Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam jednu posiljku UA..HU porucenu 02.03. preko AliExpress Saver Shipping-a, sa poslednjim statusom Arrive at local delivery office - 30.03. i jos uvek nije stigla.

Da li se nekome desavalo da toliko ceka posle tog poslednjeg statusa (Arrive at local delivery office) i da li je to normalno?
 
@nooblez

Imas gomilu raznih iskustava na ovoj temi

Ako posiljka prolazi kroz GPC NS , onda je svasta moguce :(
ali ipak ne bi trebala da kasni mesec dana.

U manjim mestima i po gradskim reonima gde isporuka
tece bez problema , UA...HU posiljke stizu na kucne adrese
za 2-10 dana posle statusa Arrive at local delivery office.
Ako je taj rok duzi , nesto ne funkcionise kako treba.
 
@sasa022

mislim da bi najpametnije bilo da narucim jos jednu jer izlgeda da nema leba od ove 😆, svakako hvala na odgovoru ako bude uopste stiglo javljam cisto da bi ostali imali neke dodatne informacije.
 
Sigurno je već pisano, ali koja je fora sa tim UA..HU pošiljkama. Imam jednu od 21.4. At local delivery office. Pa me baš interesuje jel će stići to uopšte.

Al me generalno zanima koja je priča tu sa tracking brojevima, što recimo ti brojevi ne rade u sistemu naše pošte? Jel su fake brojevi ili?
Imam i ja 2 sa statusom od 19.04. i 3 od 22.04. at local delivery center. Uhvatili nas praznici, ja se nadam da ce sutra biti isporucene. Imam i jednu koja je isla preko UPS-a, gnjave je od 19.04.
 
Kod mene je ovako:

1 pošiljka 6.3 at local delivery office/out for delivery (naručeno 10.2.2022)

2 pošiljke 9.4 at local delivery office
2 pošiljke 11.4 at local delivery office
5 pošiljke 18.4 at local delivery office
4 pošiljke 21.4 at local delivery office
2 pošiljke 25.4 al local delivery office
1 pošijka 26. 4 at local delivery office

Sve naručeno u periodu 8.3-31.3
 
Uhh ipak stigli paketici danas
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    59.3 KB · Pregleda: 82
Juče mi se status paketa update-ovao na "20200 GPC NOVI SAD - Dispatch" (bio je jedan dispatch update pre ovog, pretpostavljam da to znači da se poslao iz carine za poštu).
Stajao je 26 dana na carini, da li je ovo znači da je juče napokon stigao u poštu Novog Sada?
 
Bilo mi malo dosadno pa sam cimao ove iz Pošte. Evo šta su napisali za ove UA pošiljke

Screenshot_20220428-154028_Gmail.jpg
 
UB...LV posiljka koja treba da ide u Makedoniju

I UA..HU cekaju danima , ali oni imaju pracenje za Ux..xx posiljke.

lv-mk.jpg



@NightCrawler

Isto pisu godinama unazad.....
I nista ne menjaju iako imaju svu potrebnu opremu.
 
Prilikom naručivanja izabrao sam "Cainiao Standard For Special Goods". Kinez mi je poslao tracking code LP00508318250695. Kako mogu da saznam preko koje zemlje ide paket?
 
@rubiroza76

Prati na nindzi :)

Ili UD...MY sa totalno nepreciznim statusima posle GMTC
ili RF...LT sa pracenjem do adrese narucioca ( za neiskusne
postoji par zbunjujucih statusa kada posiljka stigne u LT )


lpmy.jpg
 
Prilikom naručivanja izabrao sam "Cainiao Standard For Special Goods". Kinez mi je poslao tracking code LP00508318250695. Kako mogu da saznam preko koje zemlje ide paket?
 
@sasa022

Sale kako ono beše, šta znači status "Out for delivery, At local delivery center" da je stvarno u lokalnoj pošti pa se može očekivati dostava u narednih 10 dana, ili je tek u tranzitnoj zemlji?
 
@Alexxx1

Najbolja opcija je dogovor u lokalnoj posti.
Dogovoris da postar ne nosi posiljke na adresu ,
nego da ih skupljaju i da ces dolaziti par puta mesecno
u postu i preuzimati sta je stiglo.
Ma njihov posao je da raznose pošiljke dobijaju plate za to, bez obzira jel pismo od nekog ovde ili iz kine, ja ne razumem i dalje kako može da se događa da jednostavno ništa ne stiže, da pošiljke ne donose. Ja ne znam kako to dogovaranje može da funkcioniše nismo u srednjem veku i selu sa 50 stanovnika pa da se svi znaju, a i kad bi to radilo meni ne pije vodu da stalno buljim i pratim kad je šta promenilo status jednostavno platio sam očekujem ga na adresi. Ili makar poziv kao što su pre radili za krupnije pakete (registrovane normalno zato su i dostavili). Plus u BG ima zilion ljudi u ovom području ne znam kako poštar može da zna šta je sa kim dogovorio ova pošta na Karaburmi pokriva veliku okolinu i jako mnogo adresa i ljudi. Zadnji registrovan a krupan nije ni zvao poštar nego lepo doneo, kao što i treba i kao što je bilo pre 5 god. Ne znam da li je menjan poštar ili raznose kolima ili kako (pre kad me zvao je kukao da nema gde da stavi pa da dođem). Zato sam se usudio posle duuugo vremena da poručim opet neke neregistrovane na ovu BG adresu i naravno nije stiglo, poručene su još osmog marta (UA HU) i vidim još od 11tog aprila stoji "At local delivery center/office".

Tek kada vidis status
At locat delivery office
onda ocekuj isporuku na kucnu adresu
( da li ce biti za 2 ili 22 dana zavisi od Poste Srbije )
Eto meni je prošlo skoro mesec dana i mislim da to neće ni stići... here we go again, ja ne znam čemu služi pošta srbije

Meni je trenutno oko 80€ "zarobljeno" na tim "at local delivery office"
Jedna stoji od 6.3 i od nje mogu da se oprostim, tj već jesam, a ove druge imaju još 20-30 purchase protection koji neće značiti ništa ako i dalje bude "at local delivery office" jer pare neće vratiti.
I ovo, čemu služi zaštita kupca i "money back guarantee" plaćam unapred nešto što ne vidim na kraju, kako mogu da ne vraćaju pare? Nije problem kupca šxto prodavac šalje nešto bez praćenja i ne zna se gde je. Ili se zna?! Stalno neka siva zona kod tih neregistrovanih i nedoumice kako to funkcioniše, meni nije jasno čemu služi uopšte kod i statusi ako nije tačno. Ako jeste, ako taj status znači da je provereno i 100% ta pošiljka stigla u srbiju dakle da je bar kod skener u našoj pošti prešao preko njega, onda ne znam kako može da se ne isporučuje ljudima, šta da odem tamo u poštu i šta da im uradim da počnu da donose?! Pogotovo ako mi aliexpres ne vrati pare, pa razlupao bih već i jedne i druge, dokle više godinama. Jbt zamislite da ovde u srb sva pisma i pošiljke što ti šalju godinama sa raznih strana, ništa ne dobijaš. Šta se dešava sa svim tim tolikim paketićima. Računi i sudska pisma naravno uredno i tačno stižu.

Nemoj te samo da mislite da je problem u Srbiji i u nasoj posti.
Evo ja više ne znam šta da mislim, nisam pametan, ovo traje minimum 3-4 godine, nemam mogućnost da dobijem išta. Da poručujem na seosku adresu kod roditelja prvo novosadska carina otvara minijaturne bezvredne paketiće i udara 200 din a drugo tamo idem jednom u par meseci znači i kad mi stigne nemam pristup tome ko zna do kad jer mi je 100 km od mene.
Cimao sam druga u BG i poručivao i kod njega na njegovu adresu i opet su polovično stizali, ne svi. A pare da ostavljam kinezima na poklon stvarno više ne mogu.

Dostava preko Letonije ( LV ) je obustavljena !!!
Ostala je tura posiljki sa kraja februara koja je
zbog zatvaranja vazdusnog prostora Rusije preusmerena i
prvo je zaustavljena u Budimpesti , pa je naknadno zavrsila u Rigi.
Vidi se po statusima da li su te posiljke prosledjene iz LVA ka Srbiji ....

UA...HU posiljke stizu uobicajenim tempom ( 20-40 dana ) i
do Srbije imaju precizne statuse.

Zasto se u Posti Srbije ne pusta u rad sistem za evidenciju posiljki
i zasto u nekim reonima/mestima ne funkcionise isporuka na kucne adrese
to je "duga prica"....

I jednu tu LV s kraja februara imam, ta je poručena na tu drugu adresu u selu gde stižu neregistrovane ali ova nije stigla, to je jasno da nije do pošte. Pretpostavljam da će za to bez problema vratiti pare, jer i status pokazuje "leaving transit country"
 
Da li je kod nekog danas bila isporuka ?
( za UA..HU - kog datuma je dobila status At local delivery center ? )

@Čika_Kure

Taj status imaju UA...HU posiljke i znaci da je posiljka stigla u Srbiju...
Posta Srbije nije uvela pracenje neregistrovanih posiljki ,
pa ne postoji evidencija kretanja od GPC Beograd preko
lokalnih PC-a ( postanski centar ) do lokalnih posta.

Posto je u dva navrata bilo po par neradnih dana , sigurno ce
rok dostave u pojedinim reonima biti i preko 10 dana

@Gadjan

U mestima gde ne poznajes postara i gde postoji mogucnost
da komsije pokupe posiljke , treba isprobati preuzimanje
u lokalnoj posti....

Evo ti primer za LV posiljku koja ide u Makedoniju
- pogledaj koliko kasni....


lvmk.jpg
 
Ma nije do toga, ovo je velika firma, ustanova socijalne zaštite, ima kapijicu i interfon, 24h dnevno su ljudi tu. Znači ko god da donosi jedan poštar ili više njih znaju dobro gde treba da se donese i donose redovno razne pošiljke službene ali ređe i privatne. Registrovane takođe uredno donesu i preuzme neko u moje ime.

Evo je moja LV, još 25. februar a sada je maj. A HU su naručene osmog marta i nema ni jednih ni drugih.

ofJZR8y.png
 
Meni je taj status od 29.04 pa cu sacekati bar do sledece nedelje,ako stigne.
 
Okačio sam gore moje statuse.
Imam ih od 11.4 sa tim statusom i ništa nije stiglo.
Taj status imaju UA...HU posiljke i znaci da je posiljka stigla u Srbiju...
Kako znači? Kako mogu da dokažu da je stigla u Srbiju ako nema praćenja?
Gde si vidi da je stigla u Srbiju? Ako se vidi da je stigla u Srbiju znači da ipak postoji neki vid praćenja tih pošiljki čim imaju informaciju da je stigla u Srbiju.
 
Ja imam jednu još od 19.02 koja evo ne stiže više od mesec i po dana iz Niške pošte

Tracking number: UA579239385HU (LP00497259903218)
-------------------------------------------------
Feb 19, 2022 17:20 / 4PX Express / Shipment information received
Feb 20, 2022 17:25 / Aliexpress-Cainiao / Accepted by carrier
Feb 20, 2022 18:30 / 4PX Express / FengGang WHS, 4PX picked up shipment
Feb 20, 2022 18:30 / 4PX Express / FengGang WHS, Shipment arrived at facility and measured
Feb 21, 2022 02:30 / Aliexpress-Cainiao / Fenggang Town, Inbound in sorting center
Feb 22, 2022 02:27 / 4PX Express / FengGang WHS, Depart from facility to service provider
Feb 22, 2022 07:29 / Aliexpress-Cainiao / Fenggang Town, Outbound in sorting center
Feb 22, 2022 20:14 / Aliexpress-Cainiao / Received by line-haul
Feb 23, 2022 04:00 / 4PX Express / CHINA, Hand over to airline
Feb 23, 2022 11:35 / Aliexpress-Cainiao / Export clearance success
Feb 23, 2022 12:00 / Aliexpress-Cainiao / Hand over to airline
Feb 25, 2022 14:25 / Aliexpress-Cainiao / Budapest, Linehaul Arrival
Mar 4, 2022 18:20 / Aliexpress-Cainiao / Arrive at destination country
Mar 12, 2022 16:17 / Aliexpress-Cainiao / Arrive at local delivery office
-------------------------------------------------

Gde da idem, šta da proveravam, koga da cimam za 600din, mrzi me da se bakćem...,
Jedino što još liste kupim od kineza, to stigne. Za ovo drugo sam digao ruke.
Nekad je bilo da retko šta ne stigne u Niš, sad više retko šta da stigne.
A ne verujem da su Kinezi problem, nego domaći nesposobnjakovići i da ne kažem šta...
 
Okačio sam gore moje statuse.
Imam ih od 11.4 sa tim statusom i ništa nije stiglo.

Kako znači? Kako mogu da dokažu da je stigla u Srbiju ako nema praćenja?
Gde si vidi da je stigla u Srbiju? Ako se vidi da je stigla u Srbiju znači da ipak postoji neki vid praćenja tih pošiljki čim imaju informaciju da je stigla u Srbiju.
To se i ja pitam. Jel to "praćenje" ili praćenje, tj radi ili ne radi i da li je sigurna informacija. Jer u tom slučaju masovno će odbijati refund i ljudi će ostajati bez novca, a nije u pitanju poneka sporadična nego tone pošiljki koje se ne isporučuju. I ako je taj status tačan onda šta ostaje, da se organizujemo i grupno idemo sa motkama u poštu... Zadnji put kad je izbio onaj haos na netu i kad digla frka u medijima od strane većeg broja ljudi, udruženo, kad je bio onaj velik zastoj, odjednom krenulo da se isporučuje.

E da, imam i jednu neregistrovanu sa ebay-a i to je vrednost bogami malo ispod 20$ i opet nema praćenje. Za to će leteti glave ako ne dobijem paket ni refund. A taj mi najviše i treba, poručen je još 28. marta a rok su sebi dali čak do 10tog juna. UD563386964YP i dalje piše da je in transit. Ovo su zadnji statusi

Apr 8, 2022 13:41
YANWEN Logistics Package data received LTVNOA

Apr 12, 2022 12:49
YANWEN Logistics Package data received RS
 
^ Za Ebay ne brigaj, ako ne stigne dobijaš refund 100%.
 
Sta se desava na pojedinim adresama , ostaje misterija.....

Ja imam pristup na par AE naloga i stvarno ne pamtim kada
neka od posiljki nije isporucena.

Pisali smo ko zna koliko puta koja dokumentacija postoji na osnovu
koje logisticke kompanije mogu da imaju uvid o kretanju posiljki.

SunYou logistika za neregistrovane LP.... - Ux...xx ( UD...MY ) nikada
nije postavljala precizne statuse.

Za UB...LV je uvek postojao precizan status o prosledjivanju iz LVA.

UA...HU posle statusa at local delivery office
stizu na adrese u roku od 2 do 10 dana


@Gadjan

Tvoja UB...LV je 19.04 prosledjena iz LVA za Srbiju.
Dok je stanje bilo redovno , posle tog statusa
je trebalo 20-30 dana do isporuke na
podrucju koje ide preko GPC Beograd.

Za NS podrucje je u vecini slucajeva period
za dostavu duzi nego preko GPC BG.

Da li si se i koliko puta zalio na
posta.rs/cir/korisnicki-servis/reklamacije.aspx

i da li si pored odgovora da ne prate neregistrovane posiljke
dobijao neki drugi odgovor ?
 
UA...HU posle statusa at local delivery office stizu na adrese u roku od 2 do 10 dana
Eno ti gore moji statusi za pošiljke pa vidi kako stižu za 2 do 10 dana.
Kome ja da se žalim kad pošta kaže da su sve pošiljke podeljene i da ti statusi nisu precizni a carina kaže da nemaju evidenciju da li su ti paketi stigli do Srbije?
 
Nesto se desava sa postom. Na tri adrese i ni jedan paket evo od pre Uskrsa. Pri tome neke posiljke UB... LV od februara nisu stigle i uložio sam Dispute na Aliju, pise da su u tranzitu, valjda putuju na Mars.... Isteklo preko 70 dana. A ove neke preko Madjara takodje pise kod lokslne poste i ne stizu ni u BG ni u NS.... I sumnjam da ce stici jer su kabastije i plasim se da postari to uopste i ne nose. Sta se radi sa tim posiljksma ne znam, ali mislim da je sistemski problem kod nas u posti. Ne verujem da sad svi postari te posiljke Ua... Hu maznu. Mislim da nisu organizovani dobro i da jednistavno nece da nose kabasto pa da vracaju opet, jer ljudi u glavnom rade ili nisu kuci u tom periodu. Sve posilljke imaju brojeve telefona. Mogli su da zaposle nekog da zove redom i da kazu slusajte prispela je posiljka dodjite da preuzmete... nemamo dovoljno postara na terenu.. itt. Ja se ne bih bunio da je to tako. Ali da nestane i nikom nista.... Najgore sto te posiljke preko Madjara imaju delimicno pracenje i to Aliju daje za pravo da odbiju reklamaciju ako predje srpsku carinu, jer onda to vise nije njihova briga.....Prosto ne mogu da svarim da posijlka nesmetano putuje pola sveta i kad taman dodje do odredišta naši mamlazi u posti to pojedu. Znaci od sad samo ima da porucujem sa pracenjem ili ove neke manje bez pracenja koje staju u obicnu kovertu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno