Šta je novo?

[PS4] Bloodborne (Project Beast), by From Software

Malo sam se igrao danas. Jedva sam nasao onu Josefkinu kliniku preko Forbiden Woods i tamo sam samo od one zenske uzeo nesto Umbilical Cord. Kako sada da odem u taj Chainhurst? I do sada sam dogurao do Yarguls Village, ali tamo me je*u oni stvorovi sa vise nogu koji vise na zgradama i prze me nekim laserom...
Ovo su preduslovi da možeš da dođeš u Cainhurst Castle:
1. Defeat Vicar Amelia and examine the skull on the altar to change the world state to Night.
2. Enter the Forbidden Woods to access the back of Iosefka's Clinic. Once there, be sure to open the gate that leads to the front of the clinic.
3. Enter the clinic and obtain the Cainhurst Summons.
4. Go to Hemwick Charnel Lane and defeat Witch of Hemwick.
5. Approach the tall stone obelisk in the area with the two Executioners.

U vezi 5. tačke bukvalno malčice pričekaš kod spomenika i pojaviće se kočija koja te vodi u zamak.
One "buve" u dvorištu Cainhurst su mi bile među najtežim neprijateljima, totalno nepredvidljive, mogu da ubiju bilo šta u dva udarca...

Inače, Yahar'Gul Unseen Village je super mesto za farmanje levela... Ali ne mogu da se setim koja su to čudovišta što vise sa zgrade i prže laserom... Ako misliš na Amygdala (ogromno paukoliko biće) nju ni ne možeš da ubiješ ovde (već na potpuno drugom mestu), suštinski trčiš i izbegavaš laser i to je to, ima lampa baš u obližnjoj zgradi kad to overiš siguran si pred nastavak nivoa, a tu kreće seks jer te čeka borba sa tri jaka huntera odjednom...
 
Onda sam nesto zeznuo kod tacke 3. To nisam nasao... I vec sam ubio onu vesticu. Jel moram ponovo da se vracam da je ubijam?
Da, na ona paukolika bica sam mislio. Pokusavam sa izbegavam onaj laser i taman sa se domognem do one zgrade tu me uvek rokne... I bas je zeznuto sto se neprijatelji stalno respawnuju. Tu sam probao da koristim onaj nevidljivi elixir, ali ne deluje :)
 
Pa ne možeš ponovo bosa da ubiješ, ako si to odradio to je to. Očigledno nisi pokupio pismo iz Josefkine klinike, Cainhurst summons se zove. Al kad si već bio u klinici kontam da si otvorio prečicu ka bukvalno sobi gde se probudiš na početku igre. Sad ti je lako da uđeš nazad u kliniku
 
Tacno, dosao sam do sobe gde igra pocinje. I evo malo pre sam uzeo Chainhurst Sumons. krastavac, prvi put sam ga promasio. Idem da probam da nadjem taj spomenik pa da teram dalje... :)
 
Cain - hurst. Po Kainu, bratoubici od iskona i pretječi svih vampira.
 
Ma dobro. Cainhurst :) Dosao sam do zamka nekako... Sad krece zaje*ancija koliko vidim. Jedva ubijam sad ove neprijatelje.
 
Onda je vreme da se vratis u zonu gde si bio jaci i da farmas exp da dignes desetak lvl gore i da budzis sta vec budzis (str, dex, int, vit ili nesto drugo) kada sa time zavrsis potrazi delove pa budzi oruzije, +1, +2, +5 ili dokle mozes. To ti je jedna od stvari koje radis u souls igrama.
 
Ne moraš u souls igrama baš sve da poubijaš, jer uglavnom svaki protivnik može da te ubije. Momenat nepažnje i ćao.
važno je da znaš prioritete, i da po potrebi protrčiš i izbegneš nepotrebnu borbu.
u Cainhurstu možeš da uzmeš dobre gemove, bloodstone chunkove i dosta blood echoesa za levelovanje (prodaš Knight set, recimo).

Pošto ideš bez predznanja igre (na čemu ti zavidim :) ), prvi savet je oprez.
 
Prvi put kada igram svaku karakondzulu volim da ubijem. E ako posle moram da se vracam znam koje da izbegavam a koje da ubijem.
 
Probijam se nekako kroz Cainhurst. One buve na pocetku sam izbegao i pobegao, a kroz sam zamak se nekako borim. Bive su zaje*ane do jaja i ne mogu im nista (opet otisla tona zivaca).
Sta znaci farmanje? Jel pod time mislite da idem na lokacije gde sam vec bio i ponovo da ubijam neprijatelje i da sakupljam Blood Ecose i dizem level u Hunters Dream? To me bas mrzi i ubija da radim, ali videcu, mozda moram.
 
Upravo to znaci sto si napisao, ides iznova i iznova jednu destinaciju ili dve gde je dobar exp i samo peglas lvl dok ne ojacas dovoljno.
 
Nema gore stvari u igrama od level farminga, ako te igra tera da to radis da bi napredovao, evo jednog naprednog saveta: odmah batali, prekratak je zivot za te gluposti.
 
@holland

Prvo levelovanje u souls igram ne traje vecnost, moze za koji min da skupi dovoljno exp za 1 lvl, sve zavisi od lokacije, od jacine neprijatelja, i od njegove jacine i koliko taj neprijatelj daje exp-a, ako ubija vukove treba ce mu sat vremena da nakupi za jedan lvl.

Tako da bih te zamolio ako nemas sta pametno da napises nemoj davati ni glupe savete. Hvala
 
farmovanje u BB je prvi (izbegao bih uvredljivi termin "glupi") pogrešan savet.

Don Rile, baci pogled na klip koji sam linkovao na prethodnoj stranici


tu je objašnjeno sve kako za kratko vreme možeš da budeš OP AF, sa tvojim bildom.
nou nid 4 farming.
 
Dobro, svi imate korisne savete. Dosao sam u Cainhurst gore do krova i sad treba sa roknem onog kostura sa krunom na glavi. Tezak je u pm pa cu izgleda morati malo da nabudzim level...
Lepi kokan, onaj video je koristan i zanimljiv. Pogotovo sto bezanjem moze da se izbegne neka nepotrebna borba :) Moram jos malo da ga proucim za budzenje oruzja.
 
Mada i sa ovim bossom ista prica. Skinem mu vise od pola i rokne me. Sa svakim bossom se patim, ne moze bez toga.
Jel moguce da su napravili da kad te ovaj boos ubije igra te vrati na sam pocetak nivoa, skroz dole ispred zamka? Ja ne mogu da verujem...
 
Mada i sa ovim bossom ista prica. Skinem mu vise od pola i rokne me. Sa svakim bossom se patim, ne moze bez toga.
Jel moguce da su napravili da kad te ovaj boos ubije igra te vrati na sam pocetak nivoa, skroz dole ispred zamka? Ja ne mogu da verujem...
Nevezano za BB, ja kada sam prelazo (zasto kazem prelazio pa zavrsio sam igru) Wo Long sam naisao na boss-a Lu Bu i trebalo mi je 5 dana da ga predjem, tone i tone zivaca sam pogubio. Problem je sto ne pravi uvek istu seriju poteza pa da znas redosled nego je totalno random.

Sta hocu da kazem, svaka souls igra se svodi na to da ne smes da brzas, jedan dva udarca pa blok i beganje i tako dok ga ne pobedis... nema zurenja... cak ni tada nije iskljuceno da se nesto nece desiti i da ce da izvede neki potez ili seriju poteza i da te vrati na pocetak. Zato kada dodjes u takvu situaciju probaj dva tri puta da vidis kako ide ako nejde ugasi i nastavi za pola sata.

Najvece greske sam pravio dok sam igrao u grcu, nervozan, ljut sto ne mogu da ga predjem i onda izlazim iz sigurne zone i mesto jedan dva udarca ja hocu 5 da udarim, i znas koliko sam puta zbog toga poginuo... veruj mi da ni ne znam a da ti ne govorim koliko sam puta poginuo kada boss ostane na dva tri udarca i naravno zurim i poginem i onda ko za inat ne mogu ni prvu trecinu hp-a da mu skinem.

Onda lepo teleport na neki deo mape da farmam exp, solse i da se budzim.
 
Mada i sa ovim bossom ista prica. Skinem mu vise od pola i rokne me. Sa svakim bossom se patim, ne moze bez toga.
Jel moguce da su napravili da kad te ovaj boos ubije igra te vrati na sam pocetak nivoa, skroz dole ispred zamka? Ja ne mogu da verujem...
Ne postoji bos u Bloodborne do koga ne vodi prečica od lampe, konkretno za ovog imaš lift kojim si od lampe do njega za tri minuta bez potrebe da se boriš bilo s kim. Istraži pažljivije

Posle dosta godina se vratio u Bloodborne, nisam zarđao nimalo :) Svi DLC bosevi i svi main game, plus dosta Chalice... poginuo možda 20 puta al od boseva ni za prste jedne ruke.
 
Nevezano za BB, ja kada sam prelazo (zasto kazem prelazio pa zavrsio sam igru) Wo Long sam naisao na boss-a Lu Bu i trebalo mi je 5 dana da ga predjem, tone i tone zivaca sam pogubio. Problem je sto ne pravi uvek istu seriju poteza pa da znas redosled nego je totalno random.

Sta hocu da kazem, svaka souls igra se svodi na to da ne smes da brzas, jedan dva udarca pa blok i beganje i tako dok ga ne pobedis... nema zurenja... cak ni tada nije iskljuceno da se nesto nece desiti i da ce da izvede neki potez ili seriju poteza i da te vrati na pocetak. Zato kada dodjes u takvu situaciju probaj dva tri puta da vidis kako ide ako nejde ugasi i nastavi za pola sata.

Najvece greske sam pravio dok sam igrao u grcu, nervozan, ljut sto ne mogu da ga predjem i onda izlazim iz sigurne zone i mesto jedan dva udarca ja hocu 5 da udarim, i znas koliko sam puta zbog toga poginuo... veruj mi da ni ne znam a da ti ne govorim koliko sam puta poginuo kada boss ostane na dva tri udarca i naravno zurim i poginem i onda ko za inat ne mogu ni prvu trecinu hp-a da mu skinem.

Onda lepo teleport na neki deo mape da farmam exp, solse i da se budzim.
Pa Bloodborne je upravo suprotno od ostalih souls like igara. Nema bloka, nema bežanja, samo agresivnost i pravilno korišćenje pomagala... neki bosevi ne vole vatru, neki lightning, neki se lako stageruju, najveći deo je podložan visceral attack kad im se u pravom trenutku prekine napad pištoljem ili augur of ebrietas. Nekima su slabe tačke noge, nekima glava... kad se obrati pažnja pola Bloodborne boseva su pushovers. Recimo Shadows of Yharnam, tri odjednom, vau. Uletim i odmah prvoj udarim Shaman Bone Blade i počnu međusobno da se tuku. Ista priča sa dva džina u bunaru u DLC... kad se ide kao june jedna od najtežih bitaka u celoj igri.
 
A ne ne, za ovu godinu dosta souls igara. Njega sam poceo da igram jos davnih dana ali mi tada nije legla igra. Sada cekam Black Myth: Wu Kong da vidim na cega ce to da lici.
Meni je prvi Nioh totalno ogadio koncept koji gura Team Ninja tako da nisam pipnuo ni drugi deo a ni ovaj Wo Long neću. Jednostavno koliko mi je Bloodborne legao tako ovo nije. Bos bitke su u Nioh tako idiotske da nemam reči, 5 dana više ne bih izgubio ni u ludilu. Poslednja takva priča je bila Sekiro i to samo zato što je Sekiro jedna od najboljih igara koje sam igrao... Nioh i derivati su suvi prosek
 
Prvi deo Nioh sam presao daleko lakse nego Wo Long, u Wo Long prvi boss je toliko tezak da ce sigurno jedno 70% ljudi odbiti od daljeg igranja. Ali ako izuzmem njega i onog Lu Bu ostale boss bitke sam zavrsavao iz prvog puta ili drugog. Ali uopste mi nije zao sto sam je odigrao i ulozio toliko vremena u nju.

Nioh 2 cu sigurno odigrati ali ne sada nego u nekom narednom periodu. Vise cekam ovaj mod za Dark Souls 3 da zavrse.

 
farmovanje u BB je prvi (izbegao bih uvredljivi termin "glupi") pogrešan savet.

Don Rile, baci pogled na klip koji sam linkovao na prethodnoj stranici


tu je objašnjeno sve kako za kratko vreme možeš da budeš OP AF, sa tvojim bildom.
nou nid 4 farming.

Cenim tvoje mišljenje, ali se ne slažem sa istim.

Meni lično je posebno velik užitak da se u DS iživljavam na neprijateljima koji su mi zadavali problema, naravno kad zapamtim njihove lokacije, proučim njihove pokrete, navike u borbi i sl...
To što usput farmam i levelujem je samo plus, radio bih to i za džabe.

One Jailere mi je bio poseban gušt da koljem, jer u startu nisam mogao nikako drugačije nego da ih namamim da se zaglave u stepenicama ili dovratku vrata...
 
Ne postoji bos u Bloodborne do koga ne vodi prečica od lampe, konkretno za ovog imaš lift kojim si od lampe do njega za tri minuta bez potrebe da se boriš bilo s kim. Istraži pažljivije

Posle dosta godina se vratio u Bloodborne, nisam zarđao nimalo :) Svi DLC bosevi i svi main game, plus dosta Chalice... poginuo možda 20 puta al od boseva ni za prste jedne ruke.
Da, znam za taj lift i vodi me gore do one lampe cim se udje u zamak, ali mi je problem sto ne mogu da nadjem put do lifta. Pre bossa sam skocio sa nekog krova na neki most i popeo se uz one merdevine i koliko sam gledao nemam nijedan put da se vratim do lifta... Jedino da roknem bossa pa ce valjda da mi se otvori neki dalji put...

@KovacTibor

Sve si lepo rekao i u pravu si. krastavac, ponekad i ja brzam i to me zezne. Sve u zelji da sto pre roknem bossa :)
 
Da, znam za taj lift i vodi me gore do one lampe cim se udje u zamak, ali mi je problem sto ne mogu da nadjem put do lifta. Pre bossa sam skocio sa nekog krova na neki most i popeo se uz one merdevine i koliko sam gledao nemam nijedan put da se vratim do lifta... Jedino da roknem bossa pa ce valjda da mi se otvori neki dalji put...

@KovacTibor

Sve si lepo rekao i u pravu si. krastavac, ponekad i ja brzam i to me zezne. Sve u zelji da sto pre roknem bossa :)
 
Da, jasna mi je ova putanja od lampe do bossa, ali moram kasnije da proverim jednu stvar... Nisam siguran da li sam ja aktivirao ovaj lift sa one dodnje strane i da li uopste mogu da udjem u njega sa gornje strane...
 
Da, jasna mi je ova putanja od lampe do bossa, ali moram kasnije da proverim jednu stvar... Nisam siguran da li sam ja aktivirao ovaj lift sa one dodnje strane i da li uopste mogu da udjem u njega sa gornje strane...
Lift se i aktivira s gornje strane u sobi gde su ove utvare s noževima. Jednom kad se aktivira uvek može da se pozove povlačenjem poluge. Ako pak ne možeš da ga pozoveš na početku nivoa povlačenjem poluge onda ga nisi aktivirao...
 
Bice da je ovo drugo...ali aj da proverim pa da vidim...
 
Nazad
Vrh Dno