Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zdravo društvo :)

Poručio sam pošiljku iz Nemačke, preko Amazona, te je pošiljka prosleđena posrednikom (mailboxde) 30. novembra u Srbiju. U tracking informaciji, već 9 put za redom je status "10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED". Šta je činiti? Strpljivo čekati ili urgirati?
 
Sa iherba stiglo u BG za 10 dana,a iz Frankfurta mu je trebao 1 dan.
2017-12-13 15:09

BEOGRAD C, RS, ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY – TRACKING UPDATES MAY END HERE, DELIVERY SHORTLY
2017-12-12 20:25

FRANKFURT/M, DE, PROCESSED AT TRANSIT FACILITY
2017-12-05 17:38

Melrose Park, IL, US, PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN
2017-12-04 21:35

Melrose Park, IL, US, PROCESSED
2017-12-04 06:18

Melrose Park, IL, US, ARRIVAL AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2017-12-03 14:27

UNITED STATES, EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2017-12-03 14:16

UNITED STATES, ELECTRONIC NOTIFICATION RECEIVED: YOUR ORDER HAS BEEN PROCESSED AND TRACKING WILL BE UPDATED SOON
 
Poslednja izmena:
Sa iherba stiglo u BG za 10 dana,a iz Frankfurta mu je trebao 1 dan.
2017-12-13 15:09

BEOGRAD C, RS, ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY – TRACKING UPDATES MAY END HERE, DELIVERY SHORTLY
2017-12-12 20:25

FRANKFURT/M, DE, PROCESSED AT TRANSIT FACILITY
2017-12-05 17:38

Melrose Park, IL, US, PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN
2017-12-04 21:35

Melrose Park, IL, US, PROCESSED
2017-12-04 06:18

Melrose Park, IL, US, ARRIVAL AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2017-12-03 14:27

UNITED STATES, EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2017-12-03 14:16

UNITED STATES, ELECTRONIC NOTIFICATION RECEIVED: YOUR ORDER HAS BEEN PROCESSED AND TRACKING WILL BE UPDATED SOON
A koja je ovo pošta u pitanju?

Послато са Redmi Note 4X уз помоћ Тапатока
 
Najjeftinija na iherbu dhl global mail(sada je zovu dhl ecommerce).U principu je to obicna posta koja iz SAD-a ide u frankfurtski centar za distribuciju pa odatle u zemlju primaoca.
 
Necije dete iz poste ce se obradovati poklonu za Novu godinu. Moje izgleda da nece.
613f7870ffa2b0a2b1280891c2ef8b2b.jpg


Sent from my TTL713G using Tapatalk
 
@DaPimp

Meni su bar do sada svi paketi stigli u roku 10-15 dana

Status paketa na AliExpressu dosta kasni - prati na :

http://gonderitakip.ptt.gov.tr/en/

@alfaunits

Nedavno mi je stigao paket preko malezijaca , porucio sam neke baterije i samo su oni prihvatili transport , cekao sam 40ak dana , ali je stigao
 
Dva paketa narucena od istog prodavca jedan stigao a drugi vec dve nedelje zaglavljen u tranzitu od Holandije. Neko iz poste ce da obraduje svoje dete za Novu godinu. Izgleda da ja neću
 
Sad se pojavio na trackingu nase poste paket koji je napustio Nemacku jos 28.11.Tip sto mi je poslao kad sam mu javio da nije stiglo juce pokrenuo reklamaciju kod nemacke poste i evo ga misteriozno se pojavljuje kod nas.Znaci bruka,mora Nemac da intervenise jer je 17 dana bio negde u Srbiji neregistrovan ko zna gde.
 
@Sasa022 I tamo mi je isti status : Item is at agent warehouse, date 08/12/2017
Nist' onda cekam i dalje :)
 
Danas mi se desilo da je narudžbina sa Aliexpressa koja je trebalo da bude poslata iz Turske (Turkey Post) na kraju dobila tracking broj iz Laosa. Jel imao neko posla sa Laosom? :)
 
@Nenad82

Gomila posiljki kasni zbog guzvi u Kini i haosa u nasoj posti.

@balsa

Roba ide iz Kine , a ne iz Turske , TurkeyPost je samo transportuje. Najverovatnije je u pitanju greska , pa je paket umesto u Srbiju krenuo u Laos.
Sta pise pod Logistics Information: International Shipping Company ???
 
Sa iherba stiglo u BG za 10 dana,a iz Frankfurta mu je trebao 1 dan.
2017-12-13 15:09

BEOGRAD C, RS, ARRIVAL AT DESTINATION COUNTRY – TRACKING UPDATES MAY END HERE, DELIVERY SHORTLY
2017-12-12 20:25

FRANKFURT/M, DE, PROCESSED AT TRANSIT FACILITY
2017-12-05 17:38

Melrose Park, IL, US, PROCESSING COMPLETED AT ORIGIN
2017-12-04 21:35

Melrose Park, IL, US, PROCESSED
2017-12-04 06:18

Melrose Park, IL, US, ARRIVAL AT DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2017-12-03 14:27

UNITED STATES, EN ROUTE TO DHL ECOMMERCE DISTRIBUTION CENTER
2017-12-03 14:16

UNITED STATES, ELECTRONIC NOTIFICATION RECEIVED: YOUR ORDER HAS BEEN PROCESSED AND TRACKING WILL BE UPDATED SOON
Kako si prošao na carini?

Koliko znam ako ide običnom poštom (a to je ovaj njihov kvazi DHL) onda udaraju pdv/carinu na sve, a umeju i da vrate paket nazad jer je zabranjen uvoz lekova i suplemenata. Prolazi, ali kako kome. Dosta forumaša je zbog toga i paprene isporuke DHL-om odustalo od iherb-a.
 
Kako si prošao na carini?

Koliko znam ako ide običnom poštom (a to je ovaj njihov kvazi DHL) onda udaraju pdv/carinu na sve, a umeju i da vrate paket nazad jer je zabranjen uvoz lekova i suplemenata. Prolazi, ali kako kome. Dosta forumaša je zbog toga i paprene isporuke DHL-om odustalo od iherb-a.

Nije mi jos stiglo,pretpostavljam da ce da se zadrzi neko vreme na carini.Nisam narucivao duze vreme sa iherba,ali postarina je bila free i bio neki popust 10% za crni petak pa rekoh da narucim.
 
Iherb obicnom postom kads ide uvek su mi naplacivali pdv i kada je preko 50e i carinu.
Cak i za sitan laketic sa fakturom na 30$.
 
Meni dva paketa stigla juce na carinu i isti dan su poslati na adresu.
Treci paket mi je stigao na carinu jos 3. decembra i dalje stoji tamo?

Ova dva sto stizu su veci paketi od ovog sto cuci na carini, u zatvorenoj kutiji su i ima po 3 proizvoda unutra.
Paket koji je na carini je obican gamepad i to bez kutije, u kesi.
Nekako mi je logicnije da takvi paketi, mali i bez ambalaze samo prolete a ovi, da kazem "komplikovaniji" stoje malo duze.
 
Roba ide iz Kine , a ne iz Turske , TurkeyPost je samo transportuje. Najverovatnije je u pitanju greska , pa je paket umesto u Srbiju krenuo u Laos.
Sta pise pod Logistics Information: International Shipping Company ???

Nije krenuo u Laos, nego je poslat iz Laosa -- dobio je tracking broj oblika RB02075****LA. :trust:
 
Da li je ovo normalno za NL postu, tj da od slanja 1.12. nema promena:

2017-12-01 18:37 The item is on transport to the country of destination
2017-11-30 09:08 The item is at the PostNL sorting center
2017-11-30 09:08 The item is processed at the PostNL sorting center
2017-11-29 12:48 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL
2017-11-26 17:32 The item has left the originating country

Preko turske pošte stigla pošiljka još 30.11. a od ove ni korova (obe naručene 11.11.).
 
Šta beše znači ova poruka?
 

Prilozi

  • Screenshot (16.12.2017. 17.33.57).png
    Screenshot (16.12.2017. 17.33.57).png
    296.4 KB · Pregleda: 113
Bas to sto pise, magarac je pokupio, sada ceka postara da ga navede do tebe :p
 
Hvala.
 
"Seller's Shipping Method".

A kako si onda znao da treba da ide preko Turske ?
Verovatno si naručio Li-Ion baterije. Turska pošta i pošta Laosa su navodno jedne od retkih koje prihvataju transport, pa se prodavac verovatno nešto snalazi na dnevnoj bazi ...
 
Greška u mesecu:d
 
Poslednja izmena:
A kako si onda znao da treba da ide preko Turske ?
Verovatno si naručio Li-Ion baterije. Turska pošta i pošta Laosa su navodno jedne od retkih koje prihvataju transport, pa se prodavac verovatno nešto snalazi na dnevnoj bazi ...

Da, baterije. Pa, znao sam tako što me je shipping koštao još neku sitnu doplatu i pisalo je "Turkey Post" (nije bilo izbora). Ja reko' - odlično, Turci su brzi. Kad ono - Laos.
 
Intersuje me zašto se status pošiljke vratio na "Shipment information received" da li je neko imao takav slučaj?

Untitled.png
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno