Šta je novo?

Protočni bojleri

Los ti je to elektricar, ako ne zna da ti kaze DA ili NE. Postoje uslovi koji treba da ispune za 25A za monofazni prikljucak.

Ne moze niko ovde da ti kaze ovako napamet, moraju na licu mesta da utvrde na osnovu el. instalacije, od razvodne table do potrosaca.

I jos jednom, osigurac stiti el. instalaciju, a ne potrosaca. Stiti el. instalaciju od prevelikog potrosaca, kao sto je taj tvoj bojler. Sad je tebi eliminisana ta zastita.
 
Poslednja izmena:
Imas u ponudi protocni bojler Vaillant minived 3.5kW, ako se utvrdi da na tvojoj el. instalaciji ne moze vise od 16A.
 
Prelistah temu i i nije da nisam našao informacije koje su me zanimale u vezi protočnih bojlera za kuhinju, ali konkretna situacija je sledeća.
Sestra uzela Tesy bojler tesy IWH 70 X02 IL od 7kW i majstor ga priključio na postojeći monofazni priključak pri čemu je osigurač od 16A izbacio. Dolazio električar i stavio osigurač 25A i za neko vreme probe nije izbacivao. Da li se taj bojler može koristiti za kuhinjsku upotrebu tipa da se operu ruke, nešto tako sitno, jer ima mašinu za sudove. Električar ostao skeptičan u vezi specifikacije bojlera i monofazne utičnice jer je u ubeđenju da će utičnica da polepi i sad bukvalno izbila frka između zeta i sestre jer nikako neće taj bojler u kući. Laici smo za te stvari tako da...
Za snagu od 7kW mislim da treba jači osigurač, ali je pitanje da li se može (sme) postaviti takav.
Evo neka tabela sa neta, naravno samo da se pogleda, a poslednja je uvek od električara. Nema tu igranja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240306_080026_Acrobat for Samsung.jpg
    Screenshot_20240306_080026_Acrobat for Samsung.jpg
    196.7 KB · Pregleda: 21
Znači ni 3.5 kw protočni za kuhinju nije sigurno da će da radi kako treba sa postojećim osiguračem?
 
Zavisi od kvaliteta i starosti instalacija.
 
Pozdrav! Upravo je bio majstor i ugradio je Bosch TR4000 5 ET. Primetio sam da ga nije ušrafio u zid, samo ga je spustio u kuhinjski element ispod. Dok sam čitao uputstvo nisam primetio da je takva opcija moguća, piše da bi trebalo da se ušrafi u zid.

Zanima me da li to može da napravi probleme i kog tipa? Takođe, pritisak kad ide samo topla voda je dosta slab, što ne znam da li može da bude povezano na bilo koji način.

Hvala unapred na savetima!
 
Nazad
Vrh Dno