Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Ja cekam po jednu od 04.01 , 24.02 , 08.03 i 26.03 tako koliko se ceka od par nedelja do par meseci.
 
Koliko je realno da se čeka paket sa Alija koji ima status Arrived at local delivery center od 29.03.?
U pitanju je Beograd
Meni je danas dostavljena jedna sa baš tim datumom. Mislim da je stigla i pre u poštu, ali je jutros doneo poštar zajedno sa LA...HU pošiljkama.

Inače dostavljene su danas one pošiljke o kojima sam pisao juče.
 
Nije to neki novitet, desavalo se da me zovu, sto se mene tice dobro je i da zovu, mada svakako proveravam na sajtu poste redovno.
 
Citam vas vec neko vreme i samo se nerviram...od 18 neregistrovanih posiljki, samo mi je jedna stigla ubacena u sanduce (ALDC 5 mart), imam jos od 27.02 koji came u Srbiji...a s druge strane ima nade jer vidim da nekima stizu jos od prosle godine tek sada.
Inace registtovane su mi ok stizale, upravo mi jutros prosla posiljka koja je bila na carini od 04.04...prethodne, jedna je bila na carini 11 dana, druge dve 3 dana. .
Novi Sad je u pitanju.
 
Citam vas vec neko vreme i samo se nerviram...od 18 neregistrovanih posiljki, samo mi je jedna stigla ubacena u sanduce (ALDC 5 mart), imam jos od 27.02 koji came u Srbiji...a s druge strane ima nade jer vidim da nekima stizu jos od prosle godine tek sada.
Inace registtovane su mi ok stizale, upravo mi jutros prosla posiljka koja je bila na carini od 04.04...prethodne, jedna je bila na carini 11 dana, druge dve 3 dana. .
Novi Sad je u pitanju.
Novi Sad je katastrofa. Em čekaš najduže od svih em svaku pošiljku carine otvaraju naplaćuju. Ja pauziram neko vreme naručivanje dok se taj zastoj ne reši.
 
Novi Sad je katastrofa. Em čekaš najduže od svih em svaku pošiljku carine otvaraju naplaćuju. Ja pauziram neko vreme naručivanje dok se taj zastoj ne reši.
Ja sam iz ovog razloga 2 posiljke narucio kod drugara na podrucju BG carine. Za nekih 5 dana cemo saznati da li ce proci bez otvaranja ili ce da sede na BG carini. Ako ovo bude delotvorno onda cu sve narucivati na njegovu adresu i kad se skupi odredjeni broj stvari posalje mi postom kao CC paket i milina.
 
Ja bih samo volio da batale statuse "zadužena za isporuku" i "izveštena" kad samo misle "možeš doći".
 
Ladno se ogriješih o njih, sedam minuta poslije mog prethodnog posta donosi mi poštar pošiljku, i zove da siđem jer ne može da stane u sanduče.
 
Kada piše "zadužena za dostavu" zapravo postoji šansa da će ti poštar donijeti, "zadužena za isporuku" znači da je u pošti, spremna za preuzimanje i obično ide poslije statusa "izveštena".

1713432405453.png
Ovo je već sumnjivo, 15. je bio ALDC status...
 
Juče isporučeno 6-7 paketića, ALDC status izmedju 21.02.-28.03.2024. Sada su mi preostale pošiljke sa ALDC od 30.03, to će verovarno u narednih mesec dva :)

Takodje jedna registrovana kao kod @X4K3P čami negde od 10.04.2024. Preskočili jedan "džak" :) Bila ista situacija mislim u februaru, 16.02.
 
Poslednja izmena:
Meni stoji 10-ak pošiljki sa ALDC od 15. do 19. marta, sve se nadam biće ovih dana, ali za sada ništa. I par UC..HU sa poslednjim statusom od 4. do 10. aprila, ali kontam da to neće skoro.
 
Imam za jednu pošiljku opcije YANWEN Special Standard i Cainiao Standard for special goods. Oba su besplatna. Šta je bolje od ta dva, jel oba idu preko Mađarske? Za oba piše da ima tracking dakle registrovana je verovatno
 
Ako dobro razumem UC je naslednik UA. Da li je neko imao UB? Pretpostavljam da vaze ista pravila kao za UA i UC?
 
Molim vas da ne zatrpavate temu - postoji generator ,
vidi se na primerima da jos uvek ima LA06...HU posiljki koje imaju
smo 1 status

10.04.2024 HU-HU1005 Prijem

@Panda1

UC...HU kodovi su zamenili UA.
Ima i po koji UB...HU.

Ni UB ni UC ne dobijaju status Arrived at local delivery center.

Evo i "odgovora" ECSC logistike :(
( prosto pozelim da svi koji pisu ovakve odgovore dobiju otkaze i da ih zamene AI roboti )

ECSC.jpg
 
Stigle dve pošiljke danas - UA1938...HU i UA1939...HU, poslednji status ALDC od 21.03. Pošta 11120 Beograd Kraljice Marije.
 
Napokon posle mesec dana boravka u Ns 😂 cena 30e, kinez napisao 10, a 400 din platio postaru 👌👌
 

Prilozi

  • IMG_20240418_122747442_HDR.jpg
    IMG_20240418_122747442_HDR.jpg
    295.2 KB · Pregleda: 94
Nije mi jasno zasto te posiljke bez pracenja jednostavno ne trpaju po pakotomatima kad su ih vec kupili, debilana 101%
U NS koliko se bese sad ceka 4-5 meseci za isti?!?

Ako neko zna gde se nalaze u kom magacinu, za NS nek javi gde su te UA**HU i slicne posiljke nece mi biti tesko iako imam par godisnje!
To sto mi ovde kukamo NEBULOZE ne vodi nicemu, pogotovo za NS gde se izvljavaju kao na smo najgori kriminalni olosh i carina i posta!!!!

Da nije mozda onaj magacin na klisi tamo samo debilana radi preko veze...
 
Mislim da je carina u partizanskoj, kod omva. Kontam da namerno rade tako, uzimaju pakete kako im volja i carine i kilave na maks ne bi li mi odustali
 
Vojvodjanska 2 je carina ali ne verume da u tom magacinu moze sve da stane jer ti izrodi pregledaju posiljke.... da i tamo ima carinski magacini ali aj znaj, nema smisla sta nam rade, aj sto nam gule kozu jer smo gradajni 3ceg reda aj sto se ceka pola godine na gluposti
 
Моја ЛА06225... ХУ пошиљка прошла за 3 ипо сата кроз царину Ниш, и стигла у ГПЦ Ниш. Сутра или у понедељак ће ваљда да стигне.
 
Nazad
Vrh Dno