Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@NightCrawler

Meni danas stigao jos jedan aprilski paket UA..HU poslednji status 29.4.22. I jedan paket UA..HU poslednji status 1.6.22.

'Majskih' sam imala samo dve, UA..HU poslednji status 26.5., isporuceno 31.5., Novi BG.

Meni od tih zaostalih nema jos jedino jedne posiljke UB..LV poslednjeg statusa 11./12.4., a naravno taj predmet je razlog "odlaska" na Ali, a ostalo (sto je stiglo) je bilo usput/neplanirano.
 

Prilozi

  • 20220608_142325343.jpeg
    20220608_142325343.jpeg
    66.3 KB · Pregleda: 46
  • 20220608_142347217.jpeg
    20220608_142347217.jpeg
    66.7 KB · Pregleda: 43
Stigla dva od 26.4. Kao da su poceli da ciste zaostale aprilske posiljke... NBG. Verovatno je bio neki problem u tom periodu, tihi strajk ili slicno, pa ti paketi nisu prosledjeni na vreme...
 
Ja mislim da je to to, jer ja poslednjih pola godine cekam svaki paket sa statusom "za carinu" minimum 30 dana. Nekad se smiluju pa propuste odmah, ali obicno ako stoji duze od 3 dana, mogu da ga ocekujem sledeci mesec. Kada stoji "zaduzena za isporuku/dostavu" znaci da ces dobiti taj dan, ili sledeci ukoliko postar ne stigne svima isporuciti (mada meni su znali i posle radnog vremena doneti).

Ne znam sta rade carevi 😅
 

Prilozi

  • C780DA47-D2D0-43E9-B8D9-C83A168B5E3F.jpeg
    C780DA47-D2D0-43E9-B8D9-C83A168B5E3F.jpeg
    234.2 KB · Pregleda: 47
nije prob samo da dostave i da znam sta se zapravo desava i kad ocekivati 😵‍💫
 
Koliko treba registrovanim posiljkama (RFxxxxxxxxxLT) od Received by local delivery company do registracije na domacem pracenju?

Uzeh jednu bitnu stvar i platih dodatno postarinu vise od samog predmeta cisto da se ne mucim sa ovim nasim beskicmenjacima u posti, i evo 9 dana od tog statusa paketa jos nema na postinom pracenju. :mad:
 
Kako beše kojim rutama idu pošiljke sa oznakom EExxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxF0N?
 
Je li ima neko kome ide paket preko Holandije slucajno, ako ima kakvo je stanje, je li prolaze paketi relativno brzo? Obicno kada mi ide tom rutom, prodje za dan dva, sad mi drze u Hagu (lol) dva paketa od 27. Maja, kad uzmem u obzir koliko ce i ovi nasi zadrzati muka me uhvati
 
@Panda1

Imas gomilu primera za RF...LT na ovoj temi...
Received by local delivery company moze da znaci da
je posiljka tek stigla u Litvaniju.
Posle par dana prodje tranzitni centar i prosledjuju je
u Srbiju - tada se na PTT pracenju pojavi status
LT-2132NM - prijem.Posle toga u roku od 3-10 dana
stize u BG - 11003 Izmenicna posta - prispela.

lt1.jpg

@uroborosfault

Desavalo se da 10-15 dana posiljke stoje ili ih
vrte po Holandiji...
Evo ti primer za Makedoniju.

nlmk.jpg
 
Je li ima neko kome ide paket preko Holandije slucajno, ako ima kakvo je stanje, je li prolaze paketi relativno brzo? Obicno kada mi ide tom rutom, prodje za dan dva, sad mi drze u Hagu (lol) dva paketa od 27. Maja, kad uzmem u obzir koliko ce i ovi nasi zadrzati muka me uhvati
RU...NL poslat 24. maja iz Kine, 1. Juna na NLHAGA, 7. Juna stigao na izmeničnu.
 
Mom prijatelju je stajao jednom preko mesec dana u Holandiji, isto iz Azije paket, pa zato pitah da li iko ima slicne situacije. Meni evo 2 nedelje stoji, valjda ce biti pusten ubrzo..
 
RF...LT, pristigao u Izmeničnu 6.6. , 7.6. prosleđen na carinski pregled, 10.10. otprema sa carinskog pregleda.
 
Da li je neko skoro dobijao nesto preko China Post? Posiljka mi zaglavljena skoro mesec dana u Pekingu...

Screenshot 2022-06-10 230639.png

Samo se ponavljaju ovi statusi, prvi put kad sam video Return, kontaktiram prodavca, on proveri i kaze vraca se i cim je primi, vraca mi pare.
Prodje nedelju dana i dalje se ponavlja, ja ga pitam sta se desava, kaze on je proverio i sve je ok, slanje ima da traje dugo i da je on proverio i da jedino China Post salje u Srbiju po povoljnim cenama 🤦‍♂️
Sva sreca pa sam platio sa PayPal, znam da mogu da dobijem pare nazad, ali ne bih da naljutim jos jednog prodavca pa da vise nikad ne salje u Srbiju.
 
Pretrazio sam ovu temu i video da se to desavalo prosle i pretprosle godine, rekoh mozda se nesto promenilo... Hvala, ostavicu jos nedelju dana pa uzimam pare nazad.
 
Ne verujem, moj kolega je naručio neke postere za klinca, poslali mu preko China Post i vrtelo se po Pekingu i na kraju vratilo prodavcu. To je bilo pre mesec, mesec i po dana.
 
Da li je neko skoro dobijao nesto preko China Post? Posiljka mi zaglavljena skoro mesec dana u Pekingu...

Pogledajte prilog 346822

Samo se ponavljaju ovi statusi, prvi put kad sam video Return, kontaktiram prodavca, on proveri i kaze vraca se i cim je primi, vraca mi pare.
Prodje nedelju dana i dalje se ponavlja, ja ga pitam sta se desava, kaze on je proverio i sve je ok, slanje ima da traje dugo i da je on proverio i da jedino China Post salje u Srbiju po povoljnim cenama 🤦‍♂️
Sva sreca pa sam platio sa PayPal, znam da mogu da dobijem pare nazad, ali ne bih da naljutim jos jednog prodavca pa da vise nikad ne salje u Srbiju.
Ja imam tri paketa preko china post, garderoba je u pitanju. RV_CN i RG_CN. RV_CN vrti security return od 22. Marta a druga dva sam poslao 22. Aprila i stigli su na carinu pre neki dan posle par security returnova. Neki su se vracali prodavcu, on opet posalje i onda prodju... Bog zna sta se desava sa njima tamo
 
oof
Znači ako prođe prođe, ali ko zna kad. Ostaviću još koju nedelju da vidim šta će da se desi.

Ti što su ti prošli i došli na carinu, da li su dobili neki novi status posle (da znam kada i ako izađe iz "zatvora") ili se statusi i dalje ponavljaju?
 
oof
Znači ako prođe prođe, ali ko zna kad. Ostaviću još koju nedelju da vidim šta će da se desi.

Ti što su ti prošli i došli na carinu, da li su dobili neki novi status posle (da znam kada i ako izađe iz "zatvora") ili se statusi i dalje ponavljaju?
30.05. security inspection returned
30.05. exported directly
30.05. depart from beijing, next stop
30.05. handed over to carriers
01.06. airlines receive
03.06. airlines departure
i jos par statusa do carine
 
I ja imam jedan LBxxxxLT i ide kao lud za 5 dana stigao u LT i danas ocekujem da ga posalju za Srbiju, prosli mi za 14 dana stigao istom rutom👍 sa istom logistickom kompanijom i uvek mi njihovi paketi stizu za 12-14 dana, zaista su vrh.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno