Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Jel svi touchscreen laptopovi imaju jako osvetljenje , deluje mi dosta svetlo.
 
@Zekovic
Uglavnom da, preko 300 nits. Primer, Thinkpad L13 ima ekran sa 250 nits, L13 Yoga (touchscreen) 300 nits.
 
Da li je realno da laptop proizveden 2018 godine ima panel iz 2012 godine:

Screenshot 2023-10-13 143940.png

Na oko ne deluje da je lik menjao panel i da je stavljao zamenski , mada je svasta moguce , ma najbolje je kupiti nov laptop makar skupljati godinu dana pare , evo sad ide 2024 znaci imacu panel star 12 godina haha.
 
Nije realno da je panel toliko star, verovatno ga softver pogresno identifikuje.
 
Moguce da je zamenjen originalni, naravno.
 
Ovaj i7 8650U ide na 4.2GHZ kad mu se ce cefne , u realnosti u surfu ide od 1.9GHZ do 2.6GHZ , cak i kad pustim 4k na youtube , stavio sam na high perfomance u power options ali nema to veze sa tim , verovatno je upaljena neka usteda za procesor u biosu ali ne mogu da vidim posto je zakljucan bios.
 
4.2GHz je maksimalna boost frekvencija, koja se inače dostiže samo u kratkotrajnim vremenskim intervalima. Tako radi svi moderni procesori, imaju dinamičko upravljanje frekvencijom u zavisnosti od termalne specifikacije i deklarisane potrošnje za CPU. Karakteristično za procesore sa U sufiksom je velika razlika izmedju osnovne i max boost frekvencije, zarad niske potrošnje i termalne disipacije. Oni se koriste u laptopovima koji su namenjeni nezahtevnim zadacima, kućnim i poslovnim mašinama sa manje efikasnim hladjenjem, minimiziranim dimenzijama i težinom. Na 4.2GHz kontinualno procesor ne može da radi dugo. Može se isključiti turbo boost, ali onda nikada nećeš videti 4.2GHz, procesor će raditi na deklarisanoj osnovnoj frekvenciji od 1.9GHz.
 
Dali je moguce raditi na excel, na 12,5" ekran. Hp elitebook je u pitanju.
Koristio bi se, samo jednom nedeljnom, oko 2h. Nekoliko redova/kolona.
 
Koji jel HP 2560P? Taj sam imao mali je ekran , sve zavisi ako si navikao na ekrane od 14 do 17 inca ovi od 11 do 13 ce biti sok za tebe.
 
12 je malo, ali za nekoliko redova i kolona mozda i bilo podnosljivo. Probaj na tabletu slicne velicine osecaj.
 
HP Zbook, baja ga zalio sa Guinness osveženjem.Smrdi kao kuga.

1000009415.jpg


1000009414.jpg
 
Fujitsu U748 ima slabe zvucnike i ja usao u Realtek HD Audio Manager pojacao sve ekvilajzere do kraja i sad deluje ok , medjutim sad kad prikacim slusalice prejako je tako da cu mozda za slusalice da koristim usb zvucnu ili bluetooth slusalice , haos.
 
@Zekovic ovo nije tema sta sam uradio, sta sam video i pomislio i resio kao neki dnevnik jednog servisera. Molim da svedemo spam na minimum.
 
Pozdrav svima,

Nedavno sam uzeo Lenovo IdeaPad 5 Pro laptop.
Kada sam ga uzeo, imao je punu bateriju. Kada se skroz ispraznio i kada sam ga uključio na punjač, od tada mi pored porta za punjenje blinka narandžasto svetlo i nikako neće da se upali ili napuni.

Da li imate neki predlog šta mogu da uradim ili da li je neko od vas možda imao slična iskustva i kako ste uspeli da rešite problem?

*Baterija ne može da se raskači od laptopa, bar ne može bez nekog ozbiljnijeg otvaranja kućišta.
 
Ostavi ga preko noći priključenog na punjaču. Ako do ujutru ne napuni ili krene da puni, reklamiraj laptop.

Izgleda da si bateriju previše ispraznio i otišla u safe mode. Ako je ispravna. Ako nije, ko zna šta mu je (bez otvaranja i servisne intervencije). :)
 
Kupio si nov ili polovan?
 
Ako je u stand by modu zabo drzi dugme za paljenje 10-15 sekundi da odradi cold shutdown i upali ponovo.
 
Baterija je otisla u minus.Mora nekako da se zaobidje zastita nivoa punjenja i vrati u voltazu na kojoj puni.
 
Ostavi ga preko noći priključenog na punjaču. Ako do ujutru ne napuni ili krene da puni, reklamiraj laptop.

Izgleda da si bateriju previše ispraznio i otišla u safe mode. Ako je ispravna. Ako nije, ko zna šta mu je (bez otvaranja i servisne intervencije). :)
Ostavljao sam ga po par sati, ali ne duže od 3-4h. Iskreno ne verujem da bi reagovao i da ga duže ostavim.
Ostavio sam ga u servisu, pa će valjda rešiti problem. Hvala na odgovoru! :)
Ako je u stand by modu zabo drzi dugme za paljenje 10-15 sekundi da odradi cold shutdown i upali ponovo.
Probao i ovo, nije reagovao. Hvala na odgovoru!
Baterija je otisla u minus.Mora nekako da se zaobidje zastita nivoa punjenja i vrati u voltazu na kojoj puni.
To i ja mislim, samo ne znam na koji način. Ostavio ga u servisu pa će valjda tamo rešiti, hvala na odgovoru!
 
Generalno ne mora da znači da joj nema spasa.
Uvek može da se proba oživljavanje ali ja volim da to poverim nekom kompetentnijem od mene.
Mora da se izvadi, pa direktno ...
Npr. ovako nekako ali opet da ponovim, volim nekom stručnijem to da poverim (neki od prvih linkova na koje sam naleteo ali je princip isti):
 
Pozdrav ljudi, skoro sam kupio polovan Toshiba Tecra X40-e, 16gb ddr4, i5 8350u, 256gb ssd. Desava mi se da nakon ~1h koriscenja, samo izbaci bsod (UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION). Kupio sam ga sa Win10 x64 i desavalo se to, upgradeovao sam ga na win 11, medjutim isto se desava. Radio sam win memory diagnostic i ne izbacuje nikakve greske, pratim perforamnce u task manageru i pri svakom koriscenju sve komponente su na do 20%. Naziv greske me asocira ili na problem sa RAM-om ili storageom. Memorije ima 164gb slobodno... U sentinelu 100/100 ssd. Zna li ko do cega moze biti?
 
Pozdrav ljudi, skoro sam kupio polovan Toshiba Tecra X40-e, 16gb ddr4, i5 8350u, 256gb ssd. Desava mi se da nakon ~1h koriscenja, samo izbaci bsod (UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION). Kupio sam ga sa Win10 x64 i desavalo se to, upgradeovao sam ga na win 11, medjutim isto se desava. Radio sam win memory diagnostic i ne izbacuje nikakve greske, pratim perforamnce u task manageru i pri svakom koriscenju sve komponente su na do 20%. Naziv greske me asocira ili na problem sa RAM-om ili storageom. Memorije ima 164gb slobodno... U sentinelu 100/100 ssd. Zna li ko do cega moze biti?
Proveri bios ako je iz 2018 , moguce da Windowsi noviji prave probleme , vidi ovde bios https://support.dynabook.com/support/modelHome?freeText=1200016692&osId=3333785 zadnji je

version 2.50​

 
Proveri sve drajvere i azuriraj ih.
Svi su azurirani
Proveri bios ako je iz 2018 , moguce da Windowsi noviji prave probleme , vidi ovde bios https://support.dynabook.com/support/modelHome?freeText=1200016692&osId=3333785 zadnji je

version 2.50​

Kod mene je bio v2.40, malopre sam updateovao na v2.50. Novost je sto sam ga prekjuce koristio 4-5h bez problema, juce isto, a jutros je nakon 1h koriscenja opet izbacio BSoD sa greskom MEMORY MANAGEMENT. Updateovao sam BIOS, pa cemo videti sta kaze dalje :) Hvala obojici na pomoci! :D
 
Od jutros imam problem sa laptopom da mi svakih par minuta gubi WiFi signal (ruter nije daleko, 2 ostala uredjaja su konstantno na WiFi i ne gube signal).
Laptop je Asus TUF FA507 XI , kupljen nov pre 3 meseca.
Apdejtovan Windows 11 i svi drajveri za laptop.
Da ne crkava mozda mrezna?
 
I ja sam na Asusu imao problem da mi puca wifi. Isao sam i brisao driver komplet i ponovo instalirao pa tako radi neko vreme pa opet. Nesto ima kod asusa sa touchpad i wifi drajverima.
 
Probacu onda drajver reinstal. Bude pun signal i onda odjednom pogubi pa se posle 20-30sek vrati.
 
Nazad
Vrh Dno