Pracenje posiljki

akki

Super Audio CD
VIP član
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poena
48
Danas dosao kod bake u posetu, postar kralj ostavio komsiji paket ispred vrata... ko zna koliko je paketa tako nestalo...

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
Danas stigao LV zadnji status 29.11. To rešili da očiste magacine onih što nemaju elektronsku dokumentaciju :D. Poštari ne nose veće pošiljke već ostavljaju obaveštenje bez obzira da li su R ili U. Poštar mi danas doneo na vrata veću pošiljku jer je ok lik inače im to pravilo važi odavno.

ytrewq

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.01.2006
Poena
18
Da li je neko skoro dobijao neke pošiljke sa Alija preko opcije Cianiao Standard for Special Goods.Da li neko ima iskustvo sa ovim trackingom. Kod koji sam dobio od prodavca je klasican LP XXXXXX kod Na global cianiao trackingu kao i na post ninja dobijam i drugi RF xxx LT kod ali ga naša pošta ne nalazi iako piše da je stiglo u Srbiju.
Da ti odgovorim sa malim zakašnjenjem - to se u suštini na kraju svodi na Cainiao Global, dakle vozom preko Uzbekistana, Kirgistana i sl. Rok isporuke je takođe isti, ali je značajna razlika što npr. predmete koji sadrže baterije (ne samo LiIon nego čak i button cell) ili čak i najmanje količine zapaljivih tečnosti (npr. alkoholni markeri sl.) možeš formalno da naručiš samo na taj način (prođe neki put i ovim običnim metodama, ali u poslednje vreme sve češće vraćaju nazad prodavcu ako nije poslato preko Cainiao for Special Goods)

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
Proizvodi sa baterijom bez obzira da li je ugradjena ili zamenjiva se posebno tarifiraju za transport jer se smatra rizičnim i uglavnom ide železnicom jer je jeftinije.

ciprijani

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
06.10.2020
Poena
3
Kako da ispratim posiljku koju sam poslao za USA?
Zanm da nema nasa zemlja razmenu podataka sa USA postom, pa me zanima da li ima neki alternativni nacin

kalehrl

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
27.03.2007
Poena
38
Kakva je ovo dpd local sluzba iz UK?
Poslat mi je paketic preko njih pa ima li ko ideju ko to dostavlja po Srbiji?

qwerty96

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
19.02.2013
Poena
18
Mene interesuje preko koga ide dostava koja se narucuje preko sajta SportsDirect? Mada sam siguran da necu dobiti odgovor, jer kako je promenjen sajt... vec nedeljama takoreci niko nista ne pise. Tako da ispada realno glup potez ovo azuriranje foruma.

kalehrl

HGST Deathstar
Učlanjen(a)
27.03.2007
Poena
38
Već je poleteo ka nama.
Planiraju dostavu u ponedeljak, 8.3.
Ide brzo.

Animal

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poena
48
Do 50e nemas nista kod DHL-a.
Meni vise ni ne otvaraju pakete da gledaju fakturu unutra jer sada ide elektronska faktura gde imaju sve pa samo proslede paket ako je ispod 50e..
Naravno ovo se odnosi na neke iole krstene zemlje, iz Kine ce verovatno da otvaraju i dalje.

Elem, posto je UB*LV resio i iskasapio LP**, sada su pocele da stizu LP***, medjutim ja ne mogu nista da rastumacim nema trika sta je sta i od kada je koje cudo.

LP*** stoji na Aliju, na paketu pise UD**MY a ispod na prvom papiru pise UV**UZ, dakle tri potpuno razlicita broja za jedan paket, kako odrediti sta je sta ja pojma nemam, a imam da se zalim za svasta nesto..

Animal

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poena
48
Ma jok to sam probao pre pisanja ovde. Jednostavno ja ne znam sta su oni ovo uradili, ali ovo nije moguce bukvalno.
LP da predje u UV**UZ a preko njega UD**MY.
Kao da je krenulo preko Uzbekistana pa iz nekog razloga se odustalo pa otislo preko Malezije, nema nikakve logike da je islo u Kina - Uzbekistan - Malezija - Srbija, mislim nista me ne bi iznenadilo ali nema nikakve ni logike ni smisla.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
Čini mi se da u HK dobijaju novi broj pa je moguće da su odustali od jedne rute i prešli na drugu pa zato je prelepljeno. Ispada da je išlo preko Malezije. Trebalo bi da kod adrese postoji LP broj i ako je vidljiv jedino tako da znaš koja je koja pošiljka ili probaj na Ninja da kreneš od MY broja odnosno da kreneš unazad

jocar96

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
22.02.2015
Poena
18
Stigao SpeedPAK za tačno 28 dana. Pošto je u pitanju jug, verovatno bi BG i gore stiglo 3-4 dana brže.

Samo neka ostane ovako :)

Animal

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
09.09.2013
Poena
48
Ma ne moze nista sve sam ja to probao zato sam ovde i pitao..
Sada nemas trika da udjes koja je posiljka odakle ako si narucivao iste stvari sa razlicitih mesta.

Recimo samo jedan primer ja sam narucio steznike za kolena potpuno iste iz dve radnje, zelene boje, iz jedne stiglao zelen iz druge zut.. E sada iz koje su poslali zut nema sanse da saznam jer imaju tri broja koji nigde se ne poklapaju i ne moze da se isprati odakle je sta..

Realno UB*LV sada najbrzi oko mesecak dana, S** ide preko Belgije treba bezmalo dva meseca, LP** ide preko Malezije, Kirgistana i ko zna cega jos.. isto 40+ dana..

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
@Animal
Kosooki ti zna avatar pa poslao žute da uklopi :D
Pišeš prodavcu da ti dostavi novi broj pošiljke a ako ne bude ništa Eva je tu.

Marko279

Flash Drive
Učlanjen(a)
07.01.2009
Poena
1
U kakvom je stanju ova posiljka u odnosu na prosek ?

LP00430444913709
UE886368951KG

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
48
Vise nema svrhe pratiti , jer apsolutno nema pravila sta i kako radi logistika.
Zahtevajte produzenje zastite do 120 dana i ako posle produzenja roka
ne stigne na adresu pokrenite spor i dobijate refund.

Ista situacija je recimo i za Sloveniju

@Marko279

SunYou - validno je pracenje do GMTC.
Posle toga u najvecem broju slucajeva postave status da je posiljka
posle tri dana stigla na krajnje odrediste ( Srbija ) , a do isporuke na
kucnu adresu nekada prodje i po 2-3 meseca.

SY-KG.jpg

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
@sasa022
A šta se to prati?
Registrovana pošiljka ili nešta drugo? Čitao sam mnogo unazad a Ćita ima jako puno a daleko si i od Džejn.

Marko279

Flash Drive
Učlanjen(a)
07.01.2009
Poena
1
Hvala na odgovoru.

Nisam narucivao nista od 2019. zbog korone. Sada sam odlucio da narucim dva paketa.
Drugi je registrovan i preuzeo sam ga danas.

Ono sto me je zabrinulo je sto pise: pokusaj urucenja juce i ostavljen izvestaj, medjutim, nije ostavljen nikakav izvestaj. To se i ranije desavalo.
Ako nije ostavljen izvestaj za ovaj prvi neregistrovan paket jedino periodicnom proverom u posti moze da se preuzme.

2021.02.09. airline arrived at destination country, poslednje pracenje, najverovatnije ne vredi vise proveravati
2021.02.20. bio sam u posti, nema, niti je vraceno
2021.03.01. bio u posti
2021.03.05. bio u posti, [preuzeo prvi paket]

zanimalo me je samo prosecno vreme cekanja, u kom periodu je najverovatnije da ce stici i kada da ga lovim.

ukoliko se:
1. ceka i do 2-3 meseca,
2. poslednji status pracenja nije pouzdan
onda nista se ne moze precizno odrediti.

desilo se vise puta da nije ostavnjen izvetaj.
registrovana mi ni jednom nije promakla, samo kazem "niste ostavili izvestaj a pise da jeste".
neregistrovane nisu dosle ukupno 3 u prethodnih nekoliko godina. Za poslednju kaze "bila je jedna za vas per 12 dana i vracena je".

Zbog neostavljanja izvestaja, da nije korone, navracao bih u postu na svakih 5 dana, pa nek se cude.

Gadjan

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poena
38
VR405027213YP

Da li ovo ima full tracking? Poručeno s ebay-a, vrednost 53$ poštarina 2$ veoma se nadam da ima pravi tracking...

Ima li možda skorijih iskustava za takve pošiljke, koliko u proseku putuju? Ne znam ni kako se šalje, pošta navodno yanwen.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
Imaćeš u narednim danima sasvim novi broj i biće R(malte ne full) a ako ide mimo pošte računaj na carinu i špeditera i dodatne troškove (konvertuj u EUR na dan prispeća). Javi za neki dan ako budem tu jer mi admini prete a ne odgovaraju na poruke

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
48
@Mashinac
@Marko279

Od 1.1.2021 su kao obaveza uvedene elektronske carinske deklaracije u postanskom saobracaju
tako da za svaku posiljku postoji evidencija.

Pitanje je zasto i dalje Cainiao postavlja nerealne statuse ???

Postu Srbije ne vredi komentarisati :(

Umesto SMS-a postari i dalje POVREMENO ispisuju "kartoncic" kao da jos uvek zive u 20. veku

Pratite registrovane posiljke i uvek kada vam postar ne ostavi izvestaj ( "kartoncic" ) pisite prijavu.
Posle par prijava ce kontrolori i postari i za neregistrovane posiljke zvati ili slati poruke.

Mashinac

Flash Drive
Učlanjen(a)
13.02.2021
Poena
28
@sasa022
Čitao sam unazad debelo ali je kod tebe problem što nemaš memoriju pa vidim da još uvek ne razlikuješ registrovanu i neregistrovanu pošiljku. Ti postaješ vlasnik pošiljke kada ga primiš (paket) i tek tad možeš da komentarišeš a to šta rade pošte možeš u svakom trenutku da vidiš kada si pošiljalac

bosiljak

Flash Drive
Učlanjen(a)
17.12.2015
Poena
1
Za pošiljku sunyou SYRM pitao Kineza za drugi broj,poslao i sad je u formatu RFxxxLT koji ima praćenje u našoj pošti

sasa022

3.5" Floppy
Učlanjen(a)
14.11.2004
Poena
48
@bosiljak

Molim te da ne zaboravis da postavis statuse kada stigne
da se vidi razlika izmedju SunYou - Cainiao statusa za SYRM kod i za RF...LT.

Imali smo primere sredinom januara , pa da ne ponavljamo celu pricu.

Vrh Dno