Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Valjda ce se obistiniti da od marta krene pracenje i neregistrovanih posiljki.
Inace ovo nema smisla duze u posti stoji nego sto stigne iz kine...
U kom smislu će praćenje ubrzati dostavu?
poznavajući nas, može samo još duže da traje jer će morati svaku pošiljku da skeniraju radi unosa u sistem
 
Promenilo bi se to sto bi mogli da se zalimo na Aliju pa da nam produze rok a dostava kad bude
 
UA1598..HU

Poslata 13.01.
Delivery Company 24.01.
Delivery Center 29.01.
Stigla 19.02.

Zanimljivo da UA1588..HU nije stigla a istog dana ima status Delivery Center
 
Stigle 4 UA..HU, dve sa zadnjim statusom 29.01, jedna od 20.01 i jedan tuđi paket. Sada moram da cimam čoveka da dolazi 4km.
 
Ovo sam i ja primetio, poslednjih par pošiljki, nebitno da li su CC, PX, RE... stoji samo da je predato u pošti ili čak da pošiljka ne postoj
Meni danas stigla dva paketa prvi koi sam narucio 3 januara i poslednji koi sam narucio 19 januara a ovi ostali ni traga ni glasa
 
U kom smislu će praćenje ubrzati dostavu?
poznavajući nas, može samo još duže da traje jer će morati svaku pošiljku da skeniraju radi unosa u sistem
Pa bolje cekati i duze nego cekati nesto uzalud, niti znas gde je niti znas da li ce doci niti kad, a pritom ti treba taj paket. Ovako sa pracenjem kad budu uveli znas gde je i kad da budes kuci otprilike i da ga preuzmes i ujedno nece "nestajati" te neregistrovane posiljke tako da ce biti mirnija glava svima.
Meni je skoro 50 dana Prioslo od prve kupovine i paket Jos nije stigao
Meni je UA1285...HU sa danasnjim danom 84 i danas mi istice produzena zastita na tu posiljku, a status Arrived at local delivery center iskocio jos 29.1 sticice uskoro, samo budi strpljiv kao i svi mi
 
Kod mene gomila paketa (UA125,UA127...) u tranzitu vec 90+ dana sa zadnjim statusima delivery center od 17.01. / 20.01. / 23.01... i nista eto vec mesec dana ne stize.Srecom za jedan LA sam uspeo da dobijem povracaj novca posto ni posle 125 dana nije stigao a ovo ostalo je sitno pa se ni ne nerviram :)
 
Ćerka skuplja autograph cards i primetim, u poslednje vreme dolaze ovako zasečene koverte. Isključivo te iz inostranstva. Ostale stižu neoštećene.
1000029242.jpg
Dobri poštar proverava da familija iz inostranstva slučajno nije ubacila koji ojro u koverat.
 
Nisam primetio da je ovo bilo postavljeno, a po meni je najbolji tekst od svih koji su pisali o tom pracenju neregistrovanih, a i jedini je iz ugla carine, gde su oni cak vise objasnili o postanskom delu nego Djordjevic kada je pricao o tome.


Jedna UA del. center od 17.01. stigla pocetkom februara, ostale iz januara i dalje cekam - BG. Od strajka mi nista ne stize na paketomat, sada samo postar kada donese posiljku ili ubaci obavestenje.
 
Poslednja izmena:
Danas mi stigla oba UA..HU na paketomat. Naručeno u prvoj nedelji decembra.
Pisao sam žalbu prošle nedelje, ali da se ne zavaravamo da je to pomoglo.

Maxthon Snap20240219160011.jpg
 
Kod mene gomila paketa (UA125,UA127...) u tranzitu vec 90+ dana sa zadnjim statusima delivery center od 17.01. / 20.01. / 23.01... i nista eto vec mesec dana ne stize.Srecom za jedan LA sam uspeo da dobijem povracaj novca posto ni posle 125 dana nije stigao a ovo ostalo je sitno pa se ni ne nerviram :)
Takođe, ni poručeno u septembru još nije stiglo, svi su sa poslednjim statusom Delivery centar još u prošloj godini, 30 - 40 komada.
 
3-4 LA... HU paketa mi imaju status "arrived at local delivery center" već 6 dana, nema statusa u našoj pošti da je prispela.
Zar su toliko usporili ili su to počeli napamet da lupaju status "arrived at local delivery center"?
 
LA057 - 7.feb - je bio HU-HU, danas mrdnuo. Sutra verovatno na adresi.
 
ЛА057 - 26. јануара је био ХУ-ХУ1005, од 01. фебруара је ,,За царину" и од тог тренутка се ништа не мења. Нишка царина је у питању.
 
Vala preterali ga. Podiže se granica za neregistrovane, ode skoro na 3 meseca.
 
ЛА057 - 26. јануара је био ХУ-ХУ1005, од 01. фебруара је ,,За царину" и од тог тренутка се ништа не мења. Нишка царина је у питању.
Niška carina žesto kasni u poslednje vreme. Poslednja poruka koja je došla sa carine tamo je provela oko 20 dana (od 9. do 31. januara). Ranije je zadržavanje bilo nekoliko dana.
 
Trebalo bi opet da spadne na manje dana jer prodavci sporije ili uopste ne salju tokom praznika.

Sad im je sansa da smanje zaostatak.
 
580.jpg

582.jpg

586.jpg

LA05860...HU

2024-02-07 - Shipment information received by warehouse electronically
2024-02-14 - Received by local delivery company
2024-02-20 - Arrived at local delivery center

Da vidimo kada ce Posta Srbije objaviti prijem
 
Nazad
Vrh Dno