Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uniforme treba da im kupe ali ne treba da ih plate 1000 evra . Ko se tu sve nije ugradio .
Dobro kaže deda, tim pre što nijedan poštar u životu kusur nije vratio (o tome da ih ljudi časte kad im donesu penziju, ili poziv za služenje vojnog roka 😂 da ne pričam).
Samo od nevraćenog kusura za dva dana može patike kupiti...
 
Op,op...evo updatea:

2 pošiljke od 9.4 at local delivery office stigle danas
2 pošiljke od 11.4 at local delivery office stigle danas

Znači ravno mesec dana od poslednjeg statusa.

Ostalo i dalje ništa još uvek.

Ona od 6.3 je verovatno izgubljena.
Pokrenuo sam dispute mada ne očekujem ništa a i prodavac kaže da je pošiljka u Srbiji i lokalnoj pošti.
 
Juče mi je puštena sa BG carine pošiljka pristigla 20.4.
 
Upravo dobio poziv od svog poštara "Ognjene čeka te u pošti 6 kineskih paketića, ne mogu da stignem da donesem jer nemamo ljude, pokrivam veću teritoriju" Svakako sam rekao veliko hvala uzeću posle posla no problemo :) onako sam se načekao od januara :)
 
da li LP...LT moze imati alternativni registrovan broj? jos uvek mi je rano da proverim na pracenju pa pitam ovde
 
Ja više nemam volje da gledam statuse, čekam 27 paketa, jesu male vrednosti najveća 9€,polako ističe vreme dostave...Nije mi žao para, a što i da ne bude?, nego što mi trebaju te gluposti/sitnice, ne bi ih ni naručivao da mi ne trebaju.Do pre otprilike mesec dana relativno normalno su stizali, ovo sad katastrofa...
 
Ja više nemam volje da gledam statuse, čekam 27 paketa, jesu male vrednosti najveća 9€,polako ističe vreme dostave...Nije mi žao para, a što i da ne bude?, nego što mi trebaju te gluposti/sitnice, ne bi ih ni naručivao da mi ne trebaju.Do pre otprilike mesec dana relativno normalno su stizali, ovo sad katastrofa...

I ja sam porucio par sitnice koje mi trebaju ali tu nemoze da se kuka nego samo da se ceka. Paketi 15 tak hiljada kilometara putuju,pa nemogu uvek da stizu za 21-25 dana. Ko kupuje treba biti spreman da ceka.Meni se desava i preko PE da cekam po 3-4 dana a zivim u centru grada.
 
Meni danas stigla dva HU, kupljeni 01.04, poslednji status 21.04.
 
Ja više nemam volje da gledam statuse, čekam 27 paketa, jesu male vrednosti najveća 9€,polako ističe vreme dostave...Nije mi žao para, a što i da ne bude?, nego što mi trebaju te gluposti/sitnice, ne bi ih ni naručivao da mi ne trebaju.Do pre otprilike mesec dana relativno normalno su stizali, ovo sad katastrofa...
Ne razumem kako moze da istekne vreme dostave? I ako je to moguce ko uzima onda nase posiljke?
Da li postoji razlika izmedju posiljke sa obucom i posiljke sa alatom (srafcigeri, francuski kljuc...) sve ispod 40 evra?
 
Op,op...evo updatea:

2 pošiljke od 9.4 at local delivery office stigle danas
2 pošiljke od 11.4 at local delivery office stigle danas

Znači ravno mesec dana od poslednjeg statusa.

Ostalo i dalje ništa još uvek.

Ona od 6.3 je verovatno izgubljena.
Pokrenuo sam dispute mada ne očekujem ništa a i prodavac kaže da je pošiljka u Srbiji i lokalnoj pošti.
I meni danas stigla cetri paketa, poslednji statusi od 26.04 i 27.04. postar ih doneo odjednom. Znaci pravilo kod mene je da posle zadnjeg statusa da su stigli u Srbiju treba jos 10-12 dana do isporuke. Ovo verovatno ne vazi kod svakoga, ali nije do mog postara on donosi ono sto mu tamo spakuju.
 
I ja sam porucio par sitnice koje mi trebaju ali tu nemoze da se kuka nego samo da se ceka. Paketi 15 tak hiljada kilometara putuju,pa nemogu uvek da stizu za 21-25 dana. Ko kupuje treba biti spreman da ceka.Meni se desava i preko PE da cekam po 3-4 dana a zivim u centru grada.
Totalno si omašio poentu mog posta...
 
@vladafkv

Pre par dana smo napisali
LP..... dobija ili UD...MY ili RF...LT kod.

@offline71

Ako je kod tebe do 21.04 isporuka tekla bez vecih problema , zastoj je zbog
proteklih praznika.
Imamo primere da su juce i danas zajedno isle isporuke UA..HU posiljki
koje su u Srbiju stigle od 20.4 do 5.5

@darmar78

Misli se na rok zastite , ali ako UA...HU posiljka dobije status
At local delivery center , AE ne odobrava refund ako se zalis
da nije isporucena na kucnu adresu.

od05.jpg
 
Sve što poručite i što ide preko Cainaoa ide preko Mađarske i dobija UAxxxHU kodove.
Čak i neki plaćeni shipping od 1-3€ gde piše "tracking available" dobija UAxxxHU kod.

Cainao for special goods dobija LPxxxxx kod za praćenje i stiže relativno brzo.
 
Kod mene i dalje od 21.4. Arrive at local delivery office, vidim da su krenule ljudima pošiljke sa tim statusom, pa se iskreno nadam da će i ova moja uskoro.
 
11.04. arrive at local delivery office jos ne stize nista... Bila danas i do poste da proverim, kazu nema na moje ime nista.
 
Od 3 pošiljke (UA...HU) sa statusom od 11.04 local delivery juče stigla samo jedna. Sve je naručeno početkom marta. Ako nešto znači Zemun je u pitanju.
 
@offline71

Ako je kod tebe do 21.04 isporuka tekla bez vecih problema , zastoj je zbog
proteklih praznika.
Imamo primere da su juce i danas zajedno isle isporuke UA..HU posiljki
koje su u Srbiju stigle od 20.4 do 5.5

@darmar78
Ma kakav crni 21.4 ne stižu mi zadnjih mesec dana,aj stigla jedna,poručene u februaru.
@Miki_ pa jbt ne sedim ni ja po ceo dan za kompom/tabletom/telefonom i gledam statuse :)
Poenta je bila da se više ne zna da li će stići pošiljka...
 
Zdravo. I ja imam "problem" sa ovim posiljkama iz Madjarske. Zapravo opcija preko njih je oduvek bila spora . Imam problem sa Kinezima koji bez mog pristanka salju pakete preko "Aliexpress Standard Shipping" sto meni uvek znaci ide prek Madjara. Znaci stagod izaberem od metoda slanja oni teraju svoje i to je to, Cak cesto u ponudi ni nemaju "Aliexpress Saver Shipping" ali cim vide da sam ja porucio iz Srbije ONI posalju tako. Kao tvrde da je tako brze i da ima pracenje.

A to pracenje je tek.. Prvo nije precizno, poslednje sto pise je OUT FOR DELIVERY ili Arrive at local delivery office
Tako stoji i to je to. Naravno ako zatrazite refund ALIEXPRESS ce da odbije automatski tvrdeci da je stiglo u vas grad i postu i da vi to vidite sa njima. A to sto je mozda paket nestao , ukraden na pola puta ili je postar zagubio u nadi da ces ti i zaboraviti na paket nikom nista... Bitno da su Kinezi stavili da ima pracenje. Zapravo tako stite sebe samo. Jer bio paket tebi urucen ili ne ti neces dobiti refund tjs povratak novca. Traze da dokazete da niste dobili paket. Pa ok, slikacu praznu šaku u kojoj držim vazduh.

2 paketa koja su isla preko madjarske stoje na OUT FOR DELIVERY jos od 26. aprila. I docice to verovatno kod mene. Ali me Aliexress sve vise nervira jer ne postuju dogovor oko logistike. Verovatno se tako stite od masovnih refunds iz Srbije kojih su imali dosta u zadnje 2 godine. A i cene im skacu iz mesec u mesec. Ono sto me je recimo kostalo 2 evra pre 3 meseca sada kosta 3,5 evra. Za nas koji vise toga kupujemo oseti se... Naravno nema to veze sa ovim u Ukrajini vec godinama dizu cene postepeno. Proizvod koji je kostao 0,50 evra pre 3 godine sada kosta 3 evra.
 
Poslednja izmena:
Da su cene otisle gore i da nema akcija kao nekada - to je tacno...

Sto se dostave tice , nije kod svih tako lose . Fazon je da se uglavnom javljaju ljudi koji imaju probleme

Evo stizu i ovakve posiljke ( i gomila slicnih za 1-2$ )
sraf.jpg

od052.jpg
 
Nesto se desava sa postom. Na tri adrese i ni jedan paket evo od pre Uskrsa. Pri tome neke posiljke UB... LV od februara nisu stigle i uložio sam Dispute na Aliju, pise da su u tranzitu, valjda putuju na Mars.... Isteklo preko 70 dana. A ove neke preko Madjara takodje pise kod lokslne poste i ne stizu ni u BG ni u NS.... I sumnjam da ce stici jer su kabastije i plasim se da postari to uopste i ne nose. Sta se radi sa tim posiljksma ne znam, ali mislim da je sistemski problem kod nas u posti. Ne verujem da sad svi postari te posiljke Ua... Hu maznu. Mislim da nisu organizovani dobro i da jednistavno nece da nose kabasto pa da vracaju opet, jer ljudi u glavnom rade ili nisu kuci u tom periodu. Sve posilljke imaju brojeve telefona. Mogli su da zaposle nekog da zove redom i da kazu slusajte prispela je posiljka dodjite da preuzmete... nemamo dovoljno postara na terenu.. itt. Ja se ne bih bunio da je to tako. Ali da nestane i nikom nista.... Najgore sto te posiljke preko Madjara imaju delimicno pracenje i to Aliju daje za pravo da odbiju reklamaciju ako predje srpsku carinu, jer onda to vise nije njihova briga.....Prosto ne mogu da svarim da posijlka nesmetano putuje pola sveta i kad taman dodje do odredišta naši mamlazi u posti to pojedu. Znaci od sad samo ima da porucujem sa pracenjem ili ove neke manje bez pracenja koje staju u obicnu kovertu.
Stigle juce i danas posiljke. Nekoliko posiljaka sam isao da podignem u posti ostavljen mi bio papir za preuzimanje jer su bile kabastije, inace su to posiljke sa standardnim brojem za delimično pracenje, free shipping . Neke su bile iz februara preko Letonije, znaci preko tri meseca, neke preko Madjara. Sve u svemu stize polako sve u BG. U NS jos uvek nista, isto cekamo neke iz februara.
 
Meni stigla jedna za koju sam dobio refund, poručena još u decembru prošle godine. Naravno, platiću Kinezu, iako sam u međuvremenu istu stvar poručio i stigla mi
 
Osnovno pitanje je da li su statusi "out for delivery" i "arrived at local delivery office" pouzdani ili nisu, tj. da li je fora kao sa SunYou koji uvek nalepi status da je pošiljka stigla 3 dana posle slanja iz tranzitne zemlje (dešavalo mi se da mi stigne i dan-dva ranije od tog statusa (!) ali najčešće dosta kasnije).
Ako zaključimo da im se može verovati, sledeće pitanje je da li to onda znači da naša Pošta skenira sve pošiljke sa ...HU kodovima i potvrđuje AliExpressu ?
Ako je sve tako, a niko još nije demantovao, onda to dalje znači da je trenutno kod nas ogroman zastoj. Ja u poslednje vreme dobijam pošiljke samo jednom nedeljno i kašnjenje je sve veće. Još imam nekih od 11.04 koje mi nisu isporučene - neke jesu, ali i neke od kraja aprila, kao da ih sve trpaju na neku ogromnu gomilu, pa sortiraju šta im dođe pod ruku. Dakle ako je to u pitanju, a ja nemam neku drugu ideju, onda to znači da nemaju dovoljno ljudi, neće da zaposle još (ili nemaju koga) i/ili ovi koji rade neće da se pretržu jer su nezadovoljni statusom/platama. Možda i za ovo što sad malo više stiže moraju da angažuju nekog sa strane ?
Druga mogućnost, mada je još rano za takvu tvrdnju, je da je loša kontrola i da pošiljke mogu da se kradu bez straha od posledica. Zaista se nadam da nije to u pitanju.
To što AliExpress ne uvažava žalbe za refund ako je pošiljka (navodno) stigla u Srbiju ima donekle smisla - po sistemu "mi smo svoje odradili a ti vidi tu sa tim tvojima". Pretpostavljam da su pravno zaštićeni u tom smislu. Kao što je i naša Pošta koja kaže da nema odgovornost za neregistrovane pošiljke, što je formalno tačno, ali skroz neposlovno.

Imam problem sa Kinezima koji bez mog pristanka salju pakete preko "Aliexpress Standard Shipping" sto meni uvek znaci ide prek Madjara. Znaci stagod izaberem od metoda slanja oni teraju svoje i to je to

Nije do njih, te opcije za slanje nisu ažurirane, tako da šta god da ti piše, sada realno mogu da šalju neregistrovano samo preko AE Shipping i eventualno preko Cainiao Global i Global for special goods (ali to mnogi nemaju kao mogućnost)
 
...
To što AliExpress ne uvažava žalbe za refund ako je pošiljka (navodno) stigla u Srbiju ima donekle smisla - po sistemu "mi smo svoje odradili a ti vidi tu sa tim tvojima". Pretpostavljam da su pravno zaštićeni u tom smislu. ...
Ne to uopšte nema smisla, jedino ima smisla da ne uvaže refund ako pošiljka ima status da je dostavljena ili ako ima status da je primalac odbio dostavu, pa je zato pošiljka vraćena pošiljaocu... To što je pošiljka u nekoj lokalnoj pošti (da li je?) uopšte ne znači ništa jer si ti platio da se pošiljka isporuči tebi u ruke, a ne da čami u nekoj lokalnoj pošti...
 
Ne to uopšte nema smisla, jedino ima smisla da ne uvaže refund ako pošiljka ima status da je dostavljena ili ako ima status da je primalac odbio dostavu, pa je zato pošiljka vraćena pošiljaocu... To što je pošiljka u nekoj lokalnoj pošti (da li je?) uopšte ne znači ništa jer si ti platio da se pošiljka isporuči tebi u ruke, a ne da čami u nekoj lokalnoj pošti...
Ok druže reci ti to sve lepo Alibabi pa neka on prosudi da li si u pravu. Ne interesuje njega da li si ti podigao ili nisi njegova odgovornost je od kine do sletanja u Srbiju a posle je već na lokalnom poštanskom operateru
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno