Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je česta pojava na Aliju, da ti potvrde porudžbinu ali je ne šalju jer nemaju stvari na stanju, ja imam trenutno takav slučaj sa 2 prodavca. A taj tracking broj nije lažan već nije iskorišćen, i kod nas imaš recimo to da kada šalješ EMS-om pakete za inostranstvo pokupiš papire sa tracking brojevima ali oni bivaju iskorišćeni tek kada predaš paket u pošti, platiš poštarinu i kada logično budu zavedeni u sistemu. Ovi su to upisali čisto reda radi zbog toga da ne bi izgubili tebe kao kupca a i zato što imaju rok od 9 dana ako se ne varam da prihvate porudžbinu jer ti se u protivnom pare refundiraju. Sve u svemu dripačka akcija


I mene vozaju sa pet RBxxxxxxxxxxSG paketa, još ih nisu skenirali na našoj carini, stoje 10 dana i više, ko zna koliko će još stajati.
Pa da tako mi deluje. Opet cudno mi malo kako to da najvece firme koje prodaju i prave nakit na Aliju pola robe nemaju na stanju. Ili nisu ni radili ili postoje neki problemi u proizvodnji. Sve u svemu. Mada bila je skoro i Kineska Nova godina oni to slave 10-15 dana. Ne mozemo mi tu nista. Samo da cekamo.
 
Evo i mog zanimljivog putešestvija za LA..HU. Dobila je RR broj ovde tako da sam tracking dobio tek kada sam uneo novi broj kada sam već dobio paket. Statusi iz Hu su se pojavili sa zakašnjenjem od 2-3 dana. Sve u svemu jako sporo dok ne izađe iz Kine, menjanje tracking broja, ali sa sve potpisom na prijemu.


IMG_20230221_001628.jpg
 
Ja bi kontaktirao korisnicki centar ,mozda je necitka adresa da ne vrate kuci
Doneo postar jutros, pogodio si, stiker sa podacima je odstampan tako da fali pocetno slovo u svakom od redova pa je neko rucno dopisao.

I mene vozaju sa pet RBxxxxxxxxxxSG paketa, još ih nisu skenirali na našoj carini, stoje 10 dana i više, ko zna koliko će još stajati.
Dostavljena su mi dva koja su dosla u izmenicnu 13/2 i 20/2, cekam jedan od 21/2, trenutno ima status Otprema, RSBEGC.

U sustini stize duplo brze od madjara, pod uslovom da ne zaluta na carinu. Vredi dodati 2-3 dolara za Aliexpress Standard Shipping
 
Stigao paket, carina obračunala PDV na iznos vrednosti upisan na kutiji.

USPS ima tačan, bukvalno, momenat kada sam preuzeo kutiju.

Nema zezanja sa jenkijima...
 
Stigao LA-HU posle 42 dana. Za originalni tracking broj nema pracenja na sajtu poste nakon ulaska u Madjarsku, vec je takodje dobio novi RR-RS broj koji sam video na posiljci tek nakon prispeca iste. Sad kad ukucam RR-RS broj vidi se ceo tok dostave. Jutros me zvali iz poste da dodjem da preuzmem posiljku, zahvalili mi se sto sam dosao i rekli da nemaju postara da mi dostave paket.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    19.4 KB · Pregleda: 37
  • 2.JPG
    2.JPG
    82.9 KB · Pregleda: 33
  • 3.JPG
    3.JPG
    38.2 KB · Pregleda: 68
Pa da tako mi deluje. Opet cudno mi malo kako to da najvece firme koje prodaju i prave nakit na Aliju pola robe nemaju na stanju. Ili nisu ni radili ili postoje neki problemi u proizvodnji. Sve u svemu. Mada bila je skoro i Kineska Nova godina oni to slave 10-15 dana. Ne mozemo mi tu nista. Samo da cekamo.
Нису једини, прошле године су ме тако замлаћивали за футролу за мобилни. На залихама пише десетине хиљада, а нису се ни огласили да немају. Након рока за слање ми је рефундиран пун износ, али је тешко замлаћивање, губљење времена. После сам тражио од неколико продаваца да ми потврде да имају и сви су одговорили да немају на стању. Вероватно иста прича, једна фирма отвори више налога.
 
Pa da tako mi deluje. Opet cudno mi malo kako to da najvece firme koje prodaju i prave nakit na Aliju pola robe nemaju na stanju. Ili nisu ni radili ili postoje neki problemi u proizvodnji. Sve u svemu. Mada bila je skoro i Kineska Nova godina oni to slave 10-15 dana. Ne mozemo mi tu nista. Samo da cekamo.
Jako malo imaš proizvodjača na AE, uglavnom su trgovine i rade dropship što napisa dedamrsoje. Većina proizvodjača je na drugim platformama a to što neko ima jako veliki broj artikala u svojoj virtuelnoj prodavnici i mali milion prodaja ne znači da je proizvodjač.
 
Zna neko da li da čekam ili da tražim pare nazad?
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-24-08-52-45-50_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-02-24-08-52-45-50_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    81.5 KB · Pregleda: 58
Tek 11. dan od poslednjeg statusa, načekaćeš se, meni poslednja UA...HU stigla posle više od mesec dana (ali bitno da je stigla) :)

Pritom teško da ćeš dobiti refund.
 
Stigao jedan UA...HU, poručen 26.01.

Poslednji status Out for delivery [RS]Arrived at local delivery center od 09.02.

Pošta 11120 Beograd 35 (27. marta)
 
Da li ima kakve razlike izmedju UB**HU i standardnog UA**HU ?
10 dana kako sam dobio ovaj UB**HU a nigde nikakvog abdejta da se igde ista mrdnulo..
 
@Animal
Pošto je po tebi UA standardna a za UB ne piše ništa ispada da je van standarda.
To si počeo da učiš abecedu? Prvo slovo označava vrstu pošiljke i u tvom slučaju U (unregistered) a zatim ide slovo od A do Z koje zajedno sa ciframa označava broj pošiljke i na kraju skraćenica zemlje čija pošta šalje. Da nema tog drugog slova sračunaj koliko bi cifara moralo da bude na pošiljci a da se za godinu dana ne ponovi ista kombinacija (broj).
 
Poslednja izmena:
Zna li neko koja je posiljka RE-broj-RS, pocetni log je 11200 ODELJENJE ZA PRUŽANJE USLUGA BIZNIS SERVISA Prijem i koliki je minimalni period zadrzavanja posiljke?

Ocekivao sam posiljku koja je trebala davno da stigne, cak sam prijavio sajtu da je izgubljena u tranzitu. Nadjem danas papir, kako je pokusana dostava 17.2. u 14h dakle prosli petak, ali na njemu nije stiklirano ono do koliko dana moze da se preuzme, s tim sto vidim da je svakako 5 radnih dana minimum. Bio sam u lokalnoj posti i u ponedeljak, a i juce i pitao ih da li je stigao neki paket za mene (tada nisam ni znao za ovaj papir), oba puta bez provere dobio negativan odgovor, jer me znaju po imenu, posto je mala posta u pitanju.

Gledam na sajtu preko broja za pracenje i posiljka je vracena nakon svega 3 radna dana:
1.png


Zanima me, postoji li mogucnost (i ima li poente) zalbe na rad postara i salterskog sluzbenika?
 
Od 17 do 22 je 5 dana , nisam siguran da racunaju u radnim danima . A da se zalis uvek mozes upravniku poste il na sajtu.
Ako pogledas bolje na sajtu videces da 5 dana nije uvek minimum cuvanja.
 
Poslednja izmena:
E pa znači ja sam ***** nisu bile velike pare ali ono otišao ja refund da udarim tj dispute da osiguram pare kad vidim seller piše poslato i kao 0.01 dolar refunda. I sad nemam ni dispute protect ni pare 😂😂.
P.S kao rekli da je paket već poslat i da prihvatim njihov predlog ...
 
Od 17 do 22 je 5 dana , nisam siguran da racunaju u radnim danima . A da se zalis uvek mozes upravniku poste il na sajtu.
Ako pogledas bolje na sajtu videces da 5 dana nije uvek minimum cuvanja.
Jeste 5 dana, ali očigledno ne radnih, što jasno piše na onom papiru kao minimum. Nije popunjeno ni dokle uopšte može da se pokupi, mada izgleda nije ni bitno, jer ne daju pošiljku ni kad se ode.

Možeš li da mi linkuješ to na sajtu za rok čuvanja? Nisam uspeo da nađem.
 
Pozdrav. Nisam od leta nista narucivao sad mi stigao paket male vrednosti ispod 15 dolara preko Singapura kod za pracenje je RB SG, pise da je stiglo u Srbiju. Nekada su bili tacni njihovi trakckingi, da li je zaista ovo u Srbiji i u rukama Poste Srbija?
Pozdrav. Nisam od leta nista narucivao sad mi stigao paket male vrednosti ispod 15 dolara preko Singapura kod za pracenje je RB SG, pise da je stiglo u Srbiju. Nekada su bili tacni njihovi trakckingi, da li je zaista ovo u Srbiji i u rukama Poste Srbija?
Deluje da jeste
Izgleda nije ni otislo na carinu ...
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    41.6 KB · Pregleda: 47
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    13.8 KB · Pregleda: 37
Nakon statusa RSBEGC Dispatch potrebno je par dana dok ti poštar ne donese na kućnu adresu ;)
 
Bas me obradovalo kad sam video da moja 4 prodavca svi salju mi besplatno preko Singapura. Em ima tracking, em mi uruce paket u roku 13-15 dana.
 
Jel stigao nekome Royal Mail? Imam posiljku narucenu bas kad su popili ransomware, na kraju je navodno poslata 8. 2. ali nema cak ni ono najosnovnije pracenje za neregistrovane posiljke, nikakav tracking broj se ne dobija, sto je dosta bedno za placen shipping.
 
Meni nije. Imam jedan paket koji stoji od 9.1. ali se pomerio juče i još je u UK. Na Royal Mail sajtu ništa se ne vidi ali se vidi na sajtu naše pošte.
 
Jel stigao nekome Royal Mail? Imam posiljku narucenu bas kad su popili ransomware, na kraju je navodno poslata 8. 2. ali nema cak ni ono najosnovnije pracenje za neregistrovane posiljke, nikakav tracking broj se ne dobija, sto je dosta bedno za placen shipping.
Meni nije. Imam jedan paket koji stoji od 9.1. ali se pomerio juče i još je u UK. Na Royal Mail sajtu ništa se ne vidi ali se vidi na sajtu naše pošte.
I moj zaglavljen, ima jedan jedini status "sender preparing item" od 13.01.
Cekamo
 
Moja muka sa paketom iz izreala, sad sam dobio i internacinalni kod EExxxxIL koji kaze da je nakon 30 dana poslato u poljsku kao 1.6KG EMS ?! i jos nije stigla koliko vidim (to daje 1.6KG je nemoguce jer nema vise od 100gr jedino da je EMS kod za celu vrecu koju salji sve posiljke zajedno)
 
Jedini ja imam muku prodavac mi je rekao da je paket poslat putem broda LA HU prošlo je 35 dana a nedaju mi da otvorim dispute??? U pitanju je ali expres
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno