Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako vam stižu paketi iz Kine ovih dana? Meni je blagi užas, sve se nekako nagovaram da prestanem da totalno naručujem, i ne vredi...

Naručeno 4-5 paketa u zadnjoj nedelji februara, neki krenuli nakon nedelju dana, neki nakon tek deset dana, katastrofa. Bukvalno će putovati 45 dana.
 
Kako vam stižu paketi iz Kine ovih dana? Meni je blagi užas, sve se nekako nagovaram da prestanem da totalno naručujem, i ne vredi...

Naručeno 4-5 paketa u zadnjoj nedelji februara, neki krenuli nakon nedelju dana, neki nakon tek deset dana, katastrofa. Bukvalno će putovati 45 dana.

Meni super, da kucnem u drvo, sa alija od 5 narucenih posiljki od pre 2 ipo nedelje, vec 3 su stigle, sutradan stize cetvrta.
 
Lepo ja kažem, ciglu da naručim - meni bi stigla za 45 dana, a drugima za 2 nedelje. Bad karma...
 
Imali su "Prolecni Festival" pa je to dosta poremetilo stvari.
 
Koliko trenutno cekate na carinu? Stiglo nesto prosle nedelje iz kine i idalje je na carini...
 
Ja do sada max 2 dana na carini, i toliko je mnogo.
 
Mislim da je ovde neko pisao, ili slicnoj temi kako je paket odnet na pogresnu adresu i stanje na sajtu poste je stajalo da je uruceno naruciocu iako je paket poslat na pogresnu adresu i originalni narucilac ga naravno nije primio. Sta se dogadja u tom slucaju?
 
Poslednja izmena:
Stigla i zamenska baterija za fotoaparat iz USA narucena 27.2.
 
13.03.2015. 11.40 - Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
Шта ово значи?
 
^ sve ok. Pojavice se za koji dan na trekingu.
 
Nema mi pošiljke još uvek iz USA, poslata je 21. februara. Piše na ebay da je očekivan datum isporuke 2-12 mart. Poslednje što mi piše na tracking je ovo:

posiljka.jpg


Nema tracking van USA tako da ne znam šta se dalje dešava sa pošiljkom. Verujem da je poslato u običnoj koverti pošto je u pitanju sitniji deo za DSLR, tako da ne bi uopšte trebalo da se zadrži na carini. Preostaje mi samo da čekam pretpostavljam?
 
Nema mi pošiljke još uvek iz USA, poslata je 21. februara. Piše na ebay da je očekivan datum isporuke 2-12 mart. Poslednje što mi piše na tracking je ovo:

posiljka.jpg


Nema tracking van USA tako da ne znam šta se dalje dešava sa pošiljkom. Verujem da je poslato u običnoj koverti pošto je u pitanju sitniji deo za DSLR, tako da ne bi uopšte trebalo da se zadrži na carini. Preostaje mi samo da čekam pretpostavljam?

Kojom je sluzbom poslato iz USA? Jesi probao da nadjes info o posiljci preko www.myparcels.net ?
 
Сигао пакет 14 дана после поруџбине са Алија. Неочекивано брзо. Ваљда зато што није из Шангаја продавац.
 
Slicno... 27. feb poslato, sutra bi trebalo da je kod mene, proslo carinu po trackingu. Ja mislio maja ce stici :D
 
Brzo vama nesto stizu paketi. Ja jos cekam svoje od 24.2
Nervira me sto je jedan posalo preko Yanwena, posto ne mogu da pratim posiljku kada stigne u Srbiju.
 
Kada mogu da očekujem da stigne u Srbiju?

Singapore Post RB003056321SG


2015.03.12 16:50 (GMT-7): Departure from Warehouse
2015.03.12 16:50 (GMT-7): Arrival at Warehouse
2015.03.12 14:06 (GMT-7): Warehouses has signed

2015.03.12 05:24 (GMT-7): In transit (shipped by air)
 
Singapur posta je nesto brza, mada zavisi koliko ces cekati kod nas na carini.
 
Ma znam da će da zaglavi na carini, zanima koliko mu treba da stigne do nje? Posle je već lakše kad je tu blizu... :)
 
Čudne stvari se dešavaju i prilikom kupovine iz US.
12.02 sam kupio na ebay, 13.02. poslata, nekoliko dana se pošiljka "kiselila" u Čikagu, i onda 21.02. stigla u Jamaica, NY (status: Arrived at USPS Facility). Ranije je iz US stizalo za ~15tak dana.
Da li se još nekome dešavalo ovakvo kašnjenje za porudžbine iz US?

usps.jpg
 
Poslednja izmena:
Evo ga update, i meni su nešto mnogo usporili. Na carini je napokon.

tracking.jpg
 
Tvoj paket je u Jamaica, NY stajao samo jedan dan. Onaj moj evo već skoro ceo mesec...
 
I ja čekam paket iz USA , inače plaćeno 22.02. poslato sledećeg dana!
 
Singapur posta je nesto brza, mada zavisi koliko ces cekati kod nas na carini.
Kako brza meni paket samo 10 ima status da je primljen i evo 6 dana ni da mrdne.
A preko HK poste od dana kada prime moju posiljku treba prodje 2 dana i ona je na nasoj carini.
Prvi dan prime vec sutra krece za BG, ovo je uzas gore 100 puta i od CN poste, a reko valjda su ovi brzi od cn posto nisam mogao da buram HK postu.
Dokle cu cekati to niko ne zna.
Prvi i poslednji put narucujum preko SG poste.
 
dncH7DR.png


Evo kako to radi HK posta, zadnjih 5 paketa koja sam narucio preko njih dolaze bukvalno za manje od jednog dana na nasu carinu, ranije im je trebalo po 4 dana sad su ubrzali, a nisam upucen da imamo direkt let SRB-HK, mozda i imamo, dok kad paket narucim preko CN poste on putuje(od kad krene iz CN) 6-10 dana, ovaj jucerasnji sto sma dobio danas je 10 dana putovao iz CN do carine nase.
Ovde 19. stigne u postu u HK 21. napusti HK, 22. na nasoj carini, napusti HK za 2 dana, dok ovi iz CN poste smaraju paket po 7-10 dana dok ne izadje iz CN.
Nekako imam utisak da mi ovo nista ne znaci jer cu se nacem od nase carine. :D

Unapred izvinite sto pokrecem ponovo stari post koliko je dana trebalo da ti se paket pojavi na trackingu posto je prodavac poslao isti?
Ja narucio prvi put preko HK vec pet dana nemam tracking....
 
Kako brza meni paket samo 10 ima status da je primljen i evo 6 dana ni da mrdne.
A preko HK poste od dana kada prime moju posiljku treba prodje 2 dana i ona je na nasoj carini.
Prvi dan prime vec sutra krece za BG, ovo je uzas gore 100 puta i od CN poste, a reko valjda su ovi brzi od cn posto nisam mogao da buram HK postu.
Dokle cu cekati to niko ne zna.
Prvi i poslednji put narucujum preko SG poste.

Nemam iskustva sa Singapur ali video sam da na raznim forumima dosta ljudi hvali njih i HK postu. Mozda je tebi tako zapalo.
Sve je bolje nego Yanwen... Posiljka mi stigla navodno u Srbiju ali ne mogu da pratim tracking van Kine.
 
Unapred izvinite sto pokrecem ponovo stari post koliko je dana trebalo da ti se paket pojavi na trackingu posto je prodavac poslao isti?
Ja narucio prvi put preko HK vec pet dana nemam tracking....
Dobio sam TN 18. pojavio se sutradan 19. a 22 bio na nasoj carini.
 
Nemam iskustva sa Singapur ali video sam da na raznim forumima dosta ljudi hvali njih i HK postu. Mozda je tebi tako zapalo.
Sve je bolje nego Yanwen... Posiljka mi stigla navodno u Srbiju ali ne mogu da pratim tracking van Kine.
Evo danas se promenio status od 10. ja sam hvalio i uvek hvalim HK podtu koja je expresna kao dhl.
Prvi put za svi evo godine koliko kupujem online a tome ce skoro 10 godina da mi salju preko SG poste, ja njih bebih hvalio s obzirom ba rad HK poste, eventualno mogu da se uporede sa CN postom tu su bara bar.
Stizali su mi svojevremeno neki kablovi preko Yanwena i relativno brzo mi stizu ali nema trackinga u Srbiji.
 
Stigao delic sa Alia. Vise je trebalo dok je dziber uopste poslao (maltene svih 15 fore koje im Ali daje je iskoristio), nego dok sam ga dobio od dana slanja :)

Nije ni otvaran na carini, velicine pola kutije sibica :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno