Šta je novo?

Problemi sa laptopovima i kako ste ih resili (kvarovi, garancije i slicno)?

Može, ako je punjač dovoljno jak i sam punjač podržava pd (power delivery).

33w je slabo, mora jače posebno za 65w laptopove.
 
Za one koji kupuju Medion Akoya S14405/14406 sa procesorom 10 generacije laptop nema HDMI port morate da kupite Type C na HDMI da bi prikacili na tv , laptop nema USB 3.0 port nego USB 2.0 , morate Type C flesku da kupujete ako hocete maksimalne brzine , na laptopu je zalemljena memorija 8GB nije moguc upgrade na 16GB rama , zvucnici su slabiji ali uz program FxSound Enhancer 13.028 zvucnici su skroz korektni. Panel je LG Full HD IPS proziveden 2021 , laptop ima NVME slot kao i M.2 SATA tako da mozete 2 SSD-a da ubacite. Paljenje svetla na tastaturi je FN + SPACE 2 puta.
 
Poslednja izmena:
1000033109.jpg

Da li neko zna gde ima da se uzme ovaj crni konektor sto steze flet kabel od testature?
Model laptopa je Acer ES 15 model es1-531-c0jy.
Slucajno polomit taj konektor ima 26 pinova da ne uzimam novu plocu samo zbog tog konektora.

Hvala.
 
Pozdrav,

Laptop nisam palio par dana, danas da probam ne reaguje uopšte.
Stavim punjač zasvetli 3x lampica na power buttonu, ugasi se i ništa.

Probao da izvadim bateriju, vratio, menjao punjač, uvek isti odgovor blica 3x sporo i samo se isključi lampica. Ostalo se ništa ne pokreće...

Šta da radim?
 
K
Pozdrav,

Laptop nisam palio par dana, danas da probam ne reaguje uopšte.
Stavim punjač zasvetli 3x lampica na power buttonu, ugasi se i ništa.

Probao da izvadim bateriju, vratio, menjao punjač, uvek isti odgovor blica 3x sporo i samo se isključi lampica. Ostalo se ništa ne pokreće...

Šta da radim?

Koji laptop?
 
Pogledajte prilog 433214

Da li neko zna gde ima da se uzme ovaj crni konektor sto steze flet kabel od testature?
Model laptopa je Acer ES 15 model es1-531-c0jy.
Slucajno polomit taj konektor ima 26 pinova da ne uzimam novu plocu samo zbog tog konektora.

Hvala.
To se reši za 5 min. onom providnom, tvrdom plastikom od nekog pakovanja. Odnesi to u neki servis da ti urade ili se potrudi sam.
 
Pozdrav, ostavi osam laptop preko noci upaljen (radio je youtube) dok se sam nije ugasio u nekom trenutku. Danas kad sam ga prikljucio na punjac nece da se upali a sija lampica na njemu da se baterija puni. Sta moze biti resenje za ovo?
 
Takve stvari najbolje rešiti u servisu, posebno ako niste sigurni šta radite.
Postavio sam u postu #2213 neki youtube kako se proveri i šta se radi, ali može to i kulturnije da se uradi :)
Lično bi prvo ostavio bar nekoliko sati na punjaču makar se i ništa ne dešava. Posle ide provera baterije, punjača, elktronike punjenja, prekidača... nekim redom se sve kontroliše.
Ne bi smela baterija da ode u minus samo tako osim da nije nešto u redu sa njom.
 
Takve stvari najbolje rešiti u servisu, posebno ako niste sigurni šta radite.
Postavio sam u postu #2213 neki youtube kako se proveri i šta se radi, ali može to i kulturnije da se uradi :)
Lično bi prvo ostavio bar nekoliko sati na punjaču makar se i ništa ne dešava. Posle ide provera baterije, punjača, elktronike punjenja, prekidača... nekim redom se sve kontroliše.
Ne bi smela baterija da ode u minus samo tako osim da nije nešto u redu sa njom.
Cudno mi je sto lampica za punjenje baterija sija
 
Ne znam, kod mene sija narandžasto kada troši, zeleno kada puni i plavo kada je napunjena i laptop je na struji.
Acer sa i5 4.te generacije, mislim da ima jedno 5-6 godina i prilično je baterija slaba i nema tih problema kada se isprazni, ugasi se sam na nekih 3-5%.
Kada kažeš sija, onda nešto radi valjda. Pročitaj uputstvo, možda ti je i zabagovao u hibernaciji ako je uključena. Vidi da li ima neka kombinacija za restart.
Drži mu power dugme dugo sa punjačem, bez punjača, ako nešto odradi onda nije dugme. Onda je možda i nešto otišlo na laptopu, ssd, matična... Ko to može ovako da zna.
 
Pitanje

da li imate predlog gde da nosim ASUS N76V star je jedno 12 godina. Nikada nije radio na bateriji. Ali sada nece da se upali. svetli samo power dugme ne i tastatura.
NI ventilator ne startuje.
RAnije se isto desavalo, ali posle par puta upali i radi normalno. temperature bile normalne.
 
Stigao mi neki laptop od prijatelja da pogledam... Naime jako čudan problem a dešava se sledeće:

Upalim laptop tastatura posle boot-a pre kucanja Pina gde na dodir bilo koje tipke diže zavesu i traži da se kuca pin, ali tada tastatura prestaje sa radom, radi samo power switch. U bios ne možeš ući. Nakacim tastaturu da udjem u bios ne radi laptop tastatura, pokušam da dignem instalaciju windowsa ne radi. Otvorim laptop raskacim sve, ocistim fletove zakacim tastatura ne radi i dalje.

Šta bi moglo da bude? Windows 11 update poslednji, 3500u noviji je relativno Acer laptop. A315 serija.
 
Nije problem eksterna, interna je problem :)
 
Da okucaš Pin možeš i sa Screen tastaturom, dole desno, levo od power ikone je uključiš.
Nisam razumeo da li možeš uopšte da podigneš i sa spoljnom Win.
Imaš po googletu svašta da probaš ali ako nije drajver onda je možda jednostavno riknula. Nemam nigde Win11 pa nisam pametan.
Nije baš ni da neće da crknu, posebno ako ti ne prijave neka prosipanja :)
 
Može, ako je punjač dovoljno jak i sam punjač podržava pd (power delivery).

33w je slabo, mora jače posebno za 65w laptopove.
Probao od brata One plus Type c punjac 65W na Medion Akoya s14406 i pali i radi laptop ali ne pali turbo na 4.2GHZ na i5 10210U , tek kad udjem u program Throtle stop pali se , znaci da su ovi iz Mediona to namerno ugasili turbo.
 
Taj laptop spada pod convertable laptopove pa je verovatno ugasen turbo da bi duze trajala baterija mada na medion sajtu pise da ide na 4.2ghz , mada je tezak 1.7kg sto i nije bas lako za convertable laptop iz 2021 godine , ali eto Medionova posla , nemacka posla.
 
Pitanje

da li imate predlog gde da nosim ASUS N76V star je jedno 12 godina. Nikada nije radio na bateriji. Ali sada nece da se upali. svetli samo power dugme ne i tastatura.
NI ventilator ne startuje.
RAnije se isto desavalo, ali posle par puta upali i radi normalno. temperature bile normalne.
Liči mi da su kondenzatori iscurili.
 
Pozdrav, ostavi osam laptop preko noci upaljen (radio je youtube) dok se sam nije ugasio u nekom trenutku. Danas kad sam ga prikljucio na punjac nece da se upali a sija lampica na njemu da se baterija puni. Sta moze biti resenje za ovo?
Probaj ovako, izvadi bateriju, nakaci laptop na punjac pa vidi da li se pali ako se upali onda ga ugasi pa dok je ugasen i na punjacu nakaci bateriju da je "ozivis". Ja sam imao slican problem prije jedno mjesec i ovo je pomoglo. Mozes ovako zeznut kontrolu punjenja al ako hoces pokusaj. U svakom slucaju vidi da li se grije baterija dok ne na punjacu, mozda ti je crkla koja celija
 
I nema mu pomoći otišao u večna lovišta, jedina sreća da je SSD i HDD ostao živ
 
Da okucaš Pin možeš i sa Screen tastaturom, dole desno, levo od power ikone je uključiš.
Nisam razumeo da li možeš uopšte da podigneš i sa spoljnom Win.
Imaš po googletu svašta da probaš ali ako nije drajver onda je možda jednostavno riknula. Nemam nigde Win11 pa nisam pametan.
Nije baš ni da neće da crknu, posebno ako ti ne prijave neka prosipanja :)
Izgleda da je geknula tastatura. Video sam brdo problema sa tim na netu. Srecom imaju ljudi garanciju, pa ce da ga u garantnom roku popraviti.
 
Čisto da olakšam svoju dušu, a možda nekom skratim muke... Možda nekog i razočaram...
Hp laptop kupljen u Shoppsteru pre oko godinu i po. Pokvari se tastatura, tako što ispadne taster ctrl. Prosto otpadne plastika, ispod se vidi gumica. Kad se taster vrati, deluje krivo i nemoguće ga je naravno postaviti u normalno stanje, iako i takav radi. Reko, u garanciji sam, zameniće mi tastaturu. Nisam bio siguran koji servis je ovlašćen za HP, pa pokrenem reklamaciju kod Shoppstera. Oni odnesu u NepoSystem. Odande posle dva dana jave da je reklamacija odbijena, jer je tastatura fizički oštećena. A ja mislim oštetila se hemijski, softverski, ili ne znam kako.
Šalim se malo, ali ispalo je da sam ja slomio taster. Kako pored svih tastera da slomim ctrl i ništa više? Nije bilo padova, ničega što bi ukazivalo na njihovu tvrdnju. Istina, ja ctrl u svom radu koristim atipično mnogo i verovatno je pritisnut jednak broj puta koliko i enter ili slovo A u kucanju, jer mi je potreban. Sad, ako su oni predvideli da se taj taster pritisne hiljadu puta manje nego enter, nije to moj problem.
Ponuđena vangarantna popravka je za moj pojam besmisleno skupa
Rekli su mi da mogu da pokrenem vansudski spor, blablabla.. Ali, šta je moja reč protiv njihove? Ništa. I čemu onda služi garancija ako oni mogu da tvrde šta god hoće, a ja ne mogu da dokažem da to nije tako?
Sad mi preostaje samo da prodam nekom ko ne pritiska ctrl 415 puta dnevno...
Spoljašnja tastatura mi ništa ne rešava, zbog čestog kretanja sa njim, a ctrl ispada tako lako, da bi mogao da mi izleti negde u autobusu i da ga više nikad i ne pronađem. Pa da stiskam gumicu, dok i ona verovatno ne prestane da radi.
 
Ako vide da je polomljeno (žabice koje drže taster), automatski ćeš dobiti da je fizičko oštećenje kod bilo koga (bilo koji servis). Fotkaj kako to izgleda (da i mi vidimo) i ako su nosači tastera ispravni, kupi neispravnu tastaturu i prebaci taj taster.

Inače, znaš samo koliko sam puta video otkinute tastere jer deca to čupaju kao nezdrava.
 
Sve je to meni jasno. Ne krivim ja tu servis. Samo mi nije jasno kako se slomilo, kad sam na njemu radio samo ja. Nikad jače nisam pritisnuo nijedan taster. Neko sam ko je prilično nežan sa svetom oko sebe, kako sa živim tako i sa neživim, volim da mi sve bude tiho i tanano, prstima tek dodirujem tastere. Mene sad više zanima kako se slomilo. Da sam ga bar tresnuo pa da mi nije žao. Ko da se ganja sa neispravnim tastaturama, kupovinom i ugradnjom jednomg tastera, sumnjam da bih to umeo. A slikam sutra kako to izgleda.
 
Ako je neki HP iz nižeg ranga (HP-brojevi, HP 2xx, itd), njihova plastika je kriminal. To i novo kad otvaraš moraš da paziš jer će neka žabica da pukne. Jednostavno taj kvalitet za tu cenu. Ako je neki od high end HP-ova (Probook, Elite, itd) ne bi smelo da se desi tako nešto ni u kom slučaju.
 
Nazad
Vrh Dno