Šta je novo?

Problemi sa Telekomovim ADSL-om

Imam problem vec par dana sa PTT ADSL,kada se konektujem otvara stranice normalno ali,ako par minuta nista neradim jednostavno se ponasa kao da nisam konektovan,nece da otvara nista,a stoji da je konekcija u redu!Dok igram BF preko neta sve je OK nepuca konekcija!
Da li je jos neko imao slicnih problema,i da li neko ima ideju sta bi moglo biti u pitanju!

Hvala!
 
Koristim Telekomov ADSL, modem mi radi u pure bridge modu i do sada sam se bez problema kacio na krstaricu.
A od danas mi izbacuje sledecu poruku:

Closing Link: [66.98.240.63] (Too many unknown connections from your IP)

a posle toga:


-hub.krstarica.com- *** Checking ident...
-
-hub.krstarica.com- *** Couldn't resolve your hostname; using your IP address instead
-
-hub.krstarica.com- *** No ident response; username prefixed with ~
-
-hub.krstarica.com- *** You are banned from PIK (Zabranjeno reklamiranje)

Ima li neku predstavu sta da radim !
Cuo sam da su ovaj problem imali useri sa kablovske da bi danas poceli i useri na ADSL-u da imaju ovaj problem !

Nije to tvoj IP, to je do Krstarice, imaju problema sa pucanjem huba.
 
kako vam radi ADSL u poslednjih par dana (posebno u KGu) ?
 
Odlicno! Da kucnem u drvo!
 
Da li ovo vazi i za kablovski modem kod SBB-a(Scientific Atlanta)?
 
prebacite ruter u pure brige mode tj da radi kao obican adsl modem pa se na njega kacite preko pppoe-a.. i prebacite adsl mode u g.dmt.. stabilnije i prze radi..
Kako podesiš to, sve znam da namestim samo ppoe ne znam gde.
 
meni se cini da za pure bridge mode treba username i pass sto ja nemam ( kao i novi korisnici telekomovog adsl-a ). e sad, citajuci ove postove imam pitanje
u podesavanjima postavljate dhcp off i dns razlicit od ip modema. Ja sam postavio na sledeci nacin i nekad hoce da prekida veza pa sam mislio da nije do tog dhcp-a na modemu kojeg sam ostavio da radi dok sam na ruter postavio staticku ip adresu 192.168.1.3 - evo i slike
mreza.jpg

napominjem da mreza radi perfektno, bas kao i p2p veze, samo mi je malo neverica za ovo gubljenje konekcije ( ponekad ) sto moze da bude i zbog roze-belog citaj gey modema ( zakucavanje ). ima li nekog sa slicnim iskustvima?
 
Meni se gay modem zakucao (green light of death). Iskljuci modem iz struje na par sati, pa kada se upali idi odmah na diagnostiku i odglupice se!
 
Meni su do sada crkle dve novogidsnje jelke (Huawei)! :)
i to u roku od 10 dana. Na kraju su mi dali Thomson speed touch,koji sljaka besprekorno.


Pozdrav :)
 
Forwardovao sam portove kao što je neko napisao, onaj lakši način da svi budu otvoreni.Nego me zanima kako to da emule mi kaže da UDP ne radi ? Jel može bez toga ili moram i to da nameštam?
 
Kada forwardujes umesto TCP stavi UDP za isti port koji si vec forwardovao za eMule!
 
Znam za to, ali ja sam forwardovao sve portove preko DMZ-a, ne preko Redirecta.Al probacu samostalno da dodam na redirect.
 
Zasto preko DMZ-a?
 
Jel tako sam najlakše otvorio sve portove, nemam potrebu da za svaki program, igru otvaram posebno. Uostalom tako su mi svi preporučili da radim ovde.
 
Ajd i ja da se umesam

Pa kod mene uopste nece da IE otvara onu stranicu za koju je potrebno uneti ono famozno 192.168.1.1. Sta sad tu nije u redu, iako sam zatvorio FW opet nece da otvori Havaji ili sta je vec.
Ne mogu da resim problem koji imam posto ne mogu ni da odem na tu stranicu za stelovanje!
 
Adresa koju si pomenuo/la se odnosi ako ti je ruter povezan preko mrezne kartice.U sluchaju da ti je ruter povezan preko usb-a,onda kucash 192.168.1.2 ;)
 
Hvala Perodeformero

E proba sam da podesim po sledecem uputstvu:

- kada sve radi, znaci povezano je mreznim kablom, ukucajte u browser 192.168.1.1 - u prozoru koji se pojavi --> username: admin pass: admin ..woohoo usli ste u Huawei

- sa leve strane opcija Basic iz nje odaberete DHCP -> i DHCP Settings -> stavite na none

- ostavite otvoreno to, a sada start --> control panel --> network conections -> tu idite na Properties mrezne kartice (desni klik na ikonicu pa "Properties" )
U prozoru koji se pojavio oznacite Internet protocol TCP/IP -> pa klik na Properties, odmah ispod, desno

- ukljucite opciju Use the following IP adress, pa unesite:

IP adress: 192.168.1.5 (ne mora da bude 5, ali ne sme biti 1 ili 2)
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.1.1

dole:
Preffered DNS server: 212.200.13.13
Alternate DNS server: 195.178.32.2

- idite na OK, pa ponovo OK

Vracamo se na Huawei

- isto pod Basic podesavanjima --> NAT
- vec je odabrano DMZ
-malo nize idite na add -> unesite 192.168.1.5 (znaci IP koji ste dodelili mreznoj kartici)
- potvrdite to, pa iz menija sa leve strane idite na Tools, odaberite Save & reboot. Idite u sredini na Save pa Submit, pa Reboot -> Submit

Kada se ponovo konektuje nakon reboota, spremni ste da vise ne postavljate pitanja zasto mi ne radi azureus, BitComet, emule i tako to..

Sve sto dolazi ka vasem spolajsnjem IP-u sada se prosledjuje na IP koji se stavi U DMZ, znaci svi portovi za sve programe, igre itd, nema potrebe da znate za sta koji port sluzi, blabla..

medjutim sada mi net radi jos gore tj. maltene NERADI. Pa vec sam pop...
Uzeo sam paket od 512Kb a kod mene protok jedva 2Kb, ovo je NECUVENO.

STA DA RADIM? :mad::mad::mad::mad::mad:
 
Jos samo da napomenem da sam modem povezao preko usb-a.
 
Prvo pogledaj koja ti je IP adresa, tako sto ces kliknuti na konekciju (donji desni ugao ) pritisni tab "support" videces ipadresu (drugi red odozgo) nek bude recimo
192.168.1.3 u tu adresu upises u DMZ
Nadam se da sam pomogao i da sam bio jasan (zurim)


kada sve radi, znaci povezano je mreznim kablom, ukucajte u browser 192.168.1.1 - u prozoru koji se pojavi --> username: admin pass: admin ..woohoo usli ste u Huawei



Vracamo se na Huawei

- isto pod Basic podesavanjima --> NAT
- vec je odabrano DMZ
-malo nize idite na add -> unesite 192.168.1.3 (znaci IP koji ste dodelili mreznoj kartici)
- potvrdite to, pa iz menija sa leve strane idite na Tools, odaberite Save & reboot. Idite u sredini na Save pa Submit, pa Reboot -> Submit

Kada se ponovo konektuje nakon reboota, spremni ste da vise ne postavljate pitanja zasto mi ne radi azureus, BitComet, emule i tako to..

Sve sto dolazi ka vasem spolajsnjem IP-u sada se prosledjuje na IP koji se stavi U DMZ, znaci svi portovi za sve programe, igre itd, nema potrebe da znate za sta koji port sluzi, blabla..
 
jel se nekom desava da mu menjaju javnu ip adresu svakih 15 min?
 
Pa probao sam tacno onako kako je Lapi naveo ali nista nisam postigao osim sto sam jos vise usporio net. Sad mi je up 5kB a down 200B, ovo je stvarno smesno.
Cak mi se i explorer ukilavio pa mu sad treba pet dana da otvori najobicniju web stranicu.

Vise nemam ideje sta da radim.

Otkako sam nabavio ovaj adsl imao sam muke sa njim a sada da i ne govorim, obicno piece of shit.:mad::mad::mad:
 
Dakle, prvi utisci o TELEKOM ADSL-u potpuno negativni...
Uzeo sam ovaj paket 512... ili ja ne znam da podesim ili ovo nema veze sa internetom!

Kao prvo, uključio sam ga preko USB... nije radio... pozvao sam 0800-100-100 (BESPLATNO - jedino pozitivno u celoj priči) pa čovek nije znao šta i kako...
Kao da prodaje voće na pijaci, pa se ne razume u modeme... Posle silnih pokušaja i navođenja preko slušalice, savetovao me je da ga prikačim preko LAN-a... kao, tako će raditi... No, meni su obe mrežne zauzete, ali nema veze... (nije mi jasno zašto postiju USB mogućnost, kad samo EXTRA PROFESIONALCI mogu to da podese) posle 2h pokušaja sa USB, ukinuo sam jedan mrežni "dovod" pa sam priključio modem...

I, ajde, "proradio je"...
Pri pokušaju skidanja torent fajla, opet, nailazim na probleme... sve sam ispratio po forumu kako ste pisali, ali meni je i dalje download oko 5kb/s...
I povrh svega, ne mogu da "surfujem"...

Ima li neko vremena i volje da, korak po korak reši moj slučaj? :type:
 
1.Da li si prilikom prikljuchivanja rutera na usb instalirao drivere sa cd-a koji si dobio?:D
2.Da li si bash pazljivo pratio sva upustva u vezi sa podeshavanjima za torente,znachi port forward,podshavanje utorrenta,i NetLimitera?Redovno dobijam na p.m. poruke ljudi koji su prevideli neki od "koraka" za podeshavanje,pa im smeta i adsl,i Telekom.
 
dali možda još neko ima problem da se konektuje na telekom adsl preko PPPoE ... moglo je nešto na kratko danas u toku dana , ali uglavnom nije moglo kao ni sada ... modem je "roze" na ISDN liniji , i do danas je sve radilo perfektno (skoro godinu dana) ...
 
Meni se skoro desilo da nikako nisam mogao da se konektujem na net,a razlog je u tome sto su mi promenili user name i password,a nisu me obavestili o tome. Znaci samo jednog dana nije radio net.


Pozdrav ;)
 
hm... ja kad probam da se konektujem samo stoji "connecting through WAN miniport" i posle 15-20 sekundi izbaci grešku 678 ... dakle ni ne dođe do provere za user i pass ... dial-up preko netmod-a radi sasvim normalno , što bi trebalo da znači da je linija OK ...
 
I kod mene je skoro isti problem vec jedno 5 dana . I to uvece po jedno 3-4 h i posle proradi ok.Pogledam logove u modemu i pise da ne moze da dobije ip ...
Inace drugar koji radi Telekomovim serverima kaze da updatuju neke servere...blabla
 
Nazad
Vrh Dno