Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
584
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Ja sam slusao u radnji JBL 2.1 deep bass i Sony ht-g700, i to je naizgled bilo slicno. Uzeo sam Sony i jako se pokajao. Da ne ulazim u detalje, nisam hteo da zamenim ni za JBL 2.1 vec uzmem 5.1 za 80+ hiljada jer sam skontao da mi jbl daleko vise lezi.
Moj glas za JBL uvek.
 
Ja se ne bih bas slozio. Nekoliko JBL modela sam slusao i to od slabijih do najjacih i ono najbitnije za soundbar nije valjalo - vokal. Nejasan, muljav, sa dodatkom "nepostojeceg" basa koji ga i muljavi. Plus im je cena kod nas ozbiljno prebudzena. Pomenuti 2.1 Deep Bass je "napolju" maltene duplo jeftiniji.
 
To sto pominjes je subjektivno, kod audio tehnike slusni test odlucuje. Ne zvuce isto Sony, Yamaha nasuprot Marantz ili Nad pojacalima. Meni je npr Sony bio previse tanak zvukom, previse je tu sound procesor prisutan tj softver u zvuku. Sony-ju kad ugasis vufer, bolje zvuci sam TV od bar-a 😀
 
Pozdrav momci imam jedno pitanje.

Da li se Soundbar može bez problema povezati sa računarom? Godinama vrlo retko koristim zvučnike, uglavnom samo slušalice. Iz tog razliga sam zvučnike sklonio, mada su i oni dosta stari i pocelo je malo pojacavanje da pravi problem. U suštini preba mi nesto da mogu ponekad da pustim zvuk čisto kada mi je TV zauzet i gledam utakmice ili neki YT na kompu. Nikakava muzika, ništa mi specijalno ne treba ne bih davao preko 100e. Medjutim ja nisam sigurna da li to uopste moze da rani na racunaru, mada ne vidim zato ne bih.

I naravno da li imate neku preporuku za neko tako jeftiniji model.
 
Jos nije uletela dobra akcija tako da se nije pazarilo..
Ali zato mi zena doskocila sa jednim modelom koji joj vise odgovara (vizuelno i gabaritno naravno), pa me zanima i vase misljenje jer nisam imao priliku da ga cujem ili poricam sa nekim skolovanim.
Samsung HW-S801B ili Q600C. Osim sto je manji da li to nuzno znaci i losiji kvalitet zvuka i slabiji bas ili ne?
 
Fino se čuje ovaj beli Samsung s801 s obzirom da je ultra tanak.
 
До 100е постоји сасвим пристојно решење у виду вивакс соундбара, може се наћи опис на бенчу.
Korektan je, ja ga imam. Ko hoće jeftino da popravi zvuk tv-a, a nije zahtevan korisnik završiće posao, naravno ne očekujte čuda za 75 eura 🙂
 
Купио сам га на брзину јер сам мислио да продували звучници тв. Испоставило се да је штиклирано нешто што не треба. Изненадио сам се звуком. Од тв је бољи, има оно што ниједан тв нема - ниску фреквенцију. Остао је као извор звука за тв програм.
 
I ja imam taj vivax soundbar, prilično sam zadovoljan. Mislim da za 75eura se ni ne može naći soundbar sa wofferom posebno kao ovaj vivax
 
Korektan je, ja ga imam. Ko hoće jeftino da popravi zvuk tv-a, a nije zahtevan korisnik završiće posao, naravno ne očekujte čuda za 75 eura 🙂

I ja imam taj vivax soundbar, prilično sam zadovoljan. Mislim da za 75eura se ni ne može naći soundbar sa wofferom posebno kao ovaj vivax

A tek za 55e postaje nadrealno dobra kupovina (akcija bila davno). :D

Prirdužujem se kolegama u stavu da u tom početnom opsegu nema bolje varijante, makar do sada. :)
 
Da li imate preporuku gde pazariti po najboljoj ceni Samsung soundbar? Ja sve cekam neke jace akcije, vec mesec dana nista dobro da iskoci! q600-q700-q800 modeli su mi sad trenutno u fokusu.
 
Pa ako nemaju više nijedan na stanju, moraju ti vratiti novac.
 
Pozdrav svima ,prvi put gledam soundbar-ove pa naravno imam pitanja par. Nisam zahtevao korisnik, ne treba mi nista specijalno, cisto da imam bas i malo bolji kvalitet od TV zvucnika. Imam TV LG 55 7100 seriju. Gledao sam vivax model sp 7080, ali mi se ne svidja sto ima taj mali displej na zvucniku i nz da li cu morati da koristim njegov daljinac, vise bi voleo da moze sa daljinskim od TV-a. Sledece sto sam video je LG S40Q, posto je i TV LG pa da ih uparim. Ali LG je duplo skuplji. Da li neko ima neki savet ? :)
 
Prelistaj ovu temu, dobićeš dosta odgovora.
 
Pozdrav svima ,prvi put gledam soundbar-ove pa naravno imam pitanja par. Nisam zahtevao korisnik, ne treba mi nista specijalno, cisto da imam bas i malo bolji kvalitet od TV zvucnika. Imam TV LG 55 7100 seriju. Gledao sam vivax model sp 7080, ali mi se ne svidja sto ima taj mali displej na zvucniku i nz da li cu morati da koristim njegov daljinac, vise bi voleo da moze sa daljinskim od TV-a. Sledece sto sam video je LG S40Q, posto je i TV LG pa da ih uparim. Ali LG je duplo skuplji. Da li neko ima neki savet ? :)
Vidi, imam taj Vivax i kupio sam ga isključivo zbog cene. Računao sam, ma neću ja to ni da koristim... zbog komšija a i zbog ukućana ali daj da imam nešto bolje od TV zvučnika. Pa onda reko, greota da bacam veće pare kad će da skuplja prašinu.

Ovo je dosta bolje od TV zvučnika. Baš osetna razlika i zadovoljan sam kupovinom. Iskreno, očekivao sam baš neko s.anje ali ispade sasvim korektno. Sada da kupujem verovatno bih otišao na uredjaj od 250, 300e (ne znam da li za te pare moze da se uzme onaj virtual surround), ne da bih dobio jači/glasniji uređaj već možda taj virtualni surround i još niži bas.
Za nezahtevne korisnike, i ovaj Vivax je sasvim ok. Većina ljudi ovde na temi su zahtevni korisnici tako da i ovo od 250, 300e nije dovoljno dobro za njih.
 
Ко хоће добар звук не купује соундбар већ хифи системе. Ово је да одради посао боље од тв. Све је то лепо али како тв звук пада у воду поред соундбара, исто важи и за друго поред авр и система звучника.
 
Nema svako para za hifi, a ni mesta kod TV-a za to.
 
Juce naleteo na LG SC9S, koji je sa ok cenom, dobrim zvukom i u dobroj kombinaciji sa oled tv-om, LG C serijom koju posedujem.
Kad se povezu, namesti stand, to izgleda veoma korektno.
Posto sam merkao duze vreme Samsung Q800B, koji je bio dobra kupovina prosle godine, ove godine je tu Q800C, koliko toliko bolji model.

Znam da je Samsung bolji sto se tice zvuka, sa cenom je slican, pitanje da li je to bolja kupovina ili ovaj LG koji je stvoren za moj tv.
 
Nazad
Vrh Dno