Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jako brzo nema sta, mada ko zna ovima sto se desavalo da putuju dugo ili da se izgube zavisi i gde su, ajde videcemo sta ce biti kod mene, znaci prema tvom kodu, ja sledece sto treba da ocekujem je prispece kod nas.

Da, to je to, pa guzve sada pa dok rasciste porudzbe, sta ces uvek je tako sada ce krenuti ovih dana nadamo se.
 
Kolko ste u skorije vreme cekali na prvi status preko HK posta?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Stigli Sejseli ! Jako brzo nema sta ja prezadovoljan, buduci da je bila kineska ng, sve super proslo.
 
Ljudi da li jos neko ceka posiljke iz decembra? 15 kupljena 23 poslata posiljke mi jos nema....SG posta pracenje imam ali dalje od despatched to overseas 23.12 nista nisam imao vise u trackingu
 
Данас су ми стигла два пакета један од 29.12. , други од 08.01..
 
paket.jpg

Šta da radim osim da ih zapalim?
Reče mi žena iz pošte da im je gužva neka (evo skoro treći mesec gužve).

U pitanju je eksterna baterija, vrednost oko 20 evra.
 
Kako su ti poslali uopate externu bateriju? Zar nije zabranjeno
 
Kako to sad?
Reče mi žena (iz lokalne pošte) da im stoji u Zemunu, i da jurim jedino njih tamo.
 
Sa ovim statusom jos nije stiglo u Srbiju.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
+1. Ovo jos nije ni izaslo mozda iz Malezije cak.
 
Tako izgleda, ako se u medjuvremenu nije promenilo.

Sent from my IRON using Tapatalk
 
Otvarao sam ja i dispute, tada oko nove godine je dosta paketa kasnilo, ali je sve stizalo narednih dana, osim baterije. Čak su mi ovi i okačili i sliku (dokaz) u kojoj se navodi da je stiglo u Srbiju, da vidim sa njima, i da se strpim još malo. Zatvorio sam dispute, ali od tada je prošlo mesec dana, a više mi i ne odgovaraju na poruke. :D
 
Otvarao sam ja i dispute, tada oko nove godine je dosta paketa kasnilo, ali je sve stizalo narednih dana, osim baterije. Čak su mi ovi i okačili i sliku (dokaz) u kojoj se navodi da je stiglo u Srbiju, da vidim sa njima, i da se strpim još malo. Zatvorio sam dispute, ali od tada je prošlo mesec dana, a više mi i ne odgovaraju na poruke. :D

Nisi trebao da zatvaraš žalbu već da je držiš otovorenu...a što se tiče uvoza baterija to će da ide sve teže i teže...
 
Sto se tice malezijaca,zna to da potraje i 6meseca a desi se i da nikad i ne stigne...

Послато са Le X620
 
Sto se tice malezijaca,zna to da potraje i 6meseca a desi se i da nikad i ne stigne...

Послато са Le X620

Odlično, ovo me veoma raduje. :D

Ništa, onda je najveća greška zatvaranje dispute-a, i jedino mi ostaje da čekam koliko vidim.

Hvala svima na odgovorima!
 
Pogledajte prilog 221627

Šta da radim osim da ih zapalim?
Reče mi žena iz pošte da im je gužva neka (evo skoro treći mesec gužve).

U pitanju je eksterna baterija, vrednost oko 20 evra.

Nije ti ni krenula pošiljka, samo je registrovana i u našem sistemu pošte pošto ima broj za praćenje.
Evo ti neki moji zadnji primeri bez i sa carinom.

- Prvi datum je prijem informacije u poštanski sistem, registruje se i kod nas i ne menja se do trenutka pristizanja u Srbiju.
- Onda imaš 11003 prispeće i "slanje" ka 61200 carini, odnosno nema carine i odmah ide na 26000 tj. ka meni,
ili imaš "slanje" ka 10200 carini, znači sledi čekanje na red, otvaranje, spremi kintu ... sve dok se ne prebaci na 61200 carinu i ka 26000, ka meni.
- Prilažem slike bez i sa carinom. Bez carine stigla Nilkin futrola za sestru, sa carinom mehanička tastatura.

I da se zahvalim osobi koja je ovo malo razjasnila na jednom drugom forumu uz napomenu da možda i ne mora baš tako da bude ali je uglavnom tako.

1.png
2.png

EDIT: zeznuo sam u objašnjenju.
Možeš da je pratiš ali na Track17 ili sličnim dok ne stigne u Srbiju, ne preko PTT sajta. Verovatno ti je krenula ali leti i dalje :)
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    32.3 KB · Pregleda: 132
  • 2.png
    2.png
    62.2 KB · Pregleda: 193
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Ja sam jos jedan od ljudova koji je porucivao preko Bangood-a.
Ovaj put sam porucio mehanicku tastaturu i poslali su je preko poste na Sejselima.
Na moj poziv nasoj posti veoma ljubazna i prijatna gospodja koja se cak smejala sebi jer nije odmah skapirala da su SC Sejseli (prijatno iznenadjenje stvarno) objasnila mi je da NE POSTOJI DIREKTAN LET poste iz Hong Konga za Srbiju i sve zavisi od samog posiljaoca preko koje poste ce poslati, ali direktno ne moze.

Sad moje pitanje.
Tastatura koju sam porucio je ova: Anne PRO RGB
Posiljka je forme RC*********SC
Paket je kod Sejselaca stigao 2017-02-06
Sto je od prilike pre nedelju dana, da li su stvarno toliko neazurni da ga jos nisu poslali dalje ili da otvaram dispute jer novci dati za tastaturu nisu ni priblizno mali?
Kakvo je vase iskustvo sa samim Bangood-om i eventualno postom na Sejselima? Vidim da je trenutno samo @Animal imao skorije iskustvo sa njima.
Koliko sam video samu formu sajta, ali i billing racun, izgleda da Bangood i Aliexpress su u stvari ogranak iste firme.

Hvala u napred :)
 

Prilozi

  • Untitled2.jpg
    Untitled2.jpg
    42 KB · Pregleda: 111
Poslednja izmena:
Da cekas jos 7 dana cekanja nije apsolutno nista....dispute ti nece prihvatiti u ovom trenutnku sigurno jer imaju rok za koji posiljka stize...
 
Da cekas jos 7 dana cekanja nije apsolutno nista....dispute ti nece prihvatiti u ovom trenutnku sigurno jer imaju rok za koji posiljka stize...

Iskreno nije u opste problem da cekam, ono sto me zabrinulo je sto sam procitao da Sejselci imaju prilicno fin % zagubljenih paketa, malo me uhvatila prpa pa sam hteo da se raspitam malo o iskustvima.
 
Upravo tako ne mozes da se zalis odmah mora da se ceka na zalbu... U svakom slucaju ako si platio za osiguranje bas te briga i da ne stigne vratice ti novac cim pre vide da se zagubilo.
Sto se tice leta naravno da nema, verovatno slece negde u Nemacku ili slicno i preseda za kod nas.
 
Meni jedan paket UPSom iz Kine ide preko Juzne Koreje pa Tajvana pa HK... bukvalno okolo naokolo:)
3 dana na tome izgubi imesto iz Kine za Nemacku lepo:)
 
Upravo tako ne mozes da se zalis odmah mora da se ceka na zalbu... U svakom slucaju ako si platio za osiguranje bas te briga i da ne stigne vratice ti novac cim pre vide da se zagubilo.
Sto se tice leta naravno da nema, verovatno slece negde u Nemacku ili slicno i preseda za kod nas.

Definitivno da, osiguranje je bilo pod obavezno za tu tastaturu. Kakvo je tvoje iskustvo sa Bangood-om i posiljkom preko SC?
 
Banggood ove "skuplje" pakete šalje preko sejšelske pošte, bar je to moje iskustvo poslednjih mesec dana. Meni je u petak 10.2 stigao paket na izmeničnu poštu, a ovaj "SC-SCPRIA, Prijem" status je dobio trećeg februara. Znači da paket putuje do srbije od 7 do 11 dana, opet kažem to je moje iskustvo. :)

sejseli2.jpg
 
update...
Upravo mi poštar doneo tri paketa naručena početkom februara. Dva sa banggood-a preko kineske pošte i jedan sa alij-a preko singapurske pošte. Sitnice plaćene par dolara, i svi paketi bez praćenja. ;)
 
Колико дуго још ово може да заглави на царини, прошло већ преко двије недеље, ако је вјеровати trackitonline? Ради се о unregistered пошиљци са gearbest-а.
http://prntscr.com/e8zr9y
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno