Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Punjac sam naknadno uzeo njih, zvucnike - isto RB...SG i sve je stiglo bez problema do nas.

Samo slusalice su problematicne koliko vidim, iz 2 razlicite posiljke
 
Ovo je ludnica... Meni na carini stoji paket, po tracking-u nase poste: 1685747106020.png
i danas mi iskoci status na aliju da je jos uvece tog dana prosledjeno za moju postu... Je l se deslio jos nekom to, treba li da se zabrinem?

1685747179987.png
 
za carinu
LA046156707HU
LA046156715HU
LA046157755HU
RSBEGC - LA046157733HU

isporuceno
LA046157027HU
LA046157035HU
LA046157384HU
LA046157923HU
LA046157999HU

-----

Rumunija - LA043311107HU 18.3 - 10.4
LA043311124HU 18.3 - 13.4

LA044512516HU 7.4 - 27.4
LA044512533HU 6.4 - 12.5


Srbija - LA043311115HU 18.3 - 3.5
LA043311376HU 18.3 - 3.5
LA043311172HU 18.3 - 12.5

LA046156534HU 5.5 - 26.5
LA046156579HU 5.5 - 29.5

Slovenija - LA043311186HU 18.3 - 31.3
LA043311362HU 18.3 - 3.4
LA043311138HU 18.3 - 3.5

LA044512462HU 7.4 - 24.4
LA044512480HU 7.4 - 20.4

LA046156582HU 6.5 - 24.5


------

UA...HU
Kina - Slovenija za 7 dana
( na prethodnoj strani je primer Kina - Hrvatska za 7 dana )

SI - uahu - 7.jpg
 
Poslednja izmena:
Posiljke koje su oko 15.05 krenule iz Kine

( [xx] Arrived at local delivery center )

Austrija [AT] - UA343369122HU
Hrvatska [ HR ] - UA343369136HU , UA343369167HU
Srbija [RS] - UA343369184HU , UA343369330HU , UA343369493HU


Grcka - UA343369198HU ( isporuceno sa pracenjem ) , UA343369286HU ( [GR] )
Slovacka - UA343369153HU ( isporuceno sa pracenjem )
Bugarska - UA343369502HU ( isporuceno sa pracenjem )
 
Malo o tome kako neregistrovane posiljke nemaju pracenje
tj. preciznije - kako ga nemaju samo u Srbiji


I o tome koliko sporo idu UB...HU :( :( :(

BiH - UB018319673HU , UB018319801HU , UB018154268HU
AL - UB018319695HU , UB018319885HU , UB018320036HU
MNE - UB018319744HU , UB018119221HU
MK - UB018319761HU , UB018319758HU , UB018319863HU , UB018319925HU , UB018319965HU

SRB - UB018319727HU , UB018320155HU , UB018119535HU

SK - UB018319687HU , UB018319700HU , UB018319789HU

hu - mk.jpg

hu - al.jpg

hu - bih.jpg
hu - mne.jpg
 
Ubijate temu trolovanjem šta može gde da se prati. Bilo bi dobro da mogu da se prate kod nas ali šta nekome u Srbiji znači što može da se prati u Albaniji? Ne može da se prati ni u UK ili Švedskoj pa nam to niti pomaže niti odmaže.
 
Apropo RB...SG BT slusalica zakucanih u tranzitu, javili se Singapurci ipak, samo sto traze neke informacije koje tesko da mogu da imam, napisao sam sta sam znao pa cemo da vidimo sta ce da kaze drug Kean.

Javljam cim se desi nesto.
 
Imam i ja Anker slušalice isto zakucane u tranzitu, ali ne preduzimam ništa. Računam stići će valjda.
 
Za sad nas ima 4-5, videcemo da li ce drug Kean da me otkaci ili ce zapravo da da neku korisnu informaciju pa da znamo na cemu smo.

Narucio sam jos jedan punjac od njih, opet RB...SG, 7 od 7 za Anker za sad - bila bi fora da punjac prodje bez problema :D
 
Ja evo ne kontam i dalje, kakve veze ua hu posiljke imaju sa mnom. A i nikakav odgovor nisi dao vec si samo nabacao masu informacija. Dobio sam dve posiljke srednje vrednosti LA HU, na posti su bili statusi koji odogovaraju ovima, na aliexpresu (cainiao) kad bi stigle u lokalu postu dobio bih to obavestenje [RS]Arrived at local delivery center, tog dana kad su i po postinom trakcingu bile u lokalnoj posti. Za ovaj specificni paket vece vrednosti, na postinom trackingu stoji da ceka carirnu od 18.5 a ja juce dobijem ovu poruku od alija da je paket; [RS]Arrived at local delivery center, ali ne za jucerasnji datum nego za 18ti. Cudno mi je bilo to sto se pojavljuje takav status sa dve nedelje zakasnjena, palo mi je na pamet da je poslato isti dan sa carine i da se zaglavio negde... Mogu i ja da ti nabacam 20 la hu brojeva koji su mi isporuceni cisto ako je ovo neko takmicenje...
 
@tiha

Dojadila je prica kao se neregistrovane posiljke nigde ne prate
i kako je samo kod nas katastrofa sa HU posiljkama...

Eto u okolnim zemljama cekaju po 60-70 dana da posiljka stigne u zemlju ,
ali imaju precizan status gde je posiljka i kojim tempom ide isporuka.

Srbija i Hrvatska stalno moraju da teraju neki svoj fazon :( :(

Da ima volje i zelje garantujem da bi u Srbiji svi magacini bili ispraznjeni
za 2-3 nedelje i isporuka na kucne adrese bi mogla da ide u roku od par dana
od dana pristizanja posiljki u glavne postanske centre.


@Blue Morpho

Nije takmicenje i ni jedan od navedenih kodova nije od mojih posiljki.

Nisi od juce ovde , pa si mogao da procitas sta koji status znaci
i gde je pracenje precizno , a gde ne.

@Lanikor

Sta ti je "drug Kean" dodatno trazio ?
 
1685803851746.png
@sasa022 Moje podatke logicno znam, ali ova forma se vise odnosi na fizicka lica i situaciju gde ja znam onog ko mi salje paket. Valjda i drug Kean kapira to :)
 
Јуче сам из пакетомата узео пошиљку UA....HU која је по трекингу ушла у Србију првог маја.
Добра ствар, пакетомат. Ни да ме заврће поштар, ни да промаши испоруку, имам чланску карту што би рек'о Радован трећи.
 
@tiha

Dojadila je prica kao se neregistrovane posiljke nigde ne prate
i kako je samo kod nas katastrofa sa HU posiljkama...

Eto u okolnim zemljama cekaju po 60-70 dana da posiljka stigne u zemlju ,
ali imaju precizan status gde je posiljka i kojim tempom ide isporuka.

Srbija i Hrvatska stalno moraju da teraju neki svoj fazon :( :(

Da ima volje i zelje garantujem da bi u Srbiji svi magacini bili ispraznjeni
za 2-3 nedelje i isporuka na kucne adrese bi mogla da ide u roku od par dana
od dana pristizanja posiljki u glavne postanske centre.


@Blue Morpho

Nije takmicenje i ni jedan od navedenih kodova nije od mojih posiljki.

Nisi od juce ovde , pa si mogao da procitas sta koji status znaci
i gde je pracenje precizno , a gde ne.

@Lanikor

Sta ti je "drug Kean" dodatno trazio ?
Sa platom 52 hiljada koje postari imaju bice ti uvek ako stigne stigne.Tako da se ja preterano i ne ljutim niti nerviram posto razumem gde zivim.
 
@zokce

Nismo znali da se paketici iz Kine teleportuju u paketomate o_O ;););)

Zasto mislis da je manja sansa da postari pogrese pri ubacivanju
u paketomat nego pri isporuci na adresu ?
I da je to brzi metod od slanja obavestenja / postavljanja statusa
na pracenju da je posiljka stigla u lokalnu postu i da moze da se preuzme ???

@Bojan42

Fazon je u organizaciji na visem nivou , a i posari treba da shvate
da ne treba da rade po sistemu od pre 50+ godina.
Iz dana u dan smo svedoci da taj sistem tesko funkcionise.

Posto imaju svu potrebnu opremu , dovoljno je da uvedu skeniranje Ux..xx
posiljki u lokalnoj posti.
To svakako rade kada pune paketomate.
Za 2-3 nedelje bi podelili 90% svih zaostalih kolicina neisporucenih posiljki
i onda bi mogla da tece redovna isporuka.
Ovako su na masi mesta u stalnom problemu tj. kasnjenju :( (n)
 
@zokce

Nismo znali da se paketici iz Kine teleportuju u paketomate o_O ;););)

Zasto mislis da je manja sansa da postari pogrese pri ubacivanju
u paketomat nego pri isporuci na adresu ?
I da je to brzi metod od slanja obavestenja / postavljanja statusa
na pracenju da je posiljka stigla u lokalnu postu i da moze da se preuzme ???

@Bojan42

Fazon je u organizaciji na visem nivou , a i posari treba da shvate
da ne treba da rade po sistemu od pre 50+ godina.
Iz dana u dan smo svedoci da taj sistem tesko funkcionise.

Posto imaju svu potrebnu opremu , dovoljno je da uvedu skeniranje Ux..xx
posiljki u lokalnoj posti.
To svakako rade kada pune paketomate.
Za 2-3 nedelje bi podelili 90% svih zaostalih kolicina neisporucenih posiljki
i onda bi mogla da tece redovna isporuka.
Ovako su na masi mesta u stalnom problemu tj. kasnjenju :( (n)
Moja posta nema paketomat,a prijatelju stigla gomila posiljki koje nisu njegove u paketomat,kada su ljudi nezadovoljni a i kada imaju manjak postovanja od same uprave dobijas takav rezultat,mozes ti da uvedes kakav hoces sistem ljudi su ti koji rade sa tim sistemom i ako su ti oni nezadovoljni od sistema nema nista.
 
Сале, мораш да прошириш мало видике. Не живе сви у Београду и Новом Саду, ина нас и у мањим градовима. Даље, немају сви толике приходе да дозволе себи свакодневне куповине из Кине и још којекуде.
Твој коментар ћу да прихватим као шалу, јер у досадашњим твојим објавама које сам прочитао ниси био злонамеран.
Код мене је брже и једноставније да прошетам до пакетомата јер сам имао неколико пута случај да не добијем пошиљку јер је поштар имао нека важнија посла и није ни ишао на рејон него је вратио пошиљку пошиљаоцу са некаквим образложењем, други је свима исписао папириће о покушају уручења и дао некоме да поубацује у поштанске сандучиће, трећи пут ме зове непознат човек да ми јави да је код њега три улице даље мој пакетић и да се договоримо како да ми га уручи. На моје дописе пошти добио сам одговор да су они обавили разговор са поштаром, и толико.
Апропо одговора Бојану да би поштари требали ово, оно, требало би да свако ради свој посао али и да буде адекватно плаћен и тиме мотивисан за то.
Ако прима минималац и живи на селу, кад дође време жетве и других позамашних пољопривредних радова, оде он на боловање, и тако му се не одбија од плате, шта он ту има да схвата, он гледа свој интерес. Треба неке ствари да схвате они силни вд директори и они који их ту постављају.
 
Poslednja izmena:
@Bojan42
@zokce

Ima nas i sa sela :) i dostava u selima i gradicima uglavnom ide normalno.
Problem su velike gradske sredine - BG i NS.

Kao sto sada mnogi idu do paketomata , tako isto moze da se uradi
u svim mestima i sa preuzimanjem u posti.
Dovoljno je da uvedu skeniranje svih posiljki i objave status da je
posiljka stigla i da je spremna za preuzimanje.

Eto nacina da rasterete postare terence i da za kratko vreme uspostave
redovnu isporuku...
 
Iz svega moze da se izvede zakljucak, da je sve ovo namerno, da bi se obeshrabrila kupovina iz inostranstva, da se zastiti i pomogne ekipica uvoznika koji nas deru. Niko i ne bi kupovao iz Kine,USA ili Norveske i cekao pakete sedmicama da je iole cena u Srbiji korektna. Ovde se krivica izgleda mahom svaljuje na postare terence, jer sa njima imamo direktni kontak a po svemu sudeci oni su daleko od najslabije karike u ovom volsebnom lancu isporuke hahahaha
 
Ja mislim da je problem sto nasa posta nema nikakvu dobit od tih neregistrovanih posiljki. I onda nema ni volje da se to resi. Mozda gresim jer ne znam te detalje.
Realno mislim da se niko ne bi bunio da svaku tu posiljku naplate 100din simbolicno ali da svaka stigne i da ima pracenje i kod nas.
Ali ogradujem se ne znam materiju mogu samo laicki da pisem.
 
Da vidimo da li ce Anker punjac narucen pre 2 dana da zaglavi, prva dva statusa su Anker slusalice.

1685917397779.png
 
Da vidimo da li ce Anker punjac narucen pre 2 dana da zaglavi, prva dva statusa su Anker slusalice.

Pogledajte prilog 391986
Pazi u biti Singpaurska posta nije ni videla pakete a sta radi Kineska posta ko ce ga znati,moguce nakon veliki narudzbi nakon akcija da oni i nemaju toliko na lageru,a mi smo najnizi prioritet i cekamo,posto vreme isporuke moze da bude od 15-75 dana.
 
Pa jedan par je uzet pre akcije, ovaj drugi je uzet na Brand Day, da je zaboo samo drugi bilo bi razumljivo. A i nismo svi uzimali iste slusalice i nikom za sad ovde nisu prosle tranzit.

Bice neki fazon tipa da su dimenzije paketa upale u neku ludu kategoriju gde cekaju da im se skupi jos takvih dimenzija da im bude isplativo, drugo mi nista ne pada na pamet.
 
Pa jedan par je uzet pre akcije, ovaj drugi je uzet na Brand Day, da je zaboo samo drugi bilo bi razumljivo. A i nismo svi uzimali iste slusalice i nikom za sad ovde nisu prosle tranzit.

Bice neki fazon tipa da su dimenzije paketa upale u neku ludu kategoriju gde cekaju da im se skupi jos takvih dimenzija da im bude isplativo, drugo mi nista ne pada na pamet.
osetljiva tehnologija,zabranjen izvoz :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno