Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

One vremenom postanu LA...HU (mozdw i ove U...HU).. Ako ne, ubacis taj LP... kod na https://postal.ninja/en recimo i prikazace ti pravi tracking kod
Bas kupih nesto juce sto je bilo na 'Choice' (free shipping) i dobih taj LP broj. Pretrazih ovde i prateci tvoj savet da proverim postal.ninja nadjoh 'pravi' LA-HU tracking broj. Hvala!

Mislim, koje su im ovo fore? No dobro.
 
Bas kupih nesto juce sto je bilo na 'Choice' (free shipping) i dobih taj LP broj. Pretrazih ovde i prateci tvoj savet da proverim postal.ninja nadjoh 'pravi' LA-HU tracking broj. Hvala!

Mislim, koje su im ovo fore? No dobro.
"Choice" većinom slučajeva šalju "AliExpress Selection Standard" i do skoro je i to slanje imalo direktno LA broj, e sada su promenili u LP pa se kasnije dobije alternativni broj. LP kod se dobijao čini mi se za slanje koje ide preko Litvanija, dobiješ LP broj pa kasnije alternativni ako ide reko Litvanija ili Letonija, to je bilo ranije.
 
Da, ako mi je lično iskustvo da je x LA...HU paketa koji su mi do sada stigli imalo isti status najviše jedan dan, naravno da ću tri puta duži period smatrati zaglavljenim. Nije da ikako mogu da utičem na to, ali forum služi za diskusiju i razmenu iskustava. Razlog više što sam pitao su prijateljeve pošiljke koje su prošle taj status kao moje prethodne, a naručene dan kasnije.


Ako se ovo odnosi na mene, čekam nekoliko UA pošiljki preko 2 meseca, ako stignu uopšte, ali tu sam svesno odabrao način dostave, tako da ne vidim čemu takav komentar, ali ok.
Ne mislim na tebe, mislim na ove zalbe oko 3 dana istog statusa za LA...HU, novembra i decembra su bile zakucane po mesec i jace na istim statusima :)
 
UA..HU
Received by local delivery company
2024-01-22 21:55:00 GMT+8

Stiglo danas :) ... Ovo je bila prva sa ovim statusom za koju sam i refund dobio. Sad treba Kinezu i platiti :)
 
UA1902***58HU
Carrier note: Arrived at local delivery center
2024-03-11 19:55:00 GMT+8

Stigla danas, Beograd.
 
Da li ima neki odredjeni rok koliko moze da se zadrzi na carini?
 
Niška carina mi nije pustila bukvalno ni jedan LA-HU paket bez otvaranja i samim tim svaki zadrže mesec dana. Isto tako i NL i SG. Dodatno iritira kad čitaš temu i vidiš kako lagano prolaze paketi kroz BG carinu kao da ne živimo u istoj državi i pod istim zakonima. I nemam ništa protiv, naplati sve po zakonu, ali nemoj da mi držiš paket mesec dana kretenu.
 
Стигла и мени данас једна нерегистрована из серије UA182481***HU
на одабрани пакетомат. Стигла у Србију 29.2.2024.
Доставна пошта 18108.

Иначе, да будете спремни, поново су почеле приче о поновном покушају блокада у пошти 7. маја.
Ови са врха ће им дати зараду из добити (тзв. ''13 плату'') у 4 дела, ова екипа хоће све у целости и то до краја априла...
Још није 100% сигурно. Испратићу.
 
Стигла и мени данас једна нерегистрована из серије UA182481***HU
на одабрани пакетомат. Стигла у Србију 29.2.2024.
Доставна пошта 18108.

Иначе, да будете спремни, поново су почеле приче о поновном покушају блокада у пошти 7. маја.
Ови са врха ће им дати зараду из добити (тзв. ''13 плату'') у 4 дела, ова екипа хоће све у целости и то до краја априла...
Још није 100% сигурно. Испратићу.
Evo i ja da potvrdim isto , sad sam pričao sa mojim poštarom sa kojim sam jako dobar i potvrdio mi je da se sprema obustava rada od 7 maja i to NAJVEROVATNIJE CELA SRBIJA
ovog puta !!! Mnogo stvari koje su zimus dogovorili nisu ispoštovane od strane uprave , ne samo famozna "plata iz dobiti " već i bolji uslovi rada, zapošljavanje novih radnika, u cilju rasterećivanja lokalnih pošti , bolja organizacija i sistematizacija.. ama ništa uprava i menadžment nisu uradili osim što su se slikali za izbore .. tako da ko ne mora bolje da ne naručuje jedan izvestan period jer ako dodje do ove obustave biće mnogo gore nego jesenas!!!
 
Niška carina mi nije pustila bukvalno ni jedan LA-HU paket bez otvaranja i samim tim svaki zadrže mesec dana. Isto tako i NL i SG. Dodatno iritira kad čitaš temu i vidiš kako lagano prolaze paketi kroz BG carinu kao da ne živimo u istoj državi i pod istim zakonima. I nemam ništa protiv, naplati sve po zakonu, ali nemoj da mi držiš paket mesec dana kretenu.
Тако сам и ја критиковао (Нишку царину), гле чуда, јуче ми пусте пакет без царињења и отварања. Пролетео царину за 1 дан, ево поштар доноси.
Сигурно ће киша нека да удари 😂
 
Evo i ja sam sad primio jednu UA******Hu poručenu 1. februara i jednu UA*****Hu poručenu 21. februara 2024 god. a imam jedno 10-tak isto takvih izmedjutih datuma koje se još uvek
"kisele " kojekude po carinskim ili poštanskim magacinima!! O ovim iz marta neću ni da pričam , ko zna kad će da mi ih isporuče!! I da dodam potpadam po NS carinu !!!
 
Da li idalje pošta šalje sms/viber obaveštenja kada paket ostave u paketomatu? Pitam pošto je zadnjih dana priča kako pošta više neće slati poruke zbog prevara. Kako ste vi koji ste primili neregistrovane pošiljke bili obaveštavani?
 
Тако сам и ја критиковао (Нишку царину), гле чуда, јуче ми пусте пакет без царињења и отварања. Пролетео царину за 1 дан, ево поштар доноси.
Сигурно ће киша нека да удари 😂
Bukvalno mi se isto sada desilo. Pustili jedan jutros ali posle 22 dana.
 
Instaliraj Direct4.me aplikaciju
Probao sam i mučio se par dana da je osposobim ali na kraju sam odustao. Nakon kreiranja naloga apsolutno ništa nisam mogao da uradim. Na koraku kada treba da dodam paketomat stalno izlazi da je došlo do greške.
 
Ne moras da dodajes paketomat, samo unesi tvoje podatke i broj telefona u formatu +3816XXXXXX.

Kad stigne nesto za tebe stici ce ti notifikacija i pisace ti paketomat u kom te ceka paket.
 
Ja tu Direct4.me ne mogu ni da instaliram,izgleda da se ona i moj telefon nesto bas i ne vole :) .Jel moze na PC nesto da se uradi?
 
Da li idalje pošta šalje sms/viber obaveštenja kada paket ostave u paketomatu? Pitam pošto je zadnjih dana priča kako pošta više neće slati poruke zbog prevara. Kako ste vi koji ste primili neregistrovane pošiljke bili obaveštavani?
Salje na Viber, stigla UAHU 3 meseca posle ulaska u Srbiju.
 
Poz, je l ima neko da ceka nesto iz Japana ili da mu ide preko Holandije, meni je posiljka zaglavila u Holandiji vec 8 dana. Obicno bude tu max 5 dana..{BC6C63CD-6FA3-486D-8E3B-2BA05C80CB36}.png.jpg
 
Danas stiglo 6 paketa porucenih u novembru, tako da nije sve izgubljeno ako nesto dugo cekate
Isto stigao november pre koji dan.
Dobio refund još pre 2 meseca jer je pisalo u trakingu da je stiglo do mađarske samo. Kontaktirao ponovo kineza i on mi napravio fejk oglas da platim ono što sam dobio.

Ko se nađe u istoj situaciji i želi da plati kinezu, isti je princip kao i kad se uzima legit.

  • kontaktira se kinez na listing refundirane stvari (ima dole send message/contact seller)
  • kinez napravi fejk listing na cifru koja treba
  • poruči se i plati se po tome (proveriti naravno cifru, da ne bude belaja) i kontaktira se kinez po plaćanju
  • sačeka se da on odgovori na poruku da je plaćeno
  • po odgovoru potvrdiš da je "paket" stigao i njemu Ali pusti pare (valjda tako nešto ide)
  • meni dade i neki kupon u njegovoj prodavnici $1 na $13 potrošenih, ali realno nije bilo potrebe jer sam svakako uzeo šta sam hteo
 
UA1850*****HU
Order placed on: Feb 20, 2024
Arrived at local delivery center2024-03-06 19:52:00 GMT+8

Danas stigla do mene.
 
Meni sitnica od jedan evro stoji u Mađarskoj od 20.02. a tri pošiljke 16-17 dana od naručivanja su trenutno na našoj carini.
 
Ko ceka UA sa ALDC statusom od 19.02., stigle su mi 2 od 3(prijem 18:27 i 18:36), ostala da stigne jos jedna, ta je s vremenom prijema 18:33
 
Nazad
Vrh Dno