Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kontaktirao sam postu i kazu da ne postoji paket sa mojim brojem za pracenje.
Evo odgovor koji sam dobio:
"Поштовани,
сагласно информацијама запослених Радне јединице „Регионални поштанско-логистички центар Београд“, обавештавамо Вас да за пошиљку са ознаком и регистрованим бројем пријема RF448683446SG, не постоје евидентирани подаци у наменској апликацији за праћење статуса пошиљака, линк: http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp.
Уколико пошиљка буде приспела у нашу земљу, биће скенирана и њен статус моћи ћете да проверите у поменутој апликацији (биће евидентиран следећи податак: 11003 Изменична пошта – приспеће).
У случају да пошиљка не буде уручена примаоцу, потребно је да пошиљалац покрене потражни поступак у пошти порекла пошиљке прилажући на увид потврду о пријему пошиљке, како би се утврдило шта се са пошиљком догодило и због чега није уручена.
С поштовањем,"

Stoji da je 22.april Arrival at Processing Center (Country code: RS) pa pretpostavljam da moze biti ovo sto kaze kolega Golman90.
Sam sebi sam dosadan. :D
 
Vidi ti sa prodavcem da ti nije poslao pogrešan broj.
Ovo nije ušlo u srbiju, da je ušlo imao bi ono što su ti napisal 11003 Izmenična pošta - prispeće, ovo ima svaka moja pošiljka i znači da je paket izašao iz aviona kojim je sleteo kod nas, tad još nije ni primljeno na carinu a to je sledeći korak i izgleda ovako: 11003 Izmenična pošta, Za carinu. Nešto tu smrdi sa tom tvojom pošiljkom, kolko si siguran u tog prodavca?
 
Vidi ti sa prodavcem da ti nije poslao pogrešan broj.
Ovo nije ušlo u srbiju, da je ušlo imao bi ono što su ti napisal 11003 Izmenična pošta - prispeće, ovo ima svaka moja pošiljka i znači da je paket izašao iz aviona kojim je sleteo kod nas, tad još nije ni primljeno na carinu a to je sledeći korak i izgleda ovako: 11003 Izmenična pošta, Za carinu. Nešto tu smrdi sa tom tvojom pošiljkom, kolko si siguran u tog prodavca?

Evo ga prodavac. http://www.ebay.com/usr/lotus.online?_trksid=p2047675.l2559
 
kakve veze ima prodavac kad posta kaze da je stiglo u Srbiju??? tu prodavac ne moze da utice ma kakav maher da je

idi na www.trackitonline.ru mozda ti bude jasnije :)

nije ti bilo cudno da za 4 dana dodje do srbije :)

posiljka je stigla u hongkong i odatle krenula za Srbiju 29.04.2017 i kao sto mozes videti na sajtu i posta zna o tome :)

29.04.2017 12:26 Send item abroad (Export)
Srbija HK AMC


PS
moguce da na salterima to ne vide tj da vide sto i mi na sajtu poste
 
kod mene izgleda neki problem, kao da je vraćen paket
stigao u Srbiju i onda odjednom processed through facility in San Francisco

Pogledajte prilog 228242

je l' imao neko ovakvu situaciju?

imali mnogi procitaj ranije vise puta pricano o USPS broj ne moze da se prati kad udje u srbiju!!!! Nasa posta mu dodeli nas RRXXXXXXXXXRS broj i pod tim brojem ga dalje vodi a ti taj broj mozes da saznas tek kad ti postar dostavi paket :-(

tako da samo strpljenja nije nigde vracen samo je verovatno na carini i dobices ga uskoro!!!
 
Poslednja izmena:
i vi stvarno verujete da je posiljka stigla za 4 dana?

koji ste vi optimisti pa nije to DHL :-devil-:
 
imali mnogi procitaj ranije vise puta pricano o USPS broj ne moze da se prati kad udje u srbiju!!!! Nasa posta mu dodeli nas RRXXXXXXXXXRS broj i pod tim brojem ga dalje vodi a ti taj broj mozes da saznas tek kad ti postar dostavi paket :-(

tako da samo strpljenja nije nigde vracen samo je verovatno na carini i dobices ga uskoro!!!

opusti se, prvi put sam na ovoj temi

drugo, lepo pitam zašto sada stoji processed through facility San Francisco I o čemu se radi
 
Zato što ti je već odgovoreno. Pošiljka sa USPS brojem ne može da se prati kad ude u Srbiju!!! Tada dolazi do glupih delova kao sto je tvoj sa san franciskom. Meni je pisalo da je pošiljka vraćena u Tursku? iako je dosla iz USA.

Prvi si put na temi pa bi bilo normalno da je malo pročitaš možda bi već i našao odgovor jer je ovo pitanje kad god neko naruči nešto iz USA USPSom



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Ne tako davno bilo je sasvim normalno da pošiljka recimo preko HK pošte dođe do nas čak i za 2 dana, od momenta kada napusti HK poštu do momenta kad je iskrcaju na aerodrumu, i onda zaglavi kod nas na carini nedelju dana, to je bila redovna pojava. Međutim broj pošiljki se drastično povećao, HK pošta je imala nekih promena pa je sada i ona spora kao i ostale...
 
Pozdrav društvo! Jel imao neko paket preko China express post (EMS), koje je vreme dostave okvirno?
 
cim carina odradi posao :)

brisi02.png

to je EMS posiljka :wall: ocekuj posteexpress

PS
i pojavila se i na postinom sajtu

PSS
ako me secanje sluzi ove posiljke brze prolaze carinu nego obicne tako da uskoro bi trebalo da stigne spremi pare!!! :D
 
Poslednja izmena:
Haha, al se ti razumes u ova cudesa.Svaka cast. :)
Mislis da ce da me oderu kao jarca? :D
 
nemam pojma ni sta si kupio :D ali videh da ovaj prodaje tehnicku robu pa za sve preko 50€ racunaj 32% od osnovne cene, a posto tesko da ces dobiti racun cena je slobodna procena carinika ili ce ti traziti racun :-devil-: da dostavis :wall:
 
Pisala sam pre neki dan o tome da mi je 16. Aprila "poslat" paket a da i dalje na aliju pise electronic info...itd. Pustila sam koju poruku prodavcu...i na kraju je dogovor bio da cekam, da ne otvaram dispute. Juce kada sam pogledala 35 dana je ostalo do prestanka purchase protection, medjutim danas pise 65... Neko je napisao da ne mogu da otvaram dispute dok se ne priblizi kraj zastite...tj da nema svrhe, ali sad kada je ovo promenjeno na dva meseca, ne znam da li da cekam...
 
Iskreno ni ja ne bih cekao jer on ima odredjeni rok da posalje a posto nije uoppste jos ni krenuo paket vec blizu mesec dana onda otvori dispute.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Ok, hvala... A sta ako je neka posiljka predugo na jednom mestu...evo i slike, tu pise da kada je poslednji put apdejtovano. 18308858_10155826543145476_1404007744_n.jpg
 
Meni sve posiljke koje nisu pracene dodju to tog line haul, nema updejta posle toga nego dodje paket.
 
jer zna neko gde je ovo zaglavilo
111.png
 
Hmmmmmm, ovo mi se prvi put dešava, spadam pod NS carinu. U pitanju je karburator za neku motornu pilu kineskog proizvođača. Da li je neko imao ovakav status?
a8221a0286e389ca83747ea77631bb80.jpg


Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Postavih već pitanje ranije ali nisam dobio odgovor... Jel imao neko paket preko EMS China?
Kakvo je vremensko stanje što se tiče dostave?
I posle koliko se pošiljka pojavila na trackingu pošto ste dobili broj za praćenje?
Ja bezuspešno pokušavam već 2 dana...

Ujedno da napomenem broj za praćenje mi počinje sa EA*********CN jel ovo ispravan format EMS China?
 
Poslednja izmena:
nemam pojma ni sta si kupio :D ali videh da ovaj prodaje tehnicku robu pa za sve preko 50€ racunaj 32% od osnovne cene, a posto tesko da ces dobiti racun cena je slobodna procena carinika ili ce ti traziti racun :-devil-: da dostavis :wall:

Uzeo sam neku staru lumiu vrednosti 130e.Zar nije ono 10% carina pa onda 20% PDV ili sam ja nesto pobrkao? :)
Jel moze izvod iz banke ili sa PP-a?

Sad sam racunao i trebalo bi da bude nekih 5.300din dazbina, ali videcemo. :D
 
Poslednja izmena:
Nisi ništa pobrkao to je 32% ali ako na cenu koju carina proceni :-(. Ako ti oni budu tražili račun što se retko dešava trebalo bi da može izvod iz banke ali to kod nas zavisi od carinika [emoji14]

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Postavih već pitanje ranije ali nisam dobio odgovor... Jel imao neko paket preko EMS China?
Kakvo je vremensko stanje što se tiče dostave?
I posle koliko se pošiljka pojavila na trackingu pošto ste dobili broj za praćenje?
Ja bezuspešno pokušavam već 2 dana...

Ujedno da napomenem broj za praćenje mi počinje sa EA*********CN jel ovo ispravan format EMS China?

Pisao je ZAP (?) pre dan/dva, bas brzo dodje i carinu prodje.
Jedino koliko dugo treba da se pojavi na trackingu nije pisao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno