Šta je novo?

Problemi sa Telekomovim ADSL-om

Mene samo njihov DNS zeza.
 
Ne Radi Google

Koristim Firefox 2.0.0.11 i internet explorer 7. Imam ADSL kod telekoma. Google mi je pocetni home page. I nece ni na jednom browseru da se konektuje. Na sve drugo hoce. Virusa nema. Probao sam i google.co.yu i google.de i google.co.uk i sve druge zemlje i nece. U cemu je problem?
 
Isto i kod mene!Malopre sam primetio.Izgleda da je kod telekoma problem!
 
Evo upravo sam krenuo da postavim novu temu... I videh da ima onih koji imaju isti problem:). Ne znam za vas ali kod mene osim googla nece da otvori mnoge druge stranice. Ajde neka se javi neko ko ima adsl kod nekog drugog provajdera da vidimo da li je do telekoma ili... Hvala
 
Sad se unormalilo to sa stranicama!
 
Meni net ochajno inache a pogotovo u poslednjih nekoliko dana.Katastrofa !!!
Znaci ,ne mogu da sastavim jednu partiju dote na GG ,non stop me diskonektuje ili lagujem celu igru...Ljudi me vec banovali i noobovali :mad:
 
Poslednja izmena:
Ma da i meni je pocheo da zakucava net sa protokom 512/64. Jednostavno mi nije radio dva dana i onda kao sad radi ali na trenutke npr. 20 min. radi pa zakuca i onda ne radi jedno 40 pa opet tako. A nekad na pola sata radi dobro i download mi na torentima bude oko 65kb/s. Znachi uzhas. U Telekomu kazhu da je mozda problem zbog velike hladnoce i snega,leda :wall: samo ne znam kako je onima u Shvedskoj ili Finskoj,Norveshkoj. Trebali bi da napishemo peticiju Telekomu. Sad kad imaju brdo korisnika pochinju da zabushavaju ali ...
 
Poslednja izmena:
Ja sam presao sa neobee na Telekom i mogu reci da ocajno radi,torenti ajd radi dobro al otvaranje sajtova po par minuta treba da se otvore odredjeni sajtovi sa kojima je neobee radio odlicno
 
Neznam ljudi sta da vam kazem.Tih telekomovih modema ima gomila sve kod nekih mojih drugara i sve radi besprekorno.
Nisam siguran dal' vam je jasno da za dobar protok na torrentu je potreban i dobar tracker,podesen program i tweakovan windows,Vi sto imate 64k up to vam je kao da imate modem za upload.
 
meni je protok 1536/192 tako da ne verujem da je to problem
 
Zaboravih da kazem da sam i ja na telekomu vec 6 meseci,za to vreme imao sam samo jednom probleme kada se nesto radilo u centrali par dana,sve ostalo je.........neznam sta da vam kazem...........do j@j@.
 
Ja sam na telekomu mnogo duže od 6 meseci, i dešava se s vremena na vreme da recimo preko noći ne radi net, a u poslednje vreme sitna zajebavanja tipa da neće tu i tamo neki sajt da se otvori postaju sve češća.
 
Meni u poslednjih nedelju dana lose radi net...
Primecujem recimo prilikom gledanja videa na youtube, sa vezom 1.5 Mbit/sec moram da pauziram video da se malo ucita, pa tek onda gledanje (kao da imam 256)
Isti slucaj i na drugoj lokaciji gde imam paket 512 :smash:
 
da li je ovo OK ?

1. koliko je pametno otvaranje svih portova preko DMZ ? Cak i na portalu "nadlanu.com" pise da je ovim bukvalno iskljucen firewall u huweiu.
Moze li se ovde ipak staviti neki opseg, npr sa budu otvoreni samo opzezi oko 62344 (moj port za utorrent) ?
DA li me neki softwerski firewall posle ove operacije ipak moze zastititi, naravno ako je dobro podesen ?

2 SNR Margin Down/Up(dB) 38.0/42.5
Attenuation Down/Up(dB) 16.0/8.0
Da li su ovo dobri nivoi signala ? imam 256/64 telekomov ADSL

3. .Bandwidth Down/Up(kbps) 252/62 pokazuje kao prosek statistika modema (192.168.1.1)
mereno sa speed testom 233/51 najbrze ! Download kad merim nikad nije brzi od 27.8 (milsim na dug kvalitetan doload preko FTP-a), zasto ?
 
2) Jesu.

3) Implementacija ADSL-a nameće to ograničenje.
 
Ja sam na telekomu mnogo duže od 6 meseci, i dešava se s vremena na vreme da recimo preko noći ne radi net, a u poslednje vreme sitna zajebavanja tipa da neće tu i tamo neki sajt da se otvori postaju sve češća.

Probaj da napravis pppoe konekciju na adsl to treba da radi cak i kad se Ruter zaglupi pppoe i dalje radi bez greske cak se mozes diskonektovati net i dalje ne radi konektuejs ponovo pppoe i net radi.
Verovatno neki noviji firmware to ispravlja ali ne bi se ja bas sa time bavio.

Tako je bar kod mene na Sagem ruteru koji ima mrezni i usb prikljucak.

A kada se kacish sa pppoe na adsl onda ti masina dobije externu ip adresu pa ti uopste ne treba port forwarding, dmz i te gluposti itd.. a koristis mrezni kabel od compa do adsl rutera :)
 
Poslednja izmena:
Dakle, prvi utisci o TELEKOM ADSL-u potpuno negativni...
Uzeo sam ovaj paket 512... ili ja ne znam da podesim ili ovo nema veze sa internetom!
Ne znaš da podesiš...

Kao prvo, uključio sam ga preko USB... nije radio...
Kao prvo, uključi ga preko lan-a jer bolje i stabilnije radi i ruter i internet...

posle 2h pokušaja sa USB, ukinuo sam jedan mrežni "dovod" pa sam priključio modem...I, ajde, "proradio je"...
Eto ti.. :)


Pri pokušaju skidanja torent fajla, opet, nailazim na probleme... sve sam ispratio po forumu kako ste pisali, ali meni je i dalje download oko 5kb/s...
I povrh svega, ne mogu da "surfujem"...

Ima li neko vremena i volje da, korak po korak reši moj slučaj? :type:

Imaš ovde na ovom forumu desetak tema koje se bave detaljnim podešavanjem utorrent programa na srpskom jeziku,potraži na search (pretraga) :type:
 
Poslednja izmena:
evo mog problema

to je taj roze gay modem... jedan racunar povezao sam na ethernet a drugi na usb.. na ethernetu sve radi bezprekorno na oba racunara..probao sam da menjam.. ali na usb-u...ijaooo... neki sajtovi poput facebook-a se ucitavaju po pola sata a na gmail-u svaki mejl saljem po 20 puta jel nece da salje.. interesantno je da kad ugasim modem na prekidacu u tom trenutku se ucita sajt koji se kopao.. inache kada ukucam nesto na search u facebook-u nikad nisam docekao kraj i rezultate

Probao sam da zaobidjem usb tako sto sam povezao ethernet a na drugoj mreznoj povezao drugi komp i serovao konekciju..e muke moje.. drugi racunar nije hteo ni da otvori gmail nece ni da se uloguje na msn..itd...

HELP HELP

Uzeo sam pomenuti ADSL kod Telekoma.. i da li trebam da kazem da su me prevarili..da...

Preko telefona iz call centra su mi rekli da se ugovori potpisuje na godinu dana i rekli su mi da ne daju 256kb paket... to je bila ova novogodisnja akcija... jos su onako lepo napisali na sajtu..da uz Telekom ADSL priikljucak dobijate vaucer za kupovinu racunara 6000 dinara...4 originalane Microsoftove igre i karticu za internet kupovinu sa 10 eura kredita... kada tamo odete naravno dobijete samo vaucer..a karticu i igre vam kazu da cete dobiti tek kada kupite racunar u comtelu.... cekaj bre pa gde to pise... pa jasno pise na sajtu uz ADSL prikljucak dobija se to to i to..nigde ne pise da trebam da kupim racunar...je li to neka laz? . :nazovite to kako hocete odgovori lik iz telekoma... za raskid ugovora traze 5900dinara... tako da mi dodje da odem tamo i bacim im bombu...

zaboravih da dodam..ugovor su mi napisali na 2 godine.. iako sam saznao da je moj drug za isto to potpisao na godinu dana
 
Poslednja izmena:
@silverx
bocni modem u switch i iz svitcha u oba racunara,modem je i ruter u isto vreme,sve radi besprekorno.Switch mozes naci za 1000~dinara aprox.
 
Ljudi da li moguce da Telekomov ADSL nece preko 440/49 na speedtest.net....

Sta se ostalima desava?
 
moze li npr da se uzme 256 sa uploadom 128? ili 512/128 znaci da ne bude 64k?
 
Eunet nudi uz doplatu od 290din povecani upload i imas onda 512/128 ili 1024/192.
 
 
ljudi...imam opasan problem...uzeh u telekomu adsl (predhodno bio neobee) i nece uopste da radi...prikacio sve kako treba, medjutim nema sanse ne radi uopste, skinem sve sa ps-a i prikacim na laptop ista prica...samo izlazi poruka u desnom donjem uglu: this conections is limited or no conectiviti...inace modem je huawei hg510!
jel zna neko od vas u cemu je problem?
 
Da,to znaci da DHCP server sa tog hijavate ne zeli da dodeli IP adresu tvojoj mreznoj karti.Znaci proveri da ti mozda nije nesto upisano u TCP/IP od mrezne karte,ako jeste stavi sve na automatic i radice.Druga mogucnost je da rucno setujes konekciju,ali radi i automatski da se ne smaras.E sad PC ubodi u portove 1 ili 4,nikako u 2 ili 3 jer na njima ne radi net bez dodatnih podesavanja na tom hijavati.Mozes i da probas sa drugim mreznim kablom jer si dobio 4 komada.Ako nista od toga ne proradi ni na desktopu ni na laptopu hijavata ti ne sljaka :) .
 
Ping statistics for 72.14.215.99:
Packets: Sent = 67, Received = 54, Lost = 13 (19% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 74ms, Maximum = 996ms, Average = 165ms

E ovako radi trenutno Telekom ADSL u Novom Sadu.
Ping je radjen ka www.google.com

Ko hoce da proba nek kuca u Run/Cmd, pa ping www.google.com -t i zaustavi posle par minuta sa Ctrl+C.
Ovo je katastrofa
 
Momci jel moze mala pomoc ..? kod mene kada ukucam 192.168.1.1 ispadne ono username i password ali nece admin admin ! Sta treba da uradim ? :D
 
Nazad
Vrh Dno