Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li da se nadam da ce ovo stici uopste? RH-TR

Destination - Cached time: 2020-01-15 06:52:54 (GMT+01:00)
2019-12-26 10:32

RS, 11003 ALTERNATIC MAIL, for customs
2019-12-26 09:29

RS, 11003 ALTERNATIC MAIL, Prispeće
2019-12-10 20:25

The TR, the THREE HUNDRED, the Prister

Origin - Cached time: 2020-01-15 06:52:50 (GMT+01:00)
2019-12-26 11:33

Serbia (Yurt Disi), Record item customs information (Inb)
2019-12-26 11:32

Serbia (Yurt Disi), Send item to customs (Inb)
2019-12-26 10:29

Serbia (Yurt Disi), Receive item at office of exchange (Inb)
2019-12-11 07:05

Destination Country, Item arrived to destination country.

Isključi prevod, pa će se samo kasti.
 
Meni danas stigle preostale 3 posiljke od 11.11, sve zajedno. A jednu posiljku su mi poslali duplo cak, proveri osam, narucio sam jedan komad, a oni mi poslale 2 posiljke :d
 
Tvoj paket je prošao import customs, tj ulaznu carinu u Kinu. Tako da on nema šanse da tebi dođe, već se vraća prodavcu, a možda je već i podigao paket. Nema uvek tog završnog statusa da je prodavac uzeo paket, ali import customs je dovoljan status da tebi nikad neće stići.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Imam dva malo veća paketa RV....CN, vode ih kao bulk mail. Od dva različita prodavca, neki deo za kola i elektirčni pikado. Kod oba mi stoji poslednji status (25 i 30 decembar): Import customs clearance, Shenzhen i Suzhou, Jiangsu. Jel to znači definitivno da nema ništa od njih?
 
Poslednja izmena:
Danas stigle 3 od dvadesetak bez pracenja:
UA..TO poslato 13.10. poslednji status 26.10.
UA..TO poslato 3.12. poslednji status 16.12.
UB..LV poslato 3.12. poslednji status 24.12.

Jos uvek nista od 11.11, ni sa pracenjem, ni bez. A stizalo sto je naruceno i pre i posle.

Stpljenja samo...
 
Tvoj paket je prošao import customs, tj ulaznu carinu u Kinu. Tako da on nema šanse da tebi dođe, već se vraća prodavcu, a možda je već i podigao paket. Nema uvek tog završnog statusa da je prodavac uzeo paket, ali import customs je dovoljan status da tebi nikad neće stići.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока

Da li znaci to da ovo necu nikad dobiti i mogu li na osnovu ovoga vec sad otvoriti dispute i traziti full refund?
5382ff6d8b2809fbece0d035459da824.png
6ce53b282bdd806103cbac833b80c215.png
f2381506287e4028cbc05672ba1d1e43.png
2a4dde941cc91943f1fb34e589298583.png
0b0b3c1b77a4f8392930602c42ff4b12.png
 
@Araverp
@rida
Ako su po statusima paketi stigli do Beijing-a pa vraceni nazad odakle su i krenuli i tu stoji import customs clearance najverovatnije da to nece krenuti opet ka Pekingu nego ce biti ili je vraceno posiljaocu.
Od pet takvih paketa za dva su mi prodavci potvrdili da je vraceno (jedan se sam javio) a oba prodavca su u dogovru samnom ponovo poslali.

Za preostala tri paketa prodavci tvrde da ce to stici i da su u tranzitu, za oko 15 dana se navrsava 60 dana, ako se nista ne desi sto bi ukazivalo da na to da je ipak krenulo opet ka Srbiji ide disput za iste. Verovatnoca da je to proslo ceo put a da nigde nije skenirano je prakticno nemoguce.

Gledajuci deklaracije na paketima sasvim je moguce da posiljke bivaju vracene jer nisu tacne tezine paketa, verovatno za manje posiljke od 50-100grama tolerisu ali ne i kod vecih koje su nekoliko stotina grama i gde je veliko odstupanje. Ne bi mi palo na pamet da gledam detaljno no pre neki dan kad sam preuzimao posiljku na salteru poste, merili paket obzirom da je tek pristigao u lokalnu postu pa ga jos nisu zaveli. Pogledam sta pise za tezinu i nasmejem se... Verovatno kad dodje do merenja pred utovar na avion da odstrane i vrate tako deklarisan pakete. No opet nemogu da tvrdim da je to bas slucaj ali je sasvim moguce da je u dekalrasnju veliki deo problema sa posijkama.
 
Poslednja izmena:
Baš kao što kažeš, bili do Pekinga i vratili se nazad u početne gradove: Shenzhen i Suzhou, Jiangsu. Pisao sam prodavcima, čekam duhovite odgovore:) Ima smisla za težinu, to što kažeš da muljaju. Dve sirene su barem pola kilograma i električni pikado preko kilogram, moguće je da su probali da deklarišu manju težinu pa je odbijeno u Pekingu.
 
Poslednja izmena:
@miccosmo

Mogu li onda vec sad na osnovu ovoga pokrenuti dispute ili traziti refund? Radi se o stvari koja kosta cca 70 eura, kupicu na ebay, neda mi se cekati.

Ili moram cekati 60 dana za open dispute
 
Verovatno jedan deo prodavac zaista i nezna da je paket vracen jer oni ni ne salju robu nego samo prodaju a paketi se salju iz dristributivnih centara, skladista ili ih salje proizvodjac, no u tom slucaju sigurno mogu da provere kod dobavljaca. Neko napisa skorije da se za niko od prodavaca nije bunio tokom disputa, pa i sto bi kad je i njima jasno sta se desava sa posiljkama.

Da citiram Sunny-ja:
"But these is very Chinese done"
"Sunny, you're Chinese!"
"Yes, I know, but I have standards"
 
Ako nije isteklo 60 dana bolje ne pokusavati. Ako je proslo 60 dana i pordzbina je zatvorena mozes u slucaju da je prodavac voljan da prihvati disput i refundira ti iznos ili jednostavno ne odgovri u roku na disput.

U slucaju da se ne slaze onda se ceka odluka aliexpressa, obicno ako jos traje zastita (a traje jos 15 dana od zatvaranja porudzbine) aliexpress ne prihvata dispute nego da predlog da se saceka jos onoliko dana koliko traje zastita i ako u medjuvremnu posiljka ne bude isporucena onda presude u tvoju korist.
Mogu i ranije da presude ( pre no sto istekene tih 15 dana) u tvoju korist ako se kao dokazi priloze screenshoot-ovi prepiske sa prodavcem gde se jasno vidi da te prodavac zavlaci i slicno sa 17track ili postal.ninja. Ja licno otvaram dan pred istek zastite sa prilozenim screenshotovima sa posal.ninja i 17track i prepiskom sa prodavcem (da sam mu vec trazio da produzi rok, ili gde tvrdi da je paket u lokalnoj posti pa mi preporucuje da odem do poste i da trazim posiljku i slicno).
 
Poslednja izmena:
@miccosmo je sve objasnio.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
@Araverp

@rida

Da se ispravim, imam jedan primer gde je ipak posle statusa import customs clearance, krenuo odmah ka Pekingu iz Nanjinga i sad ga još čekam. A ako taj status stoji danima, onda se definitivno vraća prodavcu.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Dva rb... Sg paketa stigla prema aliexpress 11.01. (dobio obaveštenje da je ušlo u srbiju) ali nema nikakvog statusa na postinom sajtu za sada... Da li je ovo lažna uzbuna na aliexpress ili su toliko u gužvi pa 5 dana ne mogu da skeniraju pošiljku?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Zbog gužve najverovatnije. I ovako kada je normalno, SG pošiljkama treba neko vreme da se pojave na statusu pošte.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@ Ratibor38

Stize za par dana....

Postavljali smo gomilu primera za UB..LV - desava se da paketici za koje pise da su istog dana stigli u Letoniju ( LV )
u razlicitim terminima stizu u Srbiju.
Neki imaju par statusa , neki samo jedan.

Do pred kraj novembra su iz LV stizali za 2-3 dana.Sada se desava da je taj rok i po mesec dana.
 
Dva rb... Sg paketa stigla prema aliexpress 11.01. (dobio obaveštenje da je ušlo u srbiju) ali nema nikakvog statusa na postinom sajtu za sada... Da li je ovo lažna uzbuna na aliexpress ili su toliko u gužvi pa 5 dana ne mogu da skeniraju pošiljku?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Baci oko na 17 track sta kaze za tu posiljku :)
 
@ sasa022

Nadam se da stize na kucnu adresu za par dana ;)
Planirao sam da sibnem dispute, pa sam se dogovorio sa kinezom da mi produzi protekciju za 15+ dana.U slucaju da mi on npr. vrati pare, a paket mi ipak stigne na kucnu adresu, on nema prava da mi trazi da mu saljem paket za Kinu?
Nemam velikog iskustva sa narucivanjem preko alija, pa nemojte zameriti na visak pitanja.
 
Nema prava nista da trazi od tebe posto je istekao predvidjen rok od 60 dana za isporuku.

Mada bi bilo korektno od tebe da u slucaju da ti stigne paket, da mu posaljes nazad novac, ja tako radim. Ali znam i ljude koji tako ne rade sto je po meni malo glupo ali svako ima svoje misljenje.

Ja nekad ako prodje npr. 4-5 meseci i stigne paket ... uplatim mu samo za predmete a ne za Shiping jer mislim da nema smisla slati za isporuku kad nesto sto narucim leti ono mi stigne zimi i obrnuto.

Kad kasni par dana ili mesec dana posle tih 60 onda uplatim ceo iznos za predmet i dostavu.
 
Juče isporučeno 8 paketa, dva turčina bez praćenja kojima je zadnji status bio 28.11., jedan preko Laos pošte, paket stigao za 10 dana, i 5 letonaca jedan iz oktobra, tri iz novembra i jedan iz decembra.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Deluje mi da je već sve stalo što se tiče slanja od prodavaca. Naručeno 7 paketa i nijedan ne mrda već danima.
Ove godine do 10. Februara ne radi ništa kod njih.
 
Mislim da je to to jos malo, meni prodavac pre par dana poslao da mu je od 17 odmor i da ne radi do tamo nekog Februara... nisam zapamtio tacno. Red je da se malo odmori od narucivanja i natezanja oko disputa.


Nego imam neki predosecaj da je ciscenje po GPC-ovima, carinama i postama krenulo. Deluje mi kao da sad imaju prvenstvo posiljke koje su pristigle za vreme strajka. Da li zna neko nesto vise o tome, meni tako deluje? Ako ima neko da prati one njihove grupe ili radi u posti/carini neka javi.
 
Danas stigle 3 od dvadesetak bez pracenja:
UA..TO poslato 13.10. poslednji status 26.10.
UA..TO poslato 3.12. poslednji status 16.12.
UB..LV poslato 3.12. poslednji status 24.12.

Jos uvek nista od 11.11, ni sa pracenjem, ni bez. A stizalo sto je naruceno i pre i posle.

Stpljenja samo...

I da se nadovezem na svoju poruku - danas je stiglo 9 komada bez pracenja, lepo uvezane špagom :) Najstarija narucena 13. oktobra, a vecina 11.11. Dakle, samo strpljenja.

UB..LV, poslato 3.12, poslednji status 3.1.
UY..CH, poslato 3.12, poslednji status 11.12.
UB..LV, poslato 12.11, poslednji status 11.12.
UB..LV, poslato 12.11, poslednji status 5.12.
UA..TO, poslato 12.11, poslednji status 25.11.
UB..LV, poslato 12.11, poslednji status 11.12.
UF..SG, poslato 11.11, poslednji status ?
UA..TO, poslato 13.10, poslednji status 29.10.
UA..TO, poslato 13.10, poslednji status 26.10.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno