Šta je novo?

Prečistač vazduha

Jesu ovi Mi filteri standardne velicine? Imam neki stari Mi air purifier 2 pa ne znam sta da narucim?
 
Slab je izbor u takvoj kombinaciji.
 
Gledao ovaj Philips AC2729/50 pokriva do 30m2 a cena ubija.
 
Bitna je razlika između ovlaživača i odvlaživača.

Dati ove pare za Philips je glupost. Za ovaj novac ima Daikin.
 
Kakva je razlika izmedju Xiaomi preciscivaca oznake 4 Lite Eu i 4 Pro?Ima mi neko iskustva sa ovim preciscivacima?
 
Sta uzeti ovaj Xiaomi 4 ili Pro verziju za stan od oko 60ak kvadrata? Lite je vrlo malo jeftiniji od obicnog pa njega i ne razmatram. Najbolje cene nadjoh na pajneplu.
 
Mislim da ćeš
Sta uzeti ovaj Xiaomi 4 ili Pro verziju za stan od oko 60ak kvadrata? Lite je vrlo malo jeftiniji od obicnog pa njega i ne razmatram. Najbolje cene nadjoh na pajneplu.
Da je tvoj stan bez zidova, vrata i drugih prepreka verovatno bi ti bio dovoljan Pro, pošto mu je to maksimalna površin a koju pokriva. Pošto si planirao da uzmeš jedan po meni mogao da uzmeš 4, jer ćeš i jedan i drugi morati da prebacuješ iz jednog u drugi deo stana zavisno od rasporeda soba, hodnika itd da bi imao što veći efekat. Npr preko dana dnevna soba, pa posle spavaća u toku noći. Ako ne planiraš da ga premeštaš onda bi možda bilo bolje da uzmeš Pro, stavi ga gde ti se čini da je ok mesto ili gde provodiš najviše vremena i pusti ga da radi.
 
Da li je i dalje Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro preporuka za best value?
 
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD494.53 50%OFF | Tuya Air Quality Monitor Detector 6In1 WiFi Smart CO2 PM2.5 TVOC CH2O Temperature Humidity Detector Mobilephone APP Remotes https://a.aliexpress.com/_mOfsmiq



Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD1,684.06 49%OFF | 9 in 1 BT Air Quality Monitor CO2 Meter Carbon Dioxide Detector Time/Date TVOC HCHO PM2.5 PM1.0 PM10 Temperature Humidity Tester https://a.aliexpress.com/_msuEKv4


Da li je neko mozda nabavio ovako nesto?
 
Da li je i dalje Xiaomi Mi Air Purifier 4 Pro preporuka za best value?
Nije nikada bio. Bolje napiši za kakav prostor ti treba prečišćivač.
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD494.53 50%OFF | Tuya Air Quality Monitor Detector 6In1 WiFi Smart CO2 PM2.5 TVOC CH2O Temperature Humidity Detector Mobilephone APP Remotes https://a.aliexpress.com/_mOfsmiq



Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! RSD1,684.06 49%OFF | 9 in 1 BT Air Quality Monitor CO2 Meter Carbon Dioxide Detector Time/Date TVOC HCHO PM2.5 PM1.0 PM10 Temperature Humidity Tester https://a.aliexpress.com/_msuEKv4


Da li je neko mozda nabavio ovako nesto?
Po komentarima nije baš sjajan ali s'obzirom na cenu može da prodje.
 
Mislim da je trenutno Xiaomi 4 best value. Ja sam se odlučio za 4 pro samo zbog toga što sa manje buke uradi isti posao kao i 4 u prostoru od oko 35m2.
 
Meni treba za stan, dnevna soba i kuhinja oko 28m2. Bitno mi je samo da radi posao i da je koliko-toliko tih :)
 
@frrka Za drugi sam gledao komentare, za prvi nisam. Nemoj gledati ukupnu ocenu, mislim ok, kao prvi filter ali za ovakve "revolucionarne" uredjaje treba uci detaljnije u "analizu". Cisto da ne bude razocarenja, da znas sta kupujes.
Meni treba za stan, dnevna soba i kuhinja oko 28m2. Bitno mi je samo da radi posao i da je koliko-toliko tih :)
Svaki osim compact zavrsava posao za 28m2 (ako su spojene prostoprije, ne samo vratima). PRO jeste najtisi. Tako da ako ne zelis da ustedis, i neces premestati uredjaj, a treba ti tisina, pro je ok izbor.
 
Spojene su prostorije u mom slučaju, imam i prostora gde bi air purifier pozicionirao.

Koji je prosečan životni vek filtera na 4 Pro? Kod drugara traje oko 6-7 meseci.
 
Za Pro je veći filter u pitanju i deklarisan je valjda na oko godinu dana, ali opet zavisi koliko je zagađen vazduh.
 
Za sve navode kao DO godinu dana, ali zavisi.

Ja imam 4 Pro i 4 Light, i Pro malo više degradira, barem prema brojkama sa aplikacije (oba se dosta koriste).
Ovim tempom bi trebalo da mogu da se koriste barem 10ak meseci, Light možda i više.
 
Ako ih držiš na podešavanjima gde imaju isti protok onda ne bi trebalo Pro brže da se troši. Međutim, ako je podešavanje takvo da je na PRO veću protok vazduha, onda je očekivano.

Inače, oni sa visokim plafonima neka uzmu i to u obzir pri odabiru modela. Ta stavka značajno menja zapreminu koju treba aparat da prečisti.
 
Jel može preporuka za purifier za prostoriju 8 x4 metra, za duvanski dim. Odnosno protiv njega. 😁 I drugo potpitanje. Koja je konkretna razlika između Xiaomi modela Lite, Pro i običnog 4?
 
Nijedan uobičajeni prečišćivač neće rešiti duvanski dim. Mogu možda neznatno da pomognu u kraćem vremenskom periodu.

Razlike su moć prečišćivanja/veličina za koju su namenjeni, pojedini modovi/funkcije, nivo buke...
 
Da se razumemo, predpostavljam da određene čestice u dimu mogu da uklone u dobroj meri. Ali sam miris ne, ako si na to mislio. Ovo će potvrditi i ostali u ovoj temi verujem.
 
Jel može preporuka za purifier za prostoriju 8 x4 metra, za duvanski dim. Odnosno protiv njega. 😁 I drugo potpitanje. Koja je konkretna razlika između Xiaomi modela Lite, Pro i običnog 4?
Jedini način ti je aspirator/ventilator i otvoren prozor da izvuče dim i onda kada dobro proluftiraš, da uključiš prečišćivač da radi.

Ako ga budeš koristio dok se puši, moraćeš mnogo češće da menjaš filtere a to nije jeftin sport.

Prečišćivač služi da se iz vazduha uklone sitne zagadjujuće čestice koje se ne mogu efikasno ukloniti na drugi način. Ne postoji proizvod koji može efikasno i dugotrajno da uklanja unutrašnje zagadjenje tog tipa (kuvanje, prženje, pušenje, loženje).

Onaj ko puši, nema razloga da brine za to spoljnje zagadjenje. Mnogo gore radi sebi činom pušenja.
 
Ja npr. ne pušim, al imam problem sa komšijama koje purnjaju non stop. I sve ulazi meni, a mali stan...
Nadam se da prečišćivači barem nešto pomažu po tom pitanju, iako miris ne mogu ukloniti.

Kada smo već tu, zanima me kako je kod vas, koja vrednost za PM 2.5 je na prečišćivaču kada ga upalite ovih dana posle provetravanja ili par sati neaktivnosti?
 
Kod mene je ugašen negde tamo u maju, jer provetravanje kad počne toplije vreme je 24/7 pa mi nema smisla da dzabe uništavam filter. Ponekad ga uklj. da vidim stanje i to je uglavnom bilo ispod ili oko 10, što su i zimi često vrednosti sa stalno uključenim.

Černobilj žurka tek sledi za nekih mesec, mesec ipo…
 
Nazad
Vrh Dno