Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stvarno nisam pristalica teorija zavere i ni u kom smislu ih ne podržavam ali šta drugo da ovde čovek zaključi. U 21. veku pošiljke iz kine putuju po 4, 5, 6 meseci i uglavnom ne stižu. Pa brže se vršila trgovina pamukom sa kinom pre 1000 godina. Što kaže prethodnik i za produžetak protection vremena nisu zainteresovani. Evo meni već danima ne odgovaraju, više se ja brinem da ih ne oštetim nego oni sami. Po njihovim nezainteresovanim odgovorima i reakcijama imam utisak da mi robu nisu ni poslali ili da im se davno vratila pa im sad svejedno šta će biti. I ne bih ja u svemu ovome mnogo krivio našu poštu, evo na hrvatskim forumima ista polemika i zaključci kao i na našim.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Najvise mrzim nepravdu i kad neko pokusa da me zezne, ranije otvorim dispute kad istekne zastita, dobijem full refund, posle izvesnog vremena ako stigne paket posaljem poruku kinezu da je paket ipak stigao i da cu sada izvrsiti ponovo porudzbinu ali da mi ne posalje i to je to. A ovo je cist primer bezobrazne dzukele koja je videla da se paket seta po Kini ali se pravi lud i 100% je proveravao na svim drugim sajtovima za pracenje al kaci status sa Aliexpresa od 4.12 koje nema veze sa tacnoscu, sto nije okacio poslednji status sa 17 Track kao dokaz u "dispute" , ljigavac.

Sa kineskom postom je stanje nikad gore, narucio sam i xenon sijalice za auto, setaju se po Kini 2 meseca kao na ekskurziji da su.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Stvarno nisam pristalica teorija zavere i ni u kom smislu ih ne podržavam ali šta drugo da ovde čovek zaključi. U 21. veku pošiljke iz kine putuju po 4, 5, 6 meseci i uglavnom ne stižu. Pa brže se vršila trgovina pamukom sa kinom pre 1000 godina. Što kaže prethodnik i za produžetak protection vremena nisu zainteresovani. Evo meni već danima ne odgovaraju, više se ja brinem da ih ne oštetim nego oni sami. Po njihovim nezainteresovanim odgovorima i reakcijama imam utisak da mi robu nisu ni poslali ili da im se davno vratila pa im sad svejedno šta će biti. I ne bih ja u svemu ovome mnogo krivio našu poštu, evo na hrvatskim forumima ista polemika i zaključci kao i na našim.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Vidi opet dolazimo do zakljucka preko cega su slane posiljke..China post 50/50 da su poslate ili uopste nisu..A isto tako vazi i za ostale bezvezne kompanije...Od sad amo turkey post ili singapore i to je to od mene. Kad krenu i oni kao china obustava totalna kupovine i to je to. Ja vise ne narucujem nista sa ostalim shipping metodama.

@Dakii, Samo ostro, ne popustaj aliexpress ce dosuditi u tvoju korist oni gledaju 17track.
 
Belgijska bpost iz Kine isporucena za oko 18 dana-extra su brzi

Nekoliko Turcina ni traga, kakva Letonija,lazu ko Turci

RP....CN 2+ meseca jos u Kini
 
Evo RP... CN posle 15 dana od Delivered to airtranaport je valjda u avionu. Screenshot_20200114_125106_yqtrack.app.jpg

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Pa tako je to [emoji16] delivered to airtranaport pa se čeka 15-30dana, pa onda airlines pa se opet čeka 15-30dana [emoji2357]

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Koji su ljigavci pojedini kinezi i dzukele bezobrazne pokazuje i sledeci primer, ne da cu mu osinuti negativan komentar sa slascu ima da ispisem.
Prvo mu saljem poruku da produzi zastitu jer istice iako se paket seta po Kini od 11.11, iskulirao me kao cedevitu. Istekla zastita, otvaram "dispute" i naravno trazim "full refund" jer paket nije ni napustio Kinu i kao dokaz postavljam sliku sa 17 Track, dzukela kineska odgovara kako je paket sleteo u Srbiju 4.12 i kaci sliku pracenja sa Aliexpresa koja nema veze sa istinom i sad smraddina misli ja majmun i poverovacu mu a 17 Track bulvalno na dnevnom nivou pokazuje kako se paket seta po Kini.
bf2d6d1273cd23b59d11e252a41cf3a7.jpg
45b566378f1a95f3b2d50f60b0f66995.jpg


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Tvoj paket je prošao import customs, tj ulaznu carinu u Kinu. Tako da on nema šanse da tebi dođe, već se vraća prodavcu, a možda je već i podigao paket. Nema uvek tog završnog statusa da je prodavac uzeo paket, ali import customs je dovoljan status da tebi nikad neće stići.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Paket porucen CN postom 10. Oktobra, registrovan, stigao danas. Evo u spojleru ko hoce da vidi detaljno pracenje.

Number: RVxxxxxxxxCN
Package status: Expired
Country: China -> Serbia
Destination:
2020-01-14 06:04, RS, 10200 GPC BEOGRAD-11xxx Belgrade xxx, Otby
2020-01-13 20:26, RS, 10200 GPC BELGRADE, Otby
2020-01-13 11:15, RS, 11003 ALTERNATIC MAIL-11200 GPC BEOGRAD, otaccording
2020-01-13 10:23, RS, 11003 ALTERNATIC MAIL, Prispeće
2019-10-30 10:45, CN, CNFYSA, Prispeće
2019-10-24 22:14, CN, Roger
Origin:
2020-01-13 12:15, Serbia, Leave Serbia
2020-01-13 11:23, Belgrade, arrived at the place of arrival
2019-12-19 00:10, Beijing, Airlines
2019-11-28 06:43, Beijing, delivered to air transport
2019-11-28 06:43, Beijing, delivered to air transport
2019-11-28 01:12, Beijing, leaving the Beijing Exchange Station, the next stop ,Beijing Exchange Station (via transfer)
2019-11-27 14:03, Beijing, Beijing Post International has been exported directly sealed
2019-11-27 13:46, Beijing, Beijing Post International return, note: security return
2019-11-26 06:07, Beijing, Beijing Exchange Station Return
2019-11-19 08:21, Beijing, delivered to air transport
2019-11-19 08:20, Beijing, delivered to air transport
2019-11-18 16:12, Beijing, Beijing Post International has been exported directly sealed
2019-11-18 16:12, Beijing, Beijing Post International return, note: security return
2019-11-17 03:16, Beijing, Beijing Exchange Station Return
2019-11-13 08:34, Beijing, delivered to air transport
2019-11-12 08:39, Beijing, Beijing Post International has been exported directly sealed
2019-11-12 08:39, Beijing, Beijing Post International return, note: security return
2019-11-12 05:14, Beijing, Beijing Exchange Station Return
2019-10-31 07:48, Beijing, delivered to air transport
2019-10-31 07:48, Beijing, delivered to air transport
2019-10-30 16:17, Beijing, Beijing Post International has been exported directly sealed
2019-10-27 05:18, Beijing, arriving at Beijing Terminal (via transfer)
2019-10-26 16:51, Guangzhou, leaving Guangzhou Terminal, the next stop , Beijing Terminal
2019-10-26 08:46, Guangzhou, arriving at Guangzhou International
2019-10-25 02:15, Guangzhou, leaving the International Shijing Business Department, the next stop " Guangzhou International"
2019-10-24 22:14, Guangzhou City, "International Shijing Business Department" has received, the pitcher: LuolianGuo Shijing
2019-10-17 20:31, Logistics order created
 
AKO je neregistrovana posiljka nemoze ni da pratite, tako meni reko kinez LP...... roba ipak stigla
kinez.jpg
 
Meni je jedan paket poslat iz Kine 26.11 imao sam neki tracking broj (ID**********CN)i po njemu se ne vidi da je napustio Kinu....pitam Kineza da li zna sta se desava,on mi odgovara

Friend, sorry. Items lost due to holiday effects.
Do you need to ship it again?

waiting for your reply.

I sad,ako je tacno da ti Kinezi pocinju da nas zajebavaju,tj da nam i ne salju pakete,da li ima smisla da mu trazim ponovno slanje ili da otvorim dispute i trzim nazad pare?......odkud znam da ce i ovoga puta poslati?.........srecom,stvar je male vrednosti,oko 10ak dolara,ali meni bas treba jer se ne moze kupiti ovde kod nas....
 
Meni je jedan paket poslat iz Kine 26.11 imao sam neki tracking broj (ID**********CN)i po njemu se ne vidi da je napustio Kinu....pitam Kineza da li zna sta se desava,on mi odgovara

Friend, sorry. Items lost due to holiday effects.
Do you need to ship it again?

waiting for your reply.

I sad,ako je tacno da ti Kinezi pocinju da nas zajebavaju,tj da nam i ne salju pakete,da li ima smisla da mu trazim ponovno slanje ili da otvorim dispute i trzim nazad pare?......odkud znam da ce i ovoga puta poslati?.........srecom,stvar je male vrednosti,oko 10ak dolara,ali meni bas treba jer se ne moze kupiti ovde kod nas....

Dispute i kraj, pronadji drugog poslodavca sa istim predmetom i poruci preko Singapore posta i kraj.
 
Tvoj paket je prošao import customs, tj ulaznu carinu u Kinu. Tako da on nema šanse da tebi dođe, već se vraća prodavcu, a možda je već i podigao paket. Nema uvek tog završnog statusa da je prodavac uzeo paket, ali import customs je dovoljan status da tebi nikad neće stići.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
Tako je isto jedan kinez letos napisao da cekam da je paket stigao u Srbiju i da je u lokalnoj posti a njemu se vratio paket jos ga on i podigao. Kacio sam bio i taj status, na sve su spremni ljigavci.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Danas stigao paket narucen 6. Novembra. Paket veci za centimetar od rupe na sanducetu, prosto mi je neverovatno kako su ga nagaurali a da nista nije polomljeno.
 
Код мене су још увек стати сандучићи, и то они са 6 у компкету, 2х3 вратанца. Поштар може да отвори свих 6 одједном, тако да је можда тако убацио и код тебе.
Мени је је тако стигла једна видео касета пре 20 година.
Сад углавном стижу мањи пакети или поштар донесе на врата.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Meni u petak stigao svezanj paketa,mislim oko 5 komada i to sve bez pracenja.Bilo je tu posiljaka od oktobra i novembra,a danas postar ostavio kartonce da podignem u postu takodje svezanj posiljaka,takodje posiljke bez pracenja i sve su stigle,sve sto sam porucio. Za neverovati.
 
Samo kad napisete da vam je nesto stiglo, ostavite i pocetna i zadnja slova tih posiljki (da bi znali mi ostali preko koje zemlje ide itd.)... takodje i datum kad je poletela iz tranzitne zemlje ako ne neregistrovana posiljka.
 
meni stigao kinez bez trekinga 10tog i slepci nisu ništa ostavili nigde,ni u sanduče,nikakva poruka,papir,ništa.večeras me zvala kontrolerka jer joj bilo čudno što nema niakakv izveštaj nigde da je bilo šta pokušano a uredno pišu moje informacije i zvala.rok mi ističe sutra,naravno nisam u gradu i nekako smo uspeli da se snađemo,doći će neko da plati carinu i dažbine (700nak dinara,iako je bilo 40tak dolara i džabe šiping) i 30din post restant ležarina pa ću sam da podignem kad mi bude odgovaralo.

inače za post restant ležarinu sam čuo prvi put ovde ne sećam se ko je rekao ali hvala mu svakako,totalno je spasila stvar. :)
 
Legla uplata za dispjut otvoren 10.01. zatvoren 12.01., bez da je prodavac rekao i reč. Ja sam nekako i dalje ubedjen da će stići paket..juče sam otvorio još jedan dispjut, kao i predjašnji, trgovac se ne oglašava.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Meni je jedan paket poslat iz Kine 26.11 imao sam neki tracking broj (ID**********CN)i po njemu se ne vidi da je napustio Kinu....pitam Kineza da li zna sta se desava,on mi odgovara

Friend, sorry. Items lost due to holiday effects.
Do you need to ship it again?

waiting for your reply.

I sad,ako je tacno da ti Kinezi pocinju da nas zajebavaju,tj da nam i ne salju pakete,da li ima smisla da mu trazim ponovno slanje ili da otvorim dispute i trzim nazad pare?......odkud znam da ce i ovoga puta poslati?.........srecom,stvar je male vrednosti,oko 10ak dolara,ali meni bas treba jer se ne moze kupiti ovde kod nas....

Pitao kineza da li moze da salje Singapurskom postom,on odgovara da moze bez problema i da ce ponovo poslati preko singapurcana (on je iz shen zhen-a) i daje mi trackin broj.......da li oni iz bilo kog kraja te ogromne Kine mogu da biraju kojom ce postom da salju?
 
Kakav sad Beograd? Vraćaju paket za BG?

Ništa mi nije jasno.

yooL24B.jpg
 
Trebalo bi da danas dobijes paket.
 
Poslednja izmena:
Da li da se nadam da ce ovo stici uopste? RH-TR

Destination - Cached time: 2020-01-15 06:52:54 (GMT+01:00)
2019-12-26 10:32

RS, 11003 ALTERNATIC MAIL, for customs
2019-12-26 09:29

RS, 11003 ALTERNATIC MAIL, Prispeće
2019-12-10 20:25

The TR, the THREE HUNDRED, the Prister

Origin - Cached time: 2020-01-15 06:52:50 (GMT+01:00)
2019-12-26 11:33

Serbia (Yurt Disi), Record item customs information (Inb)
2019-12-26 11:32

Serbia (Yurt Disi), Send item to customs (Inb)
2019-12-26 10:29

Serbia (Yurt Disi), Receive item at office of exchange (Inb)
2019-12-11 07:05

Destination Country, Item arrived to destination country.
 
Je l' se nekome dešavalo ovo?

vzTa4Dc.png
 

Prilozi

  • vzTa4Dc.png
    vzTa4Dc.png
    168.6 KB · Pregleda: 83
@Blaham

Nadaj se da je greska u statusima.Ako nije , onda se vraca za Kinu.


@ Radiant
@AnnarioN

Uobicajeno stanje tokom praznika....
 
Porucio jedan poveci paket iz Kine, HK Post, 5og porucio, 7og poslali, 9og utovaren i danas stigao... :d Citavih 10 dana sam cekao.
 
Jedan RP..CN od 14.11. poslednji status 24.12. BEIJING AIRLINES, juče otvoren dispute, danas popodne stigao u izmeničnu poštu. Pretpostavljam, da osim ako nisam neke loše sreće, to je moje u Petak, ali ču sačekati sa zatvaranjem žalbe.

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno