Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
584
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Treba im samo napajanje, 220V, tako da od tih starih kablova nema nista.
 
Nema nikakvih kablova, oba zvucnika imaju svoj kabl za napajanje koji idu u uticnicu i to je to, oni komuniciraju bežično sa svojim transmiterom koji dalje komunicira sa ostatkom sistema. Kod Q990 nema tog transmitera kao posrednika.
Ja odgledah na tjubu neki unboxing, lik radio review 8500 a napisao i sve vreme prica 9500...
Sad ne znam, ne bih mogu da gledam te kablove da se vide, mada imam uticince ispod oba satelita...
Da li ima neko elegantno resenje da se lepo ukriju kablovi bez da kopam zidove opet a da nije kanalica?
 
Ja sam napravio ovakve stalke, šipka je šuplja i kroz nju ide kabl, u dnu ostavio otvor da kabl prođe, nedoder stalci :)
 
Jel ima neko iskustva sa ovim modelom, drugar zapeo za njih ima neke dodatne opcije kao, ali ja iskreno nisam mnogo u audio vodama.
 

Prilozi

  • Screenshot_20231227_103936.jpg
    Screenshot_20231227_103936.jpg
    71.1 KB · Pregleda: 84
Na papiru za te pare ga ne bih ni razmatrao, 2.1, bez centralnog zvučnika nema šta da traži pored B650 u toj klasi. E sad, praksa je drugo svakako, valjalo bi ga poslušati prije kupovine, nikako na slijepo.
 
jel realno da mi treba HDMI 2.1 za eARC Q800C i LG C3? Taman sam razvukao kroz zid , pa u komodu ispod tva neki HDMI od 5m sto sam imao, i nece da radi... Verovatno je spor kabal :unsure:
 
Naravno da treba ultra high speed ili premium high speed neki solidan pogotovo za 5m dužinu.SmartSelect_20231228_203555_Brave.jpg
 
Da li neko ko ima hisense 55u7qf tv zna koji soundbar bi isao najbolji uz njega sto se tice kompatibilnosti. Kupio sam vivax sp-7080h soundbar i zvuk je prelep ali pri paljenju se cesto iskljucuje i kad se prebacuje input onda mora da se ode u podesavanja zvuka i da se prebaci sa tv speakers na hdmi arc.

Znaci treba mi neki priblizan zvuk ovom vivaxu ali da radi normalno, cena do 15k.
 
Meni se to ponekad desi i na Q990B :)
 
Meni riknuo Q800C posle 7 dana, otisao HDMI/eARC ulaz. Poceo prvo nesto da brljavi, cas ne radi , pa mi izbacuje na displeju kao da je povezan preko optickog ulaza, nekad prokine pa radi. Reklamirao u Gigatronu, nego me uhvatise praznici, valjda ce brzo odobriti zamenu ili povracaj novca.
 
Imam TV LG oled 65C12, koji ima pristojan zvuk ali mi fali subwoofer. Razmisljam da uzmem neki Soundbar ~300e. Nasao sam LG S75Q za te pare pa ako neko ima neko iskustvo neka napise. Najvise mi treba da trese pod kada se gledaju filmovi, znaci bass da kida :)
Najvise bih voleo da bude LG da nemam potrebu za 2 daljinca i da moze da se upari sa samim TVom pa i zvucnike od TVa da kombinuje.

Gledao sam i ove samsungove modele sto svi hvale B650 i Q600c i na izgled mi se ne svidjaju. Da li je S75Q u rangu sa njima, po ceni jeste?

P.S. 2014te pazario Samsung TV preko soma evra i neki njihov SB od 300e. Problema na sve strane, od gubljenja konekcije subwoofera sa centralnim zvucnikom, do lose uskladjenosti sa samim TVom pri promeni zvuka pa sve do krcanja na 80-90% pojacavanja... SB prodao posle 4 dana, TV crkavao 3x za 2 godine koriscenja.
 
Pod ce da se trese ako se pocne malo vise tresti novcanik od tih 300e.

Inace sub na b650 je jaci od S75Q.
 
Da li neko zna da li 9500s može da se proba (testira) bez soundbar-a? Da ih povežem na telefon recimo kao bluetooth zvučnike i probam da li rade
Nisam nasao odgovor ali zvucnici rade :) objasnicu zasto sam pitao, mozda nekome bude znacilo a svakako ne skodi.
Dok sam bio na odmoru iz dosade sam vrsljao po oficijelnom Samsungovom sajtu i video 9500s za nekih 100e. U pitanju je Tajland a u tom trenutku kod nas su samo na kp 2 oglasa za oko 240e. Porucim ih ja online, platim karticom i stignu na adresu hotela za 3 radna dana. Ono sto me je brinulo je sto je za azijsko trziste oznaka 9500s/XT dok je kod nas /EN pa nisam znao da li mogu da budu neki problemi.
Danas sam doputovao kuci, povezali su se u sekundi sa q800b i rade savrseno, odusevljen sam rezultatom. Na kraju sam dobio i neki mali popust od Samsunga i izasli su me oko 11k din, da sam se jos malo iscimao mogao sam i porez da vratim.
 
Bas dzabe , odlicno si prosao. ja cu da porucim nadjoh na KP za 220e i da uparim sa Q800C ...
 
B650, ako neces da das vise para, Q800c ako hoces da das vise para.
 
:) pa ja sam predlozio jos skuplji model od ta dva i rekoste mi da je to malo para :)
Q800c i B650, a oba su samsungova modela sto mi se ne svijda.
Svaki model LGa ima woofer od 220W (sta god to znacilo), jedino one od 1000+ evra nisam gledao.
 
Poslednja izmena:
Ti si iz NS-a, lako cemo se dogovoriti da poslusas sta hoces :)
Javi se na PM
 
Ima li negde kod nas da ima na stanju Q800C?
 
Kad odes na zvanicni samsung sajt imas kod doktora vidim da jedini imaju.
 
Kaže Djilkosh da ima kod doktora.
 
Nazad
Vrh Dno