Šta je novo?

PTT KDS u Mirijevu

ET- I dalje ne radi, prijavila sam juče ujutru ptt-u tako da znaš da je to moja prijava.
 
Poslednja izmena:
Da li je Ptt počeo da naplaćuje taj cable net kod nas u selu ili je još u test fazi?
Ako je još uvek za dž, nemate pravo da se žalite :)
 
acatheking je napisao(la):
Da li je Ptt počeo da naplaćuje taj cable net kod nas u selu ili je još u test fazi?
Ako je još uvek za dž, nemate pravo da se žalite :)

A zašto ne bih imala pravo da se žalim, molim te, objasni mi ? :,,:
 
@acatheking
glupa logika al ajde... srz eksperimentalne faze i jeste da se vidi sta ne stima i kako radi... jer kad tad treba da predje u komercijalnu fazu zar ne? Po toj logici nista ne radi i nista se ne popravlja... uzas... kao sto rece Victoria :,,:

btw. dodeli mi tek posle 4 sata cekanja IP adresu sad mi je 213. a bila je 89. uzas! Lose ptt-eu radi taj sistem za dodelu ip adresa... sta bi bilo da se menjaju svaki dan :d ...

dodatak... :)
uuuuuuuu bre... sa ovom ip na 213... net leti covece!!! Tek sad kapiram sto su ljudi ruzno pisali o ovim koje pocinju na 89..

Pinging www3.ptt.yu [212.62.32.193] with 32 bytes of data:

Reply from 212.62.32.193: bytes=32 time=8ms TTL=62
Reply from 212.62.32.193: bytes=32 time=7ms TTL=62
Reply from 212.62.32.193: bytes=32 time=7ms TTL=62
Reply from 212.62.32.193: bytes=32 time=6ms TTL=62

ping je savrsen...
 
Poslednja izmena:
e ljudi, nisam citao svih 26 strana ovog treda terba mi samo kratka informacija:

- prelazim u stan koji ima dvojnicku fiksnu liniju, nema wireless dometa i ima ptt kds kablovsku TV

- proverio sam sa njihovom sluzbom, kazu da je to "mirijevski cvor" iako sam na zvezdari (deo prema sumi i mirijevu).

- ako kupim kablovski modem hoce li mi net odmah raditi bez neke administracije, i nekog specijalnog "pustanja" ? koliko kosta taj modem i gde moze da se nadje?

koliko sam razumeo ja sam na podrucju "eksperimetalne faze" i trebao bi da imam besplatnih 64k flat?!
 
Uzmi modem od nekog i probaj da li imas net signal u stanu.
Ako imas signal, mozes da kupis modem, da im telefonom izdiktiras njegovu MAC adresu i da surfujes na 64Kb besplatno do daljneg. :)
Modem je oko 50 evra i prema KDS sajtu mozes da ga kupis ovako:

KABLOVSKI INTERNET - kablovski modemi mogu se kupiti na sledećim prodajnim mestima:

- DOO "SAT-TRAKT", Bojanska 19, Beograd (u ponudi je kablovski modem MOTOROLA SB5100, po ceni od 4800 dinara za plaćanje u celosti sa uključenim PDV-om;
- "Lucidtech" d.o.o, Ustanička 153, Beograd (u ponudi je kablovski modem THOMSON TCM410, po ceni od 4956,00 dinara za plaćanje u celosti (u cenu je uključen i PDV);

ili na drugi način za koji se korisnik opredeli, pod uslovom da je kablovski modem kompatibilan sa jednim od sledećih standarda: EuroDOCSIS 1.0, EuroDOCSIS 1.1, ili EuroDOCSIS 2.0. Spisak modema koji zadovoljavaju ove standarde može se videti ovde.
 
@levibek
hvala na brzom odgovoru

jel ima nekoga sa dela zvezdare kod okretnice trolebusa 28 ... okolina olimpa ?
kakva su iskustva tu ?
 
Poslednja izmena:
xaver je napisao(la):
@levibek
hvala na brzom odgovoru

jel ima nekoga sa dela zvezdare kod okretnice trolebusa 28 ... okolina olimpa ?
kakva su iskustva tu ?
Slaba, ali ko zna!!!:bottle:
 
net radi kao bonbona u zadnje vreme... :D zaboravio sam kad je zadnji put ispao... :p samo ima problem nema sanse da se ulogujem u gtalk i msn... jel zna neko kako da resim taj problem... (mislim da je dbg ili neko drugi pre imao slican problem). Preko dialup-a ulazi u date programe... znaci sve mi je ok tjs. nista nisam sje*ao, samo je pre 4-5 dana odjednom prestalo da radi.
 
Poslednja izmena:
fly13 je napisao(la):
net radi kao bonbona u zadnje vreme... :D zaboravio sam kad je zadnji put ispao... :p samo ima problem nema sanse da se ulogujem u gtalk i msn... jel zna neko kako da resim taj problem... (mislim da je dbg ili neko drugi pre imao slican problem). Preko dialup-a ulazi u date programe... znaci sve mi je ok tjs. nista nisam sje*ao, samo je pre 4-5 dana odjednom prestalo da radi.

A ja zaboravio kada je zadnji put radilo:d :wall: :wall:
 
@ fly13
Jeste > ja sam imao taj problem sa msn&yahoo medjutim: meni je to sistemski jer sam greskom obrisao nesto sto nisam smeo = meni nikako nije radilo...
 
Poslednja izmena:
Probaj u msn msg u tools pa options idi dole na connection pa onda startuj connection troubleshooter, ja sam isto imao problema prijavljivao mi neku 80001 gresku ili tako nesto..

pozdrav
 
resio sam problem malopre... napokon
poz. :)
 
Poslednja izmena:
Nema signala od juce popodne :d , eh kad ja hvalim mora i da ode :p :D Preso 61dBmV i cvrc. Sto bre ovi modemi ne rade do 100dBmV hi hi :d :whip:
 
cekaj bre...jel to radi? ili ne?
vi pricate ok eksperimatalnom 64k KDS kablovskom netu?

kad radi koliki je Upload? (isto 64?) i isto tako kad radi koliko vuce? (jel dostize 7-8kb/s)

Razmisljamda kupim taj kablovski modem...kosta 4-5.000 ali ne znam da li uopste isplati.
 
@xaver
pa nekad radi nekad ne :p zavisi u kom delu... kod mene i nije bajno ali dobro :p
Pa valjda bi trebalo da bude 64/50 kbps... ali max. koji je ikada bio je 62/46 kbps, mada je uvek 60/45 kbps... Tako da je download 7.5 kb/s, a upload oko 5.5 kb/s...
 
Molba za et mortar-a. Drugar bi hteo da uvede kablovski. On je u ulici Smjuela Beketa ex Blaza Jovanovica broj 15. Probali smo modem al nista. Ne pale se lampice. Ja sam u broju 20 i meni radi normalno. Ima li neke nade za njega?

Hvala unapred!
 
Dobila sam informaciju preko ptt net-a da veći deo korisnika nema internet i da je Mirijevo trenutno veoma problematično.

Da li je to tačno ?

Kod mene internet ne radi od 4.07.

Šta se dešava kod drugih ?
 
meni je proradio pre par dana negde oko 23h i za sada drzi jos uvek upstream power 46.0 dBmV... pa ga ima kuc kuc :S: ...
 
Hm, izgleda mi kao da su svi korisnici kablovskog neta srećni i zadovoljni.
Ili je u pitanju kolektivni godišnji odmor.
:)
 
Meni relativno radi :banana: ... Signali su super... i to... :p
Samo sto posle 19 pa sve do jutra radi ocajno ili uopste ne (valjda radi ogromnog suma ili sta li vec) ali verujem da je to lokalno sranje tako da...:) sam srecan sto radi po danu savrseno... :D
 
Da li ima nekoga sa dela Mirijeva , ulica Ljubise MIodragovica?
Kakva su iskustva tu , da li radi ? :trust:
 
ja hocu da se nakacim na to cudo.

Jel ima neko na delu Zvezdare oko gradske bolnice (i to pripada "mirijevskom cvoru") ko koristi KDS-PTT net ???

ovde nema sanse za bilo sta drugo osim toga i modema (dvojnik)
 
Sta se desava sa internetom? Ni 10 minuta ne moze da mi radi, a da ne pukne.
 
Meni internet radi ujutru od 9 do 10, i onda kada dodje dodje na 20 sekundi. Ako neko od dezurne ekipe moze da dodje da pogleda bio bih zahvalan (Branka Copica).
 
Poslednjih dana bilo je nesto prekida, inace radio je net odlicno mesec dana. Od danas je upstream power level 40db, sto je za 10 db nize nego do juce. Jel se nesto radilo bitno? Mozemo li da ocekujemo jos bolju stabilizaciju uskoro?

Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno