Šta je novo?

Prečistač vazduha

Razmisljam se vec neko vreme da kupim Xiaomi preciscivac vazduha,ne znam koliko ima tu koristi i svrhe.
Slusao sam mnogo raznih misljenja od ljudi koji vec poseduju takav uredjaj,jedni kazu bacene pare dok drugi kazu da ne znaju kako su ziveli dok nisu imali to.
Jel neko stvarno osetio neku razliku u prostoriji nakon nekog perioda koriscenja ?
 
Ima preko 3000 postova u ovoj temi. Mnogi sadrže iskustva i mišljenja ljudi, pa samim tim i odgovore na tvoje pitanje.
 
PM čestice nisu vidljive golim okom, tako da, ako očekuješ neka fantastična iskustva, nećeš ih naći.
Za mene je vidno primetna razlika kada je zagađenje u crvenom (100+), a smog vidljiv golim okom. Cele grejne sezone je to preovlađujuće stanje.
Izađem napolje, kašljem, grebe grlo. Uđem u stan, prestane. Meni dovoljno.
 
Da, na to sam mislio. Jel ima neka varijanta koja može?
Probaj neki sa vodenim filterom.
Razmisljam se vec neko vreme da kupim Xiaomi preciscivac vazduha,ne znam koliko ima tu koristi i svrhe.
Slusao sam mnogo raznih misljenja od ljudi koji vec poseduju takav uredjaj,jedni kazu bacene pare dok drugi kazu da ne znaju kako su ziveli dok nisu imali to.
Jel neko stvarno osetio neku razliku u prostoriji nakon nekog perioda koriscenja ?
Osetio sam ja. Ublažio mi je respiratornu alergiju.
 
Pozdrav. Kakva je na kraju prica za ovaj Daikin MC55W. Cena je ista kao pre 2 god 55k.. filter se menja na 10 godina... matematika je tu ali vidim da se slabo kupuje tj.slabo se komentarise... valja li to cemu ili ipak ici na Xiaomi 4
 
Promaja u novčaniku...
 
Ok idemo dalje hvala na odgovoru skracenom "strucnom"😄
Trenutno Xiaomi Air Purifier 4 za 18k... rekao bih ok cena ok kupovina...žaomi naravno nema bolje
 
Moj Xiaomi 3h ne radi stalno jer nema pusaca, jednom sam usisao od prasine (kupljen krajem prosle godine) i izgleda da ce i ovu zimu izgurati filter.
 
3H i 3C menjam filter na dve godine (od prilike tada apliacija pokazuje da je gotov), dok ga usisavam kada se setim. Nakupi se prašine koliko hoćeš na predfilteru.
nema pušača i ne koristim ga u toku kuvanja (najviše da ne pokupi mirise). Meni dobar deo prašine profiltriraju i klime i odvlaživač vazduha...
 
Ne može aplikacija nikako da prikaže da je filter gotov nakon 2 godine, jer je brojač podešen na nekih 146 dana ako sam zapamtio.
 
Ali ako ne radi non stop onda moze. Racuna vreme samo kada radi.
 
Dok se u stanu pusilo filter sam menjao na otrpilike 6 meseci. Sad filter traje vise od godinu dana, jednom nedeljno otvorim ocistim spoljni deo filtera i unutrasnji deo kucista.
Izuzetno se oseti razlika, pogotovo dok se pusilo jer zidovi i zavese nisu pozutili i poprimili miris. Meni dovoljan znak da radi posao.

Uredjaj je 3H
 
U aplikaciji sam podesio da se sam pali kada vrednost skoci na 30 i da se ugasi kada spusti na 1. Ako je ugasen vise nego sto radi, to je dobar znak.
 
Ne može aplikacija nikako da prikaže da je filter gotov nakon 2 godine, jer je brojač podešen na nekih 146 dana ako sam zapamtio.
Pa ne radi 24 h dnevno, već nekih 8 sati, 6 dana u nedelji.
 
Pitanje za vlasnike Xiaomi air purifier 4: da li ima neka opcija koja drzi ekran ugasenim skroz? Nov uredjaj sam raspakovao i povezao sa app sve uredno ali se na displeju ne prikazuje podatak o PM cesticama niti donji red sa temp i ostalim stvarima. A recimo air quality indikator svetli. Ovako izgleda:
 

Prilozi

  • xiaomi4.jpg
    xiaomi4.jpg
    138 KB · Pregleda: 43
Pitanje za vlasnike Xiaomi air purifier 4: da li ima neka opcija koja drzi ekran ugasenim skroz? Nov uredjaj sam raspakovao i povezao sa app sve uredno ali se na displeju ne prikazuje podatak o PM cesticama niti donji red sa temp i ostalim stvarima. A recimo air quality indikator svetli. Ovako izgleda:
Pokusao sam i preko aplikacije da podesavam Screen brightness ali nista .. Takodje i preko onog dugmenceta sa zadnje strane ali samo prolazi kroz ona 3 moda - On, Dim i Off.
Mislim da je ekran pokvaren ili samo nije prikacen :) jbga .. moram sada da se zezam sa vracanjem
 
Imam xiaomi purifier 4 pro, zabrinulo me to da kad sam ukljucila inhalator za dete, on je podivljao, vrednosti su se pele i do 400 a na kalolifer grejalicu skoro da nije ni reagovao. Dal je neko imao slicno iskustvo?
 
Da, to je normalna pojava, senzor reaguje na čestice iz inhalatora, slično se dešava i kad se korristi dezodorans u prostoriji u kojoj je prečišćivač.
 
Dal je moguce da mi je pokupio miris iz rerne od spremanja kora za tortu a nije od pohovanja mesa. Kad pomirisem gde izlazi vazduh osetim miris kora, nije los miris 😁
 
Nestaće miris za par dana najdalje...
 
Pokusao sam i preko aplikacije da podesavam Screen brightness ali nista .. Takodje i preko onog dugmenceta sa zadnje strane ali samo prolazi kroz ona 3 moda - On, Dim i Off.
Mislim da je ekran pokvaren ili samo nije prikacen :) jbga .. moram sada da se zezam sa vracanjem
Evo da podelim pa ce mozda neko procitati ako bude imao slican problem. Aparat je poslat nazad na service, ustanovili su da ekran nije ispravan i poslali novi uredjaj.
 
i ja planiram da uzmem.. imam problem sa alergijom prasine i grinje... sta vi predlazete?
 
Meni stigao compact 4 iz promocije za telefon. Pošto imam 3h i 3c, ovaj će na oglase
 
sta ti je stiglo?
ja hocu da porucim xiaomi 4Pro
ima li neko iskustva??
 
Meni stigao Pro 4 pre 2 dana, samo sam ga uplaio, upario sa aplikacijom i proverio da li radi. Vreme je jos lepo ovih dana, videcemo od iduce nedelje kad krene zahladjenje i verovatno lozenje.
Uzeo sam njega samo iz razloga sto pokriva povrsinu do 60m2.
 
Nazad
Vrh Dno