Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Animal
Kosooki ti zna avatar pa poslao žute da uklopi :D
Pišeš prodavcu da ti dostavi novi broj pošiljke a ako ne bude ništa Eva je tu.
 
U kakvom je stanju ova posiljka u odnosu na prosek ?


LP00430444913709
UE886368951KG
 
Vise nema svrhe pratiti , jer apsolutno nema pravila sta i kako radi logistika.
Zahtevajte produzenje zastite do 120 dana i ako posle produzenja roka
ne stigne na adresu pokrenite spor i dobijate refund.

Ista situacija je recimo i za Sloveniju

@Marko279

SunYou - validno je pracenje do GMTC.
Posle toga u najvecem broju slucajeva postave status da je posiljka
posle tri dana stigla na krajnje odrediste ( Srbija ) , a do isporuke na
kucnu adresu nekada prodje i po 2-3 meseca.


SY-KG.jpg
 
@sasa022
A šta se to prati?
Registrovana pošiljka ili nešta drugo? Čitao sam mnogo unazad a Ćita ima jako puno a daleko si i od Džejn.
 
Hvala na odgovoru.

Nisam narucivao nista od 2019. zbog korone. Sada sam odlucio da narucim dva paketa.
Drugi je registrovan i preuzeo sam ga danas.




Ono sto me je zabrinulo je sto pise: pokusaj urucenja juce i ostavljen izvestaj, medjutim, nije ostavljen nikakav izvestaj. To se i ranije desavalo.
Ako nije ostavljen izvestaj za ovaj prvi neregistrovan paket jedino periodicnom proverom u posti moze da se preuzme.

2021.02.09. airline arrived at destination country, poslednje pracenje, najverovatnije ne vredi vise proveravati
2021.02.20. bio sam u posti, nema, niti je vraceno
2021.03.01. bio u posti
2021.03.05. bio u posti, [preuzeo prvi paket]




zanimalo me je samo prosecno vreme cekanja, u kom periodu je najverovatnije da ce stici i kada da ga lovim.

ukoliko se:
1. ceka i do 2-3 meseca,
2. poslednji status pracenja nije pouzdan
onda nista se ne moze precizno odrediti.





desilo se vise puta da nije ostavnjen izvetaj.
registrovana mi ni jednom nije promakla, samo kazem "niste ostavili izvestaj a pise da jeste".
neregistrovane nisu dosle ukupno 3 u prethodnih nekoliko godina. Za poslednju kaze "bila je jedna za vas per 12 dana i vracena je".

Zbog neostavljanja izvestaja, da nije korone, navracao bih u postu na svakih 5 dana, pa nek se cude.
 
VR405027213YP

Da li ovo ima full tracking? Poručeno s ebay-a, vrednost 53$ poštarina 2$ veoma se nadam da ima pravi tracking...

Ima li možda skorijih iskustava za takve pošiljke, koliko u proseku putuju? Ne znam ni kako se šalje, pošta navodno yanwen.
 
Imaćeš u narednim danima sasvim novi broj i biće R(malte ne full) a ako ide mimo pošte računaj na carinu i špeditera i dodatne troškove (konvertuj u EUR na dan prispeća). Javi za neki dan ako budem tu jer mi admini prete a ne odgovaraju na poruke
 
@Mashinac
@Marko279

Od 1.1.2021 su kao obaveza uvedene elektronske carinske deklaracije u postanskom saobracaju
tako da za svaku posiljku postoji evidencija.

Pitanje je zasto i dalje Cainiao postavlja nerealne statuse ???


Postu Srbije ne vredi komentarisati :(

Umesto SMS-a postari i dalje POVREMENO ispisuju "kartoncic" kao da jos uvek zive u 20. veku

Pratite registrovane posiljke i uvek kada vam postar ne ostavi izvestaj ( "kartoncic" ) pisite prijavu.
Posle par prijava ce kontrolori i postari i za neregistrovane posiljke zvati ili slati poruke.
 
@sasa022
Čitao sam unazad debelo ali je kod tebe problem što nemaš memoriju pa vidim da još uvek ne razlikuješ registrovanu i neregistrovanu pošiljku. Ti postaješ vlasnik pošiljke kada ga primiš (paket) i tek tad možeš da komentarišeš a to šta rade pošte možeš u svakom trenutku da vidiš kada si pošiljalac
 
Za pošiljku sunyou SYRM pitao Kineza za drugi broj,poslao i sad je u formatu RFxxxLT koji ima praćenje u našoj pošti
 
@bosiljak

Molim te da ne zaboravis da postavis statuse kada stigne
da se vidi razlika izmedju SunYou - Cainiao statusa za SYRM kod i za RF...LT.

Imali smo primere sredinom januara , pa da ne ponavljamo celu pricu.
 
Stigli paketi , jedan narucen 22.01 iz US. Poslednja informacija da je na carini od 16-og februara, ali je danas stigao na kucnu adresu.
Drugi sa Ali-a , narucen 31.01. Danas isto stigao.
 
Pa dobro nije toliko strasno za sad.
Ja sam jedan porucio 04.03 i ocekujem optimisticno krajem aprila :). Sve pre toga je dobro.
A lepo su se ogranicili i sa rokovima: 30-50 dana.
 
Pozdrav svima, nov sam u ovome pa mi treba mala pomoc , ranije sam kao gost posecivao ovaj forum ali sad posle promene njegovog izgleda ne mogu da nadjem neke stranice sa informacijama koje mi trebaju pa pitam ovako ako neko zna.
Porucio sam za vikend preko JOOM-a robu gde je free shiping a cena je bila oko 20$ , danas prodavac poslao i prvi put vidim ovakvu sifru za pracenje CNBAQxxxxxxxxxx koje ima alternativu koja je UVxxxxxxxxxxDE i pise da je DHL global mail . Da li to ide preko Nemacke i kakav je to DHL kad je free shiping i da li neko ima iskustva sa brzinom dostave ovim nacinom ???
 
Nasao sam resenje za ono sto sam pitao na prosloj stranici. Za pakete koji su krenuli preko Uzbekistana i dobili nalepnicu pa su iz nekog razloga posle isli preko Malezije..
Na UD**MY a ispod na prvom papiru pise UV**UZ..
E sada problem je bio sto ne moze nikako da se nadje broj LP*** koji je izvorno na Aliju, taj broj se nalazi na prvom to jest trecem papiru na paketu treba sve pazljivo i lepo odlepiti i ima i LP*** broj pa se tacno moze znati sta je sta.
 
^ Imam i LP*** i UV***KG broj poslat još 18.01, navodno od 01.02 na našoj carini od tada ni traga od njega...
Kad znam LP broj kako mi to pomaže da saznam gde je paket?
 
^ Imam i LP*** i UV***KG broj poslat još 18.01, navodno od 01.02 na našoj carini od tada ni traga od njega...
Kad znam LP broj kako mi to pomaže da saznam gde je paket?
Nikako... nije registrovana posiljka , to UZ. KG , LV i sl .samo pokazuje koja je zemlja tranzitni centar gde se sabiraju posiljke iz KIne a odatle najcesce vozom dolaze ovamo a to neki put traje i po 60 do 90 dana a sve zbog pandemije , problema sa organizacijom i lose organizacije u tranzitnim centrima .
Ako je LP, SY, UD i sl to su sve oznake za "neregistrovane" posiljke koje nemaju pravo pracenje za nas konacne primaoce samo one sa R oznakom mogu da se prate do kraja tj do nase carine i poste a cak i to ne moze uvek jer svi znamo kako rade nasa " drzavne " preduzeca .
 
Da li je neko koristio banggood express shipping zna li neko nešto više o njemu.Da li je to DHL samo zamaskiran bangood imenom a ustvari je kao aliexpress premium shipping
 
^ Imam i LP*** i UV***KG broj poslat još 18.01, navodno od 01.02 na našoj carini od tada ni traga od njega...
Kad znam LP broj kako mi to pomaže da saznam gde je paket?
Ne pomaze ti nikako, pomaze samo da se zna koji je paket tacno u pitanju ako si recimo narucio par istih stvari od razlicitih prodavaca kao ja one steznike za kolena i jos nesto pa mi je neko poslao one koje nisam narucio pa da utvrdim ko je..

Ti statusi su lazni i nemaju veze sa mozgom.
 
Da li je neko koristio banggood express shipping zna li neko nešto više o njemu.Da li je to DHL samo zamaskiran bangood imenom a ustvari je kao aliexpress premium shipping
Vidi u nacelu ja sam vrlo oprezan prema cenama shipinga od par $ to je stvari obicna posta samo je prodavac deo cene prebacio u shiping, doduse ima i postenih pa ti posalju sa registrovanom postom za koju imas pracenje . e sad ako je shiping 15-20 i vise $ to je najverovatnije neka vrsta DHL-a, Fedex-a i sl koja brzo stigne i ima pracenje preko maticnih firmi . Moras biti oprezan sa tim ciframa jer kod nas u zbir za carinu ulaze i cena proizvoda i cena shipinga a i za pdv . Uglavnom po mom iskustvu ako predmet koji si narucio nije nekih velikih gabarita i tezine uglavnom prodje ispod radara carine i dobijes ga na ruke bez dazbina, meni su prosili tako neki smart satovi i cak sonar za pecanje od 80$ za koji sam samo platio 600 din za takse tj PDV jer su mislii da je nesto drugo i u deklaraciji sa carine stoji da je to Wiraless kamera ( nema blage veze ) ali se ne zalim .
 
SUNYOU SYRM XXXXX sa kasnijim kodom RFXXXXXLT dobio od prodavca,stigao danas poručen 12.02.2021(NIŠ)
 
Vidi u nacelu ja sam vrlo oprezan prema cenama shipinga od par $ to je stvari obicna posta samo je prodavac deo cene prebacio u shiping, doduse ima i postenih pa ti posalju sa registrovanom postom za koju imas pracenje . e sad ako je shiping 15-20 i vise $ to je najverovatnije neka vrsta DHL-a, Fedex-a i sl koja brzo stigne i ima pracenje preko maticnih firmi . Moras biti oprezan sa tim ciframa jer kod nas u zbir za carinu ulaze i cena proizvoda i cena shipinga a i za pdv . Uglavnom po mom iskustvu ako predmet koji si narucio nije nekih velikih gabarita i tezine uglavnom prodje ispod radara carine i dobijes ga na ruke bez dazbina, meni su prosili tako neki smart satovi i cak sonar za pecanje od 80$ za koji sam samo platio 600 din za takse tj PDV jer su mislii da je nesto drugo i u deklaraciji sa carine stoji da je to Wiraless kamera ( nema blage veze ) ali se ne zalim .
Da dobio sam odgovor od banggooda da je dhl ili fedex. Otpada definitivno ta varijanta. Nije mi ni potreban express shipping ali je jedini shipping na tom itemu taj express.
 
A nema da prebaciš skladište i te fore? Meni često ponudi express shipping kada je skladiše u EU, a ako ima opcija za CN, onda ponudi i regularan 6-7-8 dolara shipping.
 
^ I kod mene tako stoji, napisali mi kolege da je to suštinski lažni status pošiljke, ko zna gde je.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno