Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni je stigao danas wi-fi adapter ali u HR koji je išao preko Belgije, trebalo mu je 18 dana. Čini mi se da mi je i bežični miš stigao u HR preko Holandije, nadam se za 1-2 dana da će biti isporučen na adresu. Ta pošiljka je u tranzitu 19 dana do sada.Screenshot_20201221_201058.jpgScreenshot_20201221_200819.jpg

Poslato sa Nova 5t
 
Ima jos zaostalih posiljki koje su u oktobru i novembru prosledjene iz LV.
Za gomilu LP ( SunYou ) odavno pise Last mile / Arrive at destination airport - Serbia

Po koja od sa gomile od 11.11 stigne , ali generalno idu veoma sporo.

Iz Poste cute kao zaliveni :mad:


@ Gilgamesh

Holandjan je tek krenuo ka Hrvatskoj - ocekuj ga tek u januaru.
 
Ja veceras odem do poste da proverim da li ima neka posiljka,kad gle cuda 2 od Novembra,pitam zenu da li ima neki zastoj u GPC ker mi ne stize nista a imam posiljke jos od 01.10. i nisi jos stigle,kaze da pogledam i nadje 2 iz Novembra pristigle 17.12 kod mene u postu a niko ih nije doneo,kao niko danas nije nosio.Mogu misliti koje se sve posiljke ili vratile,ili pokradene ili otisle na aukciju.Strasno sta se radi u posti.Sada moram proveravati na par dana da li je nesto stiglo.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
Da, tako i treba. Ja obicno idem uvek jednom nedeljno.
Da ne prodju onih 5 dana i da vrate paket nazad (odnosno stave ga u dzep ako nema pracenje :) )
 
Sve bi i kod mene bilo kako si i rekao, da nije problem, kao sto napisah:

- broj za pracenje se ne poklapa
- ni jedan prodavac od koga sam kupovao nema mindjuse
- danas unesem broj i vidim da je trebao da stigne u estoniju

iz svega gore navedenog proizilazi da nemam nikakve veze sa robom koju sam primio i da je trebalo da zavrsi u estoniji a ipak moja adresa na kutiji. luda kuca

Pogresili oni ocigledno u sortiranju i prelepljivanju posiljaka, desava se svakako, e sada kako ces to dokazati i sta ces uraditi pored nerazumnih Kineza sto misle da svako hoce da ih prevari, ostaje ti samo da se cimas sa njima i nadas se da je sa druge strane razumno bice.

Koliko ovo nema veze s mozgom sta se desava stigao danas neregistrovani Holandjanin porucen iz Kine 05.12, stigao u Holandiju 14.12, danas 22 stigao.
Porucen registrovani paket iz Kine, narucen 26.11, 03.12 stigao u Holandiju, i dalje cami tamo i jos nije stigao a ovaj neregistrovani stigao i ako je stigao dosta kasnije od njega, valjda treba prvo da salju ove sto cekaju duze a ne da ih samo zatrpavaju..
 
Poslato iz Frankfurta iz logistickog centra jos 11 decembra i nema da se pojavi na pracenju kod nase poste. Ranije se uvek pojavi posle par dana. Isto iz USA narucio preko iherba napustilo Cikago 9 dec. i nema da se pojavi kod nas. Da li jos nekom kasne statusi.
 

Prilozi

  • Screenshot_2020-12-23 Universal Parcel Tracking - Global Package Tracking .png
    Screenshot_2020-12-23 Universal Parcel Tracking - Global Package Tracking .png
    5.8 KB · Pregleda: 92
Meni je EMS pošiljka stigla u Frankfurt 29.11, u Srbiju ušla 12.12. Verovatno obične idu i sporije.
 
@ AmilDinsio

Dovoljno je da procitas sta smo pisali u protekle dve nedelje i sve ce ti biti jasno.

Nemacka posta je drasticno usporila i to obavestenje imas i na njihovom sajtu , a i na
sajtovima posta u regionu.

Pogledaj kojom trasom idu posiljke iz USA pa povezi zasto kasne...
 
@sasa022 Hvala na informaciji. Nisam narucivao skoro pa nisam pratio temu. Ni Svabe nisu sto su bile.
 
Bgm, mogla bi ova posiljka i pre nove godine da stigne :)

Pogledajte prilog 294568

Slicno kao i kod mene, samo sam ja narucio u drugoj drzavi u EU nesto za prijatelja.

nl-post.jpg
 
Danas u Izmeničnu pristigao registrovani Turčin koji je iz Istanbula krenuo 16.12. Malo me je zbunio jer sam navikao da Turci stižu petkom.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Danas stigao paketic porucen 26.11. preko SYRM********, dobio broj kasnije RF*********LT, zanimljivo da na paketicu pise ''no signature'', a opet je broj za puno pracenje i potpisao sam prijem.
14.12. je poslat za Srbiju, stigao 22, tako da eto neko okvirno vreme iz Litvanije za nas..

Koliko su brzi Holandjani iz Kine za Holandiju, a toliko spori iz Holandije ka nama, da je ista brzina, stizali bi za 10-setak dana...
17 naruceno 23 stiglo u Holandiju.. Nervira me samo ono sto sam rekao u prethodnom postu sto ne salju pakete redom nego oni koji kasnije stignu dodju pre a oni od ranije zatrpani..

I zanima me da li je neko imao broj u formatu : RX**DE u zadnjih mesec dana, vidim da pisete da je lose stanje iz Nemacke, ali cami mi tamo od 02.12. stigao bi do sada na magarcu ?
 
SpeedPAK / Orange Connex

Prethodni paketi stizali za dve nedelje, u sred haosa korone, a sada 22 dana od kako napustio paket Kinu, a posle toga ni jedan status.
cd905565e9d4f840143b2c8e68dc7dd1.jpg
 
Danas mi je stigla jedna SpeedPAK posiljka, prva od porucenih koje imam.

Porucena je bila 28.10. a zadnji status je bio 05.11.
 
@sasa022

Stigao holandjanin :) Ni za HR ne ide nesto pretereano brzo, trebalo je 22 dana.

Screenshot_20201224_132029.jpg
 
@Gilgamesh

Mislio sam da ce od Holandije do Hrvatske ici malo duze , ali tu ocigledno trenutno nema zastoja.

Sta se desava u Srbiji to ocigledno svi koji mogu da pristupe podatcima kriju....

SuperStarr je na drugoj temi napisao da mu je u utorak isporucena posiljka UV..UZ koja ima isti tajming
kao jedna koju imam na pracenju.Ovde kod mene u kraju nije isporucena iako je postar svracao...
Stigle 2-3 sa totalno nekim glupostima preko LV narucene 11.11 , ozbiljnijih stvari nema kao ni posiljki
iz oktobra i pre 11.11

EDIT:

Evo upravo mi drugar javlja - isti slucaj
Isti dan sa dva naloga porucene neke sitnice od istog trgovca.
Isti tajming , jedna posiljka isporucena , jedna nije.
 
Danas mi je stigla jedna SpeedPAK posiljka, prva od porucenih koje imam.

Porucena je bila 28.10. a zadnji status je bio 05.11.

A sta joj je bio poslednji status?

Moja od crnog petka ima:
09.12.2020. Departed from Origin Country
Shenzhen, China
 
2020/11/05 12:06 Arrived at Transit Hub
2020/11/04 22:28 Departed from Origin Country SHENZHEN, CN

Ovo su dva zadnja statusa
 
@Ostoja Meni tako stoji od četvrtog decembra, kao što vidiš na slici iznad.
 
Ove nase voze biciklom, zato jos nisu stigle u transit hub :)
 
Desavalo se i pre da pojedine posiljke ne stignu ili dosta kasne.
Desavalo se da sa veoma slicnim tajmingom budu isporucene sa
razmakom od 2-3 nedelje ,
ali do sada nisam imao ovakvu situaciju :

Pronasao sam jos jedan slucaj - znaci ukupno 3 aktivna samo kod mene na pracenju
Isti tajming - isti trgovci , po jedna posiljka za dva naloga , jedna posiljka isporucena , jedna nije

1 LP->UV..UZ
2 S0->UD..NL
3 UB..LV

Turci mi takodje nisu jasni.
Iako svaki dan iz Turske postoji let u putnickom saobracaju za BG , izgleda da posiljke salju
samo u kargo saobracaju.


@ Ostoja

Nose na magarcima , a zimski je period pa se magarci gube u magli :d:p:S:
 
Upravo su mi stigle dve posiljke LV porucene 31.08. za koje je odradjen refund pre nedelju dan.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
За колико отприлике стижу UV...UZ пакети? Једна је стигла после 38 дана а друге две чекам, све је поручено исти дан.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@ DjolePevcanin23
Nema pravila za UZ
Dec 3, 2020 05:04 Departed GMTC SunYou Logistics, Dec 6, 2020 09:20 Arrived at destination country airport Serbia SunYou Logistics u mojim rukama bio 08.12.
Dec 2, 2020 05:59 Departed GMTC SunYou Logistics. Dec 5, 2020 15:10 Arrived at destination country airport Serbia SunYou Logistics isto stigao 08.12.
Dec 1, 2020 05:10 Departed GMTC SunYou Logistics, Dec 4, 2020 14:38 Arrived at destination country airport Serbia SunYou Logistics ni da se javi, ni traga ni glasa od pošiljke
 
@ tumbe

Da li je bilo produzenja perioda zastite ?

@ DjolePevcanin23

Procitaj sta sam gore napisao.
3 aktivna slucaja - isti tajming - isti trgovci , po jedna posiljka za dva naloga , jedna posiljka isporucena , jedna nije

@ qwerty96

Znamo da dosta posiljki kasni iz tranzita , ali je sve ociglednije
da u Posti Srbije vlada opsta opstrukcija.
 
Juce uvece me zove rodjak i prica mi kako mu je klinac preko wisha narucio neke stvarcice i nikako da stigne...trazim brojeve za pracenje i ne verujem ocima...pogledajte i vi pa se i dalje cudite sto nam posiljke ne stizu i sto nam kinezi sve vise zavrcu usi.

Simo.jpg simo 2.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno