Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Mali Mrav

Na postal.ninja je tako jer nema dalje pracenje - nasa posta ne daje podatke iz evidencije za neregistrovane posiljke

17track skuplja podatke od poste ciji kod posiljka nosi . Posto LV posta vise ne objavljuje podatke , ni 17track nema odakle da ih pokupi.

Za primer koji si naveo na 17track ces po LP kodu videti 4PX statuse.
 
Stigao danas jedan UV UZ.
Prvi status datuma:
27.11.2020
Zadnji status:
13.11.2020 (Arive at destination country)


Dokaz da GPC pravi sou, sa istim statusom je nekima stiglo dosta ranije.
One UB LV iz Avgusta GPC verovatno planira da mi uruci tamo posle nove godine kao rodjendanski poklon haha. Kakav de-bi-lizam :)
 
Stigao još jedan UB...LV... Poručen 30.10... Od ovih sa početka septembra očigledno neće biti ništa...

EDIT: Poslednji status "Post office collection" od 09.11.
 
Poslednja izmena:
Ovih dana sam uzeo miš i WiFi usb adapter, adresirani su na HR i primetio sam da je tamo period za zaštitu 75+15 dana. Za miš mi je dodeljen broj za praćenje LT...NL, a za wifi adapter PR...YP, videćemo za koliko će stići. Tražio sam i fakture da ubace u paket ako budu carinici tražili da im se nađe, prodavac za miš je potvrdno odgovorio a ovaj drugi nije.Screenshot_20201203_171526_com.alibaba.aliexpresshd.jpgScreenshot_20201203_171614_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Poslato sa Nova 5t
 
Poslednja izmena:
Ovih dana sam uzeo miš i WiFi usb adapter, adresirani su na HR i primetio sam da je tamo period za zaštitu 75+15 dana. Za miš mi je dodeljen broj za praćenje LT...NL, a za wifi adapter PR...YP, videćemo za koliko će stići. Tražio sam i fakture da ubace u paket ako budu carinici tražili da im se nađe, prodavac za miš je potvrdno odgovorio a ovaj drugi nije.Pogledajte prilog 293379Pogledajte prilog 293380

Poslato sa Nova 5t

LT NL se salje u poslednje vreme masovno za EU, mnogo su usporili barem za drugu zemlju iz EU gde narucujem. Uglavnom mislim da PR YP ima da stigne dosta brze.
Ako imas neku preporuku za USB wifi, sibni mi u privatnoj poruci. Ovaj moj krs se raspao a mrzi me da ga popravljam po 3 put.
 
Stigao mi UH... TR ekspresno... 12 dana... Poslednji status 30.11. Prosledjeno u Srbiji
 
Takodje turcin stigao za 12 dana. Stigli i Uzbekistanci 6 komada iz oktobra uglavnom.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Ovaj PR...YP je dobio alternativni broj za praćenje LD...BE, Belgija.

Poslato sa Nova 5t
 
Iz nekog razloga sam zaglavio na zlatnom nivou. Nikako da prebacim na platinu, a tu vidim da se dobija ubrzan povrat novca.
Treba da podelis nalog sa lepsom polovinom i za cas si platinium i dajmond...
 
Kod mene novi rekord.. RH....TR za 5 dana stigao na izmenicnu

Screenshot_20201205_122653.jpg
 
Da li je nekome stigla SpeedPack pošiljka sa Ebay-a u poslednjih 10-15 dana?
 
Kako postal.ninja zna lokaciju u Srbiji bolje nego naša pošta? [emoji3]
Zadnji status na poštinom sajtu je RSBEGC > Otprema

dok Nindže znaju da je upućeno u poštanski centar Šabac

PDrp.gif
 
A tracking? Moja se seta po Kini jos uvek...
 
Поштар ми је оставио извештај о приспећу пошиљке за неку RF...LT 30.11. Међутим, папир је убачен у погрешно сандуче и комшија ми га је донео малопре а пише да га треба преузети у року од 5 радних дана којих је већ прошло. Да ли сам остао без пошиљке?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
^ Idi odmah sutra u poštu, ili ih nazovi da ne vraćaju pošiljku... Iako ti je sutra 6 radni dan.
 
Идем сутра у локалну пошту док је нису послали назад у главну општинску. Имам информацију да, пошто је из Кине, дуже задржавају.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Najkasnija trenutno poručena mi je od 28.10 , a zadnja 12.11 .....pre toga su mi nekoliko isporučene u roku od 20 dana.
Sada već zakucalo preko mesec ništa -_-

Mislim da je to zbog toga sto ide preko DHL Nemackog, onda se iz Frankfurta salje ka nama. Trenutno je problem i sa posiljkama koje idu iz Kine za Nemacku. Postoje glasine da ce biti skroz blokirano slanje do marta sledece godine zbog isporuke vakcina. Dakle od 1.1.2021 do 30.3.2021.
Tj. nece skroz ali ce biti otezan transprt.
 
Transport iz Nemacke je usporen

https://www.deutschepost.de/de/c/coronavirus.html

https://www.posta.si/o-nas/novice/z...iz-nemcije?category=Obvestila&archive=2020-11

EU uvodi nova pravila
www.posta.si/o-nas/novice/novosti-vezane-na-uvoz-posiljk-v-območje-eu-v-letu-2021
https://slobodnadalmacija.hr/vijest...nu-ce-obracunavati-i-na-male-posiljke-1045786


@DjolePevcanin23

Sve R posiljke imaju pracenje. Vidi da li je otisla za BG ili je jos uvek mozes pokupiti u lokalnom GPC-u.
Obavezno napisi zalbu na rad postara - vreme je da se u 21 veku promene pravila i da pocnu da koriste mobilne telefone.
 
@sasa022 По праћењу је 1.12. у локалној пошти и стоји да је већ покушано уручење које није покушано јер се тај поштар није сетио да постоје два стана са истим презименом. А ја живим у приземљу одмах до сандучета. Оставио је папирић а није звонио на врата. Комша је тек јутрос отворио сандуче и донео папирић. Нећу само да се жалим на његов рад него ћу лично да му објасним да моје име и презиме због оваквих ствари стоји на сандучету и да треба да прочита.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
@sasa022 По праћењу је 1.12. у локалној пошти и стоји да је већ покушано уручење које није покушано јер се тај поштар није сетио да постоје два стана са истим презименом. А ја живим у приземљу одмах до сандучета. Оставио је папирић а није звонио на врата. Комша је тек јутрос отворио сандуче и донео папирић. Нећу само да се жалим на његов рад него ћу лично да му објасним да моје име и презиме због оваквих ствари стоји на сандучету и да треба да прочита.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Opisao si moje muke. Takodje dva stana sa istim prezimenom, a imas pravo da pogadjas samo jednom, gde obicno zamenski postar ubacuje posiljke?.... naravno u pogresno postansko sanduce, iako sve lepo pise. (redovni postar to radi ok, ali kad covek odsustvuje zamene prave dar mar). Da stvar bude gora, taj "prezimenjak" ni ne zivi u zgradi, vec izdaje lokal, pa mu sanduce treba samo za racune. Muka ziva dok ne dodjem do njega i preuzmem postu. Naravno, pokusavao sam da objasnjavam, crtam, prijavljujem problem. Imas pravo opet da pogadjas samo jednom... da li je nesto uradjeno po tom pitanju....naravno nista. Zato mi je prekipelo i presao sam Post Restant, pa sada preuzimam posiljke u Posti i stvar sredjena.
 
Poslednja izmena:
Цимање ми је превише јер уобичајени поштар зна ко наручује као луд из Кине а често ми донесе на врата. Нема ми друге, ако га видим сутра објаснићу му ако не писаћу пријаву.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Био сам до поште, поред пошиљке из Литваније покупио сам и једну из Турске. Пошиљку из Литваније су замало вратили да нисам отишао у 8 ујутру.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Stigao LV paketić sa zadnjim statusom
Nov 1, 2020 11:00 Departure LVA OTX Logistics, inače poslat 24. septembra i u Rigu stigao 02. oktobra.
 
Evo jedne zanimljive: RF...SG

Poslat 24.10.
Despatched to overseas 11.11.
Stiglo kod nas 28.11.
Kod mene 07.12.
 
Optical i Djole
Kog datuma su vam bili zadnji statusi za LV posiljke?
Hvala unapred.
 
Моја није LV него SYRMxxxxx која је прешла у RF...LT последњи статус 1.12. односно 30.11. јер је тад требало да стигне. Поручена 11.11. са Joom-а.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno