Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LV Posiljka, danas tacno 2 meseca bez isporuke.

Mar 12, 2020 Arrive at destination country
 
Au bre, jel ovo znaci da se paket vraca?


Статус пакета: У транзиту
Држава: Кина -> Србија
Одредиште:
2020-04-14 08:57, CN, CNBJSA, Prispeće
2020-04-09 20:44, CN, Prijem
Порекло:
2020-05-11 09:54, Схензхен , Увозно царињење
2020-05-11 09:02, Шензхен , упућен на увоз царина
2020-05-10 08:38, Схензхен , долази на Схензхен Биро за замену
2020-05-10 06:16, Гуангжоу, који напушта међународни центар Гуангзхоу, следећа станица, Биро за замену у Шенхен (путем трансфера)
2020-05-09 19:51, Пекинг , достављен ваздушном превозу
2020-05-09 10:08, Гуангзхоу долази на Сјеверну станицу Гуангжоу (путем трансфера)
2020-05-08 05:02, Пекинг , напушта станицу у Пекингу на месту Хуангцун, следећа станица, Северна станица Гангзхоу (трансфер)
2020-05-05 15:24, Пекинг , Пекинг међународни центар за прераду поште врати, Напомена: сигурносно враћање
2020-05-04 17:35, Пекинг , у Пекингу се вратио међународна поштанска станица за пошту
2020-05-04 17:35, Пекинг , достављен ваздушном превозу
2020-05-04 17:25, Пекинг , достављен ваздушном превозу
2020-04-14 10:02, Пекинг , Међународни центар за прераду поште у Пекингу је извезен одмах запечаћен
2020-04-14 01:53, Пекинг , долази у Пекинг међународни завод за пренос поште (путем трансфера)
2020-04-12 16:42, Гуангжоу, који напушта међународни центар Гуангзхоу, следећа станица, Пекинг међународни Одсек за пренос поште (путем трансфера)
2020-04-10 22:10, Гуангжоу , долази на Гангзхоу Међународном центру (путем трансфера)
2020-04-10 18:56, Схензхен , који напушта Биро за размену, следећи стоп, Гуангзхоу међународни центар
2020-04-09 22:31, Схензхен , који напушта међународни центар за масовно прераду у Шензу, следећа станица, Шензхен Интернешнал
2020-04-09 20:44, Шензхен ", Међународни центар за масовно прераду" Шензхен "примио је, агенте: пријем и слање 2
2020-04-08 17:08, Креиране логистичке поруџбине (платформа за брзо продају)
======================================
Powered by www.17track.net
 
Ne shvatam kako neki nisu shvatili da zadnjih meseci posiljle idu usporeno, da je sve u nekom zastoju pa ocekuju sad u najkracem roku da im stigne posiljka... Malo malo pa se neko pojavi da kuka, da okrivljuje, ove, one....i ja imam posiljke iz januara koje cekam, neke su srigle, neke ce valjda stici, neke su iz aprila uveliko stigle, znaci totalno nema pravila, ako niste spremni na ro nemojte ni porucivati.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Koju sluzbu birati za android box a da ne cekam dva meseca?
 
Kupujem prodajem i post expres/bex/aks....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Au bre, jel ovo znaci da se paket vraca?


Статус пакета: У транзиту
Држава: Кина -> Србија
Одредиште:
2020-04-14 08:57, CN, CNBJSA, Prispeće
2020-04-09 20:44, CN, Prijem
Порекло:
2020-05-11 09:54, Схензхен , Увозно царињење
2020-05-11 09:02, Шензхен , упућен на увоз царина
2020-05-10 08:38, Схензхен , долази на Схензхен Биро за замену

======================================
Powered by www.17track.net

Da, upravo to znači. Sad mogu da se dese dve stvari - da se trajno vrati pošiljaocu ili da ponovo krene za Peking. Ovo prvo se češće dešavalo. Prati dalje tracking statuse. Ako ih ne bude u sledećih 7-10 dana onda računaj da su vrlo slabe šanse da će ponovo da krene ka tebi (ali dok ne bude status da je vraćeno na mesto predaje uvek možeš da se nadaš)
 
Ja ne znam ko je više ovde lud, poslato i stoji kod nas na carini mesec i kusur dana. Nema šanse da im toliko treba da razvrstaju robu čak i ako je sve bilo oko korone aktuelno.
 
Upravo na singapurcima koji su poruceni u februaru i kojima je vec jednom bila nadodata produzena isporuka od 30 dana danas su dobili dodatnih 30 dana sto znaci ukupno 60+30+30=120 j**** dana isporuke...sitnica! tek nakon 4 meseca cu imati pravo otvoriti dispute ukoliko i onda jos ne nadodaju. Very nice
 
I meni izgleda da vracaju paket posiljaocu :/ a dodali 60 dana za dostavu prije 2 3 dana lol. Otvorio case za jedan item sto je poslat overseas iz singapur tobos 21.4. al istekose 2 mjeseca i ne produzise. E ne znam, shvatam situaciju al pošte rade i cargo prevoz :/
 
Da li je neko imao situaciju da mu paket preko dhl-a bude isporucen u pogresnu drzavu (kad se ukuca broj pise DE -> RS, medjutim paket je isporucen negde u Rumuniji)? U nasem dhl-u kazu da to ide preko poste jer je broj pracenja u formatu CAxxxxxxxxxDE, ali u sistemu poste ga nema jer nikada nije usao u Srbiju.
 
Imao sam baš takav slučaj. Paket se onda vratio iz Rumunije u Nemačku pa su ga poslali ponovo. Sve se samo rešilo ali je trajalo dosta dugo. Ima par godina tako da se ne sećam tačno koliko im je trebalo.
 
Hvala na informacijama i savetima!
Nije mi problem da cekam, samo da ne bude uzaludno. Kontaktiracu prodavca pa kad razresim situaciju, javljam ovde. Mozda ce nekome u buducnosti koristiti. :)
 
Upravo na singapurcima koji su poruceni u februaru i kojima je vec jednom bila nadodata produzena isporuka od 30 dana danas su dobili dodatnih 30 dana sto znaci ukupno 60+30+30=120 j**** dana isporuke...sitnica! tek nakon 4 meseca cu imati pravo otvoriti dispute ukoliko i onda jos ne nadodaju. Very nice

Imaš pravo i sad da tražiš povraćaj, to što prodavac produžuje originalni rok tebe ništa ne obavezuje. Doduše ja uvek čekam, ako treba i ta 4 meseca, kad vidim da je očigledan problem u logistici, ali ti ne moraš isto da misliš.
 
Danas isporučen jedan Letonac sa malim zakašnjenjem.
bb0890c189792ef71232a42e01cd7274.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Juce su mi poslata 4 paketa Yanwen, a danas 3 paketa preko Turkish post u formatu RHxxxxxxxxxTR. Do sada su mi posiljke preko turske bile neregistrovane UHxxxxxTR...
Sad cemo videti kako idu registrovani turci...

Sto se tice ostaloga, 12 paketa SG bez ikakve promene statusa evo tacno 2 meseca, jedan CN isporucen pre neki dan nakon 3 meseca, i ukupno imam 7-8 Yanwen paketa koji putuju i jedino se tu menjaju statusi sa vremena na vreme..
 
@vodka_commando

Dobio si danas Letonca poslatog decembra?
Ja imam jednog poslatog februara od kog sam se oprostio. Znači moguće je da stigne.
 
Ja cekam iz februara sa ebay nesto i kinez svako malo te cekaj jos 10 dana, ja otvorim case on kaze cekaj jos 15 dana. Bilo da on prihvati ili da ebay presudi za mene dobice negativnu, na ebay mu je itekako bitno da izbegne lose ocene i tu ne moze da mulja ko na aliju.
 
Ljudi, malo je smešno što ću sada pitati a imam preko 130 kupovina na aliju. Ja sam uvek potvrdjivao odmah cim prodavac posalje posiljku, ono znate, confirm order received i nikad nisam imao problem, medjutim poslednji puta sam imao problem sto je prodavac cancelovao posiljku i kada sam ga pitao zasto, on je mene pitao jesam li ja nesto slucajno kliknuo, a nisam mogao otvoriti dispute jer je proslo 15 dana. Sreca pa mi je ali refundirao pare u celosti, nesto preko 40e. E sada sam kupio od drugog i sad hocu da vas pitam da li to potvrdjujem kada mi paket stigne? Evo i slika kako to izgleda. Hvala na odgovoru.
10394af01b30344f2308b3d0d4671cab.jpg


Poslato sa Huawei P10 lite
 
Poslednja izmena:
Ljudi, malo je smešno što ću sada pitati a imam preko 130 kupovina na aliju. Ja sam uvek potvrdjivao odmah cim prodavac posalje posiljku, ono znate, confirm order received i nikad nisam imao problem, medjutim poslednji puta sam imao problem sto je prodavac cancelovao posiljku i kada sam ga pitao zasto, on je mene pitao jesam li ja nesto slucajno kliknuo, a nisam mogao otvoriti dispute jer je proslo 15 dana. Sreca pa mi je ali refundirao pare u celosti, nesto preko 40e. E sada sam kupio od drugog i sad hocu da vas pitam da li to potvrdjujem kada mi paket stigne? Evo i slika kako to izgleda. Hvala na odgovoru.
10394af01b30344f2308b3d0d4671cab.jpg


Poslato sa Huawei P10 lite

Potvrdis kada ti posiljka stigne na ruke, ne kada je on posalje. Taj je cancelovao jer je mislio da nesto muljas
 
Ne znam da li je smesno ali je urnebesno :D
Pa kako ti potvrdjujes da je nesto stiglo a tek si narucio, ne razumem? Kad ti stigne potvrdjujes i ako ne stigne zalis se i ako se pravi lud Dispute.
 
Ljudi, malo je smešno što ću sada pitati a imam preko 130 kupovina na aliju. Ja sam uvek potvrdjivao odmah cim prodavac posalje posiljku, ono znate, confirm order received i nikad nisam imao problem, medjutim poslednji puta sam imao problem sto je prodavac cancelovao posiljku i kada sam ga pitao zasto, on je mene pitao jesam li ja nesto slucajno kliknuo, a nisam mogao otvoriti dispute jer je proslo 15 dana. Sreca pa mi je ali refundirao pare u celosti, nesto preko 40e. E sada sam kupio od drugog i sad hocu da vas pitam da li to potvrdjujem kada mi paket stigne? Evo i slika kako to izgleda. Hvala na odgovoru.
10394af01b30344f2308b3d0d4671cab.jpg


Poslato sa Huawei P10 lite
Dobro si prošao preko 130 puta.. :d
 
LOL

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Jedan me ispalio za wi-fi dongle koji je kostao 2 evra i imao sam jednom pre mesec dana problem kada sam kupio 4 kamere, isto sam potvrdio ali sam u roku od par dana skontao da se jedna kamera vraca prodavcu (nisu bile sve u jednom paketu) pa sam uspeo da otvorim dispute. Iskren da budem ja sam mislio da moram potvrditi da bi ta posiljka bila poslata. Cak sam i 3 telefona tako kupio da sam odma potvrdio. [emoji23][emoji23][emoji23]. Sta da radim kada sam slab sa engleskim. Sad znam pa ove dve kamere nisam potvrdio.

Poslato sa Huawei P10 lite
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno