Šta je novo?

PTT KDS u Mirijevu

Hehe od kad je vama bio proradio meni su ga sjebali :d iskakao je na svakih 5 minuta :)
..ali ono vec par dana ga nema uopste... :d
Danas se konektovao, ja kao sav happy, signali nikad bolji od kad ga imam.. :) kad ono nema protoka.. hehe.. :) uzas.. dial-up rules :whip:
 
Pre par dana sam se bas ponadao da ce da pocne komercijala obzirom da je signal bio odlican...od avgusta cekam ADSL. Sad mi je i slika na Tv-u ocaj...
 
''Iz pouzdanih izvora": neko-neki su nasekirali opt.cable u V.Africa i r.....bali i sliku i nas osetljivi internet....

:smoke:
 
meni je u nedelju nestao net ali probao sam da direktno ukljucim glavni
kabal u modem i net je radio a onda kad sam ponovo prikljucio preko
razdelnika nista.zatim nekoliko dana signala uopste nije bilo,a danas se pojavio
na citavih 15 minuta.medjutim sada je ista prica.kad priljucim direktno glavni
kabal u modem internet radi super a preko splitera nista.zvao sam ove iz telefon-
kabla a oni nikako da dodju i pogledaju u chemu je problem.medjutim chuo sam
da je neko isekao opticki kabal.zanima me da li su oni to popravili a ako nisu
ima li neko informaciju kada ce?zanima me da li se ovo sa internetom desava samo
meni ili jos neko ima slicno iskustvo?ja inace zivim u koste nadja blizu pupinove.
 
od sinoc stalno dolazi do prekida,kazu da rade na rekonstrukciji
mreze:wall:
 
ima li ikakvih informacija do kada bi trebala da se zavrsi rekonstrukcija? btw, pre par dana sam pokusavao sa stavljanjem glavnog kabla iz splitera u modem i sipak
 
Popravise li ikome ?... ili premestaju tu zvecku iz jednog dela Mirjeva u drugi cvor(na drugom kraju Mirjeva) na mesec dana. :mad::mad::mad:
Generalno dali ste culi (ja nisam) za ideju da neki drugi kablovski provajder dodje u nase selo. Interneta ima- nema , ali je i slika uglavnom loseg kvaliteta.



:smoke:
 
U kom si delu? Ja sam u M.Srpske i imam ga 30 -tak dana, a onda ga isto toliko nemam. I tako u nedogled.....


:smoke:
 
imam net ali moram da cupam glavni kabl iz splitera, tako da jurim svaku priliku kad moji negledaju tv... :wall:
 
I ja isti problem imam.... m.venac.... i tako... mislim net mi radi samo kada mi je direktno dolazni kabal nakacen an modem.... inace preko splitera, nece.... sreca je te kod mene tv "skuplja prashinu"....

Elem jel neko probao da nakaci kvalitetniji spliter? i koji?
 
Jedna preporuka: idite do Kosovske ili im preko telefona trazite telefon "tehnicara". Ne naplacuje nista na ruke, ide sve putem racuna. Raspitajte se koliko kosta "intervencija na KDS instalaciji" - to vam je to. Spliteri i konektori i sve ostalo ce vas kostati kao kada sami kupujete. Mozda malo skuplje ali svakako kvalitetnije. Konektore za tv i radio kao sto oni ugradjuju, ne mogu se naci u prodavnicama. Takodje, taj tzv "tehnicar" ce znati sta da radi i kako da vam namesti internet + ako problem nije na kucnoj instalaciji, on to javlja izvodjacima radova i oni popravljaju. Posto sam se dosta njima bavio, saznao sam sledece: prilikom umeravanja, svakom korisniku podesavaju signal za 1/2 spliter. Zbog toga net posle nekog drugog splitera mozda nece raditi i zato treba da se javi "izvodjacima" kakvo je stanje a oni ce znati onda kako da umere signal. Zato nije dobro da sami petljate pa da se zalite. I sigurno niko ne zna za ovo. Meni su u Kosovskoj rekli i dali mi broj. Pedanto i kvalitetno urade (imaju alat) a dolaze sigurno u dogovoreno vreme jer se to posebno placa, preko racuna.

P.S. Ja problema sa slikom nisam imao nikada. Kod mene je prijem kao sto oni imaju u glavnoj stanici, istog kvaliteta (potvrdjeno od strane kablprojekta i tog "tehnicara" + ja sam prezadovoljan kvalitetom slike - na svim kanalima osim -trenutno- na "kosavi" koju ce navodno popraviti za 10ak dana). Internet - to je radilo sa prekidima. Zasto? Nemaju odgovor.
 
Poslednja izmena:
Evo i mene posle nekog vremena, Hvala vam na odgovorima promenio sam spliter i sada sve radi ok... mislim nadam se da posle ovog posta ne ispadne o5 ;)
inace, shto se tv slike tice, tu nemam zamerki ;)
poz
 
Kako vam radi ovih dana, meni su signali odlicni ali protok katastrofa...:trust:
 
Ista prica , signala koliko hoces, slika(na TV-u) i protok na modemu:S:


:smoke:
 
Isti slucaj i kod mene. Ja uglavnom nemam ni ptotok... proradi samo nocu i po danu sporadicno po 15-tak min. :)

Packets: Sent = 232, Received = 106, Lost = 126 (54% loss)
 
Jedno pitanje, za preostale korisnike "promo interneta" na Mirijevu.

U poslednje vreme imam solidne vrednosti signala:

Signal To Noise Ratio 32.2 dB
Power Level -3.8 dBmV

Upstream Value
Channel ID 4
Frequency 35984000 Hz
Power 52.5 dBmV

...kada ukljucim modem, "upstream" je oko 57dBmV i internet radi normalno, to traje par minuta i signal padne na oko 52dBmV i vise nema protoka. Posle reseta opet vrati vrednost na 57 i radi normalno na kratko...

Jel ima neko slican problem...jel to resivo na neki nacin...?
 
I kod mene je isto taj problem od pre neki dan.. a bas mi je proradio od kad je 4-ka na 35984000 Hz...

Kad radi...

Frequency 778000000 Hz
Signal To Noise Ratio 34.6 dB
Power Level -2.0 dBmV

Upstream Value
Channel ID 4
Frequency 35984000 Hz
Power 52.0 dBmV ---> kad ne 47.5-48.0 dBmV

Znaci identican problemcic :D ..samo to se i pre desavalo, barem meni.. :)
 
Poslednja izmena:
Ista prica, doduse ovo zaista nije prvi put, meni se to vec desavalo.
Objasnjenje je "veliki pad signala" u nasem selu. Tretira se kao kvar koga ce popraviti kada strucna ekipa stigne u nase krajeve.
Nezvanicno: spojte modem bez splitera-direktno, to uglavnom pali (izvuce preko 52 dB). Ne znam da li bi upalilo da za potrebe modema izvucemo poseban kabl iz razdelnika na spratu???

:smoke:
 
Osvezavanje teme...;)

Posle malo duzeg promo perioda odlucise da naplacuju uslugu...od nedavno su ubrzali na 512/256...

64/64 Kbps 600 din
128/64 Kbps 800 din
256/128 Kbps 1.200 din
512/256 Kbps 1.500 din
1024/256 Kbps 1.800 din
 
Aj da podignem temu iz mrtvih...

Jel ima nekog da jos uvek koristi ptt-kds, kako vam radi internet?
 
Drugar je uzeo 1.5Mbit za oko 1350 din/mes. Presao sa ADSL-a na kabl. Radi mu super kaze. DL ide do 190 kB/s. E sad, on nije heavy downloader, ali nije imao nikakvih problema za ovih mesec dana koliko koristi.
 
fair enough .. i mene uskoro ceka ptt kds na lokaciji teme ..

ako neko od korisnika moze da napise da li je probao radio stanice koje se nadam se ptt kds jos uvek emituje preko kabla .. koje su i kakav je kvalitet . .
 
Radio stanica imas pun kufer na internetu. Samo strimujes. To ne zavisi od PTT-a.
 
ne ne ne .. nisam mislio na internet radio stanice, vec na 'prave' radio stanice ... znaci razdelnik, pa jedan kabl u tuner, bez racunara, strem-ovanja itd ..

na sajtu pise da imaju, i ranije sam citao da imaju . . .
 
Nazad
Vrh Dno