Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Дакле сједи и чекај...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
super, stigli pesticidi bez ikakvog zadržavanja

marpat.jpg
 
Pa i nisu nesto... nego 2 nedelje skoro Kinezi nista nisu slali.
 
Da pitam za savet u vezi 2 posiljke:

od 6. feb nema novosti za obe - probao na nekoliko sajtova za pracenje

jedna je zaglavljena u Guangzhou - Guangzhou bulk acceptance packet processing center

druga je china EMS i javlja da je u lokalnom tranzitu. iako je EMS ekspres posta.


proslo 2 nedelje i nista se ne desava. ako je neko imao slicna iskustva neka preporuci sta da se radi... hvala.
 
Za tu prvu, polako, moze ona u Kini da zaglavi i mesec dana :( Sve dok ne dobijes nesto tipa "Left Beijing airport" ili slicno, za krajnji izlazak iz Kine, to se vrti u Kini. Da li nisu podmazali dovoljno carinike, ili nesto drugo, mozemo bas da nagadjamo, ali nista cudno da China Post posiljke se i po mesec dana zadrze u Kini, i da po 15 dana nema update status. Desavalo mi se bas za jednu posiljku od pre NG i vise od toga. Znaci, ne brini za sada ;)

EMS - moze svasta da znaci, ne mora da znaci da je pravi EMS.
 
Da li neko zna slanje iz Nemacke preko drzavne posta ali da ide najjeftinijom metodom, tipa Brief International Großbrief L + B + H = 900 mm (keine Seite länger als 600 mm) bis 500 g 3,70 € plus registrovana posiljka sa tracking brojem Einschreiben International 2,50 € e sad moje pitanje je da li ovo ovako moze ako je kutija dimenzija 12x13x13cm 400grama tesko, da li moze ako je kutijica a da ga ne tretiraju kao paket koji je u startu 16 eura bez igde icega.
Versand im Umschlag oder im Karton
 Kartongröße bis L + H + B = max. 90 cm; keine Seite
länger als 60 cm  Gewicht bis 2 kg  Sicherer Versand als Einschreiben oder Wert mit Sendungsverfolgung möglich
Sad je pitanje karton da li je to po njima kartonska koverta ili moze da se tretira i kutijica kartonska.
da li je neko slao ovako a da njie onaj njihov DHL servis.
Izvor:
https://www.deutschepost.de/content.../broschuere_pk_brief_international_012016.PDF
 
Ok, update za Anne PRO RGB tastaturu. Koliko vidim stigla je kod nas bez problema, ali koliko mi se cini kruzi po carini? Mozda gresim?

Posiljka.jpg
 
gresis krenula je isporuka u postu 75 rakovica?

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Након скоро пуна два мјесеца мој unregistered пакет са gearbest-а стигао...
 
To i nije puno, ali iskreno vise osim za baterija sa nKona, nista ne uzimam unregistered!

Stigli su mi pods za Dolce Gusto, za maltene tacno mesec dana. Ali veliki je smor sto nije imao tracking, previse je sitno da pamtim do kada da se zalim :) A raspon je bio 1.5 meseci za ETA :) (+mesec dana od slanja, znaci 75 dana je garancija za delivery)
 
A0000xxxxxxx06FM . Čiji je ovo format trackinga , i gde da proverim situaciju ?
 
Narucim nesto sa ebaya i kinez mi kaze kako je dobio info u posti da nije moguce poslati na moju adresu i da ce morati da otkaze porudzbinu..covek ima preko 55000 ocena. Ja sam vec od njega narucivao 2 puta i nije bilo problema..ne znam sta moze biti problem
 
Ako je nesto sto nisi vec od njega porucivao, da nije mozda zabranjeno slanje za Srbiju, tipa baterije ili nesto sto sadrzi baterije?
 
Ma jok isto sve...samo kaze da adresa kao nije dobra..ja mu posaljem ordere gde sam vec porucivao od njega na tu adresu on kaze videce sutra opet sta je...
 
BG carina. 4. marta pristigla pošiljka, 9. ocarinjena.
 
Prilicno brzo za BG carinu.
 
Poštovane kolege, da li mi neko može pomoći u tumačenju praćenja ove moje pošiljke? Ako dobro tumačim, pošiljka je 18.01.2017. stigla u tranzitu u Srbiju i onda iz nepoznatih razloga odlazi za Estoniju i na kraju Finsku. Ima li neko iskustva o ovakvom lutanju pošiljke, pogotovu kada je već stigla u RS???

Hvataj.PNG
 
Ovaj PostNL mi stoji i dalje pre-advised vec 4 dana WTF, koliko sam google na netu kazu da to znaci da jos nije ni poslao sa ChinaAirmailPost takvih problema nikad nisam imao
 
Tako je. I nije cudno i po 10 dana da stoji Pre-advised nekada :(
To ti je kineska fora da su kao poslali, jer radi tracking, a u stvari oni jednom u 10 dana stvarno posalju sve odjednom sto imaju da salju - i tako ustede.
 
Jesu poslali cim radi tracking, a pre-advised pise jer holandska posta ne moze da radi u Kini. Oni imaju ugovor sa nekom firmom u Kini da dostavljaju pakete do Holandije. Pre-advised stoji sve dok paket ne dodje u Holandiju
 
Da li se direct link post sweden moze pratiti na sajtu nase poste,da li im daju novi broj za pracenje

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Dobijes novi RE ili RS tracking broj, vidis ga sajtu svedske poste i onda mozes da ga pratis kod nasa, kada udje u zemlju
 
Hvala puno

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
E ovaj post NL ima treking , evo tek danas su mi updejtovali sa Pre-Advise na

2017-03-21 03:08:00 The item is on transport to the country of destination
2017-03-20 14:46:00 The item is at the PostNL sorting center

Smece onaj China Registred Airmail je 100x bolji koji sam djavo narucivo sa ovim postNL
 
Ma nema to pravila... a retko i imas izbora.

Neke stvari CN postom su meni sedele preko mesec u Kini:) Ko zna koga nisu podmazali :p
 
Meni je postnl uvek bili extra dobri ne znam sto ti ne valjaju jeste da se nekad ceka i po nekoliko dana da predje sa preadvised ali rade posao extra

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Da li je ovo samo kod mene slucaj? Vec ko zna koji put na sajtu poste imam samo da je posiljka pristigla i da je za carinu...posle toga nikakva obavestenja dok postar ne pozvoni :D
Kod drugih vidim GPC Otpremu i da taj status moze da se ponavlja, ja to nikad ne vidim...cudno zaista
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno