Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Kupio sam notebook Asus Zenbook 14 Oled u CT shopu 18.07. 2023. za 127000 din. Od prvog dana koriscenja laptops primetio sam preterano zagrejavanje u predelu iznad tastature i sa desne strane i da baterija pri najosnovnijem koriscenju ne traje ni priblizno specifikacijama. Posto sam bio izrazito nezadovoljan, otisao sam da reklamiram proizvod u Ct shop, a oni su me uputili u Kim tec servis.U servisu su navodno uradili neke testove i poslali mi email u kom tvrde da proizvod radi normalno i da su moje zalbe neosnovane. Serviser se nije udostojio da izadje i da mi objasni sta je radio iako ga je radnik sa recepcije pozvao da dodje.Ocajno iskustvo. Laptop je i dalje previse topao
 
Jesi li mozda merio temperature?
Retko koji sa ukljucenim turboboostom se ne ugreje bas.Temperature odu preko 80c.
 
Pa baterija traje dugo i laptop se ne greje ako kucas u Wordu i surfujes, ako radis nesto zahtevno (igrice, renderovanje), naravno da se mora i grejati i trositi bateriju vise. Napisi kako si ga koristio.
 
KUpio sam laptop Acer Nitro 5 AN515-51-50RD
Hocu da instaliram win 10 pro
WIn je skinut preko majkrosoftovog sajta ili ti alata koji automacki butuje na flesku.
Problem je kad krene instalacija pitame za region jezi to je ok ali ne pitame za kljuc i nece da mi izbaci koji win da izaberem, vec automacki ide na instal i instalirami win 10 hom. I kad pogledam win je aktiviran. Moze pomoc
 
Ima original Win10 Home, zato ti ne daje da izaberes Pro. Ako hoces Pro verziju skini Sergei Strelec i napravi USB flash i sa njim butuj, na desktopu imas alat za instalaciju windowsa, izaberi ISO fajl i izaberi koju hoces verziju.
 
Prepostavljam i sad ne znam kako da instaliram win 10 pro. Ovo mi se desava prvi put u zivotu da me ne pita koji hocu win, vec ide direkno na instal.
 
HP nije normalan sta radi. Izbacuju biose kao ludi i uvek neki novi problem. Externi monitori ne rade, konektovani na docking station, thunderbolt. Update biosa resava problem. Nakon nedelju dana zakuca ponovo, vidi, novi bios, pa 20-30 korisnika sa istim problemom.
ovo se odnosi na EliteBook 845 G8/G9.
 
Bios update na HP-u radim is biosa, online update i nikad problem.
 
Društvo imam Lenovo Legion Y540 i od skoro mi ne cita eksterni hard ni na jednom ulazu.
Hard radi ali ga sistem ne vidi, obične fleške rade normalno kao da hard ne dobija dovoljno struje.
USB drajvere se brisao i ponovo instalirao i ne pomaže, čak sam i zbog nekih drugih stvari ponovo instalirao windows ali opet isto.
Imali neko ideju šta bih još mogao da probam?
 
Radi na drugom kompu to sam zaboravio da pomenem.
Na netu sam našao gde kažu da treba preko biosa iskljuciti bateriju i tako ga uključiti bez napajanja, ali na mom ne postoji ta opcija u biosu.
Jedino fizički da otkacim baterijiu.
 
Probaj sa live os butovanim sa fleške (linux mint ili nešto drugo po izboru, sa rufusom napraviš flešku), ako ga ni tako ne vidi tad jedino da probaš to sa baterijom.
Budući da si već reinstalirao windows slaba je šansa da je softver i da će ga videti live os ali traje par minuta da probaš i ne košta ništa..
 
Pozdrav,
imam

HP Laptop 14S-FQ0013DX 14inch NOT17173 kome je polomljen ekran.​

ne razumem se najbolje ali videh neke ekrane na KP oko 40,50e velicine 14in.
da li bilo koji ekran te velicine moze da se montira na lap top ili postoje neki uslovi.
nije mi toliko bitan kvalitet jer se slabo koristi pa me zanima da li to moze da se zameni..ovo je npr ekran koji sam nasao na kp

HP Pavilion Notebook 14-ck2800no ekran/ 14Inch 40pina​

 
Skineš taj polomljeni, pogledaš pozadi koji je tačno i uzmeš isti sa oglasa.

Ima razlike u ekranima/konektorima i ako ne želiš da gađaš u pasulj da li može doći do nekompatibilnosti, uzmi isti sa oglasa (slobodno polovan, ako nije izgreban, izudaran i slično).
 
Probao sa butovanjem linux mintom i ne vidi ga, otkacio i bateriju isto.
Nisam proveravao napon.
I na kraju mislim da je problem u kablu samo da nadjem drugi da probam, jer izgleda da hard hoće da radi samo na USB 2 na 3 ne čita.
 
Imam problem s jednim Dell Inspiron starim, zakucava se nakon što ide u sleep u Windows 10. Na Linux ne primećujem taj problem. Još luđe, nakon što ga drugi put stavim u sleep deluje da radi normalno.
 
Pozz, ljudi.

Koleginica je kupila Lenovo Legion Slim 5 16IRH8 82YA003CYA, pa me je zamolila da joj instaliram Windows 10.

Međutim, iako sam instalirao Windows na ko zna koliko kompova, uključujući laptopove, ovde sam ostao bez ideja. BIOS, tj. UEFI uopšte ne prepoznaje fleš sa Win 10, iako fleš radi provereno i sa njega sam instalirao Windows na više kompjutera. Čačkao sam sve moguće opcije u BIOS-u, ali opciju za instalaciju sa fleša ne nudi, nudi jedino EFI PXE Network. Postoje samo dva USB ulaza na laptopu, ista je situacija za oba. Sa uključenim i isključenim Secure Boot-om je ista stvar, kad disablujem EFI PXE (PXE boot to LAN), opet ne nudi fleš kao opciju, onda nema nikakvih opcija. Probao sam više puta da vratim sve na fabrička podešavanja i probam ponovo. Ništa.

Nemam eksterni DVD drive, pa da ga nakačim, ali to je čisto ideja...

Ima li neko iskustva sa Lenovo Legion laptopovima i da zna u čemu je caka, da ne razbijam glavu više...?

Hvala unapred!
 
Nije ti pametno instalirati 10-ku na tako nov laptop.

Osim ako koleginici baš baš ne treba 10-ka, mnogo je pametnije instalirati 11-icu zbog manje potencijalnih cimanja sa problemima (najviše drajveri vole da prave problem, jer ih nema za 10-ku pa Win sam izabere, često i pogrešno).

A rešenje oko fleške ti je dao Zekovic.
 
U pravu si za Windows 10, ipak je stari OS. Ja, lično, na svom kompu sa Intel 12th gen koristim Win 10, jer mi se ne sviđa Win 11, koji koristim na poslu. Ali opet, njoj će ipak bolje leći jedanaestica.

Hvala, probaću ovako da rešim problem.
 
Pozz, ljudi.

Koleginica je kupila Lenovo Legion Slim 5 16IRH8 82YA003CYA, pa me je zamolila da joj instaliram Windows 10.

Međutim, iako sam instalirao Windows na ko zna koliko kompova, uključujući laptopove, ovde sam ostao bez ideja. BIOS, tj. UEFI uopšte ne prepoznaje fleš sa Win 10, iako fleš radi provereno i sa njega sam instalirao Windows na više kompjutera. Čačkao sam sve moguće opcije u BIOS-u, ali opciju za instalaciju sa fleša ne nudi, nudi jedino EFI PXE Network. Postoje samo dva USB ulaza na laptopu, ista je situacija za oba. Sa uključenim i isključenim Secure Boot-om je ista stvar, kad disablujem EFI PXE (PXE boot to LAN), opet ne nudi fleš kao opciju, onda nema nikakvih opcija. Probao sam više puta da vratim sve na fabrička podešavanja i probam ponovo. Ništa.

Nemam eksterni DVD drive, pa da ga nakačim, ali to je čisto ideja...

Ima li neko iskustva sa Lenovo Legion laptopovima i da zna u čemu je caka, da ne razbijam glavu više...?

Hvala unapred!
Ja sam uspeo preko usbc huba da pokrenem boot windowsa (usb c ulaz iza ekrana).
 
Imam problem s jednim Dell Inspiron starim, zakucava se nakon što ide u sleep u Windows 10. Na Linux ne primećujem taj problem. Još luđe, nakon što ga drugi put stavim u sleep deluje da radi normalno.
Rešenje je instalirati driver update software, koji je izgubio na popularnosti. Onda nudi nekih desetak novijih drajvera od samog Windows, razmišljao sam da idem jedan po jedan da ustanovim do kog je. Ali neću da trošim vreme na to, u svakom slučaju neki drajver je rešio.
 
Da li su laptopovi iz inostranstva sa zakljucanim bios ukradeni , sreca pa boot na F12 nije zakljucan inace bi morao da vracam laptop. UEFI USB radi to mi je bitno.
 
Ne mora da znači da su ukradeni, ali znači da nisu završili tamo gde je trebalo (otpad, reciklaža, itd).
 
Nazad
Vrh Dno