Standard. Koliko se isplati u tom nekom cenovnom rangu od oko 500e u odnosu na ostale proizvodjace ako neko ima vec iskustva sa pomenutim dronom ili nekim drugim slicnim njemu ?
 
Ja bih jedino gledao onaj xiaomi dron koji može da parira Phantomu ali za sada nisam video nikakav ozbiljan test da se vidi koliko je pouzdan.
 
Poslednja izmena:
Pa zato i pitam jer ne bih uzimao nesto neprovereno bas. Mislim da je DJI kao brend jedan od najhvaljenijih ali nisam pronasao jos firmi u tom cenovnom rangu a da su dobili slicne pohvale.
 
Imam klinca od 10 meseci koji obozava ptice. Video sam kod kineza neki dron od 4500 din. Znam da za te pare ne treba da ocekujem nista, ali da li smatrate da ce za njega samo da ga gleda, biti dobra kupovina?
 
Imas i one male koje mozes i po kuci da sibas vrv :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Video sam, oni su bas mini :)

Ovaj je neke srednje velicine, taman ko ptica :D
 
Nov sam u ovom svetu pa bih voleo da cujem neki savet ili misljenje. Za sada imam samo neku igrcku od quada koja mi je bila super kao start. Dovoljno interesantna i lagana (neunistiva) za ucenje. Sada planiram da lagano uzmem nesto ozbiljnije, pa bih voleo da cujem vase misljenje sto se tice mojih kriterijuma / ocekivanja:

-Quad
-Nikakvi autopiloti i rth opcije, mada neka bude gyro stabilizovan (posto vec imam igracku koja je gyro stabilizovana, kontam da to nije neki big deal)
-Ocekivani domet do 500m (pod uslovom da i na 500m moze da se upravlja sa njim bez smetnji)
-FPV; ne treba mi nikakva kamera za slikanje/snimanje. Samo mi treba FPV koji moze da bude pouzdan na 500m
-Da bude upravljiv na manjem ili osrednjem vetru. Sa sadasnjim dronom zbog male mase i/ili jacine motora moram da cekam idealne uslove za letenje. I mali vetar ga cini jedva upravljivim.
-Autonomija 20+ min. Idealno 30. Jel moguce ovo ikako uklopiti? Jedna veca baterija ili vise baterija paralelno vezanih.

Sta je bolje raditi u ovom sucaju? Samogradnja ili vec postoji neko gotovo resenje. Sta mogu ocekivati sto se cene tice?
 
Nov sam u ovom svetu pa bih voleo da cujem neki savet ili misljenje. Za sada imam samo neku igrcku od quada koja mi je bila super kao start. Dovoljno interesantna i lagana (neunistiva) za ucenje. Sada planiram da lagano uzmem nesto ozbiljnije, pa bih voleo da cujem vase misljenje sto se tice mojih kriterijuma / ocekivanja:

-Quad
-Nikakvi autopiloti i rth opcije, mada neka bude gyro stabilizovan (posto vec imam igracku koja je gyro stabilizovana, kontam da to nije neki big deal)
-Ocekivani domet do 500m (pod uslovom da i na 500m moze da se upravlja sa njim bez smetnji)
-FPV; ne treba mi nikakva kamera za slikanje/snimanje. Samo mi treba FPV koji moze da bude pouzdan na 500m
-Da bude upravljiv na manjem ili osrednjem vetru. Sa sadasnjim dronom zbog male mase i/ili jacine motora moram da cekam idealne uslove za letenje. I mali vetar ga cini jedva upravljivim.
-Autonomija 20+ min. Idealno 30. Jel moguce ovo ikako uklopiti? Jedna veca baterija ili vise baterija paralelno vezanih.

Sta je bolje raditi u ovom sucaju? Samogradnja ili vec postoji neko gotovo resenje. Sta mogu ocekivati sto se cene tice?

Skupljaj pare za DJI Phantom 2 recimo. Ja ga imam i prezadovoljan sam. Za 400-500e po oglasima moze da se nadje kompletan Phantom 2 ili 2 Vision sto itekako odgovara tome sto ti trazis + i malo vise. A definitivno nije igracka i moze da odradi mnoge stvari.
 
gledao juce bas ovaj video. vrhunska sprava. odusevljen sam. samo da padne cena i moracu nabaviti jedan.
 
Au bas dobar dron. Stvarno kad bi pala cena vredi ga kupiti.
 
Ja vidim da je Phantom 4 sada 1100 USD po US, a kod nas je kod svercera papreno skup.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
na massdropu uvek ima dronova. mislim da je sada phantom 4 aktuelan za 1000.

ok, sad sam pogledao. ne salju za srbiju :(
 
Poz svima :) Apsolutno nemam trunke iskustva sa dronovima, ali mi treba neko jeftino resenje za specificnu namenu. Ako mi se sport svidi, e onda cu uzeti neku ozbiljnu stvar...

Da ja to lepo sabijem u stavke....

- Idem na Tajland, pa mi treba neko kompaktno resenje (nindza kofernjace), recimo kao syma x5c, zbog transporta avionom.
- Sto se tice kvaliteta videa, gledao sam raw snimke na youtube od syma x5c i ...****** su. Nije mi problem da ulozim vreme u heavy editing i video stabilizaciju...moze li se izvuci posten rezultat?
- Imaju li dronovi kao syma x5c mogucnost da na njih okacim GoPro 4? Kontam da je neuporedivo bolja kamera nego na dronovima do 200 evra.
- Range mi i nije bitan, vise od 20-30 metara ne planiram da idem :)
- Verzije koje snimaju video na telefon (fpv) VS one koje snimaju na SD..Da li postoji gubitak frejmova zbog daljine prilikom snimanja videa? Tipa, ako odem 20 metara, wifi konekcija pocne da laguje...hoce li se to odraziti na snimak?

Dakle...sta je malo, moze da se obesi GoPro, i ima sto nizu cenu? :)

Naravno, rezultate cu podeliti sa vama, a planiram da pravim snimke sa ovog bazena.... https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/b2/59/36/b259367de58539fba2aacc810fd4ed9a.jpg
 
Poslednja izmena:
Syma x5c na toj visini "ima da ga nema", a pritom on jedva nosi sebe, onu buđavu kamericu i bateriju, a ti bi na spravu od 50ak dolara kačio kameru od 500$. Drugo, ideš na Tajland, zašto tamo ne vidiš da uzmeš neki dron nego bi da vučeš odavde?

https://www.youtube.com/watch?v=kBsHyEOAsgA
 
Gledao sam bas danas malo video review na temu syma x5c....malo jaci vetar, baj baj.

Hvala na linku, prosle godine sam bio u MBK u Bangkoku...Zivis u Bloku 45, zamisli kineski trzni centar iz bloka, pa ga pomnozi sa 20x....e toliko radnji sa tehnikom ima :) Problem je sto ovakve radnje nemaju sajtove, pa ne mogu na licu mesta da otvorim komp i googlam pola sata da vidim sta valja a sta ne :/
 
Da bi nešto vredeo prvo i osnovno je da su brushless motori a ne brushed kao na igračkama. Zatim da predajnik prijemnik komuniciraju nekim interference free standardom, tj da imaju implementiran neki channel hooping standard...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno