Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@qwerty96

19.2 prosledjeno iz Letonije
jedna posiljka je stajala vise od mesec dana u Letoniji , druga je prosledjena u roku od 2 dana.

2 posiljke od istog dobavljaca isto iz prve nedelje januara su stigle - jedna preko LV , druga preko BE.
Ove UB___LV su Cainiao - Yanwen , ova preko Belgije je bila Yanwen ( uz doplatu od 0,5$ )

Ono sto se ne menja i sto najvise iritira je Cainiao status - Arrive at destination i
izostanak statusa ako i kada posiljka stvarno dodje u Srbiju.
 
Ne bih nikada rekao da cu ovo reci ali UB**LV kida :D
Ispod mesec dana..
Sada LP** idu sporije od UB*LV, eto nasi u Posti odlucili da malo promene da sada zadrzavaju LP* a da pustaju UB**LV.. nadam se da su u one najnevernije Tome sada shvatile da nasa Posta nista ne zadrzava nego da jednostavno to tako ide.

Sada LP** stizu preko nekih boze ti me sacuvaj zemalja a UB**LV se malo ubrzao.
 

Prilozi

  • ublv.jpg
    ublv.jpg
    343 KB · Pregleda: 39
Tako je, LP je mnogo usporio.Sada mi LP stize iz Uzbekistana,Kirgistana i cak jedna promenila tracking na Malezija Post, UDxxxMY.Imam jos neke posiljke koje su stigle u Srbiju krajem Januara i jos ih nema,imam neke koje su stigle pocetkom Februara pa cekam da stignu,ali nece skoro sigurno.
 
E a sada kao za inat ali kao za inat gotovo salju sve sa LP*** pre a pre sa UB**LV, znaci kao da namerno to rade.
 
Pravi,poslovan eBay kinez:

Lepo pita pre slanja,proveri,poslao Speedpak postom jutros i vec danas krenuo paket:

thanks for your prompt reply.
I will send the package to you today.​



Your previous message​
Hello

It's okay to send the package, I'll wait​


Hello. I contacted the logistics company. Now only economic logistics can be delivered to SERBIA, REPUBLIC OF. Shipping time may take 30-40 days.
If you are willing to wait, I can send the package to you tomorrow.
If you need a refund, I will refund the money to you as soon as possible.
Looking forward to your reply
best wishes
Savour​
 
Takvih je jedan u pedeset njih iz mog iskustva.

Inace one brojeve SYRM**, pitao sam Kineza da li moze da mi da kako broj koji posle prelazi u RF**LT jer ne mogu ovaj prvi da pratim od jednog trenutka, rekao da moze cim paket sleti u tranzitnu zemlju da ce da mi posalje, izgleda da oni mogu da vide taj prebacaj u novi broj, pa eto trazite od ''svog'' Kineza da vam ga dostavi da mozete da pratite kao ljudi.
 
Drugari, molim za pomoc. Paypal mi drzi sredstva na cekanju dok se ne potvrdi isporuka. Ja sam ubacila broj posiljke koja je poslata u USA, i stigla je pre par dana javili su mi, ali nasa posta ne azurira status...ni na nindzi nema nista posle "transport izmenicna posta". Ne mrda status... Sta raditi, jel toj posiljci dodeljen neki drugi broj, kako da udjem u trag? Hvala
 
U USA je sasvim drugi način označavanja pošiljki i naša pošta nema ništa sa tim, ne dobija USA broj i zato imaš samo praćenje do izmenične pošte. Moraš da čekaš potvrdu prijema pošiljke ili ako je istekao rok za slanje da u pošti pokreneš potražni postupak. Da li se nešta promenilo od 01.01.2021 kada je krenulo sa elektronskom dokumentacijom pojma nemam.
Post automatically merged:

U USA je sasvim drugi način označavanja pošiljki i naša pošta nema ništa sa tim, ne dobija USA broj i zato imaš samo praćenje do izmenične pošte. Moraš da čekaš potvrdu prijema pošiljke ili ako je istekao rok za slanje da u pošti pokreneš potražni postupak. Da li se nešta promenilo od 01.01.2021 kada je krenulo sa elektronskom dokumentacijom pojma nemam.
 
Koliko se od prilike ceka da paket prodje carinu? Cekam jedan paket iz Usa, i kao da je stigao na carinu i tako stoji od 16-og feb. I jedan sa Alia isto stoji od 16-og.

Opera Snapshot_2021-02-24_113819_parcelsapp.com.png
 
Stiglo mi je juče 5 paketića, sve gluposti Cainao.
Od toga 2 naručena 11.01., dva 12.01. i jedan 24.01. Od tih iz prve ture nije stigao jedan koji ima LP praćenje, naručen 12.01. Svi sem jednog (LP...) su bili Ub..Lv. Još 4 su u transportu, s tim da su kasnije poručeni i još su u Kini, verovatno će kasniti zbog NG njihove
 
LPxxxxxx (UVxxxxxxUZ) stigla za 35 dana

Čekam jednu SpeedPAK i po trenutnim statusima bi trebalo da stigne u roku od 20-23 dana ili će možda ponovo zakucati.
 
Danas dosao kod bake u posetu, postar kralj ostavio komsiji paket ispred vrata... ko zna koliko je paketa tako nestalo...
 
Danas stigao LV zadnji status 29.11. To rešili da očiste magacine onih što nemaju elektronsku dokumentaciju :D. Poštari ne nose veće pošiljke već ostavljaju obaveštenje bez obzira da li su R ili U. Poštar mi danas doneo na vrata veću pošiljku jer je ok lik inače im to pravilo važi odavno.
 
Da li je neko skoro dobijao neke pošiljke sa Alija preko opcije Cianiao Standard for Special Goods.Da li neko ima iskustvo sa ovim trackingom. Kod koji sam dobio od prodavca je klasican LP XXXXXX kod Na global cianiao trackingu kao i na post ninja dobijam i drugi RF xxx LT kod ali ga naša pošta ne nalazi iako piše da je stiglo u Srbiju.
Da ti odgovorim sa malim zakašnjenjem - to se u suštini na kraju svodi na Cainiao Global, dakle vozom preko Uzbekistana, Kirgistana i sl. Rok isporuke je takođe isti, ali je značajna razlika što npr. predmete koji sadrže baterije (ne samo LiIon nego čak i button cell) ili čak i najmanje količine zapaljivih tečnosti (npr. alkoholni markeri sl.) možeš formalno da naručiš samo na taj način (prođe neki put i ovim običnim metodama, ali u poslednje vreme sve češće vraćaju nazad prodavcu ako nije poslato preko Cainiao for Special Goods)
 
Proizvodi sa baterijom bez obzira da li je ugradjena ili zamenjiva se posebno tarifiraju za transport jer se smatra rizičnim i uglavnom ide železnicom jer je jeftinije.
 
Kako da ispratim posiljku koju sam poslao za USA?
Zanm da nema nasa zemlja razmenu podataka sa USA postom, pa me zanima da li ima neki alternativni nacin
 
Kakva je ovo dpd local sluzba iz UK?
Poslat mi je paketic preko njih pa ima li ko ideju ko to dostavlja po Srbiji?
 
Mene interesuje preko koga ide dostava koja se narucuje preko sajta SportsDirect? Mada sam siguran da necu dobiti odgovor, jer kako je promenjen sajt... vec nedeljama takoreci niko nista ne pise. Tako da ispada realno glup potez ovo azuriranje foruma.
 
Do 50e nemas nista kod DHL-a.
Meni vise ni ne otvaraju pakete da gledaju fakturu unutra jer sada ide elektronska faktura gde imaju sve pa samo proslede paket ako je ispod 50e..
Naravno ovo se odnosi na neke iole krstene zemlje, iz Kine ce verovatno da otvaraju i dalje.

Elem, posto je UB*LV resio i iskasapio LP**, sada su pocele da stizu LP***, medjutim ja ne mogu nista da rastumacim nema trika sta je sta i od kada je koje cudo.

LP*** stoji na Aliju, na paketu pise UD**MY a ispod na prvom papiru pise UV**UZ, dakle tri potpuno razlicita broja za jedan paket, kako odrediti sta je sta ja pojma nemam, a imam da se zalim za svasta nesto..
 
Ma jok to sam probao pre pisanja ovde. Jednostavno ja ne znam sta su oni ovo uradili, ali ovo nije moguce bukvalno.
LP da predje u UV**UZ a preko njega UD**MY.
Kao da je krenulo preko Uzbekistana pa iz nekog razloga se odustalo pa otislo preko Malezije, nema nikakve logike da je islo u Kina - Uzbekistan - Malezija - Srbija, mislim nista me ne bi iznenadilo ali nema nikakve ni logike ni smisla.
 
Čini mi se da u HK dobijaju novi broj pa je moguće da su odustali od jedne rute i prešli na drugu pa zato je prelepljeno. Ispada da je išlo preko Malezije. Trebalo bi da kod adrese postoji LP broj i ako je vidljiv jedino tako da znaš koja je koja pošiljka ili probaj na Ninja da kreneš od MY broja odnosno da kreneš unazad
 
Stigao SpeedPAK za tačno 28 dana. Pošto je u pitanju jug, verovatno bi BG i gore stiglo 3-4 dana brže.

Samo neka ostane ovako :)
 
Ma ne moze nista sve sam ja to probao zato sam ovde i pitao..
Sada nemas trika da udjes koja je posiljka odakle ako si narucivao iste stvari sa razlicitih mesta.

Recimo samo jedan primer ja sam narucio steznike za kolena potpuno iste iz dve radnje, zelene boje, iz jedne stiglao zelen iz druge zut.. E sada iz koje su poslali zut nema sanse da saznam jer imaju tri broja koji nigde se ne poklapaju i ne moze da se isprati odakle je sta..

Realno UB*LV sada najbrzi oko mesecak dana, S** ide preko Belgije treba bezmalo dva meseca, LP** ide preko Malezije, Kirgistana i ko zna cega jos.. isto 40+ dana..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno