Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Da li je neko imao pošiljke sa kodom
CNG0064439....
Aliekspress standard shipping
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao pošiljke sa kodom
CNG0064439....
Aliekspress standard shipping
Ja pre nekih 3h dobio CNG006438... Ali je kod mene Cainiao Standard For Special Goods. Okrenuo sam ceo forum naopacke i ne nadjoh nista za CNG. Verovatno cemo dobiti LA..HU ili nesto slicno sa pracenjem
 
Kada se promeni status promeniće se broj u LA ako je sa praćenjem, ako je obična onda će preći u UC.
 
CNG brojeve izgleda dodeljuje AE onog trenutka kada prodavac prihvati porudžbinu bez obzira da li je registrovana pošiljka ili ne a kad prodavac prijavi da je pošiljka spremna za preuzimanje dodeljuje se normalan broj.
Standard for special goods kao L nisam sretao da ide preko HU, uglavnom je išlo preko NL a ako bude preko HU teško da bude LA, pre će biti LB.
 
Ako sam u krivu, prihvatam gresku, izvinjavam se, poenta je bila da je logistika s punim pracenjem, u koji kod se posle konvertuje iz cng mu je verujem manje bitno.
 
A sta se sa ovom posiljkom desava?
 

Prilozi

  • Screenshot (23).png
    Screenshot (23).png
    10.6 KB · Pregleda: 87
Moja LA dobila status ADLC još 15.04 ali se na sajtu Pošte ne menja da je prispela, takođe prijem od 10.04.
 
Nesto su radili u vezi tih posiljaka, jer jedna posiljka mi je jutros imala status "prispela", a isto je vreme i datum kao i ta gore, a sad kad proverim, nema vise tog statusa, stoji takodje samo "prijem" status.

Druga posiljka sa datumom 11.04. i dalje ima status "prispela".
 
Evo danas prodje jedna od 05.04.2024. - NS carina, a ona od 03.04. i dalje tapka u mestu. J..e lud zbunjenog :)
 

Prilozi

  • carina.png
    carina.png
    14.8 KB · Pregleda: 81
Novi Sad, I meni prošla danas od 05.04, a imam ih još gomilu počevši od 26.03 koje još čekaju. Ko će ga znati šta oni tamo rade..
 
Novi Sad, I meni prošla danas od 05.04, a imam ih još gomilu počevši od 26.03 koje još čekaju. Ko će ga znati šta oni tamo rade..
Poucen iskustvom to su verovatno posiljke koje ne podlezu otvaranju i naplati dazbina (mislim na ove sto su nam prosle danas)...
 
Ubačena danas u paketomat UA pošiljka sa statusom ADLC od 15.03.2024,mesec dana od ulaska u zemlju do mene.
 
Poucen iskustvom to su verovatno posiljke koje ne podlezu otvaranju i naplati dazbina (mislim na ove sto su nam prosle danas)...
Vrlo moguće, i meni su prošle dvije od 06.04 (LA...HU), sve sitnice.
 
Da utešim ove sa 10.04. HU-HU
17.04.2024 09:59RSBEGCОтпремa
17.04.2024 09:2311003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
11.04.2024 17:57HU-HU1005Пријем
Kako su krenuli sa NAP sistemom mnoge stvari su se promenile a i pre neki dan je čika madjarski poštar pričao sa našim te nema šta da nas čudi što postoje promene. Mnogi statusi su izbačeni čak i u domaćem poštanskom saobraćaju te se uglavnom pojavljuje otprema i zadužena za isporuku a iz gornjeg primera kašnjenje sa ažuriranjem je i po 4h
 
Stigle još dve UA

UA1940...HU
Naručena 05.03.
Delivery Company 13.03.
Delivery Center 21.03.

UA1986...HU
Naručena 16.03.
Delivery Company 25.03.
Delivery Center 29.03.
 
Možda ima nade i za moju UA iz februara.
 
Nesto su radili u vezi tih posiljaka, jer jedna posiljka mi je jutros imala status "prispela", a isto je vreme i datum kao i ta gore, a sad kad proverim, nema vise tog statusa, stoji takodje samo "prijem" status.

Druga posiljka sa datumom 11.04. i dalje ima status "prispela".
Definitivno čačkaju statuse. Sad se vratio status "prispela" i pojavio RSBEGC status i otprema. Oba imaju vreme ranije nego moj prethodni post.
 
Niška Carina spustila zadržavanje na dve nedelje, danas ocarinjen od 03.04.
 
Pošiljka naručena 04.04. u tracking još uvek stoji "Arrived at local delivery center" a jutros me poštar zove i kaže "Imate paket iz Kine"... Ja izneverovao da je već stiglo pošto je kao očekivani datum isporuke stajao 29.04...
 
Pošiljka naručena 04.04. u tracking još uvek stoji "Arrived at local delivery center" a jutros me poštar zove i kaže "Imate paket iz Kine"... Ja izneverovao da je već stiglo pošto je kao očekivani datum isporuke stajao 29.04...
Ako je LA..HU iliti standard shipping, 2 nedelje je sasvim realno
 
Jeste LPxxxx (Standard shipping) ali tokom prethodnih isporuka isto LA...HU trebalo im je oko mesec dana tako da sam ipak prijatno iznenađen.
 
CNG brojeve izgleda dodeljuje AE onog trenutka kada prodavac prihvati porudžbinu bez obzira da li je registrovana pošiljka ili ne a kad prodavac prijavi da je pošiljka spremna za preuzimanje dodeljuje se normalan broj.
Standard for special goods kao L nisam sretao da ide preko HU, uglavnom je išlo preko NL a ako bude preko HU teško da bude LA, pre će biti LB.
Ipak je posiljka preko madjara, sad mi stiglo obavestenje da je iz CNG dodeljen regularan broj za pracenje LA..HU iako je Standard for special goods. Ja se ponadao da ce biti neka munjevita SG ali mucak :)
 
Ja pre nekih 3h dobio CNG006438... Ali je kod mene Cainiao Standard For Special Goods. Okrenuo sam ceo forum naopacke i ne nadjoh nista za CNG. Verovatno cemo dobiti LA..HU ili nesto slicno sa pracenjem


Pomenuli smo i UC....HU cim su se pojavili , a isto tako i CNG....

1cng.jpg


EDIT :

Ako je porudzbina ispod 5$ onda ide UC...HU , ako je preko 5$ onda LA...HU ili eventualno SK
 
Koliko je realno da se čeka paket sa Alija koji ima status Arrived at local delivery center od 29.03.?
U pitanju je Beograd
 
Vrh Dno