Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel nekom do sada alternativni broj za registrovane pošiljke preko Litvanije dodeljen u formatu LB.....LT? Meni se takav jedan pojavio danas prvi put do sada, umesto standardnih RF....LT.
 
Sta ovo znaci, jel je u Mađarskoj posto pise ispred HU, a ovamo pise da je kod mene. Prvi put narucujem sa Aliexpresa


Snimak ekrana_20220601-145951.png
 
Stigao mi paket naručen 5.5. sa statusom May 26, 2022 15:05 [HU]Arrive at local delivery office Aliexpress-Cainiao preko AliExpress Saver Shipping, BG
 
I ja imam UA...HU 1.6.2022 At local d.c.

Videcemo kada ce biti isporuka .

( do sada je uvek bila u roku od par radnih dana od statusa At local d.c. )
 
Danas u pošti preuzeto 5 paketa, 2 sa poslednjih statusom od 21.04. a 3 od 05.05. u NS-u.
 
Meni jos nije stigao jos od 29.04,i dalje ga nema.
 
Jel nekom do sada alternativni broj za registrovane pošiljke preko Litvanije dodeljen u formatu LB.....LT? Meni se takav jedan pojavio danas prvi put do sada, umesto standardnih RF....LT.
Upravo i meni danas dodeljen LB...LT
 
UA HU 19.5.2022. Arrive at local delivery office,
Stigo danas ,nadjo ga na sanducicima ,valjda nije poneo onaj master kljuc
2 od 10.05 jos nema
 
meni 18 komada čuči negde u ćošku rejonske pošte. vecinom MY ali ima i HU. zabole ih.

prosle nedelje od 18 sa statusima HU arrive at local delivery office i MY local delivery company iz aprila stiglo samo 4. najraniji HU koji je stigao je od 21 aprila. savska bgd
 
@idgf

Tvoj slucaj je dokaz da pojedini lokalni centri ne
rade svoj posao kako treba.

Konstantno zahtevaj odgovor reonskog centra
preko posta.rs/lat/korisnicki-servis/reklamacije.aspx
 
Jel imao neko do sad iskustva sa pošiljkama preko Letonije? Konkretno LY..LV kod, sajt Letonske pošte je bedan, tracking radi jedan dan i onda narednih pet dana bude nedostupan sajt.

Pa me interesuje kakva je praksa do sad sa tim paketima, ako je bilo prethodnih iskustava sa njima, koliko se čekaju otprilike? Poslednje što sam uspeo da vidim od statusa je: 27.5. Item sent abroad

Sećam se da je u aprilu bilo nekih problema sa dostavom preko njih, zbog sukoba u Ukrajini, jel to rešeno ili?
 
@Markic

Posiljke koje su do marta isle preko LV su bile neregistrovane
( Ux...LV ) i imale su pracenje samo do prosledjivanja iz LV
ka Srbiji.

Mozda ce Lx...xx imati puno pracenje kao Rx...xx


postal.ninja/en

posta.rs/lat/alati/pracenje-posiljke.aspx
 
L pošiljke se prate kod nas ali tek kada stignu u Srbiju. Iz nekog razloga dobivaju i R broj kod nas.
 
Stigle tri od 21.4 26.4 i 1.6. Mozda i dalje ima nade za onu od 18.4...

Dostavljaju kako im stigne sa gomile, nema tu nekog posebnog reda.
 
kad na sajtu poste pise “za carinu” znaci da mora da se ceka sav onaj proces pregleda posiljke itd to isporuke? 😵‍💫
* na drugoj identicnoj pise samo “za isporuku”
 
Evo odgovora poste na moju reklamaciju u vezi posiljke koja nije isporucena:


Поштовани,



Пошиљка са наведеном ознаком, коју сте нам проследили је нерегистрована писмоносна пошиљка у међународном поштанском саобраћају – мали пакет, који има јединствени бар-код идентификатор и чија је прва словна ознака U (друго слово у распону од А-Z) плус 9 цифара и на крају има кодну ознаку земље порекла, а која се наноси како би се обезбедило пружање прекограничних царинских електронских најава, како би се једноставније и брже обавиле царинске процедуре. Присуство таквог идентификатора не подразумева пружање услуге са потврдом уручења. С обзиром да се ради о нерегистрованој пошиљци, сагласно важећим прописима којима се уређује обављање поштанских услуга, за исте није предвиђена опција евиденције и праћења статуса. Имајући у виду наведено, као и да све пошиљке из Кине пролазе више логистичких складишта и претоварних тачака, подаци о статусу нерегистрованих пошиљака које нуде портали за електронску трговину нису поуздани и не могу бити потврђени од стране поштанских оператора, док се за разлику од њих, регистроване пошиљке у међународном саобраћају могу пратити.

Уједно нерегистроване поштанске пошиљке, које су због ниске цене и најзаступљеније, не стижу увек као пошиљке из Кине, већ их кинески трговци често шаљу преко логистичких центара широм света, па се тако дешава да оне у Србију и остале државе региона долазе из Литваније, Летоније, Турске, Соломонских Острва, Холандије и других земаља. У том процесу, кинески оператори означавају да је нерегистрована пошиљка стигла у земљу одредишта чим роба напусти Кину, односно логистички центар у некој од наведених држава, а што у већини случајева практично значи да је пошиљка предата авио компанији на превоз или се налази у транзиту. Истичемо да Пошта Србије све приспеле пошиљке из међународног саобраћаја уручује примаоцу одмах након приспећа и спроведених царинских процедура, сходно назначеним адресама прималаца.

У вези са наведеним, нисмо у могућности да Вам пружимо више информација.



С поштовањем,

Пошта Србије
 
kad na sajtu poste pise “za carinu” znaci da mora da se ceka sav onaj proces pregleda posiljke itd to isporuke? 😵‍💫
* na drugoj identicnoj pise samo “za isporuku”
Ja mislim da je to to, jer ja poslednjih pola godine cekam svaki paket sa statusom "za carinu" minimum 30 dana. Nekad se smiluju pa propuste odmah, ali obicno ako stoji duze od 3 dana, mogu da ga ocekujem sledeci mesec. Kada stoji "zaduzena za isporuku/dostavu" znaci da ces dobiti taj dan, ili sledeci ukoliko postar ne stigne svima isporuciti (mada meni su znali i posle radnog vremena doneti).
 
Ja ne mogu da verujem da sajt Latvijas Pasts za praćenje njihovih pošiljki ne radi već nedelju dana, apsolutno je nemoguće ući u trag LY...LV pošiljci, čak ni preko drugih sajtova, kao što je recimo Postal Ninja, jer i oni povlače podatke sa sajta njihove pošte.
 
@tobacco road

Ne vredi na taj nacin potrazivati neregistrovane posiljke
- odgovor ce uvek biti isti...
Problem su neki regionalni/lokalni postanski centri i
potrebno je pronaci razloge zbog kojih postoje velika
kasnjenja prilikom isporuke.
Treba proveriti da li GPC BG - Zemun jednakim tempom
salje posiljke ka svim regionalnim centrima.
Ako tu nema zastoja , treba traziti dalje.

Poslednjih dana dolazimo do zakljucka da BG postaje
gori od NS i da je izgleda PC u Savskoj u velikom
zaostatku ( primeri da posiljke iz aprila jos uvek
nisu isporucene )

@Markic

Pitanje je zasto iz Kine prema Srbiji salju preko Letonije
kada je tranzit preko Rusije prekinut.
Forsirali su i za Makedoniju tokom marta , pa su posiljke tek
u maju stigle u MK.
Mozda ce i te Lx..LV stajati 20-30 dana u LVA.
 
Danas stigao jedan paketic UA..HU porucen 1.4.22. ciji je poslednji status LDC 21.4.22. (BG - Novi BG).
Izgleda da ima nade za te "zaglavljene" posiljke.
 

Prilozi

  • 20220607_203342337.jpeg
    20220607_203342337.jpeg
    67.8 KB · Pregleda: 14
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno