Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da si pročitao objašnjenje i uputstvo na sajtu pošte odmah bi saznao da nema nikakvog plaćanja prilikom preuzimanja na paketomatu, već se mogu podizati samo unapred plaćene pošiljke. Ali zašto bi čitao kod onog ko pruža uslugu kad možeš pitati na forumu. Bukvalno ti je tamo sve nacrtano, ali si ti odlučio da pitaš na desetom mestu.
Да, сад си се расписао, није ти било тешко. Исто си могао, само пристојно, да напишеш и тада. Не, лепше је да се уједе, да се направи неко паметан.
Ниси морао ништа да напишеш, било би паметније. Питају људи шта их занима, чему онда форум, да се паметује?
 
@optical

Napisano je bezbroj puta da [RS]Arrived at local delivery center znaci
da je Posta Srbije potvrdila prijem pakovanja u kom je i odredjena
UA...HU posiljka.
Od te prijemne tacke do lokalne poste ne postoji pracenje.
tj. taj status nikada nije oznacavao lokalnu postu koja vrsi isporuku
na kucnu adresu ( ili preko paketomata ) !!!

Eto primer od danas - do letos su na istu adresu UA...HU posiljke
stizale u roku od 2-5 dana posle statusa [RS]Arrived at local delivery center.
Sada je prosek 10-15 dana.
Jasno, nego sam pisao prethodna iskustva. Kad se pojavi taj status, svaki put je već čekalo u lokalnoj pošti. Sad za skuplji paket, to nije slučaj.
 
Aliexpress sam batalio, osim ako opet bude grupne kupovine sa 90% popusta.

Čekam paket sa Jooma, navodno stigao pre 10ak dana, možda je na carini.
Piše da refundiraju ukoliko nije isporučeno 85 dana nakon naručivanja.
 
@ironmanbg

Mozda iz GPC-a u Zemunu ka LPC-u brze prosledjuju te posiljke
koje stizu u manjem broju u odnosu na broj sa AE.
Ali nisam siguran da te posiljke koje nisu sa AE imaju drugaciji
tretman u LPC-u i lokalnoj posti.
Iste su sanse da ti bude isporuceno/neisporuceno i ono naruceno sa
AE i sa npr. Jooma.

Prednost Jooma je ta sto ( jos uvek ) mozes da dobijes refund.

@optical

Pocetkom prosle godine kada su posiljke uveliko pocele da stizu preko
Madjarske je bilo tako - bukvalno se isti dan pojavi i status i
posiljka stigne u lokalnu postu.
Sada je prosek 10-15 dana ( na mojoj adresi ) od [RS]Arrived at local
delivery center do dana isporuke.


Evo bas danas mi je stigla poruka od jednog prodavca.
Poslao sam mu odgovor da Arrived at local delivery center znaci
da je posiljka stigla u Srbiju i da treba 10-15 dana da stigne u
lokalnu postu i da kroz Srbiju ne postoji pracenje.

poruka.jpg
 
Stigla LA...HU, na sajtu naše pošte i dalje stoji HU-HU1005 od 17.2... koji shit od trackinga...
 
@ironmanbg

Mozda iz GPC-a u Zemunu ka LPC-u brze prosledjuju te posiljke
koje stizu u manjem broju u odnosu na broj sa AE.
Ali nisam siguran da te posiljke koje nisu sa AE imaju drugaciji
tretman u LPC-u i lokalnoj posti.
Iste su sanse da ti bude isporuceno/neisporuceno i ono naruceno sa
AE i sa npr. Jooma.

Prednost Jooma je ta sto ( jos uvek ) mozes da dobijes refund.

@optical

Pocetkom prosle godine kada su posiljke uveliko pocele da stizu preko
Madjarske je bilo tako - bukvalno se isti dan pojavi i status i
posiljka stigne u lokalnu postu.
Sada je prosek 10-15 dana ( na mojoj adresi ) od [RS]Arrived at local
delivery center do dana isporuke.


Evo bas danas mi je stigla poruka od jednog prodavca.
Poslao sam mu odgovor da Arrived at local delivery center znaci
da je posiljka stigla u Srbiju i da treba 10-15 dana da stigne u
lokalnu postu i da kroz Srbiju ne postoji pracenje.

Pogledajte prilog 378484
Meni isto isto paket u srbiju tj pise Rs al vec 8 dana cekam da mi stigne paket jedan u moju postu
 
Ah kako volim kad mi HU paket ne stigne i otvorim dispute i automatski odgovor The tracking information shows that the package has arrived at your local post office and waited for your collection. We warmly suggest that you can contact the shipping company Customer Care Center and you will get this package as soon as possible.

Poslato 16 decembra a 29 kao [RS] Arrived at local delivery center i sta sad radit, nece dat dispute jer ce da traze od poste kao potvrdu... rekoh sebi da ne narucujem s raspalog aliexpressa vise a i necu sad. No evo vidim gore diskusija opet na temu HU posiljka haha
 
stigao mi je juce jos jedan LAxxxxxxxxHU ima dodatu nalepnicu sa RRxxxxxxxxRS inace na track24 pokazuje pre par dana da je stigao u srb statuse ali source UKR Posta.
Naruceno 14.01.2023.
 
@No_LiMiT

Da li si narucivao sa drugih platformi i da li ti stizu porudzbine ?

Pre ce biti da je LPC i lokalna posta "raspad sistema".
 
Ah kako volim kad mi HU paket ne stigne i otvorim dispute i automatski odgovor The tracking information shows that the package has arrived at your local post office and waited for your collection. We warmly suggest that you can contact the shipping company Customer Care Center and you will get this package as soon as possible.

Poslato 16 decembra a 29 kao [RS] Arrived at local delivery center i sta sad radit, nece dat dispute jer ce da traze od poste kao potvrdu... rekoh sebi da ne narucujem s raspalog aliexpressa vise a i necu sad. No evo vidim gore diskusija opet na temu HU posiljka haha
U sustini mozes napolje da izadjes i trcis malo ili vozis bajs. To je sve realno
 
@No_LiMiT

Da li si narucivao sa drugih platformi i da li ti stizu porudzbine ?

Pre ce biti da je LPC i lokalna posta "raspad sistema".
Stize sve, stiglo i s aliexpress sve sem ova za sad, sad cekam neke narucene u Februaru, bas danas dobih mail da je kao uslo u drzavu. Nego opet mi je malo sumnjivo ako arrived at local blabla zapravo znaci da je uslo u Srbiju, za 13 dana od kine do ovamo, mislim nije da ne moze ali..
U sustini mozes napolje da izadjes i trcis malo ili vozis bajs. To je sve realno
Dodji da trcis samnom bebo
 
@No_LiMiT

UH...TR posiljke su za 13 dana stizale na kucne adrese :)

Ako sve redovno stize , onda je ta jedna posiljka "statisticka greska"
 
Porucena posiljka 4og Februara UA HU koja je navodno stigla u RS 20og Februara, ali mi cudno sto je meni obavestenje stiglo 23 Februara na mail sto mi se do sad nije desavalo.. I kao sto je gore vec napisano, ranije su mi ove posiljke stizale od (RS) Arrived at local delivery center prodje 2 do 4 dana a sad je proslo vec 9 dana i jos je nema5.png
 
Samo 9 dana? Isto UA HU, 2 posiljke, obe stoje 3 nedelje :cry:
 

Prilozi

  • hmm.JPG
    hmm.JPG
    81.3 KB · Pregleda: 29
  • hmm2.JPG
    hmm2.JPG
    65.8 KB · Pregleda: 31
3 nedelje o_O kaaaakvi su oni banditi postali ustvari au.. Ali me tesi ona prica "bitno da stigne i da je sve unutra"
 
Ja bio u posti glavnu jagodini
Pitao dal stigli paketi neke iz kine..
Kaze zena da nije usluga tj sto salju iz kine kad donese postar
A paketi iz kine dosta ima u rafovi dal uopste raznose paketi iz kine
 
Samo 9 dana? Isto UA HU, 2 posiljke, obe stoje 3 nedelje :cry:
Kod mene vec preko mesec dana za 3 posiljke porucene istog dana, sredinom januara. 😆 Ja sam batalio AE, makar dok se ovo ne dovede u red... Ako ikada dodje do toga u skorije vreme.
 

Prilozi

  • 2.JPG
    2.JPG
    19.8 KB · Pregleda: 27
LA...HU 47 dana
Kad vam stigne mejl od Alije da je u Srbiji taj dan vam donesu posiljku ,ako nema carinskog zadrzavanja.
U principu mozete se osloniti na traking na sajtu madjarske poste
 
to mozda tako ako si u BG…. 08.01. kupljeno, 18.02. carina BG, drugar narucio istu stvar isti dan, njemu stiglo jer je u BG, ja jos cekam jer sam iz NS… zadnji status je taj od 18.02.
 
to mozda tako ako si u BG…. 08.01. kupljeno, 18.02. carina BG, drugar narucio istu stvar isti dan, njemu stiglo jer je u BG, ja jos cekam jer sam iz NS… zadnji status je taj od 18.02.
Ta je situacija sa mnom samo obrnuto, drugar iz NS je jos porucio 1-2 dana posle mene i njemu je juce stiglo a ja jos cekam u BG-u posiljku. Nema pravila izgleda, samo kakve si "srece" :p
 
@No_LiMiT

UH...TR posiljke su za 13 dana stizale na kucne adrese :)

Ako sve redovno stize , onda je ta jedna posiljka "statisticka greska"
A nije jedini put, narucim 3 4 5 stvari tako i uvjek 1-2 ne dodju i kazem nikad vise i evo 2 3 put se zajebem, ne znam na ebay sto ne uzmem, platim malo vise al makar me paypal stiti. Evo sad jos cekam dvije narucene prvog februara i zadnji status je
Feb 27, 2023, 19:00
Aliexpress-Cainiao
Received by local delivery company
i za jednu i drugu u isto vrijeme
 
da li RBxxxSG i LAxxxxHU imaju pracenje i kod nas? ili su i ovi tracking brojevi kao i UA?
 
RB...SG imaju praćenje i na sajtu naše Pošte, dok LA...HU dobijaju RR...RS broj koji možeš da (is)pratiš na sajtu naše Pošte tek kad dobiješ paket i saznaš RR broj :ROFLMAO:
 
Imam 3 posiljke u tranzitu (UAxxxxxHU) koje su prema trackingu stigle 29.12.2022, status im je dodeljen u 3min razlike...

[RS] Arrived at local delivery centerCarrier note: Arrived at local delivery center
2022-12-29 20:42:00 GMT+8

[RS] Arrived at local delivery centerCarrier note: Arrived at local delivery center
2022-12-29 20:39:00 GMT+8

[RS] Arrived at local delivery centerCarrier note: Arrived at local delivery center
2022-12-29 20:38:00 GMT+8

to je to izgleda, statusa delivered ocigledno nece biti :(
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno