Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
577
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Nek poslusa ako moze negde, ali ja nisam osetio tu razliku iako bi trebala da bude veca sa tim dodatnim zvucnikom.
 
U odnosu na sta nisi osetio razliku iliti sa cim si poredio?
 
550 i 650. Doduse prostorija u prodavnici je ogromna, pa mozda i zbog toga.
 
Javi utiske posto je crkao i moj xiaomi 3.1
Score 3/3 nas trojica kupilo moj najduze izdrzao 😂
Sad imam dilemu dal uzeti
1.lg sn4 za 19.000
2.samsung b650 za 29000
3.samsung q600 za 37 000
Konkretno me zanima ako kolika je razlika izmedju ova dva samsunga dal se isplati dodati za q600, i ako postoji neki bolji izbor za 300e ,svaki savet dobrodosao .
Evo ovako stvari stoje. Ja sam se dovoumio između Q600B i B650.
Međutim, mislim da sam napravio dobar izbor.
Nisam imao vremena da ga previše testiram, probao sam oba u radnji, ali bez woofera, i Q600 je prevagnuo na prvo slušanje za nijansu je delovalo bolje, al opet, probani su na polici preko BT i ogroman prostor. Ali kad sam ga kod kuće nakačio na TV plus woofer, totalno druga priča.
Ima baš dobar pun zvuk, nema izobličenja, krčanja, distorzije kad se odvrne, nisam na Max, ali na nekih 80% jačine sve je ok (vibrira cela soba i okolina). Puštao sam razne testove sa YT Dolby Atmos, 4k, DTS itd itd, i neke klipove iz filmova u 4k i to zvuči brutalno. Ne znam kako se tek čuju skuplji modeli.
Stereo, soround, levi, desni, srednji zvučnik, upfiring zbučnici, besprekorno.
Sedim na nekih 2.5m od TV. Kad je pojačan na 25% i woofer na +2, osećaju se vibracije u krevetu, na 35% već fino grmi cela soba i ne može se pričati, na 50% mislim da bi posle pola sata ogluveo na neko vreme.
Kad je poprilično utišan, tipa 7-8% , i dalje ima punoće u zvuku.
Woofer baš dobro radi posao i lepo se podešava a nije prenapadan da samo on grmi ili tako nešto.

Dosta mu izgleda znače i "up firing" zvučnici koji biju na gore, tako da ovaj SB ima 5 svučnika, levi, desni, centralni i dva odozgo + woofer.
Imam i opciju da uključim istovremeno i dva zvučnika od TVa, o da je 7 zvučnika ukupno 😂😂😂.
To je vrv extra kod modela Samsung televizora koji imaju zvučnike pozadi, moji biju na dole.

E onda sam pustio Lord of the Rings i sad ću morati celu trilogiju da odgledao ispočetka. Totalno drugačiji osećaj.
Meni je bitna stavka i puštanje muzike preko mobilnog i BT, bez problema funkcioniše i zvuk je baš dobar, bolji nego što sam očekivao, jer sam čitao svašta na tu temu.
Povezivanje i kontrola uređaja bez greške i brzo.

Da se ogradim da B650 nisam probao u istim uslovima , B650 ima dva up firing zvučnika manje, nema podršku za Q simphony (samo neki modeli Samsung TV podržavaju to), nema HDMIeARC (zanimljivo je da uz ovo povezivanje, ima opcija na TVu pass-trough kad se audio input šalje u reciver bez obrade ), nema Dolby Atmos, ne podržava Dolby digital plus, Dolby True HD, nema PCM (Dolby Atmos je izveden iz njega, Dolby je kompresovan format a PCM raw)
Tako da oni kojima ne treba sve pobrojani, verujem da će B650 odraditi posao.

Inače Q600 B je u Giga***** najjeftiniji, čak 10-15000 dinara manje nego kod konkurencije.

PS da se ogradim da nisam ekspert i da mi je ovo prvi SB sa kojim sam dobio mini kućni bioskop plus uređaj za puštanje spotifaja. Uređaj je u sobi 10-12m² , čak mislim da je owerkill za ovu kvadraturu, al od viška glava ne boli.

E sad ono najzanimljivije, reklamirao sam uređaj jer je počeo da baguje 🥴 tražio sam zamenu pa ćemo videti.

PPS juče je Q600b na rate bio 45000 a već danas 40000 dinara, a online cena je ista i dalje 36990din.
Znači dao sam 5000 više;(
 
Poslednja izmena:
Javi utiske posto je crkao i moj xiaomi 3.1
Score 3/3 nas trojica kupilo moj najduze izdrzao 😂
Sad imam dilemu dal uzeti
1.lg sn4 za 19.000
2.samsung b650 za 29000
3.samsung q600 za 37 000
Konkretno me zanima ako kolika je razlika izmedju ova dva samsunga dal se isplati dodati za q600, i ako postoji neki bolji izbor za 300e ,svaki savet dobrodosao .

B650 moze da se nadje i za 26500din, ako ti razlika u ceni igra ulogu u izboru. Mada u istoj prodavnici Q600 kosta 33200din.
 
Ja sam Q800A probao u nearfield varijanti - za komp - i nije radio bas najbolje. Zato je prosetao do spavace sobe, a onda i kod novog vlasnika jer je tamo bio visak. B650 se mnogo bolje snasao u toj ulozi. Nema univerzalnog resenja.
 
Evo ovako stvari stoje. Ja sam se dovoumio između Q600B i B650.
Međutim, mislim da sam napravio dobar izbor.
Nisam imao vremena da ga previše testiram, probao sam oba u radnji, ali bez woofera, i Q600 je prevagnuo na prvo slušanje za nijansu je delovalo bolje, al opet, probani su na polici preko BT i ogroman prostor. Ali kad sam ga kod kuće nakačio na TV plus woofer, totalno druga priča.
Ima baš dobar pun zvuk, nema izobličenja, krčanja, distorzije kad se odvrne, nisam na Max, ali na nekih 80% jačine sve je ok (vibrira cela soba i okolina). Puštao sam razne testove sa YT Dolby Atmos, 4k, DTS itd itd, i neke klipove iz filmova u 4k i to zvuči brutalno. Ne znam kako se tek čuju skuplji modeli.
Stereo, soround, levi, desni, srednji zvučnik, upfiring zbučnici, besprekorno.
Sedim na nekih 2.5m od TV. Kad je pojačan na 25% i woofer na +2, osećaju se vibracije u krevetu, na 35% već fino grmi cela soba i ne može se pričati, na 50% mislim da bi posle pola sata ogluveo na neko vreme.
Kad je poprilično utišan, tipa 7-8% , i dalje ima punoće u zvuku.
Woofer baš dobro radi posao i lepo se podešava a nije prenapadan da samo on grmi ili tako nešto.

Dosta mu izgleda znače i "up firing" zvučnici koji biju na gore, tako da ovaj SB ima 5 svučnika, levi, desni, centralni i dva odozgo + woofer.
Imam i opciju da uključim istovremeno i dva zvučnika od TVa, o da je 7 zvučnika ukupno 😂😂😂.
To je vrv extra kod modela Samsung televizora koji imaju zvučnike pozadi, moji biju na dole.

E onda sam pustio Lord of the Rings i sad ću morati celu trilogiju da odgledao ispočetka. Totalno drugačiji osećaj.
Meni je bitna stavka i puštanje muzike preko mobilnog i BT, bez problema funkcioniše i zvuk je baš dobar, bolji nego što sam očekivao, jer sam čitao svašta na tu temu.
Povezivanje i kontrola uređaja bez greške i brzo.

Da se ogradim da B650 nisam probao u istim uslovima , B650 ima dva up firing zvučnika manje, nema podršku za Q simphony (samo neki modeli Samsung TV podržavaju to), nema HDMIeARC (zanimljivo je da uz ovo povezivanje, ima opcija na TVu pass-trough kad se audio input šalje u reciver bez obrade ), nema Dolby Atmos, ne podržava Dolby digital plus, Dolby True HD, nema PCM (Dolby Atmos je izveden iz njega, Dolby je kompresovan format a PCM raw)
Tako da oni kojima ne treba sve pobrojani, verujem da će B650 odraditi posao.

Inače Q600 B je u Giga***** najjeftiniji, čak 10-15000 dinara manje nego kod konkurencije.

PS da se ogradim da nisam ekspert i da mi je ovo prvi SB sa kojim sam dobio mini kućni bioskop plus uređaj za puštanje spotifaja. Uređaj je u sobi 10-12m² , čak mislim da je owerkill za ovu kvadraturu, al od viška glava ne boli.

E sad ono najzanimljivije, reklamirao sam uređaj jer je počeo da baguje 🥴 tražio sam zamenu pa ćemo videti.

PPS juče je Q600b na rate bio 45000 a već danas 40000 dinara, a online cena je ista i dalje 36990din.
Znači dao sam 5000 više;(
Hvala na iscrpnom komentaru i pokusaju da meni laiku priblizis sve mane i prednosti jednog i drugog zvuci mi da vredi dodati za q600, kad si mi pomenuo reklamaciju najezio sam se od kad sam nakacio xiaomi samo sam cekao kad ce da okonca svoj rad pa onda pakuj sve u auto i nosi u galeriju tri kilometara vucaraj 😂
B650 moze da se nadje i za 26500din, ako ti razlika u ceni igra ulogu u izboru. Mada u istoj prodavnici Q600 kosta 33200din.
Mozes li mi reci gde , hvala 👍
 
@dusan7 Exceed. Medjutim vec su digli malo cenu, stim sto su izgleda nesto zeznuli kod B650 modela. Cena za odlozeno placanje je manja od cene za gotovinsko.
 
@dusan7 što se reklamacije tiče, mislim da mi je zapao neki feleričan primerak, toga uvek ima. Tražio sam zamenu za novi, neću povrat novca, jer je ovaj Q600 na mene ostavio baš dobar utisak.
Lomio sam se izmedju b650 i q600 bio u tehnomaniji da ga pogledam nigde nije moglo da se proba stvarno nekako kvalitetnije izgledao q600 pa sam prelomio i uzeo u gigatronu, na brzinu probao kod mojih , nije bio onaj wau efekat kao kad sam prvi put ukljucio xiaomi ,malo sam navikao na sound bar i tata koristi b450 , pa je to izostalo , ali me je odusevio cistocom zvuka pogotovu na dijalogu jasnije i glasnije se cuje sam govor ,i svidja mi se sto kod mojih na samsungu mogu da stelujem jacinu zvuka dosta sofisticiranije i preciznije mnogo vise podeoka ,dok ne pronadjem koliko mi odg ,xiaoimi sam morao da drzim na 9-10 preko toga je bio preglasan , bas je mnogo bolji i stvarno reaguje na podesavanja za razliku od xiaoimija 3.1 gde je bas dominirao i cak sam ga spustao u minus preko dodatnih podesavanja... Toliko od mene napominjem da sam laik sto se tice zvuka , detaljnije kad ga nakacim kod mene na hisense i isprobam ,za sad sam prezadovoljan.
 
Lomio sam se izmedju b650 i q600 bio u tehnomaniji da ga pogledam nigde nije moglo da se proba stvarno nekako kvalitetnije izgledao q600 pa sam prelomio i uzeo u gigatronu, na brzinu probao kod mojih

Meni TV visi na zidu, da li q600 može da se nakači na zid ili zahteva policu? To me zanima i za xiaoimi?
 
Evo ovako stvari stoje. Ja sam se dovoumio između Q600B i B650.
Međutim, mislim da sam napravio dobar izbor.
Nisam imao vremena da ga previše testiram, probao sam oba u radnji, ali bez woofera, i Q600 je prevagnuo na prvo slušanje za nijansu je delovalo bolje, al opet, probani su na polici preko BT i ogroman prostor. Ali kad sam ga kod kuće nakačio na TV plus woofer, totalno druga priča.
Ima baš dobar pun zvuk, nema izobličenja, krčanja, distorzije kad se odvrne, nisam na Max, ali na nekih 80% jačine sve je ok (vibrira cela soba i okolina). Puštao sam razne testove sa YT Dolby Atmos, 4k, DTS itd itd, i neke klipove iz filmova u 4k i to zvuči brutalno. Ne znam kako se tek čuju skuplji modeli.
Stereo, soround, levi, desni, srednji zvučnik, upfiring zbučnici, besprekorno.
Sedim na nekih 2.5m od TV. Kad je pojačan na 25% i woofer na +2, osećaju se vibracije u krevetu, na 35% već fino grmi cela soba i ne može se pričati, na 50% mislim da bi posle pola sata ogluveo na neko vreme.
Kad je poprilično utišan, tipa 7-8% , i dalje ima punoće u zvuku.
Woofer baš dobro radi posao i lepo se podešava a nije prenapadan da samo on grmi ili tako nešto.

Dosta mu izgleda znače i "up firing" zvučnici koji biju na gore, tako da ovaj SB ima 5 svučnika, levi, desni, centralni i dva odozgo + woofer.
Imam i opciju da uključim istovremeno i dva zvučnika od TVa, o da je 7 zvučnika ukupno 😂😂😂.
To je vrv extra kod modela Samsung televizora koji imaju zvučnike pozadi, moji biju na dole.

E onda sam pustio Lord of the Rings i sad ću morati celu trilogiju da odgledao ispočetka. Totalno drugačiji osećaj.
Meni je bitna stavka i puštanje muzike preko mobilnog i BT, bez problema funkcioniše i zvuk je baš dobar, bolji nego što sam očekivao, jer sam čitao svašta na tu temu.
Povezivanje i kontrola uređaja bez greške i brzo.

Da se ogradim da B650 nisam probao u istim uslovima , B650 ima dva up firing zvučnika manje, nema podršku za Q simphony (samo neki modeli Samsung TV podržavaju to), nema HDMIeARC (zanimljivo je da uz ovo povezivanje, ima opcija na TVu pass-trough kad se audio input šalje u reciver bez obrade ), nema Dolby Atmos, ne podržava Dolby digital plus, Dolby True HD, nema PCM (Dolby Atmos je izveden iz njega, Dolby je kompresovan format a PCM raw)
Tako da oni kojima ne treba sve pobrojani, verujem da će B650 odraditi posao.

Inače Q600 B je u Giga***** najjeftiniji, čak 10-15000 dinara manje nego kod konkurencije.

PS da se ogradim da nisam ekspert i da mi je ovo prvi SB sa kojim sam dobio mini kućni bioskop plus uređaj za puštanje spotifaja. Uređaj je u sobi 10-12m² , čak mislim da je owerkill za ovu kvadraturu, al od viška glava ne boli.

E sad ono najzanimljivije, reklamirao sam uređaj jer je počeo da baguje 🥴 tražio sam zamenu pa ćemo videti.

PPS juče je Q600b na rate bio 45000 a već danas 40000 dinara, a online cena je ista i dalje 36990din.
Znači dao sam 5000 više;(
Da javim šta je bilo na kraju, odobrena reklamacija, posle 4 nedelje dobio zamenski, koji je opet isti dan vraćen u radnju i opet reklamiran je NE RADI! Nov , neotpakovan. I radnji ga nisu probali kad su mi predali, ali kad sam ga vrati , svi se kraste, pa kao, eto, bilo je garancija dosta na ovaj model........
Sad sam tražio povrat novca
 
Pa sad je i realno da trazis povrat novca kada mu je cena pala ispod 40k
 
Ako planiras da uzimas isti, uzmi odmah negde drugde, svakako ces dobiti novac u narednom periodu.
 
Naravno, al opet, mesec dana bio bez uređaja, pa sad još mesec dana procedure, kupio sam ga da bi mi koristio a ne da se cimam sa reklamacijama.
Kakav si problem imao , ja tek nakon kupovine q600 sam procitao na samsungovom sajtu da ima slican problem kao i xiaomi koji sam vratio tj da samo prestane sa radom... Tako da sad nisam pametan vise cuvam kutiju i od njega ako crkne sta da mu radim , meni se desilo da na xboxu sam izgubio zvuk pa sam u podesavanjima prebacio sa auto na hdmi i sad radi...
 
Jednostavno nema zvuka ni u jednom režimu rada. Ne rade sve komande sa daljinskog, ne može da se ugasi preko daljinca, ne reaguje ni na dugme na samom uređaju. Oba reklamirana primerka imaju identičane probleme.
Ovaj prvi je radio par sati, ovaj drugi ni sekund. Tako da ako je tvoj sastavio par dana, ne bi trebalo imati problema.
Kad mi vrate novac, nisam pametan šta da radim, koji SB da uzmem a da je sličan ovome po zvuku.
 
Pozdrav. Planiram da kupim neki sb za muziku i filmove. Razmisljam o sledecim modelima:
lg s75q
sony hts40r.cel
jbl 2.1 deep bass
Hteo bih da cujem vase misljenje ili jos bolje iskustva sa ovim uredjajima ili preporucujete nesto drugo do 45000 din.
 
Jednostavno nema zvuka ni u jednom režimu rada. Ne rade sve komande sa daljinskog, ne može da se ugasi preko daljinca, ne reaguje ni na dugme na samom uređaju. Oba reklamirana primerka imaju identičane probleme.
Ovaj prvi je radio par sati, ovaj drugi ni sekund. Tako da ako je tvoj sastavio par dana, ne bi trebalo imati problema.
Kad mi vrate novac, nisam pametan šta da radim, koji SB da uzmem a da je sličan ovome po zvuku.
Bukvalno te kapiram isto pitanje sam postavio sebi kad sam pomislio da mi je i on otisao 😂 mozda b650 on nema toliko negativnih na samsungovom sajtu kao Q
 
Evo apdejta, druga reklamacija rešena u roku od 9 dana, sad su stvarno bili brzi, Gigatron je u pitanju. Urađen je povrat novca, tj, stornirana je kupovina na rate, dve rate koje su mi skinuli sa računa će biti uplaćene na račun u roku od 5 - 7 dana, tako kažu.
Ide leto, odustajem trenutno od kupovine SB.
Inače, lik koji radi u GT godinama, nije prodavac, se ne seća kad je neko imao peh kao ja, pogotovo sa brendom kao Samsung . Koliko je istina ne znam, al eto.
 
Je l' ima u ponudi novih modela, za ovu godinu, nisam nesto pratio, kakvo je stanje, ko dominira? :D Ili opet idemo na Sonos, Samsung, LG? :D
 
Evo apdejta, druga reklamacija rešena u roku od 9 dana, sad su stvarno bili brzi, Gigatron je u pitanju. Urađen je povrat novca, tj, stornirana je kupovina na rate, dve rate koje su mi skinuli sa računa će biti uplaćene na račun u roku od 5 - 7 dana, tako kažu.
Ide leto, odustajem trenutno od kupovine SB.
Inače, lik koji radi u GT godinama, nije prodavac, se ne seća kad je neko imao peh kao ja, pogotovo sa brendom kao Samsung . Koliko je istina ne znam, al eto.
Mogu da potvrdim. Od 22 komada, jedan na reklamaciji.
 
Ortak ima LG C2 i hoće da ima glasniji zvuk. Da bude soundbar i woofer samo, znači da ne bude na foru Samsung 990B/C. Šta vredi uzeti za tako nešto? Da kažemo da budžet nije ograničen - nešto preko 1000e recimo.
 
Poslednja izmena:
A razmisliću možda i da bude 990C, pa da vidim šta ću s onim malim zvučnicima.
 
Vrh Dno