Šta je novo?

Produzenje postpaid ugovora - nagrada za vernost???

Kod MTS bas ih briga, nema veze koliko si korisnik i sl... ako upadas po formularu toliko... ako opadne broj korisnika, nije strasno... drzavna firma, popunice se iz budzeta.
 
Telekom puni budzet, svih godina je ja mislim bio u plusu. Zadnjih nekoliko, barem 3 nije dotiran iz budzeta.
Dosta trolovanja :)
 
Rekao sam za odnos prema korisnicima, ako i odu dopunice se iz budzeta... tako mi danas rekli kad me zvali oko produzenja ugovora i telefona. Prenosim informacije...
 
Baš tako ti rekli: "I ako odete, naš minus će se dopuniti iz budžeta, mi smo državna firma?"
 
"Telekom je drzavna firma, ima svoj budzet i nema odstupanja od ponude, sto se tice korisnika imate pravo da ostanete ili menjate operatera.."
Kako ovo da shvatim? Da su drzavna firma kojoj je stalo do svakog korisnika i trude se da izadju u susret?
 
Isto kao što je meni to isto saopšteno iz Telenora, koji, gle čuda, nije državna firma. Ista briga, za korisnika koji ima 6 ugovora na svoje ime i na svoju firmu ...
i promenio sam operatera, i otišao u Telekom, koji ipak daje najviše za moje pare ....

a imam još brojeva kojima tek ističe obaveza.
 
Poslednja izmena:
@gvlada, to nema veze sa tvojom NETACNOM izjavom da se njima novac popunjava iz budzeta.
 
Ok, taman posla da u drzavnoj firmi gde se direktori menjaju sa promenom vlasti novac stoji samo unutar firme... ali to je neka druga prica...
 
To ti je alfa i rekao, da telekom puni budžet, jer je profitablina firma, a ne obratno ... kao železnica, npr ....
 
Telekom treba da se proda sto bolje tako da ce na papiru raditi impresivnije od Telenora i Vipa ali to je neka druga prica. Kada bi MTS ostao bez korisnika popunili bi praznine bez pogovora.
 
Posto nikako da docekam neku iole normalnu ponudu, pristojnog telefona, uz prosecan paket od 1000din kod telenora, posaljem im mail, sasvim kulturan da li mogu meni kao starom korisniku(10 god postpaid) da ponude popust na neki telefon iz ponude. Znam da to nije standardna ponuda, ali eto da meni izadju u susret ako mogu, kazem da bih promenio mrezu jer drugi daju vise, iako sam zadovoljan njihovom uslugom i tako bla bla. Odgovore oni prvo ono standard - hvala i tako to... pa eto ne mozemo da vam ponudimo to, ali eto moze bilo koji telefon na 6 rata, i to CAK bez provere kreditnog biroa. Bas su mi ucinili. :)

Sad ne znam sta da radim...U mts me nervira sto ima ona 3g pretplata, ali oni alcatel telefoni(koji uopste nisu skupi uz MixNet M recimo) i plus minuta u odnosu na telenor su prilicno primamljiva ponuda. Nisam pametan. Vec imam jedan broj na MixNet M i odgavara mi da imam br na dve mreze, ali ovi iz telenora kao da nece da ponude nesto normalno, normalnom(prosecnom) korisniku.

Neko je spominjao i nove telefone u kontakt magazinu.To sam isto video, ali eto na sajtu jos ih nema. Mada oni novim telefonima nabiju nevidjenu cenu i onda posle mesec,dva ih obore za 30-50%. :)
 
Poslednja izmena:
gvlada, telekom treba da ostane u vlasništvu države, iz nekih drugih razloga koje mnogi ne vide, ali uz reorganizaciju kadrova itd ..... ali to nije ovde tema. Najlakše je prodati, i posle ga više nemaš .....

dzul, ista priča, stari brojevi, više ugovora, i tražio sam samo ono što već nude NOVIM korisnicima, 5000 popusta na aparat. I odj38ali me na kulturišku, kao i tebe ... A pošto matematika ne laže, uradiš kao ja (tada, kada su bile ove cene i modeli):

"TELENOR: SmartHD (995) košta uz paket PiS500 sa pretplatom = (24*1006) + 12000 telefon = 24144 + 12000 = 36144 ukupno, uz paket koji ima 150 minuta + 500 SMS + 500 MB po normalnoj brzini. i telefon je SimLock
TELEKOM: 997 košta uz MixNet M sa pretplatom i 3G pretplatom (24*(1140+119) + 10800 telefon = 30216 + 10800 = 41016 ukupno, uz paket koji ima 300 minuta + 600 SMSa + 600 MB, i telefon je SIMFree, i pošto imam 2 fiksna na moje ime, mogao bih i tih 10800 da platim na 12 RATA, kroz RAČUN, bez kamate

Dakle, za 4872 dinara više, (gledano mesečno, samo 203 dinara mesečno), DOBIJAM : Bolji telefon, SIMOtključan, na 12 RATA kroz račun bez kamate, i paket koji ima DUPLO više minuta, 100 SMSsova više , i 100MB više, (ako zanemarimo neupotrebljivi beskonačni net) u medjuvremenu i MTS uveo prenošenje nepotrošenog, tako da je i to sada isto...."

Tako da i kada mi bude isticao sledeći broj obaveza, opet će da radi matematika ... :) :)
 
Poslednja izmena:
Ne znam za vas, ali ja sam preko Telenora uzeo tablet i telefon i oba dva su sim-free. Toliko od mene :)
 
Kad napišeš "oba", nepotrebno je ono "dva" ....

Koji modeli su u pitanju?

Ja ne pamtim kad je bio otključan telefon u Telenoru, bio da je Nokijica od 50 evra, ili neko čudo od 500 evra ....
 
Kad napišeš "oba", nepotrebno je ono "dva" ....

Koji modeli su u pitanju?

Ja ne pamtim kad je bio otključan telefon u Telenoru, bio da je Nokijica od 50 evra, ili neko čudo od 500 evra ....

Pa konkretno uzeo sam HTC Explorer i Huawei S7 Slim. Prvi sam prodao i kada je kupac probao mt:s karticu normalno je ucitao, a ja sam u svoj tablet stavljao Vipovu i cak zvao Mamu (da isprobam tablet kao fon, ali ne isplati se imati ga kao telefon xD). Tablet je uzet pre dve, a telefon pre godinu dana... Ne znam kako je sada, ali odgovorno tvrdim da su sim-free :)
 
Ume ponekad da se desi... narocito za bas prve serije.

Moj S II je bio (mislim, jos uvek je :D) sim-free.
 
A ja još od Nokie 2700 pre 6 godina samo zaključane dobijam :) :) :) I sad sam dao pola vrednosti telefona za unlock, da bi klinac mogao da je koristi :) :) :)
 
Ne kazem, 99% je zakljucano... eli, eto, uvek postoji onaj 1% :p
 
Info za VIP postpaid korisnike - od ponedeljka nova promocija, biće popusta za telefone uz produženje ugovora. Danas bio u poslovnici, hteo da uzmem klincu L7 II i pitam ima li neka promocija tipa ekomotivacija, a devojke koje rade mi rekoše da dodjem u ponedeljak. Nisu tačno precizirale o čemu se radi, ali bitno da će biti jeftinije.
 
Koliko ranije može da se produži ugovor ?
 
ZAvisi kako kod kog operatera....

Od 1 do 3 meseca pre isteka obaveze može da se produži ....
 
Za VIP me zanima. Znači čekam najmanje do septembra.
 
Ugovor BEZ telefona samo moze da se produzi :) (kod MTS-a moze i ranije ako se napise molba i ista usvoji)
 
Znači ako hoću novi telefon moram da čekam da prođu dve godine ugovora ? E do k... Hvala na informaciji u svakom slučaju :)
 
Može kod Vipa i posle 1 godine i 9-10 meseci da se produži ugovor i uzme novi telefon, tj 2-3 meseca pre isteka roka od 2 godine...
 
Predpostavljam da ima vec ugovor, a zeli da uzme jos jedan telefon, pa mora da ceka 2 godine do isteka ugovora.
To sam uspeo da shvatim ;)
 
Da nije kao onaj što je hteo svakog meseca da uzme nov telefon, jer "nigde ne pše drugačije" ?
 
Pitanje, da li moze u MTSu da se produzi ugovor sa 12 na 24 meseca (akcija sa 50% popusta), ako je ugovor na 12 meseci potpisan danas? Drugarica se zeznula i umesto na 24 meseca uzela na 12 meseci pa ne znam da li da pokusavamo da produzimo ili da se manemo corava posla.
Mozda je i dati odgovor ali nisam sad u mogucnosti da trazim, kasnije cu, ali ako neko zna super ;)
 
Ne :( Ako je danas bila, kazi da odmah ode, da kaze da je bila greska i da je htela 24 meseca! Stornirace trenutni ugovor i uraditi novi.
Samo gledaj da ne ode u istu poslovnicu ili barem da ode u drugu smenu pa moze da se pravi luda, kad nije ista salterusa/salteras tu :)
 
Nazad
Vrh Dno