Šta je novo?

PTT KDS u Mirijevu

Drugar je uzeo 1.5Mbit za oko 1350 din/mes. Presao sa ADSL-a na kabl. Radi mu super kaze. DL ide do 190 kB/s. E sad, on nije heavy downloader, ali nije imao nikakvih problema za ovih mesec dana koliko koristi.

Kako tako jeftino?
 
Jeftino u odnosu na zvanicnu cifru koja pise na sajtu, paket od 1.5 Mbit bi terbalo da kosta 1800 dinara. http://www3.ptt.rs/o_nama/cenovnik.php#kablovskicene

pretpostavljam da je to ponuda interneta kod kds-ns, a televizija ptt-kds?

http://www.kablovska.co.rs/index.php?cid=4&scid=203&lang=rs&mid=1&tmp=paket

Hm, pa na PTT KDS sam mislio zapravo (sa sedistem u Novom Sadu). Nisam znao da ima 2 PTT-a...
 
"Kome je namenjen ovaj servis?

Potencijalni korisnici ovog sistema su sva pravna i fizička lica na teritoriji Novog Sada do kojih je sprovedena kablovska infrastruktura novosadskog distributera kablovske televizije, DOO K.D.S. Novi Sad."
 
"Kome je namenjen ovaj servis?

Potencijalni korisnici ovog sistema su sva pravna i fizička lica na teritoriji Novog Sada do kojih je sprovedena kablovska infrastruktura novosadskog distributera kablovske televizije, DOO K.D.S. Novi Sad."

Nemoj da mi citiras tu kojeshta. Ja sam iz Bg-a i koristim PTT KDS kablovsku, a taj pomenuti drugar koji je uzeo i internet, zivi na 100 m od mene.

edit: samo da dodam da mi je ortak rekao da im je centrala u NS-u. (krajnje neobicno, ali funkcionise)
 
Poslednja izmena:
Ne postoje 2 PTT-a naravno. Ovo su 2 razlicita net provajdera koja koriste infrastrukturu kablovske mreze PTT KDS.
Jedan provajder je PTT Net, a drugi provajder je NSCable. Zato i jesu razlicite cene.
PTT Net i PTT KDS pripadaju Posti Srbije ali nisu isto.
 
Evo da izjavim i ja neshto za dnevnik :D

Kablovska infrastruktura je u vlasnishtvu PTT KDS-a. Ovi iz Ns-a su smarali sa reklamama oko nove godine. Imaju poprilicno "popularne cene" u odnosu na adsl. Ljubazna teta iz njihovog call centra mi je sve fino objasnila, kako je prvi mesec test period, kako je kompletan setup potpuno besplatan nema ugovorne obaveze i tako to. Rekoh ajd ti meni pusti signal pa ako odgovara sklopicu ugovor. Sve mi postaje sumljivo u trenutku kada mi ona salje montera, iako sam vec koristio pttkds(u tom trenutku nisam skapirao da je drugi isp), i imam instaliran modem i ostalo. Rekoh ja vama javim mac adresu, vi meni pustite signal i to je to. kaze pozvace me kolega... kolega me je danima nalazio u totalnom haosu i guzvi... par puta budio nedeljom popodne i tako, no nebino.. ograli smo se gluvih telefona, kad smo se konacno razjasnili ljubazno sam ih zamolio da me ne uznemiravaju vishe.

Po kom principu funkcionishu, ne znam ni sam, kakav dil imaju medjusobno pttkds i kabloska ni to ne znam... znam samo da na mirijevu trenutno kroz koaksijalac kablovske mozete koristiti usluge ISP-ova PTTNET-a ili Kablovsa.rs iz Novog Sada.

Zashto pushtaju konkurenciju(konkurishu cenom) kroz svoju mrezu, boga pitaj...
 
Drugar je uzeo 1.5Mbit za oko 1350 din/mes. Presao sa ADSL-a na kabl. Radi mu super kaze. DL ide do 190 kB/s. E sad, on nije heavy downloader, ali nije imao nikakvih problema za ovih mesec dana koliko koristi.

Mora da si pogresio ,posto na kds sajtu pise :
1536/192 Kbps - 1.800 din ? Cisto me interesuje , posto desavalo se i ranije (proslo njihovo dupliranje brzina) da i po mesec dva tri to ne bude objavljeno na sajtu a cene snizili/brzine povecali ...
 
Bas interesantna situacija, da PTT KDS pusta KDS NS da prodaje Internet kroz njihovu mrezu za manje pare od PTT NET-a :)
Moram da ih nazovem ovih dana da ih malo istresem da vidim o cemu se tu radi, da se resim mozda ove bede od ADSL-a.
 
Mora da si pogresio ,posto na kds sajtu pise :
1536/192 Kbps - 1.800 din ? Cisto me interesuje , posto desavalo se i ranije (proslo njihovo dupliranje brzina) da i po mesec dva tri to ne bude objavljeno na sajtu a cene snizili/brzine povecali ...

Taj sajt sto si ti stavio nije kds-ov sajt. To je sajt PTT Net-a. PTT Kds je na PTT KDS. Kao sto vec rekoh da se neponavljam vise u istoj temi. Postoje 2 razlicita provajdera internet usluge na odredjenim lokacijama u Beogradu. Oba koriste infrastrukturu PTT KDS-a. I stoga imas 2 razlicita sajta i razlicite cene.
 
Taj sajt sto si ti stavio nije kds-ov sajt. To je sajt PTT Net-a. PTT Kds je na PTT KDS. Kao sto vec rekoh da se neponavljam vise u istoj temi. Postoje 2 razlicita provajdera internet usluge na odredjenim lokacijama u Beogradu. Oba koriste infrastrukturu PTT KDS-a. I stoga imas 2 razlicita sajta i razlicite cene.

Matori ... Bez ikakve uvrede ... Ali to sto pricas nema veze sa vezom. Primer ? Nazovi kontakt telefon na http://www.kds.co.rs/ (Beograd 011/ 360 7770) , i kada ih pitash : posto na sajtu nemate cene kablovskog interneta , mozete li mi iste reci , ljubazna gospoda kazu : za kablovski internet okrenite - 011/3641-999 - ili ti broj telefona sa http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=kds. Ili ako zelis bash da ti crtam , isti je provajder...

Na sabajle si me istripovao da ih okrenem , reko nisam valjda luuuuud da previdim tako nesto ... :(

Ti si mozda mislio na http://www.kablovska.co.rs/ , koji takodje nude svoje usluge preko KDS infrastrukture ...
 
Poslednja izmena:
Matori ... Bez ikakve uvrede ... Ali to sto pricas nema veze sa vezom. Primer ? Nazovi kontakt telefon na http://www.kds.co.rs/ (Beograd 011/ 360 7770) , i kada ih pitash : posto na sajtu nemate cene kablovskog interneta , mozete li mi iste reci , ljubazna gospoda kazu : za kablovski internet okrenite - 011/3641-999 - ili ti broj telefona sa http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=kds. Ili ako zelis bash da ti crtam , isti je provajder...

Na sabajle si me istripovao da ih okrenem , reko nisam valjda luuuuud da previdim tako nesto ... :(

Ti si mozda mislio na http://www.kablovska.co.rs/ , koji takodje nude svoje usluge preko KDS infrastrukture ...

Nevredjam se nikako, upravu si, nismo se dobro razumeli. Pokusao sam da objasnim neke stvari koje inace krajnjeg korisnika usluge ne treba da interesuju. Ono na sto sam hteo da skrenem paznju je da unutar poste postoji vise radnih jedinica. Jedna od njih je PTT KDS koja se bavi samo kablovskom televizijom i nema nikakve veze sa internetom. Druga radna jedinica unutar poste je PTT Net koji se bavi uslugom pruzanja interneta, i nema nikakve veze sa televizijom niti kablovskom.
Zasto je to tako a nije zajedno....
Ono sto pomenuh jeste da na teritoriji Beograda, na odredjenim lokacijama postoje 2provajdera internet usluge, koji koriste infrastrukturu PTT KDS-a. Jedna je PTT Net, za koji si ti stavio link, a druga firma koja nema nikakve veze sa postom je doticna kablovska iz Novog Sada. Ovo je samo bilo objasnjenje za "topuza" koji je pitao kako je tako jeftino jer je on gledao cenovnik PTT Neta na kojem je cena za uslugu 1536/192 - 1800 dinara, a kod Novosadjana je taj isti paket valjda 1350 dinara.
Izvini ako si me drugacije shvatio. Kucanje pre prve kafe zaista nije preporucljivo :S:, tako da jos jednom sorry.
 
Poslednja izmena:
ja ovo necu razumeti ni posle 4 kafe ..

kakogod, nazvah i ja danas 360 7770 (mislim da je ta firma nadlezna za moju adresu), da pitam oko prikljucenja .. kazu cena prikljucka je 2310 dinara, a 720 dinara prikljucenje ..

rekoh da je vec sve razvedeno u startu po celoj zgradi kako i jeste, kazu nema veze, to je cena ..

e mislim se, tako je i sbb imao cenu prikljucenja 1500 pa sam u inat uzeo adsl koji je bio za dz prikljucenje, pa cim je sbb ukinuo da naplacuje ukljucenje, uzeo sam sbb i progledao (u medjuvremenu su me iz sbb zvali jednom mesecno i nudili internet, a ja pristajao, ali da se odreknu tih 1500 dinara .. )

a ukinuce ga i ovi kad tad, zvacu ih kad budem bio raspolozen da trazim da me oslobode placanja tog fantomskog prikljucka, samo da cujem komentar 'MORA DA SE PLATI' ;)
 
sinoc na zgradi nalepljen plakat KDS NS - internet . .

nazovem danas i saznam celu pricu .. KDS NS se ucipio PTT KDS-u da pusta samo internet preko njihovih instalacija .. znaci sa KDS NS se potpise samo taj ugovor i njima se samo placa internet .. instalacija je dzaba, i navodno mesec dana dzaba .. uslov za uvodjenje neta je da se ima TV pretplata sa PTT KDS-om .. navodno kaze da je KDS NS dosta jefitniji za internet i da su ih zato pustili da rade i sta jos ne ..
 
Ima li korisnika novog KDS NS - kakva su iskustva ?? (u odnosu na ADSL voljenog nam Trlakoma). Hocu reci , vredi li prelaziti na isti , obzirom da u nasim krajevima nema nista od SBB-a.

:smoke:
 
Ima li korisnika novog KDS NS - kakva su iskustva ?? (u odnosu na ADSL voljenog nam Trlakoma). Hocu reci , vredi li prelaziti na isti , obzirom da u nasim krajevima nema nista od SBB-a.

:smoke:

citaj prethodne strane ;)
 
Cisto da javim , pre par minuta sam primetio da su su mi brzine prebacene sa 1mb/128kbps paketa koji sam do skora koristio , na 2mb/192. Da li je u pitanju neko dupliranje ili sta li je ... U svakom slucaju se ne zalim .


 
I ja potvrdjujem. Sa 3 na 6 Mbps. Meni jos od sinoc.

 
Poslednja izmena:
Pa proverite sa call centrom (ako postoji tako nesto).
 
na sajtu nista, ne mogu cak ni cenovnik da nadjem :) ne bi bilo lsoe da neko proveri, ako je tacno, ja se vracam nazad na kds :)
 
jel moze neko da napise sad te "ubrzane pakete" sa cenama, posto nema nista o tome na kds info kanalu, a sajt im je posebna prica.
 
Sve je jos u fazi testiranja. Zato nema nista na sajtu i sl. Sacekajte jos koju nedelju. Takvu sam informaciju dobio od insajdera.
 
@weatherman Na drugom linku vidis da nema vise pored cena ono sto je pisalo "novo", to "novo" je sada rezervisano za nove pakete koji treba da se pojave jos malo. Tj. neki od nas vec imaju nove pakete, ove experimentalne.
 
Nazad
Vrh Dno