Šta je novo?

Kućna multimedija Preporuka za soundbar

Koji TV, projektor, zvučnike, soundbar i ostale multimedijalne komponente kupiti?

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
584
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec duze vreme gledam soundbarove ali nikako da se odlucim za neki, pa ako neko moze da preporuci nesto do 250eur?

Znam da ne treba da ocekujem neki vau zvuk ali uglavnom ce se korisiti za filmove mrzi me da ravlacim kablove po celom stanu za 5.1 sistem i bitno mi je da ima hdmi arc da mogu sa daljinskim od tv da kontorlisem soundbar

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Rešenje
Vredi li Samsung HW-B440 uzeti za 130€? trenutno je snižen na nemačkom amazonu, imam mogućnost da mi donesu, verovatno je to ustvari HW-B450 ali nisam siguran, pošto je model kao za nemačko tržište.
Ne mogu da se protegnem više, nažalost, a spram VOXovih zvučnika od 3W ovo će mi biti simfonijski orkestar
Ja sam narucio od Madjara 320 evra, on i ja ceo dan po gradu, ali nista na stanju sta valja, i danas je bilo otvaranje, jednog dela Big trznog centra,gde je G...... otvorio novu veliku radnju, gde ste imali 20 posto dodatnog popusta,ali opet nema na stanju pa tek u cetvrtak im stize roba,ali cena ostaje ova 42
 
Ja poručio Q800C u Gigi, sa 20% popusta izašlo 53 hiljade (450€). Toliko je najjeftinije i kod Mađara bilo. Videćemo iduće nedelje kad stigne, prelazim sa Z5500, nadam se da ću se odmoriti 😄 U budućnosti planiram da dodam zadnja dva SWA-9500S i zaokružim priču.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam i ja soundbar B650 izasao me 25 000 din., gledao sam Sony HTS40R.CEL za 35 000 din ali mi je raspored u dnevnoj takav da ne bih imao gde da stavim zadnja 2 zvucnika i na kraju uzeh ovu djuntu pa cemo videti kako ce raditi.
 
Da li neko ima VIVAX SP-7080H soundbar? Koristim ga sa Hisense televizorom i imam problem kad ga povezem na HDMI ARC(hdmi cec je ukljucen i u sound na tv-u podeseno je na HDMI ARC), tj. uspem da ga povezem ali se signal izgubi kad prebacujem sa inputa na drugi input(xiaomi mi box pa na obican tv) pa onda moram da odem u podesavanja i pomerim sa TV SPEKERS na HDMI ARC ili kad je tv duze ugasen pa se upali, soundbar se ugasi totalno(uopste ga nema u hdmi cec meniju(a ima xiaomi mi box na primer), onda moram da ukljucim soundbar rucno.
 
Slično ponašanje imam, pogotovo za duže ugašeni TV pa se soundbar mora upaliti preko svog daljinskog/na samom uređaju.

Ako postoji neka solucija bilo bi dobro.
 
Da, to za paljenje se i kod mene dešava sa Vivaksom i Hisense tv-om, povremeno moram da ga upalim ručno, malo smara al se naviko.
 
Kod mene trenutno TV (mi stick 4k) nakacen na Logitech Z333 2.1 sistem. Nije lose, mnogo bolje svakako od zvucnika od TVa.

Ima li soundbarova do 100injak eura da su bolji od ovoga, da bude kvalitetniji zvuk, bas...
 
Ok je za te pare, ne očekuj čuda ali je bolji od tv zvučnika, sad dal je bolji od tih logitech zvučnika nemam pojma, iskreno ne verujem, prednost je da vivax manje zauzima mesta.
 
Treba proveriti kolika je uopste razlika izmedju B650 i Q600 - osim dodatnih "kvazi-atmos" kanala i softvera.
 
Jeste malo ako je cena maltene duplo veca.
"Atmos" iz soundbar-a je igracka i na mnogo jacim SB-ovima.
 
Један има arc и долби дигитал а други e-arc и подршку за хд звук, 4К хдр, дв пролаз и још два звучника. У свету звука дупло скупље није никад дупло боље.
 
Plasim se da je ovde mnogo manja razlika - kada je sam zvuk u pitanju.
Podseticu te da sam imao Q800, a da sada imam i Q990 i B650.
Daleko veca razlika je izmedju Q990 i Q800, nego izmedju Q800 i B650.
 
B650 povremeno za 23-24k moze da se pazari, tako da nije bas...
Evo upravo je u BCG VIP cena 24k.

Tako gledano - jos 10k gore i imas Q800 koji je opet za ~50k mogao da se pazari, a ima za pocetak mnogo ozbiljniji subwoofer.
 
Pa nije ni 100€ 🙃


Elem, nije mi cilj bio da tebi kvarim uzitak pazara. Pare su tu da se trose 👍
Moj glavni sistem je cirka 300 puta skuplji od B650 - rekao bih da ne svira 300 puta bolje 😂
 
O da. Sad krece Bozicni NBA ;)



Hi-fi sistemi su velike mamipare i prevare.
Da krecem ispocetka bar taj surround deo za filmove bih 99% skresao na Q990. Ovako samo cekam kad ce klinci da sruse zadnje zvucnike 🙄
 
Meni je bebac mandarinu protrljao po onoj mrežici na q990b, ima dosta "začepljenih" rupica, estetski me nervira samo tako, iskreno se nadam da se može bez veće kutare skinuti mrežica i očistiti :D
 
Napravio ti je AirWick, imaš miris, samo pojačaj malo bass :D
 
Ja uzeh Samsung Q800C i za sad je super, ima snage bukvalno ne pojačavam preko 30% u dnevnoj od 20+ kvadrata. Nisam imao soundbar ranije da bih uporedio ali sam za sad genralno zadovoljan prelaskom sa Z-5500.
Podesio sam adaptive sound/space fit on, sve ostalo off. Voice enhancement je dobar za gledanje nekog tv programa, a za muziku, filmove ne valja tako da za neku mix upotrebu držim na off. Bass mi je na 0, treble na +3.
Mislim da mi fale zadnji zvučnici i verovatno bih uskoro dodao SWA-9500S . Pošto već imam razvučene instalacije audio kablova kroz zidove od prethodnog z5500, ali ne znam da li ću moći da iskoristim te kablove za ovaj set zadnjih zvučnika? Vidim da oni imaju onaj dodatni wifi transmiter i set kablova u kutiji kojim se povezuju sateliti i transmiter, ali ne znam da to nisu neki posebni kablovi i da li ću moći da iskoristim moju instituciju? 🤔 Ne znam kako je to urađeno rešeno na 990?
 
Nema nikakvih kablova, oba zvucnika imaju svoj kabl za napajanje koji idu u uticnicu i to je to, oni komuniciraju bežično sa svojim transmiterom koji dalje komunicira sa ostatkom sistema. Kod Q990 nema tog transmitera kao posrednika.
 
Nazad
Vrh Dno