Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Ima li kakve veze ako je kod LS..NL, da li ce on doci u Srbiju mozda pre ovih sto su LA..HU? Ne pricam o isporuci na adresu nego dolazak u Srbiju
 
LR/NL 22 dana
LRnl.png
1704884551639.png
 

Prilozi

  • 1704884455006.png
    1704884455006.png
    62.2 KB · Pregleda: 41
Ima li kakve veze ako je kod LS..NL, da li ce on doci u Srbiju mozda pre ovih sto su LA..HU? Ne pricam o isporuci na adresu nego dolazak u Srbiju
Nema veze, nebitno je da li je LA..HU ili UA..HU ili LS..NL i njima slicnim, jer ne zavisi brzina dostave od oznake samo, zavisi od guzve u saobracaju, pretpranosti dostavljaca, praznici pa cak i vremenski uslovi, sve to zavisi od brzine dostave posiljke. Doduse to ne vazi za DHL, Fedex i te premium zezalice jer oni vrlo brzo dostave + imas detaljno pracenje ali isto tako i deru sa cenama dostave jer premium je premium
 
Nema veze, nebitno je da li je LA..HU ili UA..HU ili LS..NL i njima slicnim, jer ne zavisi brzina dostave od oznake samo, zavisi od guzve u saobracaju, pretpranosti dostavljaca, praznici pa cak i vremenski uslovi, sve to zavisi od brzine dostave posiljke. Doduse to ne vazi za DHL, Fedex i te premium zezalice jer oni vrlo brzo dostave + imas detaljno pracenje ali isto tako i deru sa cenama dostave jer premium je premium
Mislio sam ako ide preko NL da je mozda drugacije a da je situacija ista kada stigne u Srbiju
 
Mislio sam ako ide preko NL da je mozda drugacije a da je situacija ista kada stigne u Srbiju
Ma jok, sve je to isto maltane. Nema tu pravila, nekad UA..HU moze da ti stigne pre LA..HU a moze da bude i obrnuto aaa isto tako moze da ti se desi kao sad meni LA..HU porucena 30.11.2023 stoji sa zadnjim statusom Arrived in transit country/region od 30.12.2023 i nju stize jedna UA..HU koju sam porucio 2.1.2024. Isto vazi i za ostale oznake LT..NL i td trenutno
 
LR…NL

Stiglo bas brzo, iako su bili praznici, u cudu jutros kad me zvao postar.
 

Prilozi

  • IMG_5484.jpeg
    IMG_5484.jpeg
    81.5 KB · Pregleda: 38
UA...HU
Poručeno 30. septembra stiglo u paketomat juče 😬
 
$5 vrednost, sa Alija
Aliexpress Saver Shipping ($0.77)
Na paketomat otišlo jer je može u sanduče da stane
 
Moguce da gresim, pomenuto je negde drugde bilo.

Stoji 20 na drugom mestu i dalje.

Ne grešiš, ja sam 03.01 dobio kartonce da podignem u postu pošiljku sa Alija i stojalo je da za 5 dana mogu da podignem paket, tako da je max dana z koje mora da se podigne paket sa Alija 5 radnih dana.
 
@Zarkusi
Javice ti se Flying Cargo kao zastupnik FedEx-a kod nas kad tvoja posilka prispe pod njih. Poslace ti formulare da popunis i izjavu o ceni i nameni robe.
Popunis to, skeniras i posaljes im to i oni ti ocarnine posiljku.
Taj "luksuz" ti naplate 5520 din + sama carina i porez. Donesu ti do kucnog praga i te dazbine mozes platiti karticom na licu mesta.
Dobio sam SMS od Flying Cargo da im se obratim emailom da mi pošalju instrukcije za uvozno carinjenje kao što si i rekao. Pošiljka juče krenula iz Kine. Baš su brzi.
 
@uroborosfault @sasa022

Неком магијом, сада ми је нестао овај ред скроз горе.
Буни ме она ставка на папирићу, ако се сећам добро, тај први дан се може преузети ваљда у овој пошти у Устаничкој, а онда наредних 5 дана у локалној мањој. Или је обрнуто?
Meni su svi stizali u ovu poštu, ja sam na 5 minuta od nje. Ako ne pokupim isti dan, ostajalo je u njoj (juče sam pokupio paket koji je zadužen u Subotu).
Dešavalo mi se takođe da mi nestane taj status, ali se vrati oko 5-6 i pojavi se još status "izvešten", zato kažem najbolje otići oko 6 i pratiti statuse do tada.
 
$5 vrednost, sa Alija
Aliexpress Saver Shipping ($0.77)
Na paketomat otišlo jer je može u sanduče da stane
Pa jel bilo ikakvog krštenog praćenja sa Aliexpress Saver Shipping pošto je meni pisalo "Tracking available" al kako dobih UA_HU padoh u bedak a sada me ti dotuče
 
Nisam ispratio ako je išta pominjano, je li uvedeno praćenje za Američke pakete?
Jedna pošiljka mi ima status "izmenična pošta" na sajtu naše pošte, ali koliko se sećam prethodne USPS pošiljke mi nisu imale nikakav status, prati se na USPS sajtu do ulaska u Srbiju i to je to, dalje čekaš.

Doduše, ovaj kod za praćenje mi je UC..US, nisam dugo uzimao iz US, ali mi nisu imale ovakve kodove ranije.
 
Dobio sam SMS od Flying Cargo da im se obratim emailom da mi pošalju instrukcije za uvozno carinjenje kao što si i rekao. Pošiljka juče krenula iz Kine. Baš su brzi.
da ne naplacuju ovih 5500 za "usluge carinjenja i spedicije u zemlji", ne bih nikada gubio vreme na poste i cekanje 3-4 nedelje, jeste da je skuplje ali barem ne blejim na post ninja i track 24 da gledam u pasulj da li nece negde zaglaviti posiljka
 
pa zato i naplacuju. biras ili novac ili vreme
 
Ne grešiš, ja sam 03.01 dobio kartonce da podignem u postu pošiljku sa Alija i stojalo je da za 5 dana mogu da podignem paket, tako da je max dana z koje mora da se podigne paket sa Alija 5 radnih dana.
To je mozda postar pogresno obelezio. Ja sam dobio izvestaje da podignem 2 posiljke s aliexpress-a, na obe zaokruzeno 20 dana, danas podigao jednu od prosle nedelje i jednu od pre 17 dana, da ne cekam bezveze dvaput po sat vremena. Neko je bio na salteru pored, izvesten juce, nisu mogli da nadju posiljku pa su mu rekli da dodje sutra ili kad god u narednih 20 dana
 
Malopre stiglo na mejl za jednu UA1377, sto je najgore nije najstarija koja je na novom Arrived in transit country/region statusu i svejedno je dobila stari Received by local delivery company status kao sledeci.

Nadam se da je anomalija inace ovim tempom sa po 20 dana na pojedinacnim statusima stize nekad tokom jula, taman da zakaci odmore u Posti.


1704904713761.png
 
Malopre stiglo na mejl za jednu UA1377, sto je najgore nije najstarija koja je na novom Arrived in transit country/region statusu i svejedno je dobila stari Received by local delivery company status kao sledeci.

Nadam se da je anomalija inace ovim tempom sa po 20 dana na pojedinacnim statusima stize nekad tokom jula, taman da zakaci odmore u Posti.


Pogledajte prilog 422745
Tako ce od sada da pise,samo su ubacili jos jedan status i nista vise.
 
Dva paketa LA...HU koja su od 3.1. bili sa statusom Arrived in transit country su malopre dobili status Received by local delivery company. Izgleda da to transit country ne znači skoro ništa, nego su Mađari možda dodali još jedan korak u skeniranju ili logistici. Tako da je izgleda tek sad poslato za Srbiju. Šteta, jer sa zamenom arrived in transit country bismo mogli da dobijamo refund za pakete koji previše kasne.

Edit: evo stiglo i za jednu UA...HU isti status. Čudno kako su sve pošiljke dobile isti status u minut isto vreme, čak i od pošiljke u komentaru iznad koja je stigla u linehaul office 10 dana pre mojih paketa
 
Poslednja izmena:
Nije ti to poslato, tek treba da ga doteraju tamo odakle se salje a i tu se u poslednje vreme desava da paket nasumice zabode na po 20ak dana, zato i komentarisem to oko statusa.
 
Nije jos poslato,tek treba da bude prijem,kada na sajtu nase poste dobijes Hu-1005 tad je prijem i od tog statusa se u narednim danima salje za Srbiju.
Meni su upravo dve UA...HU dobile te statuse
 
Evo i druga kod mene, nema nista od preskakanja starog statusa izgleda.

Ako nista drugo, krenula je napokon lopata da kaci Benchmark posiljke, famozne krpe :)

UA1349​


1704907812967.png
 
Kod Madjara je već 11.01. I ponoć... 🤔🤔
 
Aha oni stavljaju statuse po Kineskom vremenu a ne po tranzitnoj zemlji, bas bezveze.
 
Evo i druga kod mene, nema nista od preskakanja starog statusa izgleda.

Ako nista drugo, krenula je napokon lopata da kaci Benchmark posiljke, famozne krpe :)

UA1349​


Pogledajte prilog 422750
Ova moja krenula nazad? Prvo stigla do local delivery, pa se vratila u tranzit country? I nije jedina. Mađari gori nego naši :(
 

Prilozi

  • IMG_20240110_183603.jpg
    IMG_20240110_183603.jpg
    96.9 KB · Pregleda: 34
Nazad
Vrh Dno