Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sve je bolje nego Yanwen... Posiljka mi stigla navodno u Srbiju ali ne mogu da pratim tracking van Kine.

Cudo da toliko dugo stoje na carini, meni su u februaru prolazile za 1-2 dana. Da ti nije mozda Kinez dao broj neke druge posiljke, koju je vec neko primio?
 
Cudo da toliko dugo stoje na carini, meni su u februaru prolazile za 1-2 dana. Da ti nije mozda Kinez dao broj neke druge posiljke, koju je vec neko primio?

Prvo je bio problem sa kinezom jer taj broj posiljke nije bio validan jedno 10 dana i jace. Nije moglo da se prati. "Tesio" me da ce sve biti ok da sacekam jos koji dan. Onda se tracking pojavio i pratio sam ga sve do Srbije. Tracking broj je uvek bio isti od samoga starta tako da mislim da nije od vec neke poslate posiljke.

Evo sada je vec 5 dan od kako je paket stigao u Srb. Yanwen nema sanse da se prati, to je lutrija. Kako sam cuo Yanwen neki kinezi koriste za slanje jer je jeftinije i posiljka kao brze stigne...
 
Koliko dugo vam u proseku leti paket poslat SG postom a nakon pojavljivanja statusa despatched to overseas?
 
U mom slučaju je taj prosek 4 dana.
 
Hvala.
 
Nema na čemu. Taj četvrti dan je pošiljka odmah prosleđena našoj carini.
 
Јуче ми је стигао пакет са Алја на потпис, поштар донео на врата. Број који сам добио није био видљив на нашој пошти, ту су му доделили други број, на пакету су била два бројц. Први пут ми се то десило, обично су такве пакете само убацили у сандуче.
 
Da li neko zna koji se danas dan carinio? Meni dva paketa stoje "za carinu" jos od 15.3.?
 
^Meni je danas isporucen paket koji je stigao 15.3. i koji je ocarinjen. Drugi sa istim datumom prispeca jos mi nisu isporucili.
 
Poslednja izmena:
^Meni je danas isporucen paket koji je stigao 15.3. i koji je ocarinjen. Drugi sa istim datumom prispeca jos mi nisu isporucili.

Da li je moguce da imam broj dali mi kinezi ali se ne vidi nigde, pisala njemu kao da se strpim pojavice se u proseku 4-5 dana od uplate
 
Čudne stvari se dešavaju i prilikom kupovine iz US.
12.02 sam kupio na ebay, 13.02. poslata, nekoliko dana se pošiljka "kiselila" u Čikagu, i onda 21.02. stigla u Jamaica, NY (status: Arrived at USPS Facility). Ranije je iz US stizalo za ~15tak dana.
Da li se još nekome dešavalo ovakvo kašnjenje za porudžbine iz US?

Pogledajte prilog 165110
Stigao paket danas; na sajtu za praćenje još uvek se nalazi na aerodromu JFK :S:
Nikad se pod ovim brojem nije pojavio u našoj pošti na listi za praćenje.
Eto, dešava se i to sa pošiljkama iz USA.
 
Nesto je glavio tracking sa JFKA do nas... ima nekoliko slucajeva gde je to bio scan jos 20 i nekog feb a ljudima stiglo...
 
Izvinjavam se na duplom postu ali samo da prijavim da su singapurćani poslati 28.02 počeli da sleću. :)
Dobro je, nije katastrofa. :)
 
Oooooo i kod mene singapurcani sleteli da li je moguce koj je poleteo 16.3 sa SG aerodroma i danas stiglo kod nas na aerodrom u 12:56 a tvoj poslat paket 28.2 i isto danas dosao.
Katastrofa.
 
Moj paket je 28.02 predat u lokalnu poštu. 12.03 je dobio status despatched to overseas.
 
Moj 10 predat a 16 dobio status despatched to overseas RS.
Danas stigao na Teslu i poslat na carinu.
Aj sad neko sa informacijom dokle je doslo carinjenje robe tj. do kog datuma.
 
Odlično. Što brže to bolje.
Carinjenje traje 5 dana. Juče mi je ocarinjen predmet pristigao 15.03.
Skroz ok takodje. Sledećeg ponedeljka/utorka bi trebao da imaš paket u rukama ako podleže carinskom pregledu.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da nece da podleze u Novembru taj isti paket nije podlegao carini nisu ga ni otvarali a kad bolje razmisljim to mi zadnjih 7 godina nisu naplacivali samo sto sad prvi put to narucujem via SG post.
Videcemo ako bog da eto meni paket u utorak.
 
Evo i ja da se pohvalim :D Paket narucen preko HK poste stigao za dan na nasoj carini!!! Ali na zalost dok nije izasao iz Kine od vremena prijema dok nije napustio postu trajalo je oko nedelju dana :( Ne znam zasto ovoliko kilave :( U sustini da paket odmah napusti postu istog dana ovo bi bi bilo bolje od DHL-a! :-devil-:QQ Photo20150323122940.png:)
 
Da citas znao bi da tako meni stize, brze od dhl-a.
Za 5 kod mene kuci a za dhl pise 4-8 dana.
HK posta je bajbrza od svih free varijanti a i od nekih placenih.
 
DHL je brzi jedino jer se carini brze :)
 
Ja nisam imao carinu veruj mi ja sam zadovoljan i sa 5 dana od dana placanja, paket je bio 48$ nista nije naplaceno tako da je meni HK bolja, jeftinija od dhl-a.
 
Mislio sam na to da brze prodje carinu, carinilo se ili bilo oslobodjeno carine.
 
U kom smislu brze ako se ne carini.
Meni paket koji se ne carini(oporezuje) prolazi odmah, a kako je kad se ne carini preko dhl?
 
Kad dodje kod DHLa, ne carini se, dobijas ga istog/sledeceg dana vec.
 
Pa to sam i rekao recimo dodje mi paket 22 postar mi donese 23 na vrata ujutru oko 10 uvek kad nema carine i oporezivanja kao kod dhl, ne vidim razliku.
Daj mi pojasni ozbiljan sam, gde je razlika tu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno