Šta je novo?

Problemi sa Telekomovim ADSL-om

Katastrofa. Meni samo nije jasno ko zaposljava te ljude? Pa ako ih i zaposljavaju preko veze, kako mogu da budu samo toliko bezobrazni? Nedostatak ljubaznosti necu n ida pominjem.
 
Moram da iznesem jedna pozitivan utisak kada je u pitanju Telekom tacnije ima neko iznad njih. Ko ima problem kao i ja koji sam opisao mozete se obratiti Ratel-u na neljubaznost osoblja, sa problemima koje nece da rese ili se prave ludi, posaljite email na [email protected] sa sto detaljnijim opisom vaseg problema (samo u slucaju da nece da rese problem) ili su drcni i bezobrazni sve zalbe uputite na taj email i resice vam problem verujte mi pomaze ako ne verujete probajte.
 
Moram da iznesem jedna pozitivan utisak kada je u pitanju Telekom tacnije ima neko iznad njih. Ko ima problem kao i ja koji sam opisao mozete se obratiti Ratel-u na neljubaznost osoblja, sa problemima koje nece da rese ili se prave ludi, posaljite email na [email protected] sa sto detaljnijim opisom vaseg problema (samo u slucaju da nece da rese problem) ili su drcni i bezobrazni sve zalbe uputite na taj email i resice vam problem verujte mi pomaze ako ne verujete probajte.

probacemo nadam se da pomaze:wave:
 
Poz narode.
I meni je pocelo da zajbava.
Pre pet dana sam primetio da mi skida 300kb sa paketom click 16!
Prekljuce sam skidao sa Microsoft.com, opet isto.
Ako ne srede do kraja danasnjeg dana spusticu se na click 4.
Necu da placam 70E za krs uslugu.Svaki mesec mi zajbu konfiguraciju porta.....
 
Cela infrastruktura je pogodjena sa ovim...negde manje negde vise...mislim da su najvise stradali stanovnici nase severne pokrajine...pogotovu njenog severnog dela...Subotica i 024 podrucije najvise.
 
Ja sam od juče popodne izgubio Internet. Posle pola sata čekanja da mi se javi korisnički servis i njihovog zamlaćivanja sa proverom kako sam povezao i koje lampice mi gore na ruteru rekli su mi na kraju da je problem većih razmera i da rade na rešenju... :mad:
Ajde videćemo...
 
mozda telekom menja svoju praistorisku opremu za nesto savremeno pa zato ima problema sa protokom???na to pitanje samo Molder ima odgovor:trust:
 
Moj drug ima Huawei EchoLife-HG520s... Klasično "otvaranje" portova, izgleda, ne pali na ovom modelu...

90aivt.jpg


Pokusavanje klasičnog "telnet 192.168.1.1" prebacuje automatski na lozinku. Posle upisivanja "telekom" vraća korak unazad (kao kad pogrešite lozinku prvi put)...
2a6j96f.jpg


Posle upisivanja "ztonpk" otvara ""Nešto""
f27lzl.jpg


I kao što se može videti... ne prihvata ni jednu od predviđenih komandi.
1zzjj3a.jpg


Ako neko ima rešenje za ovaj model neka postuje...
Unapred Hvala... :)

PS: Moram da napomenem da je aktivirana usluga IPTV...
 
Poslednja izmena:
jeste da je tema stara,ali imam iritirajuci problem.

ovako,imam Huawei MT882 modem.
veza mi redovno pukne na svakih 40 minuta.
igram jednu igru online i to zna zaista da bude iritirajuce,jer cim mi pukne veza,diskonektuje me sa servera igre i moram sve opet da prelazim iz pocetka :mad:

jutros sam malo pratio da vidim koliko mi tacno traje stabilna konekcija i trajala je citavih 37 minuta,toliko bude uvek otprilike.
uhvatio sam screenshot tad kad je ruter krenuo da se sam rekonektuje.
ovo mi traje vec par meseci,a mozda cak i otkako sam uzeo adsl kod telekoma,a uzeo sam pre godinu dana tacno,a tek sam poceo primecivati u zadnja 2,3 meseca da mi redovno u jednakim vremenskim intervalima (oko 40min) pukne veza,znaci tamo na modemu gde pise Link,sija narandzasta lampica dok veza radi,a kad se umesto narandzaste pojavi zelena lampica,tad je veza pukla i onda krene ponovo da se rekonektuje.

da li je jos neko od vas imao ovaj problem da mu veza puca na svakih ~40 min i ako ste imali,kako ste to resili?

hvala.
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    71.3 KB · Pregleda: 80
jeste da je tema stara,ali imam iritirajuci problem.

ovako,imam Huawei MT882 modem.
veza mi redovno pukne na svakih 40 minuta.
igram jednu igru online i to zna zaista da bude iritirajuce,jer cim mi pukne veza,diskonektuje me sa servera igre i moram sve opet da prelazim iz pocetka :mad:

jutros sam malo pratio da vidim koliko mi tacno traje stabilna konekcija i trajala je citavih 37 minuta,toliko bude uvek otprilike.
uhvatio sam screenshot tad kad je ruter krenuo da se sam rekonektuje.
ovo mi traje vec par meseci,a mozda cak i otkako sam uzeo adsl kod telekoma,a uzeo sam pre godinu dana tacno,a tek sam poceo primecivati u zadnja 2,3 meseca da mi redovno u jednakim vremenskim intervalima (oko 40min) pukne veza,znaci tamo na modemu gde pise Link,sija narandzasta lampica dok veza radi,a kad se umesto narandzaste pojavi zelena lampica,tad je veza pukla i onda krene ponovo da se rekonektuje.

da li je jos neko od vas imao ovaj problem da mu veza puca na svakih ~40 min i ako ste imali,kako ste to resili?

hvala.

Meni se to redovno desava i jos uvek nisam resio. Pre neki dan mi je dolazio covek iz telekoma, gledao i sve kao radi normalno. On kaze da problem moze da bude u centrali ako si zakacen na neki losiji uredjaj ili mozda u zgradi ako je malo linija ili cega vec ili ako je losa izolacija kablova pa dolazi do nekih smetnji. Sutra cu da ih zovem da trazim da mi promene port u centrali pa cu da vidim da li ce to da pomogne.
 
evo ja ih zovem upravo za desetak minuta,pa cu videti sta ce da kazu.

znaci,veza uvek pukne na otprilike 40 minuta.

juce sam ceo dan tako pratio na svakih 40 minuta kad treba da pukne,i uvek pukne :(

mozda je ubagovan ruter ili firmware ili je problem do neceg drugog,ali me cudi zasto u jednakim vremenskim intervalima puca veza.


edit:
sad sam zvao,covek se ljubazno javio,pitao me u cemu je problem,ja mu objasnio isto kao i ovde.
usao sam u podesavanja modema,uzeo je ove podatke:
SNR Margin Down/Up(dB) 16.5/39.5
Attenuation Down/Up(dB) 17.0/8.5

rekao je da bi problem trebao da bude resen u narednih 24-48 sati,a ako ne bude resen,da opet pozovem i da prijavim.

sad samo treba cekati i obracati paznju da li ce da pukne nakon 40 minuta.


samo molim boga neka rese ovo,da mogu bez prekida igrati online.
 
Poslednja izmena:
SNR Margin Down/Up(dB) 16.5/39.5
Attenuation Down/Up(dB) 17.0/8.5

Ovo moze ukazivati na losu paricu,da li si probao da menjas spliter,kablovi itd?cisto da do otklonis kao mogucu smetnju ?
 
pa nemam kako da promenim kad sam dobio samo jedan paket.

da imam gde da nabavim drugi paket,vrlo rado bih sve to izmenjao da vidim jel bi to resilo problem.

a sta je parica?
konekcija?


a sta inace predstavljaju ove cifre i kakve bi one trebale da budu da bi konekcija radila bez prekida,posto kazes da je to moguci problem,znaci da nesto ne odgovaraju cifre?

recimo,sad su te cifre ovakve i menjaju se cesto.
SNR Margin Down/Up(dB) 15.5/28.0
Attenuation Down/Up(dB) 16.5/8.5
 
Poslednja izmena:
Ja otvorio temu skoro, imao sam sličan problem, ali je kod mene izgleda rešeno...doduše, još nisam 100% siguran.

Zovi i smaraj ih, ako treba i 100 puta. Meni su rekli da ako prijaviš kvar, i u narednih 48 sati ako prijaviš još jednom isti problem, onda oni to računaju kao vanrednu prijavu, pa će se kao potruditi da reše... Bar mi je tako rekao lik iz tehničke podrške.
Dakle, ako budeš imao isti problem i u narednih 48 sati od trenutka prijave kvara, zovi 47-mi sat, i smaraj ih. :)
Ja imam isto taj ruter MT882, i kad su me poslednji put zvali iz telekoma rekli su mi da ako mi opet ne bude radio net, da odem po novi ruter (HG510 ili 520). Tako da možeš i ruter da im tražiš.

Atenuacija ti je slabljenje signala, kod mene je bila preko 30 na trenutke, i tad net nije radio nikako, sad na 23 drži vezu.

Baguje nešto taj MT882 otkako su počeli da se zavitlavaju sa IPTV...
 
Poslednja izmena:
ok,zvacu ih,to mi nije nikakav problem.

ali mi je problem da mi zamene ovaj mt882 posto sam jedva nasao ipchanger.bat,fajl koji resetuje IP adresu,jer cesto skidam sa rapida,pa mi to itekako znaci.
ne znam da li postoji takav fajl za te hg510 i 520 modeme,zato ne bih zeleo da mi menjaju.

a gde odes po novi ruter,jel u postu u svom gradu ili direktno za beograd?

i da,sta ti je to IPTV?

slabo se ja kontam oko interneta...
 
Poslednja izmena:
Koji je broj telekomove tehnicke podrske? I mene je poceo da zeza Huawei 882, non stop se restartuje veza.
 
0800 / 100 -100

jel ti se restartuje u jednakim vremenskim intervalima ili razlicitim?
 
0800 / 100 -100

jel ti se restartuje u jednakim vremenskim intervalima ili razlicitim?

Nisam merio, videcu sutra. Na ES forumu su predlozili da se promeni ADSL mode sa adsl2+ na G.DMT [ranije mi je uvek bio g.dmt a od nedavno je presao na adsl2+]. Promenio sam mod, videcu ujutru dal je bilo diskonektova.
 
Poslednja izmena:
great-sucess.jpg

Malopre sam proverio stanje routera, up time je 12 sati :D Znaci nije bilo ni jednog reconnecta od sinoc kada sam mu prebacio mode sa ADSL2+ na G.DMT :D Cele noci je jD skidao MU i RS linkove.
 
Kod mene ista stvar, vec 12 sati je konektovan, a prebacih na G.DMT kad sam procitao tvoj post. Mozda bude radilo od sad :)

Koliko su kod tebe SNR i atenuacija?
 
Poslednja izmena:
Kod mene ista stvar, vec 12 sati je konektovan, a prebacih na G.DMT kad sam procitao tvoj post. Mozda bude radilo od sad :)

Koliko su kod tebe SNR i atenuacija?

hrgd36.jpg


Also cudna stvar, dok sam bio na adsl2+ modu mogao sam pristupiti routeru preko 2 adrese [192.168.1.1 i 192.168.1.2]. Weird.

Sad sa g.dmt samo x.x.1.1 radi.
 
stavio sam taj mod g.dmt i onda veza puca na svake 3,4 minute.
 
pogledajte ovo:
http://forum.huawei.com/jive4/thread.jspa?threadID=321763&tstart=100&orderStr=9

imam isti problem.
posto mi veza puca na svakih 40 minuta,cim stigne blizu 40-te minute,pise isto neka nebulozno velika cifra kao na gornjem linku koji sam postavio.

kad se restartuje veza i kad krene da broji od 0 minute,onda lepo pise FEC Down/Up 0/0.

dakle,cim se to napuni do neke velike cifre,veza se rekonektuje,pukne.

sta predstavlja to FEC,jel su to neke greske i ako jesu,kakve su to greske?

moguce da me to zezalo svih ovih meseci i prekidalo mi vezu na svakih 40 minuta.

ako neko zna,neka kaze.
 
sta je to ATM :trust:

ruter je ispravan,vec smo menjali za novi mt882 i dalje je pucala veza.

ne znaju ni oni vise do cega je problem,kazu ili je do neke ploce u NS ili do moje lose linije.

jel ono FEC znaci da imam greske na liniji ili sta?
 
Sto se mene tice, otkako sam presao sa adsl2+ moda na g.dmt net mi radi savrsheno. Mozda pukne jednom u 2-3 dana, a to se i ranije ponekad desavalo.
 
oduvek mi radi na adsl2+ modu i veza pukne svake 40 minute.
kad stavim na gdmt,veza pukne svake 2,3 minute,tako da to nije resenje za mene.
danas sam snimio log pa ako neko moze da protumaci sta on to kaze,jel daje neke naznake do cega je moguci problem pucanja veze?

link do slike
 
Nazad
Vrh Dno