Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Royal Mail iz UK ne mrda...

LG...GB Friday 13 January 2023 - Sender preparing item

dalje nista

The sender has advised they have despatched your item to Royal Mail. More information will be available when we've scanned it into our network. During exceptionally busy periods this may take a little longer than usual.

mozda i oni slave kinesku ng
 
Meni tako stoji od 9-og. Mada možda je do prodavca ili nekog posrednika koji treba da preda pošiljke Royal Mailu. A moguće je da je ovo razlog:

Our international export services continue to be severely disrupted following a cyber incident. For more information please click here.​

 
Jel stigla nekom posiljka sa alija u paketomat, stigla mi poruka da je tamo preuzmem, u Takovskoj 2, standardni madjari (HU posiljka).
 
Jel moze neko da mi desifruje ovo? 😎
 

Prilozi

  • Screenshot_20230124-102400.png
    Screenshot_20230124-102400.png
    372.9 KB · Pregleda: 70
Ponovo kidaju Singapurćani, za 10 dana stigla posiljka u Srbiju od dana porucivanja.
I eto meni sutra paketa, prodje bez carine, tj pdv a vrednost paketa 25$.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-01-24-15-33-01-695-edit_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-01-24-15-33-01-695-edit_com.android.chrome.jpg
    88 KB · Pregleda: 49
Poslednja izmena:
Kolika je šansa da mi iz pošte odgovore na upit o statusu pošiljke? 😅 Poslao sam im online upit, već 10 dana pošiljka ne mrda nigde...
 
Royal Mail iz UK ne mrda...

LG...GB Friday 13 January 2023 - Sender preparing item

dalje nista

The sender has advised they have despatched your item to Royal Mail. More information will be available when we've scanned it into our network. During exceptionally busy periods this may take a little longer than usual.

mozda i oni slave kinesku ng
1674573446790.png
 
Ponovo kidaju Singapurćani, za 10 dana stigla posiljka u Srbiju od dana porucivanja.
I eto meni sutra paketa, prodje bez carine, tj pdv a vrednost paketa 25$.
Takodje, 1.1.23 poručio, 16.1.23 mi stigla kući, da nije zakacio vikend možda bi i pre...Ali imala praćenje, pa nema zezanja :)
Vrednost 10€,neki ssd.
 
Jel moze neko da mi desifruje ovo? 😎

To ni NASA ne moze da desifruje.. Osedeh, cuveni LA**HU, da je isao na magarcu do sada bi dosao, brze stizu UA**HU nego ovo.. Naruceno 15.12. tek se sada dovuklo do Madjarske.. i sada ga tamo tumbaju ko zna koliko ce jos dok ne posalju kod nas..
 
Nadam se da ce mi odgovoriti u narednih par dana... 😁 Registrovana je valjda, kod za pracenje je funkcionisao dok je posiljka bila u inostranstvu.
 
Imam sa ebay iz izraela status vec 10 dana stoji:
Received for mailing and was forwarded for processing
Givat Tal, Rosh Haayin
RR..IL

To izgleda jos nije napustilo zemlju
 
@masamunea

Sta ti nije jasno ?

Posiljka je stigla u Madjarsku , prosla njihov
medjunarodni postanski centar i ide ka Srbiji.

Isto je i sa LT , NL , BE


@Migrant

Za neregistrovane posiljke nema pracenja , za registrovane
se objavljuju statusi...
Gde posiljka stoji ?
 
@sasa022
Statusi su bili objavljivani tokom kretanja u Nemačkoj, poslednji status je iz Nemačke u kojem piše da je pošiljka spremna za inostranstvo i na sajtu DHL-a kod poslednjeg statusa je poštin link za praćenje... Kad sam kontaktirao korisničku podršku nemačke firme od koje sam naručio, rekli su mi da kontaktiram poštu, da je paket sigurno već u Srbiji... 11 dana je prošlo od poslednjeg statusa...
 
Nisam gledao temu o carini, posto je moja sitnica jeftinija od 50e... Znaci mozda jos prodje nekoliko nedelja dok mi ne stigne, a rekose mi da ce kao stici za otprilike nedelju dana.😅
 
Po mom iskustvu DHL Paket/Deutche Mail je među najsporijm poštama u Evropi. Barem kad smo mi u pitanju. Jedino Royal Mail zna da bude gori mada se oni obično vade na štrajkove i sl.
 
Jel ima ko da mu je stizala poruka sadrzine za preuzimanje posiljke iz Kine a da je koristio paketomat da objasni ukratko proceduru za nas kojima ovo prvi put stize ?

Naime pise da mogu da preuzmem do 27.01. do 14h.. Ako ne preuzmem sta se desava dalje ?
I dobio sam neki link https://www.direct4.me, sta s njim, pretpostavljam da je potebno prisustvo pametnog telefona kada budem kod paketomata ?
 
Jel ima ko da mu je stizala poruka sadrzine za preuzimanje posiljke iz Kine a da je koristio paketomat da objasni ukratko proceduru za nas kojima ovo prvi put stize ?

Naime pise da mogu da preuzmem do 27.01. do 14h.. Ako ne preuzmem sta se desava dalje ?
I dobio sam neki link https://www.direct4.me, sta s njim, pretpostavljam da je potebno prisustvo pametnog telefona kada budem kod paketomata ?
Tako je,kliknes na link on ti posalje na tvoj broj telefona kod od 6 cifara,to se ibaci automatski i posle kliknes na kreni,pratis uputstva dok ne stignes na stranicu sa QR Code-om,tu skeniras telefon sa paketomatom(ima na njemu mesto za skeniranje) i to je to,otvore ti se vratanca i uzmes posiljku.Ne znam sta se desava nakon isteka za preuzanje,preuzimao sam u roku posiljke.
 
Sta se desava sa Alijem?
Ovo je vec treci paket da mi ne dolazi!
Prosli put sam isti predmet uzeo od istog prodavca i stigao mi je za 27-28 dana!!
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-01-25 at 17-10-22 Order details.png
    Screenshot 2023-01-25 at 17-10-22 Order details.png
    40.7 KB · Pregleda: 38
porucio sam sa AE krajem decembra dve razlicite stvari od dva trgovca (sa dobrim rejtingom oba) od 30E i 60E, navodno sa pracenjem su od oba trgovca.. u pitanju su LA....HU posiljke

na parcelapp, jedna od 7.1 ima Arrived at departure transport hub, a druga od 6.1 Item under cargo transportation (na AE obe imaju status Arrived at departure transport hub od tih datuma). sve ostalo u medjuvremenu redovno putuje, posiljke manje vrednosti itd, pa me zanima zasto ovi toliko drze obe posiljke (medjusobno su nezavisne, ali isti je status) .. kao da je neki zastoj ili tako nesto?
 
porucio sam sa AE krajem decembra dve razlicite stvari od dva trgovca (sa dobrim rejtingom oba) od 30E i 60E, navodno sa pracenjem su od oba trgovca.. u pitanju su LA....HU posiljke

na parcelapp, jedna od 7.1 ima Arrived at departure transport hub, a druga od 6.1 Item under cargo transportation (na AE obe imaju status Arrived at departure transport hub od tih datuma). sve ostalo u medjuvremenu redovno putuje, posiljke manje vrednosti itd, pa me zanima zasto ovi toliko drze obe posiljke (medjusobno su nezavisne, ali isti je status) .. kao da je neki zastoj ili tako nesto?

11 post unazad govori o tvom problemu...

Tako je,kliknes na link on ti posalje na tvoj broj telefona kod od 6 cifara,to se ibaci automatski i posle kliknes na kreni,pratis uputstva dok ne stignes na stranicu sa QR Code-om,tu skeniras telefon sa paketomatom(ima na njemu mesto za skeniranje) i to je to,otvore ti se vratanca i uzmes posiljku.Ne znam sta se desava nakon isteka za preuzanje,preuzimao sam u roku posiljke.

Kaze da posiljka onda ide u Postu i tu stoji dok primalac ne dodje da pokupi, samo mi jos nije jasno koju Postu da li dostavnu ( odakle ih postar nosi ) ili glavnu..
 
Kinezi polako kreću sa radom posle proslave Nove godine :)

Krenuo jedan RB...SG (Cainiao Standard For Special Goods), da vidimo kako sada "rade" Singapurćani :cool: Ako bude kao kod @aki28 i @offline71 super...
 
Која је ово фора са пакетоматом за пошиљке из кине без броја праћења?
Мало пре ми је стигла порука да ће пакет бити у пакетомату. Пакет је досад остављан у сандуче, маска за телефон.
Од када поштари више не носе ситне пошиљке на адресу.
Мој број имају претпостављам на пошиљци (Алију). Шта би се десило да немају мој број или да сам га променио?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno