Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na koju adresu se piše žalba? I meni je juče stigao SG paket na nišku carinu. Prethodni SG je tamo boravio 15 dana.
 
Sad je LA...HU za nas i zvanicno AliExpress Standard Shipping doplata je bacanje para i vremena
Cainiao Standard For Special Goods je sad bolji izbor
Netacno zadnjih 5 posiljaka standard shipping je SG posta doplacivao sam od 2-5$ a tako je bilo i pre corone uvek sam stvari kupovao preko standard shippinga i uvek mi slali SG postom kako pre corone tako i u post covid rezimu zadnjih 2-3 meseca, to mora da je kod tog prodavca ili te zavrnuo da platis kao AESshipping a poslao ti preko HU, bice da je tako ili je mozda nenamerna greska mada nista oni nenamerno ne rade.
Jer koliko vidim jedini ti si ovo prijavio, evo ja cu danas/sutra 7 paket naruciti za zadnjih 10 dana ovi svi su mi stigli i naravno platicu standard shipping pa javljam kad mi da Kinez broj.
Standard for special goods je sporiji 5-7 dana od standard shippinga i to vise ne koristim uvek doplatim koji $ ili cent vise za AEStandard, stigne za desetak dana uglavnom ili 12.
Ali svakako ti biras cime ces da ti salju, tvoj novac, tvoja uverenja.
4 paketa sa UA.HU od marta čekam, ništa ne stiže.
Nisi jedini takodje...
Da. Niš.

Kad pustim mejl bude oslobođeno istog dana, čist nemar. Daću im jos par dana fore i onda puštam mejlove opet.
Zadnji put su me zvali da se žale da ne šaljem mejlove jer ih zovu sefovi iz Beograda da ih ribaju. Inače po glasu se vidi da su u pitanju fosili od 60+.
Aj stvarno daj mail da ih smaram za posiljke koje su mi stigle u nasu zemlju jos u martu.
Inace mi nikad nece dati te pakete.
 
AE standard nema tracking (Spigen store npr), a ranije ga je bilo (preko SG).
 
Haha nema, ima bilo je i sad je, greska je pa pokazuje da nema ali ima od pocetka do vrata(kraja).
 
Ocigledno se ne moze znati. Ja kad god narucim nesto vrednije od $5 ili vise porudzbina iz jedne radnje po $1, dobijem registrovan SG. Nikad nista nisam doplacivao.
 
Haha nema, ima bilo je i sad je, greska je pa pokazuje da nema ali ima od pocetka do vrata(kraja).
Vrlo moguće. Ali to mi se desilo barem jednom i sa nekim Cainiao, piše da nema tracking - pa bude.
 
Imam jednu RB... SG pošiljku, poslednji status 30.04. "arrived at linehaul office", to bi trebalo da znači da je stigla u Srbiju, ali nikako da se pojavi status da je stigla u izmeničnu poštu.
Ne mogu da verujem da su za neradne dane uspeli toliko pošiljaka da napakuju da od 30.aprila ne stiže na red u poštu.
 
Пре пар година из нишке царинарнице су ми послали писмо да им доставим податак колико сам платио одређену пошиљку. Било ми је успут па сам свратио тамо, били су изненађени, мислили су да сам дошао да се жалим на нешто. Ниједног мушкарца нисам видео, само женске особе, до 40 година, и врло љубазне. А пошиљка је била оцарињена скоро одмах.
 
Sad je LA...HU za nas i zvanicno AliExpress Standard Shipping doplata je bacanje para i vremena
Cainiao Standard For Special Goods je sad bolji izbor
I mene ta kazna zapala, doplatio da ne bi bilo i bude SG kad ono prc, Hu... koji nece ni stici kao pola paketa a pare necu dobiti, doduse odradicu chargeback ako ne stigne jer mi je preko one stvari vise.

A drugi paket sto narucih nekome isto s ali standard prosle nedjelje je SG... a pisalo jeka tracking, pomenu neko gore da imaju bez obzira sto pise al sranje za hu
 
Treba da dajemo nize ocene ovima sto salju LA...HU posiljke na konto spore isporuke . AliExpress Standard Shipping deklarisu 20 dana do isporuke
LA...HU posiljke stizu ali 45+ dana putuju, ako zakace i carinu 2 meseca
To svakako, niza ocena + opis u review gde se navede da je poslao sporom logistikom, a doplaceno je za brzu sa full pracenjem.
 
Ako kinez nesto ne podnosi a to je da ga kudis... samo sto oni to ne resavaju da se poprave, vec jednostavno blokiraju celu zemlju :cool:
 
Nek blokiraju. Onda ce kupci sa alija preci na ebay i sl, "madjari" i razni "prevozi" raditi vise nego ikad a postansko-carinska mafija mozda ostane i bez fotelja
Treba da dajemo nize ocene ovima sto salju LA...HU posiljke na konto spore isporuke . AliExpress Standard Shipping deklarisu 20 dana do isporuke
LA...HU posiljke stizu ali 45+ dana putuju, ako zakace i carinu 2 meseca
Deklarisu dostavu do Srbije, rok isporuke je mnogo duzi, do momenta za dispute.
To svakako, niza ocena + opis u review gde se navede da je poslao sporom logistikom, a doplaceno je za brzu sa full pracenjem.
Ako si platio za brzu sa full pracenjem a kinez poslao bez pracenja, to je za refund (ne full, ali delimicni) a ne samo nizu ocenu
 
A gde piše da moraju da pošalju brzom logistikom i sa ful praćenjem?
Uostalom i te LA... HU imaju praćenje i kad uđu u Srbiju.
Tamo nigde ne piše da je AliExpress standard shipping isključivo preko SG pošte, tako da mogu da pošalju kako hoće.
 
Pisu (priblizni) rokovi i da li ima pracenje ili ne. A to kojom postom salju niti pise niti je ikad bilo tacno niti imaju obavezu da svima salju isto.
 
Pa o tome se radi. Čak i za taj AliExpress standard shipping su se ogradili i naveli da nema praćenje iako ga uvek ima do adrese.
krastavac, ljudi preteruje se nekad. Kupujemo tamo jeftinije nego kod nas, mnogo imamo nekih prohteva, hoćemo da lupamo negativne ocene.
To je ceh takvog načina kupovine, budeš strpljiv, ako stigne brzo stigne, ako ne stigne i ako ti ne odgovara uvek ima KP i preprodavci, ili eBay, Joom, Banggood šta kome odgovara.
 
Standard shipping i pise da nema
1.png
i ni nema, slali su mi preko UA...HU.

Ali npr. Selection pise da ima
2.png
a onda opet posalju preko UA...HU. I onda mora niza ocena (a ako je doplaceno za brze/tracking, onda i refund)
 
Mađari neregistrovani su savršeni, nekada stignu za 20 dana, nekada za 30, ali uvek sve stigne. Ja ne bih tu ništa menjao, samo napred
 
Ја бих мењао код наших, да коначно раде свој посао како треба и да испоручују све пошиљке, а не да филозофирају о регистрованим и не регистрованим пошиљкама. То им је посао, нисам ја регистровао фирму за поштанске услуге.
 
Stigla 2 UA..HU u zadnja dva dana 45+ dana. Nijedan nije dobio Arrived at local..., oba su imala Received... Danas su 3 dobili Arrived... sa datumom iz aprila. Negde je očito zapelo, ali stiže.
 
Vidim da se najcesce spominju posiljke koje pocinju sa LA****HU i UA****HU. Sta znaci kada pocinje sa UB? Oduvek mi je sve stizalo preko Singapura, sada prvi put imam ovaj kod za pracenje. Na kraju je naravno HU, ali me zanima sta znace prva dva slova?
 
I meni danas UA****HU 2 posiljke dobile status [RS]Arrived at local.. , pre toga stajalo od polovine aprila Received... Valjda ce uskoro da stignu i do mene.
 
Stigla jedna UA...HU poručena 01.04., poslednji status [RS] Arrived at local delivery center od 24.04. Pošta 11120 Beograd.
 
Meni je UA......HU poručena 14.04. status Arrived at local delivery center od 28.04. Stižu mi te UA...HU za oko 30 dana.
 
6 komada UA HU dobilo status arrived dana,ali sa razlicitim datumima,neki danasnji,neki 28 i 29.04.
Vidim da se najcesce spominju posiljke koje pocinju sa LA****HU i UA****HU. Sta znaci kada pocinje sa UB? Oduvek mi je sve stizalo preko Singapura, sada prvi put imam ovaj kod za pracenje. Na kraju je naravno HU, ali me zanima sta znace prva dva slova?
UB stize za 30-40 dana,sta znaci nemam pojma.Mozda ima veze sa tipom robe,mene uvek taj dopadne kada narucim lepak,fluks i slicne stvari.
 
  • Like
Reagovanja: ale
RB SG narucen 23. evo vidim u posti je danas. Ima li razlike medju UA i LA .. HU? Ua mi nije nikad imala tracking u zemlji i bukvalno pola mi ih nije stiglo a refund ne rade jer pise da je stiglo (u Madjarsku...) no to smo apsolvirali, vidim neko gore rece ima HU pracenne u zemlji
 
Ima, UA...HU su pošiljke bez praćenja, dok su LA...HU pošiljke sa praćenjem. Kontradiktorno je to što ove prve u zadnje vreme stižu brže od ovih drugih :) Dobra stvar kod ovih drugih je to što bi trebalo da možeš da dobiješ refund ako ne stigne...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno