Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zapravo stiglo malopre. lepo iznenađenje

opet Rx...SG bez traženja potpisa, a kao reg. pošiljke moraju da se potpišu, po onome što je pisano u temi. a meni i prošli SG i ovaj SG samo tutnut u ruke. mislim, meni lakše, ali kako poštar sme da potpiše u moje ime!?
 
UA...HU , nesto su ovaj put zabrljali.

3 porudzbine od istog prodavca

prvo je u cetvrtak stigla jedna posiljka ( naruceno 24.03 ) , pa danas jos jedna ( 23.03 ) ,
a trecu ocekujemo ( 16.03 )

nema statusa [RS]Arrived at local delivery center

poslednji statusi su 2023-04-05 18:00 GMT+8 Received by local delivery company
 
Upravo, ali bitno je da je sve ok, problem je kad ima potpis a nema robe, pusti ne preteruj ako ti je sve ok stiglo olaksavas mu posao, ali da ti nije stiglo a da ima potpis tu je problem. U 99,9% slucajeva je prvo napisano pa i meni nekad tako donesu kao u petak strpao mi u sanduce i potpisao mesto mene neka sve je u fullu bilo.
 
UA...HU , nesto su ovaj put zabrljali.

3 porudzbine od istog prodavca

prvo je u cetvrtak stigla jedna posiljka ( naruceno 24.03 ) , pa danas jos jedna ( 23.03 ) ,
a trecu ocekujemo ( 16.03 )

nema statusa [RS]Arrived at local delivery center

poslednji statusi su 2023-04-05 18:00 GMT+8 Received by local delivery company
Imam isto nekoliko tih Mađara bez statusa "arrived at local delivery center". Pretpostavljao sam da će stići na kućnu adresu bez tog statusa, isto mi se desilo sa jednom turom pre par meseci.
 
Upravo, ali bitno je da je sve ok, problem je kad ima potpis a nema robe, pusti ne preteruj ako ti je sve ok stiglo olaksavas mu posao, ali da ti nije stiglo a da ima potpis tu je problem. U 99,9% slucajeva je prvo napisano pa i meni nekad tako donesu kao u petak strpao mi u sanduce i potpisao mesto mene neka sve je u fullu bilo.
da, sve je u redu, srecom. u pitanju je tehnika (ram memorija) za starije sisteme poput mog jeftinije je "kockati se" preko alija, ebey-a itd, nego platiti ovim derikozama na KP.

DDR3 ram 16GB (2x8gb) i to NOV sa w09y23 datumom proizvodnje-- CL11, @1600. sk hynix cipovi na samom modulu

dok je JEDAN polovan 8GB modul 25 eur na kp
1682335238920.png
 
Kod mene i dalje nista od UA...HU paketa. Stvarno pojma nemam gde su svi zaglavili. Jos pre mesec dana status RS Arrived at local delivery service. Zvao dve poste kod koje mi stizu paketi kazu nema nista.
 
Meni upravo stigao UA.....HU naručen 24.3.
Deset dana je bio status Arrived at local delivery center.
 
Poslednjih 2-3 godine naručujem praktično sve preko Joom-a ili Ebaya-a, pre svega zbog Paypala (imam pare tu, a i zbog dodatne bezbednosti za refundacije), oni umeju da budu malo skuplji nego Ali ali su isto tako daleko brži i sigurniji jer sve ide preko Holandske (Joom) ili Belgijske pošte (većina Kineza na ebayu).

Za neke vrednije predmete na Aliju često poštarina bude nenormalna i slanje preko dhl samo (gde ti ne ginu oni njihovi nenormalni troškovi carinjenja), dok npr. na Joom lepo sve uključe u cenu i sve ozbiljnije pakete šalju registrovano Holandskom (a i neregistrovane NL imaju tačno praćenje do ulaska u Srb), pritom na Joom često dobijaš kupone od 10-30% i praktično dobijaš sa njima istu/nižu cenu u odnosu na Ali. Eto čisto info za one koji nisu upućeni, pošto je praćenje preko NL i BE pošti uživanje u odnosu na one Alijeve muljaže preko HU.
 
Imam jednu posiljku od NL posta, koja pocinje sa LSxxxNL. Posiljka je stigla u drzavu pre nedelju dana, ali od tog dana ni traga ni glasa a na nasoj posti ne postoji nikakva informacija. Jel ovo normalno ili?
 
nije normalno, normalno je izgleda za Srbiju i nasu Postu
 
Imam jednu posiljku od NL posta, koja pocinje sa LSxxxNL. Posiljka je stigla u drzavu pre nedelju dana, ali od tog dana ni traga ni glasa a na nasoj posti ne postoji nikakva informacija. Jel ovo normalno ili?

Meni se nije to dešavalo za NL, od ulaska u Srbiju max 5 dana do dostave a imao sam preko 100 paketa (a i to kada su bili neradni dani), dosta zavisi i od lokalne pošte i poštara. To ti je 100% ili stiglo u lokalnu poštu ili je zaglavilo na carini, mada meni bukvalno ništa od NL nisu slali na carinu iako sam naručivao i neke gabaritnije pakete od 100+ dolara, dok su mi ranije za neke sitnice udarali harač, zemlja apsurda.
 
I meni se desavalo ranije sa NL posiljkama sa JOOM-a da su sve stizale veoma brzo,medjutim poslednjih 2-3 meseca dosta kasne a i ne stizu.imam 2 posiljke koje su stigle u Srbiju jos 27.03 i jos uvek ih nisam dobio,a prosle 3 posiljke nisam dobio ni dan danas i zatrazio refund i dobio.tako da sam siguran da je samo problem kod nas i nigde drugde,a da kradu posiljke to da,ali lokalne poste.
 
da, sve je u redu, srecom. u pitanju je tehnika (ram memorija) za starije sisteme poput mog jeftinije je "kockati se" preko alija, ebey-a itd, nego platiti ovim derikozama na KP.

DDR3 ram 16GB (2x8gb) i to NOV sa w09y23 datumom proizvodnje-- CL11, @1600. sk hynix cipovi na samom modulu

dok je JEDAN polovan 8GB modul 25 eur na kp
Pogledajte prilog 387097
Колико те дође порез на пошиљку ?
 
Danas stigli neki paketi UA HU od 25.03 zadnji status "received by local delivery company" od pre 20 dana.
 
Poslednjih 2-3 godine naručujem praktično sve preko Joom-a ili Ebaya-a, pre svega zbog Paypala (imam pare tu, a i zbog dodatne bezbednosti za refundacije), oni umeju da budu malo skuplji nego Ali ali su isto tako daleko brži i sigurniji jer sve ide preko Holandske (Joom) ili Belgijske pošte (većina Kineza na ebayu).

Za neke vrednije predmete na Aliju često poštarina bude nenormalna i slanje preko dhl samo (gde ti ne ginu oni njihovi nenormalni troškovi carinjenja), dok npr. na Joom lepo sve uključe u cenu i sve ozbiljnije pakete šalju registrovano Holandskom (a i neregistrovane NL imaju tačno praćenje do ulaska u Srb), pritom na Joom često dobijaš kupone od 10-30% i praktično dobijaš sa njima istu/nižu cenu u odnosu na Ali. Eto čisto info za one koji nisu upućeni, pošto je praćenje preko NL i BE pošti uživanje u odnosu na one Alijeve muljaže preko HU.
A taj Joom jel moze da salje na adresu koja se razlikuje od adrese iz paypal-a? Posto ovi iz Banggood-a za 3-4 zadnje narudzbenice pokusali da mi zamene nacin dostave umesto Air Parcel ... koji je jeftiniji (do 3 evra) za Express Shipping koji je desetostruko skuplji (minimum 60+evra) ili da ponistim narudzbenicu, sto sam ja i uradio i refundirali mi za zadnja 3 artikla, ali posle u live chat-u mi je ovaj neki Chris rekao da za moj Zip code nema vise Air parcel i da sacekam neko vreme pa onda da pokusam ponovo da kupim nesto...
 
Evo da ne ispadne da je samo kod nas sve uvek crno i da samo
Posta Srbije ne radi svoj posao kako treba...

Primer peripetije sa RoyalMail-om.
Dve nedelje "potere" za kuririma i posiljkom...

RML.jpg
 
A taj Joom jel moze da salje na adresu koja se razlikuje od adrese iz paypal-a? Posto ovi iz Banggood-a za 3-4 zadnje narudzbenice pokusali da mi zamene nacin dostave umesto Air Parcel ... koji je jeftiniji (do 3 evra) za Express Shipping koji je desetostruko skuplji (minimum 60+evra) ili da ponistim narudzbenicu, sto sam ja i uradio i refundirali mi za zadnja 3 artikla, ali posle u live chat-u mi je ovaj neki Chris rekao da za moj Zip code nema vise Air parcel i da sacekam neko vreme pa onda da pokusam ponovo da kupim nesto...

Joom sve šalje Holandskom poštom avionski. Većinom pakete manje vrednosti šalju neregistrovane, a 90% stvari preko 20 dolara ide registrovana i ne naplaćuju to dodatno. Za NL jedina razlika je što neregistrovane ne možeš da pratiš unutar Srbije, ali su praćenja do Srbije tačna i jednaka kao za registrovane. Nisam to isprobavao ali sigurno može i adresa različita od Paypal-a jer ima korak pre potvrde narudžbine gde može da se bira adresa, a Paypal dozvoljava adresu različitu od tvoje defaulf adrese koja je sačuvana ako to prodavac omogući.

Meni su otkazali 2 narudzbe na Joom . Nisu mogli da posalju .
Tako da nisam zadovoljan .

Dešavalo se i meni, mada uvek sa prodavcima sa tek nekoliko recenzija i nekom nerealno niskom cenom proizvoda. Isto tako sam gomilu stvari u velikim paketima, koje na Aliju ne bi slali bez neke ekstra skupe dhl opcije, uspevao na Joom da kupim po prilično niskoj ceni bez troškova dostave, tako da i ovde ima svakakvih prodavaca. Ja sam imao dobra iskustva i sa refundacijama i support timom, max su me ispoštovali uvek, čak sam jednom tražio delimičnu refundaciju zbog manjih ogrebotina a oni mi vratili celu sumu od 60ak dolara.
 
Sa Joom i registrovane i neregistrovane sam pratio do kuce,jedino dugo vremena treba dok izadje iz Kine,prosli mesec 15 dana a sada 25 dana i sto su mi nagurali 16 stvari u 1 paket a hteo posebno,cak im pisao oni se prave blesavi.
Da li je bolje placati karticom ili paypalom?
Imam neke kupone kako se to koristi,automatski umanjuju iznos ili kako?
 
Kad god možeš, PayPal. Oni uvek štite kupca.
 
Narucio sam Nohon bateriju za telefon sa Joom i dobio tracking broj u formatu 12345678910, nema slova ispred i iza.
Izgleda kao fejk broj, nijedan od servisa za pracenje ga ne prepoznaje kao validan.
 
Neregistrovane posiljke su UTxxxxxNL a registrovane RUxxxxxxNL,kozda ima jos neka oznaka ali samo broj nisam video do sada,tako da je verovatno fake.kontaktiraj podrsku pa ces videti.
 
Kontaktirao sam ih, dobio neki genericki "your package is still on its way to you" odgovor, verovatno auto reply.
 
Javice ti se cim provere,to je auto reply poruka.
 
Narucio sam Nohon bateriju za telefon sa Joom i dobio tracking broj u formatu 12345678910, nema slova ispred i iza.
Izgleda kao fejk broj, nijedan od servisa za pracenje ga ne prepoznaje kao validan.
 
Nijedan od sajtova za pracenje ga ne prepoznaje, Carrier info is incorrect.
Random 10 cifara bez slova, mozda cak i jeste neki broj za interno pracenje, ali postanske posiljke ne idu u tom formatu.
Podrska kaze "According to the tracking info, the package has arrived in your country and should be delivered to you shortly", a posiljka tek "poslata" 23.4. :D
U ovom momentu je ipak Aliexpress sa singapurcanima najsigurnija opcija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno