Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas isporuceno

UA...HU

2023-01-19 / 2023-01-25 [RS]Arrived at local delivery center
2023-01-09 / 2023-01-14 Received by logistics company


@kalehrl

Ux...NL/BE stignu u Srbiju za 20-ak dana , ali je pitanje
koliko brzo lokalni postanski centri i lokalne poste odradjuju
( i da li odradjuju :( ) svoj deo posla
 
Danas isporuceno

UA...HU

2023-01-19 / 2023-01-25 [RS]Arrived at local delivery center
2023-01-09 / 2023-01-14 Received by logistics company


@kalehrl

Ux...NL/BE stignu u Srbiju za 20-ak dana , ali je pitanje
koliko brzo lokalni postanski centri i lokalne poste odradjuju
( i da li odradjuju :( ) svoj deo posla
Ali zato je bitno da se dobijaju nagrade : https://www.posta.rs/cir/info/vest-detaljnije.aspx?ID=12715
stvarno mislim da ovi iz "vlasti " smatraju nas budalama u 21 veku kada ne postoji niko mladji od 50 god, da je "informaticki nepismen" ..
 
^ Takođe, poslednji status mi je bio 01.12. ali bitno da je (za sada) sve poručeno i stiglo ;)
 
Ti statusi za te UA..HU nimalo onda nemaju smisla i verovatno su 99% fake
 
Pa ako ljudima pise da je jos pre mesec dana stiglo u RS (a nije isporuceno) a nekim kojima je kao stiglo pre par dana isporuceno, aj mi objasni koji je tu smisa?
 
@techone


Da li si razmisljao koliki procenat aktivnih clanova foruma su povremeni / stalni kupci na AE ?
Koliki procenat tih clanova se javlja na ovoj temi ?
I ko se javlja ?

Problem su povremeno / stalno samo neke lokalne poste ili lokalni postanski centri.
 
Koliko ovo nema nikakvog smisla, jutros postar doneo dve male UA**HU, sada stize poruka na viber, vasu posiljku UA**HU, mozete podici na paketomatu...
Toliko nesinhronizovano i lose uradjeno, znaci opet postar nosi a opet stize na paketomat isti dan.. sad se cimaj do centra grada da preuzimas jednu posiljku koju je mogao on jutros da donese sa ove dve.. strasno..
 
@techone


Da li si razmisljao koliki procenat aktivnih clanova foruma su povremeni / stalni kupci na AE ?
Koliki procenat tih clanova se javlja na ovoj temi ?
I ko se javlja ?

Problem su povremeno / stalno samo neke lokalne poste ili lokalni postanski centri.
Ja sam naglasio za ovde precizno za UA..HU tracking a ne generalno

eto ja imam posiljku koja je od ua...hu
Jan 26, 2023, 18:48
Aliexpress-Cainiao
[RS] Arrived at local delivery center

Znaci identicno kao @Animal sa istim satom status da je stigla, njemu u sanduce juce a meni nista, a ima onima kojima pise da je u RS vec mesec dana, tesko da je to zbog carine sve ili poste
 
USPS priorit mail pracenje u Srbiji ?

Traking broj je u formatu 5674578236747826

Screenshot 2023-02-02 103731.png
 
Ne može po tome. Treba ti standardni poštanski broj. Kada sam dobijao takve brojeve posle je preuzimala druga služba pa slala za Srbiju. Otprilike je išto tako da prodavac pošalje njima, stavi taj broj za praćenje a kad oni preuzmu i pošalju dobiješ pravi broj.
 
Meni 4 UA-HU pošiljke na 25.01. i 26.01 imaju statuse "Out for delivery - Arrived at local delivery center (RS)", a samo jedna stigla u sanduče. Izludecu vise od ove nase poste...
 
Molba za sve clanove

Za NS i BG pisite koja je posta u pitanju ,
za manja mesta dovoljno je napisati koji je lokalni postanski centar.

Jedino tako ce mo imati pravi uvid gde postoje problemi...
 
Molba za sve clanove

Za NS i BG pisite koja je posta u pitanju ,
za manja mesta dovoljno je napisati koji je lokalni postanski centar.


Jedino tako ce mo imati pravi uvid gde postoje problemi...

Kod mene BG - pošta Surčin. Dve UA-HU pošiljke sa poslednjim statusom 25.01 i dve 26.01, 30og stigla samo jedna sa poslednjim statusom od 25.01.
Screenshot_20230202-154923.png

Sutra ću da skoknem do pošte, iako već znam da neće prstom maći.
 
Danas isporuceno
UA...HU
2023-01-19 / 2023-01-25 [RS]Arrived at local delivery center
2023-01-09 / 2023-01-14 Received by logistics company
@fanste992

Da li ti dostava izostaje ili je u pitanju kasnjenje ?

Imam par primera kada posiljke koje su kasnije stigle u Srbiju ,
budu isporucene pre onih koje su stigle par dana ranije.
Ili stignu isti dan , a isporuka u razmaku 5-7 dana.

Vreme do isporuke na kucnu adresu od statusa
[RS]Arrived at local delivery center je od 2 do max.15 dana
( na par adresa preko LPC S.Pazova )
 
Sve je poručeno istog dana (09.01), sve 4 su prema trackingu stigle u Srbiju 25. ili 26.01.
Od toga jedna prispela na adresu posle 2 radna dana, a ostale jos uvek nisu. Zbog toga mi to baca sumnju da nije postar nesto zasrao, otkud znam... Videcemo sledece nedelje, mozda se pojave.
 
Kod mene situacija je ovaka posiljke stigle isti dan isporucene u razmaku 3 dana.
 
Videćemo koliko ću ovo čekati 😔
Poslala sam im mail ali nisam dobila nikakav odgovor tako da verujem da nisu ni otvorili :)
 

Prilozi

  • 1C4A2A66-FDF4-40C6-8856-21A2DE027E14.jpeg
    1C4A2A66-FDF4-40C6-8856-21A2DE027E14.jpeg
    176.3 KB · Pregleda: 44
Inace izgleda u Bosni UAxxxxxxxxHU imaju pravo pracenje.
23.01.2023 18:00:00 Hungary HUBUDA - BUDAPEST 1005 Otprema pošiljke u inostranstvo (EDI poruka )
Nasao na jednom bosanskom forumu jedan od statusa kakav izbacuje njihova posta za pracenje.
 
I Makedonija ima "pravo" praćenje za UA...HU, samo mi ništa ;)
 
Meni jedna UAxxHU stoji od 09-og Januara u statusu [RS] Arrived at local delivery center
dok je RBxxSG poslata 6-og prošla carinu juče.

UAxxHU i dalje nije isporučena - vrednost je ispod 5 EUR :)

RBxxSG iz posta je stigla naredni dan :)
 
Trebalo bi da poručim nešto preko PostNL. Da li neko zna jel to stiže preko naše pošte ili imaju neke ugovore sa DHL, FedEx... Vrednost je oko 100e i nije problem da platim carinu, porez ali ne bih voleo da DHL-u recimo plaćam troškove špedicije i carinjenja (dodatnih 5000 ili koliko već). Više mi odgovara da mi naša pošta samo obračuna iznos.
 
Jel ikome stiglo išta iz UK, kako su imali onaj hakerski napad sve sto cekam s početka januara je zaglavilo?
 
aha, meni je poslato royal mailom, njih su hakovali...katastrofa, 3 posiljke se ne mrdaju 3 sedmice
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno